Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biscuit


biscuit
aktív tag

"ajánlott fogyasztói ár a hazai terhekkel jóval magasabb lesz, mint a jelenleg itthon kapható, magasabb fényerővel rendelkező pár éves modelleké"

Ez nekem is szemet szúrt amikor olvastam, lévén az enyém is olcsóbb volt anno (áfával), mint ennek az áfa nélküli ára. Szóval eléggé VTF ez most így!!! :(

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#2) arn


arn
félisten

Vattafakk?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

a kevesebbet többért esete :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4) Huntszy


Huntszy
tag

Fura. 300 nit-es 34UM68-Pemet 99.990-ért vettem 2017 derekán. Kb ugyan ezt tudja ránézésre (sőt többet ugye a NIT miatt bár lehet csak számháború). Azóta eltelt lassan 4 év és semmi árcsökkenés? :S

Azt hittem azért ennél valamivel gyorsabban terjednek majd az új megoldások és nyomódnak lefelé az árak de úgy látszik fingreszelés megy spec meg ár szinten is. Durva stagnálás (bár még mindig jobb mint a masszív drágulás ugye kedves Nvidia/AMD).

(#5) Piftuka


Piftuka
veterán

Sajnos most olyan a helyzet, hogy tartós fogyasztási cikket csak akkor érdemes megvásárolni, ha mindenképpen szükség van rá!

Ár/érték arányban kevés a jó vétel a különféle műszaki cikkek között. Van persze egy-két akció, esetleg a korábbi évek kifutó modelljeit lehet megvenni jó áron.

Ám elnézve az árlistákat kifejezetten örülök annak például, hogy ~1,5 éve megvettem a számítógépemet (akkor muszáj volt), és nem most kell azon tanakodnom, hogy milyen hardvereket válasszak. A jelenlegi árakon az akkori pénzből csak egy "fél-gép" kerülne ki...

"Aquila non captat muscas."

(#6) waverider


waverider
senior tag

no es ez a remes stabilitast nyujto felhold labazat :U

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#7) Dragon3000 válasza Huntszy (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csökkent az ár, csak ügye romlott a forint is az euróhoz képest. A Te monitorod 350 euró volt, ez meg 300, de a jó kis forintunk ennyi év elteltével ennyire szar lett, hogy nem lehet tetten érni a magyar árban.

(#8) sixpak válasza waverider (#6) üzenetére


sixpak
nagyúr

Próbáltad már?
Nekem is ilyen a lába, fellökni sem lehet, csúsztatni meg esélytelen, a gumitappancsok miatt.

Szerk.: sorry, csak hasonló, az enyémnek nem keskenyedik el a végein, hanem egyforma mindenhol.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9) AssAssynn válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


AssAssynn
őstag

törölhető

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10) worxland válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


worxland
addikt

Jaj, persze, mindig ez a romló forint marhaság. Én meg nemrég 105-ért vagy 110-ért vettem 34"-es, 3440x1440-es monitort, ami papíron 60 Hz, gyakorlatilag meg a menüjében egy kattintással állítottam át 75-re. Az euró annyiba volt akkor is, mint most.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#11) Dragon3000 válasza worxland (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az euró annyiba volt akkor is, mint most.

Akkor meséld el, hogy a 2017-ben 350 eurós monitor, hogy lehetett 100e körüli áron, és a mostani 300 eurós is ugyanannyi körül mozog? Ja igen, mert 2017-ben 310 körül volt az euró, ami most 355 felett van. Pedig a google-n gyorsan megtudtad volna nézni, hogy hülyeséget írsz.

[ Szerkesztve ]

(#12) worxland válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


worxland
addikt

Árfolyamra MNB-t használunk. Én csak arra írtam, hogy unalmas mindig az eurót felhozni mentségnek. Mellesleg nemzetközi, kereskedelemmel foglalkozó cégnél dolgozva 18 éve napi szinten dolgozok euró árfolyammal, pár éve havonta ellenőrzöm is a rögzített árfolyamokat, szóval felesleges a kioktatás. Az idézet a SAJÁT vásárlásomról szól, ami most volt télen és arra vonatkozott, hogy 100 ezer környékén van sokkal jobb deal is.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) Dragon3000 válasza worxland (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én meg egy megadott hozzászólásra reagáltam, aminél igenis az euró árfolyam keményen közbe szólt a 4 év alatt, erre jössz egy másik monitorral és azzal a hülyeséggel, hogy az euró nem változott.

(#14) worxland válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


worxland
addikt

Szövegértés? Nemrég, az nem 2017. IT-ban legalábbis. Ha TE nem fogod az adást, abból hogy jön ki, hogy ÉN beszélek hülyeséget? Informatikai fórumon azért illik minimális tekintettel lenni a logikára. Mindegy, ugorjunk.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) Dragon3000 válasza worxland (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor szöveg értelmezés, amire reagáltam ott volt felhozva a 2017 és igenis a szar forint miatt nem érezni a gyártó ár csökkenését. Az, hogy te egy másik monitorral példálozol nem sokban kapcsolódik a beszélgetéshez, mert sehol nem volt említve, hogy melyik a jobb deal és két adott monitor ár összehasonlítása volt. Amúgy jelenleg az általad említett specifikációkkal 118e alatt nem találni ilyen monitort boltban.

[ Szerkesztve ]

(#16) worxland válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


worxland
addikt

"Amúgy jelenleg az általad említett specifikációkkal 118e alatt nem találni ilyen monitort boltban." - Tudok róla, jelenleg 40 ezerrel adják többért ugyanott. Pedig a forint nem romlott azóta.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17) Dragon3000 válasza worxland (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Év végi események miatt volt drágulás, illetve, mintha vezérlők esetén is hiány alakult volna ki, ami megint csak áremelést vont maga után. Nem írtam, hogy árfolyam változás miatt lenne drágább a monitor, csak jelezni akartam, hogy jelenleg nem kapni 100e körüli áron.

(#18) Novver válasza sixpak (#8) üzenetére


Novver
senior tag

Volt nekem is ovális teletalpas Samsungom 2010 környékén. Imbolygott mint a fene.
Konstrukció kérdése elsősorban, nem design.

Life is a game... The game is my life!

(#19) waverider válasza sixpak (#8) üzenetére


waverider
senior tag

el is tortem kerlek szepen, meghozza ugy hogy a 7dl -es kavesbogremmel szimplan megboritottam a monitort egy rossz fordulassal amiben ero sem volt. a monitor arcra a labazat meg kettebe :DDD
nohat ennyit a stabilitasarol ennek a labszerkezetnek, remek tervezes, gratula az 5letert :W

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#20) O’doyle


O’doyle
csendes tag

Ahhoz képest, hogy telefon részről le húzták a rolót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.