Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

És gyanítom ezeken is maradt a régi VRM, pl. B450M Pro4-en a "9" fázis igazából egy 3+3 fázisos darab, csak a CPU fázisok kétszer annyi alkatrészt kaptak... de a marketing az működik.

Üdv, pengwin

(#2) errorcode06 válasza pengwin (#1) üzenetére


errorcode06
őstag

Ejj. Akkor mit javasolsz? Mindenhol lehúzzák őket...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac-nál király a Realtek ALC1220, mondjuk arra én is kíváncsi lennék, az itteni 8 fázis vajon valójában mit takar!?

(#4) pengwin válasza errorcode06 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem pl. semmi bajom az előd AB350M Pro4-gyel, pedig azóta kiderült, hogy nem ajánlott típus.

Mi több, megy is benne rendesen a CPU-m (4,1GHz), és a RAM-om is majdnem hozza a gyári értékeket, pedig nincs a QVL listán (vagyis csak 2400MHz-en kéne mennie, de tudja a 3066-ot).

Szerintem nem kell túl nagy ügyet csinálni a tápellátásból, kell venni egy igényeidnek megfelelő lapot, amin van 3-4 fázis megfdelelő hűtéssel, aztán kész. Pl. ezekbe az AsRock-okba ha nem 8 magos CPU-t akarsz rakni akkor nem lesz bajod. Szóval 3 fázis elég is lehet egy 4 vagy 6 magos Ryzennek.

Bónuszként ugyan nem hírdették, de pl. az AB350M Pro4 HDMI-je 2.0-s volt.

(#3) Fred23
A Fatal1ty evileg 6+2 fázisos, Anandtech-nél benéztek a borda alá.

Amelyik AsRocknak úgy néz ki képeken a táprészlege, mint a B450M Pro4-é, az viszont 3+3-as lesz.
Előző generációban is majdnem minden AsRock lap azt a leosztást használta.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5) Tidus válasza pengwin (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A fázisok nem feltétlen minél több annál jobb.
Erre Intel példát tudnák, de ez nem az a hely.

(#6) Balrog válasza errorcode06 (#2) üzenetére


Balrog
tag

A Hardware Unboxed Tesztelt néhány alaplapot: [link]

Röviden: A MSI Arsenal Gaming B450 Tomahawk és az ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 lettek az ajánlott lapok. Ebben a sorrendben.

Az Asus-t és a Gigabyte-ot rendesen lehúzták. Utóbbi még instabil is volt ráadásúl. Blend teszt alatt kékhalált dobott.

Mindegyik 4+2 vagy 4+3 fázisú alaplap. Szóval szerintem aki B450-es lapban gondolkozik előtte kérdezzen rá a fórumban, hogy ajánlott-e és nézzen teszteket, mert nem kellemes ha az ember belefut egy olyan lapba mint pl. a Gigabyte. Instabil még gyári beállításokkal is....

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#7) FollowTheORI válasza pengwin (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk arra kiváncsi lennék ez miért akkora probléma... ezekben a lapokban amúgyis felesleges tuningolni... :)

Alapon meg csak el bír egy 65-95W-os procival...

Kicsit túlfújták ezt a VRM problémázást...

Jó az extrém 470 lapokon számíthat is... de máshol... felesleges.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8) FollowTheORI válasza Tidus (#5) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól van csinálva de... az a jó ha több felé oszlik a terhelés...

Ha gányolnak akkor persze mindegy.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) pengwin válasza FollowTheORI (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, túl van lihegve a téma, de azért idegesítő, amikor ilyen 9 fázisos marketing hülyeséggel etetik az embereket.

Szerintem az én lapomon is ugyanez a VRM van, és semmi baja: hűvös és stabilan teszi a dolgát, csak még véletlenül semigaz amit a gyártó állít róla.

Üdv, pengwin

(#10) Milka 78 válasza FollowTheORI (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont a B450-nél hevültek a Giga és az Asus egyes lapjai 100 fok fölé ahol takonyá is fagytak egy 2700@1.400v-s teszt alatt. A K4 és a Tomahawk volt a kivétel azok vrm részei jól bírták. A K4- nél szerepet játszhatott az is,hogy ugyan csak 3 valós fázis megy a cpu-hoz,de mindent dupláztak rajta ami jobb hőleadást eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#11) Milka 78 válasza pengwin (#9) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az összes gyártó a tekercselésnél számolja a fázisokat. Pl a drága Z370 Strixek 4+1 valós fázisúak.

(#12) csongi


csongi
veterán

Valaki meselje mar el, mit kamatoztat egy nehezebb VGA a femkeretes PCIE csatolobol?

Azonkivul, hogy dragabban lehet eladni, sok jelentosege nincs szerintem.

(#13) hokuszpk válasza csongi (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

deszkamodellben nem torik ki a slot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) M.T. válasza pengwin (#4) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem sincs semmi bajom az AB350M Pro4 el mióta fent van a 4.90 es bios, stabil és lehet végre állítani benne a VDDRCR SOC -t.
Igaz közel 1 évet kellett rá várni és mivel a ramom nincs a QVL listán ezért a 3000 es ram még 2133 on is vacakolt néha.

[ Szerkesztve ]

(#15) csongi válasza hokuszpk (#13) üzenetére


csongi
veterán

Es ez be is van bizonyitva? :D
Tolem lehet benne barmibol, csak az indoklast tartom feleslegesnek. :).

(#16) hokuszpk válasza csongi (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szamomra igen, az Asrock 970 Extreme 3 kifekudt a Zafir Radeon altal kifejtett nyiroerotol, az MSI Tomahawk B350 erositett slotja meg mar majd egy eve siman tartja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) pengwin válasza M.T. (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Hát igen, nekem is hozott egy-két újabb BIOS verzió némi javulást, mondjuk legalább vannak rá frissítések, pl. B350-es Gaming K4 vagy milyen lapokra tudtommal elég gyorsan abbahagyták őket.

(#7) FollowTheORI
Alapon szerintem jóval komolyabb az igénybe vétel, mint egy kis tuninggal vagy finomhangolással... az én lapom is olyan Vcore adott a legmagasabb Pstate-nek, hogy azzal is megy 4GHz-en a CPU, a Pstate-hez tartozó gyári órajelhez meg lejjebb lehettt venni a feszültséget kb. 0,1V-tal.

(#10) Milka 78
Mondjuk én a hevüléést inkább a divatbordák számlájára írnám.
Jó lenne, ha megfizethető kategóriában is lehetne kapni valami egészen "alap" lapot, rendes VRM bordával.
Tudom általában nincs rá szükség, de pont a B450-ek mutatták meg, hogy azért nem árt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) csongi válasza hokuszpk (#16) üzenetére


csongi
veterán

Milyen nyíró erő van ott?
Nincs becsavarozva a házba VGA, vagy feszült benne?
Mekkora súlynak kell lennie, hogy egy ilyen hosszú slotot leszakítson a külső pontban is feltámasztott VGA?
Volt pár nagyobb darab kártyám, pl HD6950 gyári hűtéssel, de sosem volt bajom ilyennel.
Igaz, szerelés csak fektetett háznál állított VGA-val történt.
Szállítani meg szállítottam álló helyzetben is.

(#19) hokuszpk válasza csongi (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem nincs hazam. deszkamodellben tolom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) Shin Chen válasza hokuszpk (#19) üzenetére


Shin Chen
tag

A deszkamodell alatt azt érted hogy az alaplap valamihez hozzá van erősítve, de egyébként "pucér" a gép egésze? :Y

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#21) csongi válasza hokuszpk (#19) üzenetére


csongi
veterán

Az rendeltetes szeru hasznalat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.