Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

korrupciós hír, de jó....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) pulutodurumo válasza L4mie (#1) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak azért mondod ezt, mert téged kihagytak kihagytak belőle. ;] Különben csak egy közbeszerzés, amit a legjobb ajánlatot tevő kapott meg, ahogy annak lennie kell. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3) L4mie válasza pulutodurumo (#2) üzenetére


L4mie
veterán

Jaa tényleg basszus, most hogy mondod tényleg csak a rosszszándék beszélt belőlem, nem az köztől eltolvajlott magánvagyonba invesztált másra 1000x inkább költendő ezermilliárdok miatti bánat és düh :D megkövetem a nyerteseket.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) jeni válasza pulutodurumo (#2) üzenetére


jeni
félisten

Biztos vagy ebben? :DDD

(#5) BiP válasza L4mie (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindig csak ez a fránya rosszindulat :)
Amúgy kíváncsi lennék, mit tud az a rendszer, amit 4milliárd (a pontos összeg túl sok karakter) forintba kerül.
Értem én, hogy a 0-ról kell összehozni, semmilyen piacon szereplő megoldás biztosan nem jó a feladatra, és/vagy nem lehet az alapokhoz sem felhasználni.
Értem én, hogy drága a rendszertervezők óradíja és a programozók sem ingyen dolgoznak.
De 4 milliááááárd?

(oké, tudom, nem vagyok naív, ennek csak egy töredéke jut el az IT-sokhoz, de akkor is)

(#6) tntmax


tntmax
aktív tag

Nagyon ügyesek lehetnek ezek a négyiges srácok. :D

(#7) hallador válasza pulutodurumo (#2) üzenetére


hallador
addikt

Ebben az esetben a haverok által kipumpálható közpénz mennyisége határozza meg a legjobb ajánlat minőségét, vagy az, hogy ilyen esetben hogy hogy nem posztolták ki az indulók névsorát? Mert csak a forájdzsi trészisztems meg még 3 magyar tulajdonú sose hallottunk róla garázscég indult, akik csak azért adtak be pályázatot, hogy kapjanak ezért is pénzt, de előre tudták ki nyeri, ilyen magyaros virtussal?

Fejtsd már ki ezt mert nem értem.... Valami konkrétumot tolj már mellé, mert különben kénytelen leszek az én verziómat vizionálni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) Tetsuo válasza hallador (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ebben mi a magyaros virtus, mikor legalább '45 óta nincs magyar kormányunk?
A 30-as években és '56 volt megfigyelhető utoljára magyaros attitűd a politikában.

(#9) Sdi válasza pulutodurumo (#2) üzenetére


Sdi
addikt

"Különben csak egy közbeszerzés, amit a legjobb ajánlatot tevő kapott meg, ahogy annak lennie kell", ezt azért viccnek szántad ugye. Vagy csak nem a kis hazánkban élsz ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10) Watchdog válasza Sdi (#9) üzenetére


Watchdog
aktív tag

... egyébként a közbeszerzések ügyében nem ez a hivatalos álláspont? Meg lehet támadni, elvégre jogállamban élünk...
[általános derültség]

(#11) cheatergs válasza Tetsuo (#8) üzenetére


cheatergs
senior tag

Sztem meg Mátyás óta... bár ami azt illeti, a magyaros attitűd pont, h csodaszépen végigkövethető ezer éven át, és fél évezrede nem tesz ellene senki. :DD

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#12) jFox válasza BiP (#5) üzenetére


jFox
őstag

Olyan jó biztos lesz mint a BKK e-jegy rendszere. ;] ;] ;]
Az sem volt olcsó.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

(#14) dabadab válasza Tetsuo (#8) üzenetére


dabadab
titán

Brühühü, nem a nyilasok vannak kormányon, brühühü.

Ezt még hány topikban akarod elsütni?

DRM is theft

(#15) hallador válasza Tetsuo (#8) üzenetére


hallador
addikt

Kb 2 hete még azt írtad, hogy ekkora koponya még nem volt a magyar politikában, mint a nagy vezér. Eltört valami?

(#14) dabadab

:))

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Postas99


Postas99
senior tag

Nem azért a 2 fillérért de ha erre rákeresek "AZ EES bevezetéséhez szükséges informatikai jellegű fejlesztések" akkor eleve a Nemzetklözi Határregisztrációs rendszer pályázati dokumentumát találom

[Itt] és [itt]
Arról nem beszélve, hogy az élelmiszer biztonsági Centrum közelményében pedig ez van.
[info itt] hogy ők NEM ÍRNAK KI PÁLYÁZATOT.
A NÉBIH oldalán pedig nincs EES rendszerről szó sem..

Csak egy gugli keresés kell hozzá..

A NÉBIH igaz hogy fejleszt idén de az a SZARVASMARHA regisztrációs rendszer amiben már XML alapú kommunikáció van. Annak ehhez semmi köze.

(#17) dabadab válasza Postas99 (#16) üzenetére


dabadab
titán

A cikkben két megnyert tenderről is szó volt, az egyik a NÉBIH, a másik meg az EES és gyakorlatilag szó szerint vették át a 4iG közleményét, szóval ha valaki rosszul írt valamit, az a 4iG.

DRM is theft

(#18) Tetsuo válasza hallador (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hazudsz, tipikus. Soha nem írtam ilyet.

(#19) hallador válasza Tetsuo (#18) üzenetére


hallador
addikt

Sosem voltam "kádáros", Horthy Miklóst pedig gyakran kritizálom, illetve nézeteivel nem értek egyet - számomra túl liberális és sajnos nyakra-főre mentette a szabadkőműveseket -, de régóta nincs Európában őt meghaladó kvalitású politikus, ezt ki kell jelenteni.
És te? Te vagy a tipikusan naiv realista, aki szerte okoskodik?

Hát hogyne... Ez az Horty/Orbán régóta nincs Európában ekkora koponya? Mi.

Akkor most lehet mondani, hogy tipikus senkiházi mentalitás, ami akár Horty-nak volt, akár Orbánnak van...
Az őt meghaladó alatt mit értünk, az észak Magyarországon a Szlovák határnál kitelepített Lengyel falukat, senkiházi Náci módszerekkel, hogy a seggarcnak izé kiváló kormányzónak legyen hol vadászgatnia.
Vagy a nyugdíjvagyon lenyúlását értjük?

Nálad melyik jelenti a magasabb kvalitást?

Tudom tudom én a szemét aki szerinted bántja a magyarokat, sőt egyenesen szemet szúr, ha valaki megmondja a valóságot...

Még akkor is, ha ehhez annyi köze van szegény magyar embereknek, hogy elszenvedték, az ilyen senkiházik rémtetteit.

De láthatóan nálad a Horty féle semmirekellő nemzeti öntudat elnyom mindent.... Ami a realitás felé haladna...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) Tetsuo válasza hallador (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te normális vagy?! Amit idéztél, abban hol írtam Orbánról?
Na, megint látható mindenki számára, félrebeszélsz...

(#21) k-adi válasza Postas99 (#16) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor mit nyertek meg?

a tendert. :D

(#22) Dare2Live válasza tntmax (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amióta megvette Mészáros azóta nagyon ügyesek. Azelött nem voltak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) hallador válasza Tetsuo (#20) üzenetére


hallador
addikt

Azért látom valaki észrevette, hogy valami nem stimmel. Pihire tettek...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) Snoop-y válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert igy van penzuk lovera aka megfizethetik a legjobb szakembereket :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25) maláj válasza hallador (#23) üzenetére


maláj
őstag

mondj igazat és betörik a fejed ...

(#26) hallador válasza Snoop-y (#24) üzenetére


hallador
addikt

A legjobb szakemberek nem náluk vannak. Sajnos az integrátor piac nagyon elkurvult. De akkor már inkább valamelyik kisebb integrátor.

maláj

Itt ugye nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) Snoop-y válasza hallador (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ironiadetektort javaslom bekapcsolni :P

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) Tetsuo válasza hallador (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egy másik topikban a keresztény véleményem miatt tiltottak egy hétre, amit töröltek is.
Hogy rágalmazol másokat, amit meg sem próbálsz bizonyítani, az a PH-bannereknek nem éri el az ingerküszöbét - úgy látszik. Ergo folytathatod nyugodtan.

(#29) MageRG válasza Tetsuo (#28) üzenetére


MageRG
addikt

"Egy másik topikban a keresztény véleményem miatt tiltottak egy hétre..."
Ezt csak így itthagyom.
Nem láttam a topikot, de szkeptikus vagyok az ilyen kijelentést illetően.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#30) Tetsuo válasza MageRG (#29) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

LoL

(#31) simonzé válasza Tetsuo (#30) üzenetére


simonzé
addikt

Le van tiltva a kommentelés az új 4ig cikk alatt. Éljen a szólásszabadság! :W

Pedig csak annyit akartam írni a "Számítógépekkel segít gyerekeket a 4iG" cikk alá, hogy ilyenkor a gyerekek lelkéből kell lejattolni a 30%-ot Vittorio Corleone-nak?

I don't fit in. I fit out.

(#32) BiP válasza simonzé (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont az ilyenek és az ebből keletkező adok-kapok miatt nincs engedélyezve.
Hol voltál az elmúlt 1 hétben?
Az IT cafén történő kommentelés változásairól

[ Szerkesztve ]

(#33) Tetsuo válasza simonzé (#31) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A vallást nem szabad felhozni, mint téma... Na de ha valaki jön a dogmatikus ateizmussal meg a begyepesedett materializmusával, pláne engem szólít meg provokatív módon... Erre kit törölnek? Hát engem, aki a hazugságokra válaszol. "Mert off." Cenzúra az ideológia szolgálatában, ami önmagában nem lenne baj, de a moderálási szabályok nem erről szólnak - ott ezt elhallgatják.
Így megy ez, kérem. A Bip által idézett cikk is ezt járja körül, nem mondja ki, mert az már nem "PC".

(#34) MageRG válasza Tetsuo (#33) üzenetére


MageRG
addikt

goto ide vagy ide

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#35) Tetsuo válasza MageRG (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Perszepersze. Nem azokban a topikokban provokáltak. :U

(#36) Watchdog


Watchdog
aktív tag

[link] Ezt vajon kire írták? :U

(#37) Watchdog


Watchdog
aktív tag

A 4iG 33,5 milliárd forint konszolidált értékesítési árbevételt ért el az első háromnegyed évben, 34 százalékkal többet az egy évvel korábbinál, adózott eredménye 11 százalékkal, 1,87 milliárd forintra nőtt – közölte az informatikai vállalat pénteken.
https://itcafe.hu/hir/4ig_2020_q1_q3.html
Nem lehet hozzászólni

... meg minek is...

(#38) Hiftu válasza Watchdog (#37) üzenetére


Hiftu
senior tag

Azert nem lehet hozzaszolni, mert ez egy privat forum, ahol a tulajdonos szabja meg a szabalyokat.
Meg lehet, hogy nem orulnenek, ha a kormanyzati korokbol jonne egy hivas, hogy hallom olcson elado a Prohardver csoportot.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#39) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Amíg még hozzá szabad szólni:
[link]
Újabb milliárdos tendert nyert el a 4iG

A projekt célja: az MNB részére a Budapalotában olyan informatikai infrastruktúra kialakítása, amely biztosítja a feltételeket az adott helyszínen dolgozóknak a munkavégzéshez, valamint az épületben kialakításra kerülő számítógépterem működőképességét, továbbá ennek hardver- és szoftverelemeinek rendszertámogatását és követését.
A szerződés értéke: 2 617 950 265 forint + áfa, a szerződéskötés ideje: 2021. 01. 18.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.