Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Centre


Centre
aktív tag

Oh még mindig csak tervezés zajlik, remek.

(#2) Tapsi válasza Centre (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem csoda, erre hivatkozva lehet legtöbbet lopni.

(#3) Centre válasza Tapsi (#2) üzenetére


Centre
aktív tag

a dokumentációban az a jó, hogy mindenféle jött mert frissdiplomás unokahúgoknak oda lehet adni, mert a papír mindent elbír és majd menet közben úgy is módosítják a mérnökök.

az ilyen komplex rendszerek tervezésekor miért nem lehet felkérni tanácsadónak azt, aki a német/svéd/finn rendszeren dolgozott, megspórolhatnánk vele vagy 4 évet és kitudja hány milliótárdot

(#4) Tapsi válasza Centre (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

Mert a finn/svéd/stb. mérnök órabére köszönő viszonyban sincs a magyaréval. Arról nem beszélve, hogy az államigazgatás felépítése minden országban más (sarkítva), a jogszabályi környezet különbözik, szóval ők csak annyival lennének előnyben, hogy csináltak már ilyet, de a teljes tervezési folyamatot az elejéről kell kezdeni.

(#5) Centre válasza Tapsi (#4) üzenetére


Centre
aktív tag

Nem a konkrét űrlapokra és jogosultságokra hanem a mögötte lévő "adatbáziskezelőre" gondoltam. Ha jól olvastam a cikket akkor most a még mindig különböző egyes kormányzati ERP-k közötti kommunikációhoz készítenek protokollt. Erre mondtam én, hogy ez bár szép és jól, de olcsóbb lenne, mint időben, mint pénzben ha közigazgatási gerincrendszer "motorját" egy már bejáratott rendszerről másolnánk s nem házilag barkácsolgatnánk.

(#6) leslieke


leslieke
Jómunkásember

hatékonyabb és olcsóbb államigazgatás ha ez a cél, akkor ez az egész projekt pénzkidobás. Se hatékonyabb, se olcsóbb nem lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) Raysen623 válasza Tapsi (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Mi köze a magyar mérnök órabérnek a finn/svéd/stb-hez? Szerintem neked, de még a finn/svéd/stb-nek is tátva maradna a szája, ha megtudná mekkora órabérért dolgoznak nálunk a fejesek haverjai!!!! Ne kábítsd magad:D
Ami pedig a jogszabályokat illeti: teljesen mindegy hol-mi van leírva, azokat analógiául használva lehetne implementálni a magyar viszonyokhoz! A probléma az, hogy ez nálunk még mindig nem érdek! Akkor lesz majd érdek ha végre a birka választópolgárok többsége kierőszakolja, hogy ne legyen 3200 sóhivatal, hanem csak 300!
Márpedig amíg jelen helyzet fennáll, addig azért folyik le a dunán a sok víz és bréjnsztorming, hogy minnél kreatívabban tudjanak az önkormik (3200) EU-s pénzekre pályázni valamilyen jogcímen, amiből az állambácsi le tud nyúlni...márpedig ha továbbra is így lopjuk a német adófizetők pénzét, közben pedig ellenük lázítanak idehaza, akkor ne csodálkozzon senki ha egyszer elegük lesz és kib@sznak minket az EU-ból is...ŐK ERRE JÁTSZANAK MERT EZ AZ ÉRDEKÜK! :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.