Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a számukra fenntartott 4G sáv eléggé limitált. Oké hogy terjeszkednek, de meddig tudnak nyújtózni? Az 5G-t ugye bukták..

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

gyakorlati nyari balatoni tapasztalataim alapjan a telenor voda ami 'limitalt'. az ingyenes digi meg jol mukodott :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) dajkopali válasza Moonline. (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, így van
roppant korlátozottak a technológiai lehetőségeik, épp ezért volt döntő, hogy a frekvenciatenderekben lehetetlenné tették az indulásukat, ezzel elvágták a bővítés és további fejlesztés esélyét

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) zelikocc válasza dajkopali (#3) üzenetére


zelikocc
senior tag

Azért van még esélyük az 5 éven belüli értékesítésen (2100, 2300, 2600 Mhz)
érdekesség hogy a 2600 Mhz az 1 évvel ezelőtti 5G árverésen (amiről kizárták a DIGI-t) várt a licitekre, de nem kellett senkinek :)) a DIGI biztosan élt volna a frekvenciával, mivel Romániában a 2600-at (is) használja a nagyobb városokban.

Reméljük, hogy ezen értékesítésről már nem fogják kizárni és akkor talán tud szerezni a 2100 ból is és a 2300 ból is a 2600 mellett... ellenkező esetben a hatóság tényleg inkább bevétel nélkül hagyja saját magát, mint hogy odaadja a DIGI-nek.

(#5) #68216320 válasza zelikocc (#4) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én nagy reményeket nem fűznék ehhez. Itt nem a bevétel a fontos, hanem egy negyedik és egyben a legolcsóbb független (azaz saját hálózatot üzemeltető) szolgáltató megjelenésének ellehetetlenítése. Ugyanis ha olcsó és lesz lefedettsége rendesen, akkor az ügyfélkör átmegy a másik háromtól oda.
Ezt meggátolni mindhárom szolgáltató érdeke, főleg annak fényében, hogy nyilvánvaló lett a legkevésbé hozzáértők számára is az elmúlt egy év alapján, hogy a telekommunikáció és főleg az internet lépett egyet felfelé a közüzemi szolgáltatások rangsorában.
Ezt az szolgáltató szivató magatartást a DIGI-vel szemben több kifejezéssel lehet leírni üzleti és politikai szempontból egyaránt, de ebbe nem mennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dare2Live válasza zelikocc (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elmúlt 1 hónapból két eset.
[link]
[link]

Bárikor találnak hasonlókat. És onnan ki is vannak zárva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Cobra.


Cobra.
őstag

Azért vannak bőven belső problémák is a Diginél. A többi szolgáltatóhoz hasonlóan a Digi se engedélyezi a független telefonokon a Volte-t, WoWifi-t. Nyáron rendeltem egy SIM-et, akkor 1-2 hónapig itthon egész jól működött, majd decemberben már eljutottunk oda, hogy volt, hogy egyáltalán nem volt hálózati kapcsolat órákon keresztül. Munkahelyemen Szentendrén egyáltalán nincs hálózat, és ahogy látom továbbra se tervezik a lefedettséget.

(#8) #68270080 válasza #68216320 (#5) üzenetére


#68270080
törölt tag

Ezt nem kell ragozni, teljesen nyilvánvaló, hogy Döbröginek nem kedves a Digi, hiszen csak a büntetések befizetésével járul hozzá a királyi kasszához, és nem segít stadiont építeni.
A 3 másik szolgáltatót pedig az EU vizsgálhatná picit, szerintem nem kell mondanom, hogy miért is. Ezt azért olvassátok el.
Azt se felejtsük el, hogy a piros szolgáltató most egy Döbrögi-kegyenc hölgyet cuppantott be.. csak úgy, mert így tuti jók lesznek az év végi számok.
Személy szerint a korábbi szerződésem lejártával azonnal gurulok át a Digihez. Az 5G-re meg tojok.

[ Szerkesztve ]

(#9) cskamacska válasza Cobra. (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

"független telefonokon"

Telekom hálózatból átvitt két Huawei elég független? :)
Mert egyedül a Digi hálózatán volt automatikusan(!) bekapcsolva a Voice over LTE, és Voice over WiFi szolgáltatás Digi kártyával, és úgy is bonyolítja a hívásokat. Ugyanitt a VoWiFi-re a Telekom üfsz csak vakarja a bugyiját.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) UnA válasza Cobra. (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Ismerősöm is úgy járt, hogy a városban (Vác) mindenhol működik a Digi, kivéve a lakásukat, szóval vissza kell mennie egy másik szolgáltatóhoz...

(#11) andor80


andor80
senior tag

Nem tudok digi mobillal lottozni...gáz 2021ben..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#12) andor80 válasza Cobra. (#7) üzenetére


andor80
senior tag

független p30prom van és megy rajta a wofi volte is.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#13) #68216320 válasza Cobra. (#7) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem egy 4 éve telekomnál vásárolt telefonon tökéletesen működik a volte/vowifi.
A készülék samsung és kizárólag xeh (független magyar) és tmh (telekom magyar) rom esetében tudja a funkciót.
Én xeh rom-ot használok.

(#14) domper2015


domper2015
senior tag

Asus Zenfone Max Pro ( M1 ) telefonom van, custom rom-ot használva Digi VoLTE és VoWifi. Hivatalosan nincs a Magyarországon támogatott készülékek között

Ott más gond van....

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza #68216320 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, és a legnagyobb probléma, hogy ezt a kormány szabályozza, nem a piac. Csak nem alkut kötöttek? Kirúgja az országból a Digit a kormány, cserébe a 4IG elszipkázza az állami megrendeléseket a T-Systemstől. (Mivel abból élt a T-Systems is leginkább, abból volt a jó pénz.)

(#16) Cobra. válasza domper2015 (#14) üzenetére


Cobra.
őstag

Furcsa, hogy megy. Elvileg csak Huawei, Honor, Samsung, meg néhány Nokia, Alcatel meg a Digi saját márkása van engedélyezve. Lehet az egyik saját márkás telefonjuk alapból Asus?
Mindegy, Sony hardveresen tudná, de tiltva van és választ se kaptam, higy miért nem engedélyezett. Főleg azért idegesít, mivel tesztidőszakként reklámozták a tavalyi évet, mégse lehetett semmit tesztelni.

(#17) trec12 válasza Cobra. (#16) üzenetére


trec12
addikt

Még Xiaomikon is megy. :K

(#18) andor80 válasza trec12 (#17) üzenetére


andor80
senior tag

Meg öregem motoján is.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#19) Syl válasza Cobra. (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

> a Digi se engedélyezi a független telefonokon a Volte-t, WoWifi-t

Telenor hálózat, Telenortól vásárolt Telenor függő iPhone és nincs Volte!
Persze lehet egyezkedni az ügyfélszolgálattal, hogy lécci kapcsoljátok be, de hivatalosan nincs.
A WoWifiről meg Telenornál gondolom majd 2040 környékén lehet gondolkodni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) BReal


BReal
addikt

Én csak röviden annyit tudok mondani: hajrá Digi, narancsék a 3 másik multi érdeke előtt becsicskulva (miközben a birkáknak multiellenes rigmusokat böfögnek) pedig újfent elmehetnek a büdös f***ba.

[ Szerkesztve ]

(#21) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mate 20-on használom a Digi-s kártyámat és szuperul működik minden, beleértve a WoWifi-t is. A lefedettség is teljesen jó.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

(#23) Frond


Frond
csendes tag

Ha egy kicsit közelebbről megnézem Makó lefedettsége elég foghíjas még sajna.

(#24) jFox


jFox
őstag

Én meg azt várom, hogy Bükkszentkereszt is le legyen fedve... Kábeles (optika!) már van egy ideje. De gondolom a hegyvidék a végére marad. :(

Viszont építkeznek rendesen. A minap a 26-os út mellet a Sajóbábonyi elágazásnál nőtt ki egy torony a földből. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#25) trec12 válasza andor80 (#18) üzenetére


trec12
addikt

Nagy poén. :U

(#26) Samott válasza Cobra. (#7) üzenetére


Samott
addikt

"a Digi se engedélyezi a független telefonokon a Volte-t, WoWifi"

Ez hulyeseg, fuggetlen telefonom van es az elso perctol megy vele mindket cucc. Eleve nekik is erdekuk hogy ezt hasznaljuk, mert tehermentesiti a halozatukat.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27) Cobra. válasza Samott (#26) üzenetére


Cobra.
őstag

Érdekes, hogy más is írt olyan telefont, ami nincs a Digi listáján. Nekem a Sony XA2-n nem lehet aktiválni, pedig rákeresve egyértelműen használható más külföldi szolgáltatóknál a telefonon.
Mint írtam, az ügyfélszolgálat persze nem tudott mit mondani a kérdésremre, miért nem hasznlható.

(#28) jociolaszi


jociolaszi
tag

Sziasztok kérdezném hogy mikor lesz elérhető a digi bárkinek akinek nincs más digis szolgáltatása mert eddig húzni már kicsit sok!

(#29) trec12 válasza jociolaszi (#28) üzenetére


trec12
addikt

Jan. 1-től már így van de csak a honlapon felsorolt lefedett településekre érvényes. Szerződést kötni is kizárólag valamelyik Digi Ponton lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30) zzola válasza trec12 (#29) üzenetére


zzola
félisten

Jan. 1. előtt is így volt...

(#31) trec12 válasza zzola (#30) üzenetére


trec12
addikt

Ez biztos? Az ÁSZF. szerint 01.01-től kerültek bevezetésre az új csomagok. Itt már nem kell meglévő szolgáltatás (csak felsorolt lefedett terület), 500 Ft-al drágábbak így.

[ Szerkesztve ]

(#32) rba válasza Cobra. (#16) üzenetére


rba
csendes tag

Xiaomi Max3 és iPhone 8 plusszon is megy a digi. Mindkettő kártya független készülék.

A valami az nem semmi!

(#33) jFox válasza rba (#32) üzenetére


jFox
őstag

Nem az volt a kérdés, hanem hogy a VoLTE megy-e?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#34) #68270080


#68270080
törölt tag

Én várok egy évet. Havi 9 rugó most az ex-UPC, vagyis a vodkafon. Ha nem kötök új szerződést, marad a régi kondíció, kicsit drágábban, de korlátlan nettel. Előbb-utóbb ezt is kivezetik, és ha szemétkednek, akkor azonnal a Digi karjai közé rohanok. Néztem: 200 perc és 15GB nekem nyakig elég. Ahogy elnézem kb harmad, negyed áron.

(#35) domper2015 válasza #68270080 (#34) üzenetére


domper2015
senior tag

1/6-od áron. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.