Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Vissza az MSN-t! :D

Sic Parvis Magna

(#2) olbaidhun válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


olbaidhun
őstag

Azért akkoriban még mennyivel egyszerűbb volt az egész. Sőt a régi jó Skype is elég ütős program volt. Kicsi, optimalizált, hatékony és gyors. Menyi maradt midezekből? Az MS már teljesen leépíti a terméket...

Mondjuk van ebben jó is, meg tudtak erősödni olyan programok, mint pl a Viber. Az hordozza a régiek egyes előnyeit.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#3) sh4d0w válasza olbaidhun (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jó választás a Viber, igen gyakran több órás késéssel érkeznek meg az üzenetek.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Silεncε


Silεncε
őstag

A múltkori Alexás cikknél is megkérdeztem már, ide is passzol: most komolyan, van aki ezen meglepődik? Nagyon durván naivak (vagy inkább ostobák? nem tudom) az emberek ha azt gondolják, a nagy cégek nem élnek vissza ezekkel a lehetőségekkel

[ Szerkesztve ]

(#5) htc07 válasza Silεncε (#4) üzenetére


htc07
addikt

ami online az nem privát, nem kell túlgondolni, aki nagyon akar hozzá tud férni bármihez.

más kérdés, hogy én is használom a google photosync-et meg az egyéb google kényelmi funkciókat, ha valaki a macskás fotóimat akarja nézegetni, rajtam ne múljon.

[ Szerkesztve ]

(#6) Male


Male
nagyúr

Bezzeg a saját beszélgetésemet meg nem lehet lementeni belőle (az üzenetekre gondolok), amit megmagyaráztak azzal, hogy a másik fél jogait sérteném vele... az export része csak a korábbi verzió beszélgetését menti ki, illetve egyesével végig pipálgatva lehet kimenteni az üzeneteket, de az meg így nem megoldás. Persze ez nem lenne akkora probléma, ha a kereső normálisan működne benne, és nem törölnék egy idő után az előzményeket.

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hittél nekik? pedig mozgott a szájuk...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Visormail válasza olbaidhun (#2) üzenetére


Visormail
addikt

Semmi. Teljesen használhatatlan lett.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9) Slack válasza Silεncε (#4) üzenetére


Slack
tag

Amikor elterjedtek az okos hangszórók engem is megdöbbentett, hogy hogyan képesek az emberek egy kvázi lehallgató készülékért fizetni.
Szerintem az a válasz, hogy egyszerűen nem érdekli őket.

(#10) tomazin válasza Silεncε (#4) üzenetére


tomazin
veterán

A meglepődés és az elfogadás között van különbség.

(#11) Kasya válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Na ahhoz aztan volt rengeteg kem program :D

(#12) Tigerclaw válasza bambano (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

[link]
:-)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

A Spydows 10ük után én már nem csodálkozom semmin. :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) #06658560 válasza sh4d0w (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mint írta, az hordozza a régiek egyes előnyeit. Konkrétan a postai levélét, a napos kézbesítési időket.

(#15) sh4d0w válasza #06658560 (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#16) olbaidhun válasza olbaidhun (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

Igaz jelenlegi noteszemen a 6.1.1 portable van (nem véletlenül) reklám mentesen évek óta: Win7-8/.1-10 x86-64. De pl az lg G4 telómon, az S10-en, a feleségem P20 telóján, anyósoméknál, sógoroknál, unokaöcsiknél, unokahugiknál, partnereknél már nyilván a legfrissebb verzió szolgál. Érdekes lenne, hogy most hallok először erről a bugról.

Németországi melóm óta napi szinten kizárólag ezt használom (kb mióta megjelent), szóval hallgatlak a felmerülő dolgokról, mesélj még. Egyszer volt vele gond, akkor is valami összedobott hálózati eszköz miatt..

(#14) Kopi31415
Van benne tapasztalatod? Hány órát telefonálgattál vele? Milyen mértékben romlott mondjuk a tömörítési arány vagy az optimalizálás szerinted egy FacseChet vagy máshoz hasonlítva? Mert akkor váltok, ha mondtok valami hasonló hatékony megoldást. :R

Ettől függetlenül nem lepődnék meg, ha tényleg ez is krvulna idővel..

Köszi a gyors válaszokat, de a relevánsak még jobban bejönnek :B

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#17) #06658560 válasza olbaidhun (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viber? Szerintem egy rakat fos. Sokszor napokkal később érkezik meg az üzenet, vagy csak akkor, ha az ember megnyitja az appot, a hívás rendkívül érzékeny a hálózatra, stabil Wi-Fi-n kívül mint a népmese, hol van, hol nem van.
Nekem a WhatsApp stabilabb.

(#18) olbaidhun válasza #06658560 (#17) üzenetére


olbaidhun
őstag

Viber - beállítások - általános - állapotikon megjelenítése. Engedélyeket is megadhatod neki ha kérné, sokat jelent, mert nem tudom, hogy milyen telód és OS-ed van, de ez lehet gond.

A hanghívás minősége fontos szempont. A Viber évek óta kínál hang- és videohívást, és biztosan tapasztaltabb, mint a WhatsApp. A Viber HD minőségű hangokat ad, amely tisztább, talán ezért kell a nagyobb sávszélességű kapcsolat. Annó amikor kint voltam, a feleségemnek Wi-Fi volt én meg kerestem egy pontot, ahol a mobilnetem elért egy 3G + 4-5 vonalkát legalább. Így oké. Skype ezzel szemben már akkor sem volt a helyzet magaslatán, minőségben simán összehasonlítható volt mindkettő.

50mb adatforgalmam volt egy napra, kényelmesen meg tudtam oldani mindent.

A hívás más appoknál is fölöttébb érzékeny a hálózatra. Nyilván Wi-Fi-n a legjobb, de a fogadó félnél is rendezett kellene, hogy legyen a hálózat, mert ez okozhat galibát. Nehéz lenne mérni.

Van valamilyen forrásod, vagy valami amivel csekkolhatom a dolgot? Teljesen kimaradt a WhatsApp, de nem zárkózom el a jótól... csak ugye a családi körben ez terjedt el jobban. Lehet épp miattam :U

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#19) #06658560 válasza olbaidhun (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Minden engedélyezve volt, van neki. Hanghívás az ezer éves Skype akadó, késő szintje. Egy fos.
Telepíted, és teszteled. Amúgy azt se tartom túl jónak, de jobb a másik kettőnél.

(#20) olbaidhun válasza #06658560 (#19) üzenetére


olbaidhun
őstag

Értem. Akkor mit ajánlasz? Hívás és gmail?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21) Kékes525


Kékes525
félisten

Amíg nem lesz megfelelő szabályozása és ellenőrzése az alkalmazásoknak, addig az ilyen jellegű problémák mindig felmerülhetnek. Persze utána is, de sokkal kevesebb...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Amíg nem törekszenek releváns üzenetre a fórumtársak, inkább csak hárítanak, meg mocskosan beszélnek (gyerekek is olvasgatják Béláim), csupán a probléma marad, alternatíva nélkül. Persze ez nem csak erre a topikra vonatkozik.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) #06658560 válasza olbaidhun (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel ingyen hívok EU-n belül, így én azt használom. Vagy WhatsApp.

#44 zooliii: Mivel bizonyos céges kapcsolatok nem örülnének egy Tor kliensnek, vagy azonnal tiltanának hozzáférést rendszerhez, így üzleti szinten ezt kétlem, hogy meg lehetne játszani.

[ Szerkesztve ]

(#25) L3zl13 válasza #03412736 (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha az applikáció készítője akar hallgatózni azon a végponti titkosítás nem segít, mert ha akarja, magán a végponton lévő appba építi be a hallgatózást. Hasonló igaz a Tor-ra is.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Igen jól teljesít hanghívásban a Telegram pl. Hangüzenet is megy.

Nem kell se skype, viper, meg vaccap sem....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) olbaidhun válasza Polarstar (#26) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nagyon köszi, kipróbálom!

(#24) Kopi31415
"Mivel ingyen hívok..." igen, nekem is olyan flottás cucc van, asszonnyal kettőnknek 6K a számlája jellemzően. Csak ugye ez most ebben a témában nem releváns.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#28) bambano válasza Kékes525 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van szabályozása és ellenőrzése a témának.
csak nekünk nem felel meg, ahogy az usákok szabályozták és ellenőrizték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) bambano válasza Polarstar (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, elhiszem, hogy a telegram jól teljesít hanghívásban, és az annyival jobb, hogy oroszul is cseveghetsz, mert akik lehallgatják, oroszul is értenek. az az anyanyelvük.

el nem tudom képzelni, milyen orbitális marhaság vezet oda, hogy valakinek nem tetszik az usa adatkezelése, az oroszoké meg igen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) olbaidhun válasza bambano (#29) üzenetére


olbaidhun
őstag

Értem már miért lassult a fórumozási lázam annó.

"el nem tudom képzelni, milyen orbitális marhaság vezet oda, hogy valakinek nem tetszik az usa adatkezelése, az oroszoké meg igen..."
(#22) olbaidhun

Megtennéd, hogy kicsit erőlködsz rajta és ajánlasz valami hasonló, vagy jobb megoldást?! Értem én, hogy minden mai cuccot le lehet savazni, de Te mondjuk mit használsz, mi a személyes tapasztalatod?! Mehetne erről is diskurzus?

Javítsatok ki (kérlek ;] ) de benézek pár fórumba, mert érdekes lehet, erre:

Félisten, nagyúr, veterán, titán csak cseverésznek, nincs semmi érték, ami szakmai szemmel kínálna egyfajta lehetőséget.. nem kell hogy feltétlen pozitív legyen, de legalább lehetőség!

Ja értem, legendára gyúrtok
:DDD

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#31) opr válasza olbaidhun (#30) üzenetére


opr
veterán

Nekem tavoli ismerosokkel csevegesre a Wizz jott be a legjobban. Igaz, a kapcsolasi ido valami rohadt hosszu, de a hang - es kepminoseg egyszeruen verhetetlen. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) htc07 válasza opr (#31) üzenetére


htc07
addikt

csak durva a jitter és gyakori a feladottpacket-loss/corruption. :U

[ Szerkesztve ]

(#33) opr válasza htc07 (#32) üzenetére


opr
veterán

Johat, semmi sem lehet tokeletes, na.

Plusz olyankor legalabb biztos van mirol beszelni, erted, segit megtorni a jeget, csupa elony. ;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) olbaidhun válasza opr (#31) üzenetére


olbaidhun
őstag

Na tessék erre még egy 2 őstag ;]
Jövőre nagyobb lesz a csemete, mi is kimozdulunk egy kicsit. Rátesztelek a Wizz-re a kedvedért. Tényleg van erről vagy a hasonló fapadokról valami jó kis fórum? Mikor éri meg foglalni, stb :R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#35) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem akartam elkottyantani, hogy használok még egy másik programot - nagy megelégedéssel - ez pedig a BlackBerry Messenger. Alias a BBM enterprise is. De nem akartam felvágni vele, mert köcsög blekkberis ne reklámozgassa már saját dolgait, de te tudod Bambino.
Mellesleg a Telegram igencsak ellenzéki cég, és oroszoknál sem szeretik.
Ha se usákia, sem orosz medve sem tetszik, akkor vagy a skandináv kis cégek, vagy az ezen szabályoknak (patriot act) nem engedő kanadai talán jó lehet.
Szerintem nem kell újjal mutogatni mindenkire, aki segíteni szeretne.

Én szóltam. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) opr válasza olbaidhun (#34) üzenetére


opr
veterán

Amugy az a baj, hogy univerzalis jo app sajnos nincs.
Az egyikben az uzenet kesik, a masik az elozmenyeket dobja el, a harmadikban a hanghivas borzalmas, a negyedik meg ertesitest nem kuld semmirol...
Es akkor meg ezt kombinaljuk meg azzal, amikor vegre megtalaltad, hogy melyik az a program, ami neked jo, aztan kap egy frissitest, ahol ugy megjavitottak mindent, hogy meg az se mukodik, ami eddig jo volt.

Nincs jo alternativa. Hanghivasra amugy az utobbi idoben hatalmasat javult a faszbuk messenger, dehat ki tudja ez is meddig tart, illetve teljesen esetleges a dolog, altalaban jo, de neha hasznalhatatlan, meg akkor is, mikor mind a ket vegen stabil es gyors wifin vagyunk.
Mi oszinten szolva azt szoktuk, hogy az elso kontakt az akarmin tortenik, tok mindegy, aztan ha jo, akkor jo, ha meg nem jo, akkor kovetkezo program, amig az egyik jo nem lesz. Vagy, felidegelem magam es ugy dontok, hogy szarok az egeszre es siman felhivom gsm-halozaton, nem erdekel, mennyibe kerul. :D

Repjegy: nekem ujabban nagyon bejott az, hogy joelore eldontjuk, hova akarunk menni, aztan szepen beallitunk egy google flights price-alertet. Ott van az ut, datummal, mindennel, megadjuk, hogy atszallas nelkul, melyik repterek jonnek szoba, stb, aztan jon az ertesito, ha lement az ara. Ha ugy erzem, hogy annyira lement, hogy ez mar tetszik, akkor megveszem.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Silεncε válasza #03412736 (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

A TOR-al mit szeretnél? Azzal magadat tudod elrejteni, nem a beszélgetést, de itt az nem segít. A beépített végponti titkosítás meg mint halottnak a csók, annyit ér.

(#38) bambano válasza Polarstar (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem mutogatok újjal, csak régivel...
egyébként saját cucc, oszt jólvan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) olbaidhun válasza bambano (#38) üzenetére


olbaidhun
őstag

Milyen alapokon, konkrétabban milyen irányban kell elindulni, mi ez a saját cucc? Torrent alapon, vagy hogy képzeljük el?

(#36) opr
Értem, igazad lehet. Telegram mindenesetre elég jó cucc azt mondom.
TeamSpeak jutott még az eszembe, mekkora volt már! Imádtuk, nem volt lag, ütős volt a tömörítés. Most már bárki hozzányulhat a technológiához és minden kacat applikációba integrálnak valamit hangtovábbítást. Ettől az egész fragmentáltabb...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#40) Male válasza olbaidhun (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Sima üzenetküldés nem nagy dolog, ha direktben tudsz kapcsolódni a másikra... egyetemen ilyet 2 óra alatt kellett régebben írni Linuxra. Persze addig jó, amíg a másik gép is be van kapcsolva...

(#41) Silεncε válasza olbaidhun (#39) üzenetére


Silεncε
őstag

Kb két délután lehet írni egy ilyet, ha valaki nagyon ráér, akár webes akár desktopos cuccal. Saját szerver, kliens. De van egy csomó megoldás, amit tudsz magadnak hostolni (RocketChat, stb..).

[ Szerkesztve ]

(#42) bambano válasza olbaidhun (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt úgy kell elképzelni, hogy egy csomó kommunikációs szoftver opensource szoftver, és attól lesz lyukas, hogy tisztázatlan felügyeletű szerverekre telepítik a kiszolgáló oldalt.
ha felrakod magadnak, cseszhetik.

például én is eszem a kefét a lehallgatások miatt, és közben azon agyalok, hogy rakok fel saját telefonközpontot, és majd úgy beszélek a fontos emberekkel, hogy arra a telefonközpontra jelentkezik be mindenki. irc szervert is lehet telepíteni, másik topicban további kommunikációs cuccokat is javasoltak már, szóval nem olyan nagy durranás ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) bambano válasza #03412736 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az audio-stream lehallgatásoktól azonban senkinek nem kell tartania, ugyanis senkinek nincs se adat, se időbeni kapacitása végighallgatni mindenféle nyelvel történő sallang beszélgetéseket": írod ezt alig 1-2 nappal azután, hogy az indexen megírták a valóságot a témával kapcsolatban. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) ricsi99 válasza #03412736 (#43) üzenetére


ricsi99
addikt

"Az audio-stream lehallgatásoktól azonban senkinek nem kell tartania, ugyanis senkinek nincs se adat, se időbeni kapacitása végighallgatni mindenféle nyelvel történő sallang beszélgetéseket, akit pedig célzottan akarnának megfigyelni a fenti és hasonló módszerrek egész tömkelegének a legperverzebb kombinációjával áll elő amiről az égvilágon semmit nem fognak tudni garantáltan, a büdös életbe soha. "

Nem úgy volt annó,hogy a "nagy tesvér" meg 1-2 software amit lehetett megfigyelt és ahol elhangzott valami varázsszó akkor dobta a kezelőnek ,hogy néz már rá...
Aztán megpendítem a "tigrizmust" vagy valami hasonlót ,aztán probáld meg visszatartani az adatokat.

Ugye az sem volt ,hogy ráléptek a gépek kamerájára aztán úgy ment ,hogy nem tudtál róla... érdekes ,hogy pár notin vannak lencsvédők is...

Szóval a városi kamerákon is csak vicből futnak tigrismintás arcelismerő progik...

Kizárólag mindez a TE érdekeben?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.