Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Végre.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e európai fizetési rendszer is, vagy továbbra is megy minden kártyás vásárlás 1-3%-a az USA-ba, együtt a vásárló és az eladó nevével, és az összeggel (ez utóbbi információ valószínűleg már többet ér, mint maga a jutalék)

(#2) Depression


Depression
veterán

Remélem ebből mi kimaradunk...

A pénz lenyúlásánál már csak az lenne rosszabb, ha ekkora hatalom kerülne egy csoport kezébe...

100mrd euro. Istenem, de soknak tűnik, viszont mit kezdenek vele, ha már egy téglalap lekerekített sarkokkal is le van védve?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) vicze


vicze
félisten

Tehát összefoglalva az EU baja az, hogy nincsenek az EU-n belül gigavállalatok, amik monopóliumot építenek ki, mert az EU monopólium ellenes és akadályozza ezek kialakulását, így most 100milliót költenek, hogy esélyt adjanak a egy monopólium kiépítésére? :F

Jól értelmezem? :)

(#4) Depression válasza vicze (#3) üzenetére


Depression
veterán

Vannak itt gigavállalatok monopólium nélkül is. Csak a neten nincsenek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) vicze válasza Depression (#4) üzenetére


vicze
félisten

Jó de akkor még több ilyet akarunk? Ez a végső cél?

(#6) Depression válasza vicze (#5) üzenetére


Depression
veterán

Olyat akarunk, ami európai. Mondom a legjobb példát: miért nem volt jó az iwiw, minek kell nekünk egy amerikai facebook? Mindezt úgy, hogy már évek óta nem hallottam olyat, hogy jó a facebook, csak hát már nincs más. Ahhoz, hogy európai ilyen oldal legyen, oda óriási marketing kellene. Mert ha nem megy oda gyorsan sok ember, akkor annak annyi. Ezt egy kezdő cég nem tudná fedezni, így eleve esélytelen lenne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) vicze válasza Depression (#6) üzenetére


vicze
félisten

Technológia esetében, ha valami működik akkor felülkerekedik a nagyon rövid idő alatt az elavulton.

De pl. Oroszoknál nem FB az első, hogy Dél-Amerkiában se, de Kínában se szárnyal az FB. Ugyan ez igaz Google-re 1-1 régióban, Yahoo még minding "tényező" US-ben, itt max. hírből hallottak róla.
Dinamikus változik, akár hetek alatt.

A techvilág úgy működik, hogy felépítesz valamit és utána cashoutolni akarsz, és ezt úgy teszed, hogy eladod a céged.

ARM európai cég volt. (mert ugye nincs Európai innováció) 10milliárdnál(lehet 100+) is több eszközben jelen vannak. Nem volt 200milliónál több a forgalmuk évente, minimális profittal, 32milliárdért adták el.
Ezzel hogy versenyzel? A nagy hal megeszik a kicsit, így működik a tech világ 60éve.

Ahhoz hogy Európa verszeneképes legyen a giga cégekkel, a szabályozás lebontása kell, vadkapitalizmus kell, kizsákmányolás kell, és a többi.
És erre kérdezem, hogy akarjuk-e ezt?

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab válasza Depression (#6) üzenetére


dabadab
titán

"miért nem volt jó az iwiw, minek kell nekünk egy amerikai facebook?"

Mert az IWIW-et reménytelenül elrontották: nem lehetett csak úgy regisztrálni rá, csak meghívóval, meghívót viszont alig osztottak, állandó leállások meg rettenetesen belassulások voltak - tulajdonképpen elüldözték a felhasználókat.

Ha tippelni kellene, akkor az lehetett a fő probléma, hogy egyszerűen nem volt pénzük az üzemeltetésre és nem sikerült kellő fundingot találni.

És akkor el is jutottunk az európai vállalkozások egyik fő problémájához: Európában egyszerűen nincs meg az a befektetői tőke, mint ami az USA-ban. Aki növekedni akar és komolyabb tőkebevonást, az kénytelen az USA-ba menni - és nyilván az USA-ban sokkal nehezebben boldogul egy külföldi, mint egy hazai cég.

DRM is theft

(#9) dabadab válasza vicze (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem, teljesen rosszul érted.

Rendes, feltörekvő high tech cégek is alig vannak és ennek elég kevés köze van a monopolellenességhez (ami egyébként az USA-ban is van). Most komolyan, nézd meg, hogy hány unicornt produkál az USA, meg mennyit a másfélszer akkora lakosságú, gazdaságilag összességben nagyjából hasonló méretű EU.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) dabadab válasza vicze (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Kínában se szárnyal az FB"

Konkrétan blokkolják, ugye.

DRM is theft

(#11) Depression válasza dabadab (#8) üzenetére


Depression
veterán

Így van, akkoriban igencsak nehéz volt szervereket fenntartani, az iwiwnek nem volt erre pénze, és csak magyar volt, ha jól tudom. Most, ebből a pénzből azért már lehetne konkurencia. Jó, egy windows, android, apple nem lesz, de egy keresőt, twitch-et össze lehetne dobni, esetleg egy cad-et, egy sap-t, meg mondjuk egy pornhub-ot.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) vicze válasza dabadab (#9) üzenetére


vicze
félisten

Olvasd el még egyszer mi írtam és te mit írtál. :)
Igen de mi az oka, hogy lehet egy pl. Theranos-hoz hasonló 10milliárdra értékelt és közel 1milliárdot elégető színjáték? Hol vannak ezek EU-ban?
A venture capital teljesen máshogy működik EU-ban a befektetők 100x konzervatívabbak, mert tudják, hogy a szabályozás rengeteg buktatót tartalmaz, és nem lehet csak úgy megélni egy bullshit szabadalomból, mint US-ben.
Unikornisok nem féltétlenül hívják, így hanem azért mert ritkák, azaz több ezer vállalkozásból talán 1 bejön és az kaszál, és akkor jön az a cashout mentalitás amit #7-ben írtam.

Pl. mért lehet, hogy a Fintech US-ben kb. ismeretlen fogalom, EU-ban pedig virágzik? (2billió vs. 40billió)
Miért európai a legnagyobb zene streaming szolgáltató?

Még egyszer egy techcég sikeres lesz, ha a terméke jobb mint másoké, amennyiben nem elbukik, tök lényegtelen hogy hol van fizikailag. Dönthet úgy az EU, hogy elkezdjük értelmetlenül ebbe ölni a pénzt feneketlen kútként, de teljesen random, hogy lesz-e eredménye. Pénzügyileg mindenképp bukta lesz.

Teljesen más piacok teljesen más lehetőségek teljesen más működési elvek. Mamutok voltak vannak lesznek. Aztán kihalnak, és lesznek elefántok meg bálnák, aztán kihalnak...

A tiltás is egyfajta állami szabályozás, amihez alkalmazkodik egy piac. ;)

(#13) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ez mekkora bullshit! Rengeteg vezető technológiai cég volt európában! Mindegyik ország hagyta jó pénzért a cikkben említett országoknak eladni a ... mindent?! :F

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) gabor7th


gabor7th
addikt

" egy olyan projekten dolgoznak, amelynek célja, hogy az európai vállalatok képesek legyenek felvenni a versenyt az olyan globális szereplőkkel, mint az Apple, a Google vagy a kínai Alibaba."

Őőőő lehetséges, de konkrétan milyen versenyben? Gyorsfutás? Mert hogyan versenyezzünk úgy, hogy nincs semmi hasonlónk az ő kategóriájukban?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) janeszgol válasza vicze (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen jól. A saját asztalukra tojtak evvel. De viszont az USA és a Huawei konfliktusa megmutatta, hogy az EU csak egy tényezőként van jelen a világban az említett két fél között.
Most nem akarok egy kutyapózban lévő nőt belinkelni, szóval képzeljétek el. :)

(#16) janeszgol válasza Depression (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Csokigyárakra gondolsz, meg gépgyártásra? Igen, de ez egy ITs oldal, gondolom eme szemszögből közelítették meg a témát.

(#17) kilua válasza dabadab (#10) üzenetére


kilua
senior tag

Egész Kelet-Ázsiában elviszi a közönséget amcsi cégek elől a Line (japán és délkelet Ázsia nagy része) a mixi (japán) a kakaotalk (Dél Korea) stb

Hiába nem blokkolják

néha a nyugati cégek kulturális különbségek miatti cenzúrája miatt lásd miért használják az ázsiaiak (és nyugati weebek) deviantart helyett a pixivet, steam mellett a DMMet/dlsiteot stb.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hieronymus válasza vicze (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A nagy hal megeszik a kicsit, így működik a tech világ 60éve."

Ez azért nem teljesen igaz.
A 3dfx Interactive piacvezető volt a grafikus kártya üzletben.
Volt egy kis konkurensük, az NVIDIA Corporation. Sokáig nem tudtak labdába a grafikuskártya piacon. Aztán mertek nagyot gondolni, mert a vállalatot életben kellett tartani. Megalkották a Gforce 256 nevű grafikus kártyát. Akkorát ütött a kártya, hogy bő év alatt fel tudták vásárolni a nagyhalat.

Vélhetően az AMD is hasonló fogatókönyvet dolgozott ki, ám nem tudtak akkorát ütni mint az Nvidia annak idején.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) vicze válasza Hieronymus (#18) üzenetére


vicze
félisten

"Technológia esetében, ha valami működik akkor felülkerekedik a nagyon rövid idő alatt az elavulton."

Ugyanabban. :)

Amúgy a 3Dfx forgalma a 30milliót se érte el, és már a Voodoo 3 idejében kisebb cégnek számított mint a nVidia vagy ATI. Nagyhaltól nagyon nagyon messze voltak. Egy kezdődő piacról beszélünk, ahol kicsi volt a forgalom, és még kisebb a profit, hatalmas adósságuk volt a végére és 2 sikeres(so-so) terméket kivéve nem tudtak semmit felmutatni. Persze az idő sok mindent megszépít.

A nV jelenleg 2,5milliáros forgalmat bonyolít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.