Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Az árak valóban remekek Persze kérdés , hogy milyen minőséget produkálnak ezért a pénzért. Gyanítom , hogy az alsó kategória alja lehet, de ilyen is kell, gondolom nem nagyon érkeznek ezek hozzánk.

duree54

(#2) Akula


Akula
őstag

65"?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) Gijon válasza Duree (#1) üzenetére


Gijon
senior tag

Nagyjából megspórolják a marketing költséget, logisztikán is nyernek, magának a szoftvernek megvan az alapja. Eddig sem az alsó kategóriát célozták be, szóval szerintem robbantani fognak ezeken az árakon. 2. tv-nek gyerekszobába, nyaralóba, nagyanyónak, fiataloknak stb.., simán bejöhet.

(#4) Pötyi


Pötyi
őstag

Na és mennyi köze van ennek a gyártmánynak a japppán Toshiba céghez?

Gondolom eladták a TV üzletágat a névhasználattal...

QNX is cool!

(#5) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Jöhetne Európába is ez a Fire TV os-el szerelt modell.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6) Nimrod válasza Pötyi (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Tudomásom szerint a Toshiba laptop üzletágát a Sharp vette meg. Többiről semmit sem tudok. Mintha pont a napokban láttam volna, hogy a felvásárlás óta most fogják kiadni az első laptopot, talán csak az ázsiai piacra. Kár érte, én mondjuk szerettem a Toshiba-t.

(#7) Cifu válasza Duree (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt az eladott reklámokon illetve a beépített vásárlói felületen is van bevétel, tehát nem csak az eladási árból lesz bevétele az Amazonnak. Ezért tudják ilyen olcsón adni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Mik76


Mik76
senior tag

Lattam parat mukodes kozben. Eleg randa a kepe a lg/sony/samu tevekhez kepest. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#9) MMSZoli


MMSZoli
tag

Az igen olcsó árról: az ár, amit a MM-ben vagy bármely más áruházban láttok, majdnem pontosan a duplája annak, amennyiért a gyártó leszállítja a terméket a boltoknak (a szállítási költség is a gyártót terheli).

Tehát a bolt kb 80-100%-ot tesz még rá az eredeti árra, mint amennyiért megvette a terméket a gyártótól Persze ez még nem profit.
Ezért cserébe a boltok tárolják, reklámozzák, polcra kipakolják a terméket, fenntartanak embereket akik megválaszolják a kérdéseket a boltban, illetve az első pár napban kezelik a reklamációkat (utána továbbküldik a deikvenst a szakszervizhez)
De még így is van rajta hasznuk bőséggel.

(a gyártóknak a márka ismertségétől, értékétől függően 8-20% haszna lehet a terméken, ebből fejleszti ki a következő generációt is, illetve tarttja fent a gyártást, húz fel új gyártócsarnokokat, stb).

A direkt marketinggel az Amazon a gyári árat alig 20-30%-al meghaladó áron kínálhatja a terméket, amivel a hagyományos boltok alá vághat rendesen árban.

A VA panel nem olyan borzasztó, bár azért nem IPS kategóri. Amikor az egyik terméknél ellátási gondok miatt (nem szállították le a szerződött mennyiség többsését) az LG IPS panel helyet a Sharp MVA panele került bele, a vevők egy része azonnal levette, hogy ez nem ugyanaz a kijelző. Kb 1%.
Papíron, specifikáció szerint ugyanazt tudta, de azért nem nyújtotta ugyanazt az élményt, főleg betekintési szögben. Ez a történet már vagy 12-13 éves, mind a TN, mind a VA panelek nagyon sokat fejlődtek azóta, úgyhogy nem lehet olyan borzasztó.
Persze attól még IPS-t veszek majd :-)

(#10) Mik76 válasza MMSZoli (#9) üzenetére


Mik76
senior tag

Amit en lattam azokkal pont a betekintesi szog volt az egyik gyenge pont. Eleg gyorsan kifakult a kontraszt meg a szinek. Bar ami igaz az igaz, szembol sem voltak olyan meggyozoek mint a harom megszokott brand keszulekei, es nem az oledekrol beszelek.
Persze hogy megcsak veletlenul se legyen osszehasonlitasi alap, nem ugyanazokat a szines szagos demo anyagokat mutattak rajta mint a tobbi teven, szoval azert egy fullos demo anyaggal lehet hogy szembol ez se lenne rossz.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#11) Cartmenn


Cartmenn
tag

Nekem ilyenem van :Toshiba 55V5863DG 8-9 hónapja van meg --ha nincs mellette egy samsung vagy lg azért nem rossz annyira :) Van benne HDR10 és Dolby Vision a youtube 4k vagy külső vinyóról tényleg szépek a 4k
demo videók.De a 60as plazmámhoz képest a hd tv műsorok vagy usb-n lejátszott filmek ha az egy 10es akkor ennek max egy 6ost adnék ,sokkal fakóbbak a színek ,nem is lehet ráállítani. De vendégszobába bőven jó :) Európában a Hisense vette át a Toshibát de még az enyémet is a török Vestel gyártotta.Ja és a hang nem rossz (onkyo-s :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.