Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

hol van a 950 pro? mikor kerul a boltokba?

hüllő

(#2) Segal


Segal
veterán

Inkább a 860-asok jönnének már :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) peti_s válasza Segal (#2) üzenetére


peti_s
addikt

Vagy a mostani már már tényleg egész kedvező ára csökkenjen tovább. :)

(#4) kromatika


kromatika
veterán

Nem rossz alternatíva,a 840 evo leváltására,ha így fognak alakulni a specifikációk.

(#5) Zotya84 válasza gyiku (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Már több, mint két hete kapható. Nálam legalábbis járt egy 512-es 950 Pro...

11-04 óta boldog tulajdonosa hajtja.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) gyiku válasza Zotya84 (#5) üzenetére


gyiku
nagyúr

mutass egy nem noname boltot pls, argepen van 4 versenyzo, dehat na.

hüllő

(#7) djculture


djculture
félisten

Lehet tippmixen rakni ebben a sorozatban mit fognak elrontani...

(#8) Zotya84 válasza gyiku (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Itt vagyok pl én. Vidéki kisbolt, aki még a webshopra is b@szik. :p

De megsúgom neked, az egyik legnagyobb európai disztribútor a németországi raktárba várja a következő 850-dbos szállítmányt dec. 3-ra. Ha megérkezik, 2 napon belül nálad lehetne. ;)

(Az első 250db-os rendelésből a megérkezés napján nem maradt nekik semmi, mert mi is 10-13-n rendeltük meg - kb. aznap került a rendelhető termékek közé -, és november 4-n kaptuk meg, mert 2-n ért oda hozzájuk. ;) )

Ja, arra meg ne nagyon számíts, hogy készleten bármelyik boltban is lesz. Annyira azért nem olcsó darab. :D

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) Kékes525


Kékes525
félisten

Jónak tűnik, de a sikerességét az ár fogja eldönteni. Ha olcsó lesz, akkor lehet hogy lecserélem a 128 GB-os SAMSUNG SSD 830 Series rendszer lemezemet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

SSD-ben én inkább kerülöm a Samsungot. Saját rossz tapasztalatom nincs, de elég a másoké is...főleg az EVO-val kapcsolatban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) peti_s válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


peti_s
addikt

Gondolom a 840 EVO-ra gondolsz, nem a 850re. Nekem 850 van, és most szándékozok venni még egyet. Így kíváncsian várnám válaszod.

(#13) sb válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


sb
veterán

Nem mondom, hogy jó a 840 EVO. De ez legyen a legnagyobb hw szívásom.

Eddig annyiból állt, hogy használtam, nem vettem észre lassulást. Mikor megláttam a hírt már kb. 1 hónapos volt, rámértem, tényleg lassult: fw upgrade: jó lett a teszt szerint is- > használtam.
Szóval inkább csak a magam szórakoztatására futott az update kb.
Azóta se láttam problémát, de rátoltam a második fw-t is amikor egyszer unatkoztam. :)

(#14) BoB válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


BoB
veterán

Ennek ellenére viszik mint a cukrot. Olyan ez, mint a kúlermaszteritisz. A vevők ránéznek az EVO feliratra, és már meg is akarják venni :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) Laci.M válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Laci.M
senior tag

Pont, hogy ajánlott a Samsung SSD. Érdemes lenne olvasni az SSD topikot mielőtt ilyeneket írsz. Best buy az EVO és a PRO is. Te már nagyon régi sorozatokra gondolsz.

Egy elégedett Samsung 850EVO 250GB tulaj :R

Aláírás

(#16) Chaser válasza sb (#13) üzenetére


Chaser
titán

Nálam tesztek szerint már körberöhögi egy noname pendrive is:D fw-t nem engedett felrakni mert szerinte legújabb van, mindennapi használatban viszont nem érződik hogy lassú lenne :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Mercel válasza Laci.M (#15) üzenetére


Mercel
senior tag

Azért az nem újdonság, hogy az emberek nagyon nagy része a büdös életben nem ismeri be, hogy hibás lépést követett el, sőt másokat is buzdít ugyanarra..
Úgyhogy ennyit erről..:)

Marcel

(#18) Chaser válasza Mercel (#17) üzenetére


Chaser
titán

Én beismerem, viszont amikor vettem nem lehetett tudni. Nem olyan horror áron vettem, használom több mint egy éve, működik is, de ez a samutól elég csúnya hogy nem voltak képesek visszahívni. Remélem meghalja magát és már nem lesz 840evo amire cserélni tudnák:) Lehet a többi szériát már nem érinti, mondjuk nem kísérleteznék:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) gabor7th


gabor7th
addikt

A mai SSD-k meddig bírják? Mennyi idő még annyira tönkremegy, hogy nem nyerhetőek belőle vissza az adatok?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) Chaser válasza gabor7th (#19) üzenetére


Chaser
titán

Pont addig mint a hdd-k, teljesen kiszámíthatatlan. Ez az állapot eljöhet 1 hét után is, de lehet csak 15 év után:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) gabor7th válasza Chaser (#20) üzenetére


gabor7th
addikt

De mi az átlag? Családi archívumokat mire mentenéd? Jó nyilván a tárhely mérete miatt nem SSD, de amúgy érdekelne, hogy tovább bírják-e már.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) Kékes525 válasza Chaser (#20) üzenetére


Kékes525
félisten

A SMART megtudja jósolni az élettartamot, ezért nem mondanám teljesen kiszámíthatatlannak. Az enyém 128 GB-os 3.5 éves Samsung 830-as és 689 nap van még neki hátra a HDSentinel szerint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) Mercel válasza gabor7th (#19) üzenetére


Mercel
senior tag

Nekem az egyik gépben egy első generációs kingston van 3-4-5 éves használattal, nem vigyáztam rá és 98%

Marcel

(#24) gabor7th válasza Kékes525 (#22) üzenetére


gabor7th
addikt

"SMART megtudja jósolni az élettartamot" Ez micsoda?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) Chaser válasza gabor7th (#21) üzenetére


Chaser
titán

DVD-re, rögtön kettőre, nem gagyira. Mellette felhőbe. Mellette egy backup hdd-re ami csak fiókban van, de inkább kettőre. Fontos cuccot soha nem egy helyen tárolunk, ennyi a titok.

Kékes525 Tudja a fenéket:) Besaccol valamit amit az elektronikából kiolvas a kis algoritmusa, vagy bejön, vagy nem. Vettem egy 750-es 2,5-es vinyót pár éve, pár nappal később azon lendülettel leejtettem:D kondi leesett 76%-ra, lett egy rakat bad sector, hú lassan meghalok figyelmeztetések. Több évig rendszer volt rajta, most is pont uo. állapotú mint mikor leejtettem. Ez csak egy eset a sokból. Volt vinyóm ami új volt, pc-ben minőségi táppal, 1 hét után elszállt. De mesélhetnék, elég sok hdd fordul meg a kezeim közt. Attól hogy van bad vagy weak nyugodtan élhet még 10 évig is. Ugyanakkor lehet teljesen hiba mentes, jövő héten már lehet halott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) gabor7th válasza Chaser (#25) üzenetére


gabor7th
addikt

Kösz. Azért ez durva, hogy leejtetted és leesett 76%-ra.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#27) Kékes525 válasza gabor7th (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

A kritikus (fontos) SMART értékek alapján becsüli meg a HD Sentinel az élettartamot.

Chaser: Nem azt írtam, hogy pontos, hanem azt hogy jósol. Tájékoztatónak jó. A véletleneket, mint a leejtés természetesen nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Chaser válasza gabor7th (#26) üzenetére


Chaser
titán

Parkettán nagyot koppant:) pont sarkára:D ugyanakkor mainapig működik. Volt olyan hdd-m amire sentinel azt mondta már 5 évvel ezelőtt is, hogy kevesebb 100 nap, mai napig működik. Szóval nem kell kp-nak venni. Van egy 160-as 2,5 seagate széria, amit meg rosszul detektál, 100/70 szinte mind, 20-30000 gyanús tevékenység. Egyes 250-es wd vinyóknál 20-30000 indítás, volt amelyikben 40000 is. Ha nem tévedek nagyot 5k indítást már nem sok hdd ér meg. Ilyen 40k-s történet teljesen lehetetlen, és ezek a vinyók 100/100-asok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Kékes525 válasza Chaser (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha az előírt működési paramétereken belül üzemel a meghajtó, annál megtudja jósolni tájékoztató jelleggel. A leejtés nincs benne a működési paramétereiben.

Én télen ejtettem el a táskámat, amiben a vincseszter volt. Szaladtam a jeges úton, elestem és a táskám legalább 5 métert repült az aszfalton, azóta is tökéletes a vincseszterem. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) bozont válasza Mercel (#17) üzenetére


bozont
veterán

Egy kis bénázás után, azért az utolsó fw-vel rendbe rakták a 840EVO-t. Nálam most így néz ki:

Vannak rajta régi és újabb fájlok is, 11gb szabad hely. Multi játékokban is szinte mindig az elsők között vagyok bent. Én nem bántam meg a vételt.

A 830-as még mai napig jól teszi a dolgát a rendszer alatt, de lehet veszek valami újabbat és nagyobbat ez meg megy anyu laptopjába, ráférne arra is egy ssd.

(#31) Chaser válasza Kékes525 (#29) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván nincs benne a leejtés:) A fentebbi értékek már az utánra vonatkoztak. Tájékoztató jelleggel én is megjósolok bármit ;] de erre biztos módszer nincs, sokszor eltalálja, sokszor téved is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Kékes525 válasza Chaser (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha azt látod, hogy az értékek elkezdenek gyorsan romolni, akkor biztos lehetsz abban, hogy hamarosan el is romlik. Ha viszont ezt nem látod, akkor meglepetés érhet. Ebből a szempontból szerintem használható a SMART.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) Chaser válasza Kékes525 (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ha azt látom hogy már a windows is kalimpál a hdd-re, akkor már tényleg gondos. Egyébként nem spilázom túl, kopó alkatrész, bármikor meghalhat ha úgy van kedve, vagy az elektronika elszáll. SSD is kapja az ívet, nincs más mellette, eddig 4TB írás van rajta, mondjuk úgy 5x ennyit tudnia kellene még legalább, ehhez is több mint egy év kellett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) sb válasza Mercel (#17) üzenetére


sb
veterán

Szerintem elég tárgyilagosan leírtuk mit gondolunk.
Egyikünk sem írta - én sem, korábban sem - hogy nem hibás a 840 EVO. Nyilván az.

De a hiszti ami körülötte volt az nonszensz. Mindenki úgy tett mintha egy világ omlott volna össze, 2 hónapig nem tudott volna dolgozni, 3 hétig javítgatta volna. Pedig 100-ból 99-en még a lassulást se érezték meg.
Én szerintem egy darab rossz pendrive-al vagy egyetlen szar vga driverrel többet sz*ptam. Pedig abból nem egy volt az elmúlt 10-15 évben.

Én speciel a topicokba se azért írtam, mert annyira az igazam akarom hajtogatni, de amikor azzal indít az első 10 hsz minden Samsung/EVO/SSD topicban, hogy "Náladot TéeLCé iparihulladék" vagy "Soha több Samsungot!!!! Vasalót se!" akkor némi ingerem támad, kicsit hátha lehet javítani emberek torz világképén. :)
Talán ezek az igazán rossz döntések hiszen kb semmi racionális, logikus alapjuk.

(#35) worxland válasza Kékes525 (#9) üzenetére


worxland
addikt

Mi a halál véreres nemiszervéért tennél ilyesmit?
A 830-at max. 850 EVO-ra cseréld, de csak ha nincs jobb dolgod.
Ár: mivel már hónapok óta van 650, ami még vacakabb, mint a 750 EVO, és alig olcsóbb, mint a 850 EVO, sok jóra nem érdemes számítani. Annyival nem lesz olcsóbb, amennyivel vacakabb a 850 EVO-nál.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) Kékes525 válasza worxland (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Remélhetőleg még messze van a vásárlás, de lehet hogy igazad van és 850 EVO-t veszek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) icp1970 válasza Kékes525 (#36) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.830-at én is 850 evo-ra,vagy 840 pro ra cserélnék.

(#38) Balage76


Balage76
senior tag

A 750 EVO a jelenleg is kapható 650-es típus folytatása lesz. Jelenleg még nincs eldöntve hogy a 750 EVO hivatalosan kapható lesz-e Európában. A cég elsősorban a kínai piacra szánja, ott még nagyobb a budget SSD-k iránti kereslet mint itt K-Europában.

A 850EVO-val szemben ezek a lényeges különbségek:
- 3 év vs 5 év garancia
- DRAM hiánya
- 2D NAND vs 3D V-NAND

A 650-es tipus Ny-Európában egy kizárólag B2B/rendszerintegrátori vonalon értékesített termék, itt K-Európában a szénné áfázott 850EVO hivatalos alternatívája.
A 650-esből 120GB-os létezik és kapható, a 750EVO ha érkezik majd (elvileg január vége-feb eleje), akkor 120/250GB-os lesz.

Eredendően árban jelentős különbség van a 650/750-es és a 850EVO között. Nagyságrendileg 30%, ez a fenti különbözőségeket teljesen igazolja, azonban ahogy írtam a áfázósok hatására ez a különbség jelentősen csökkent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.