Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Interceptor


Interceptor
addikt

92-ben mikor szüleim megvették az első videót, az is egy Funai volt. Egy elég korszerű darab volt akkoriban, több fejes, felvenni is tudott, akár előre beprogramozva is több csatornán különböző műsorokat (nyaraláskor hasznos volt) :D Még a mai napig működőképes, bár már nincs használatban :D Pedig volt nyúzva rendesen. Jó cucc volt az és ahogy írtam sosem romlott el.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2) Flitter


Flitter
tag

Alig ismert?

A világ legjobban gyapálható crt tévéit ők gyártották és sokat eladtak Európában ,jelentős mennyiség Magyarországon landolt.Kiváló cég! :C

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#3) MSI.Navi válasza Flitter (#2) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ez igaz de azóta nem sokat villantottak és az régen volt.

(#4) Flitter válasza MSI.Navi (#3) üzenetére


Flitter
tag

Nem is szorultak rá,Ázsiában eladták magukat,Európában jó volt a videójuk crt tv-vékkel agyon verték a Videoton meg Orion meg- és egyéb Osztrák Miele+Elin retteneteket.Villantottak+kaszáltak.
Most felszállnak az Oled vonatra és ismét agyon verik a piacot olcsó OLED tv-kel.
Legalábbis remélem :C :R

Update anno Sony a Trinitron technikájával majd 60 évig szopatta a világot-100.000 ezrekért adták. És kajálták a népek. Funai is vonatozott,kaszált.

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek a merevlemezes technikák úgy 10+ éve voltak a divatban. (mp3 lejátszókban,videókamerákban,tv-n) :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) MSI.Navi válasza Flitter (#4) üzenetére


MSI.Navi
tag

Szomszédnak 28 éves a Funai CRT tévéje. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Öhm, hogy meri bárki azt mondani egy egymillás tévére, hogy "jó árú"?? :F

(#8) elefant válasza Interceptor (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nekünk is az volt! imádtam! LCD kijelző volt a távirányítójában!!

(#9) Joshi válasza pusszycat (#5) üzenetére


Joshi
titán

Nem olyan rossz az ha nem kérnek érte felárat. Én csak azért nem veszek fel semmit a tévé műsorokból, mert lusta vagyok csatlakoztatni egy pendriveot. Ráadásul azt a pendriveot vagy merevlemezt formázni kell, ami ezután már titkosított szóval másra nem használható.
Az más kérdés hogy az 55" 650k-ért és a 65" 1 milláért minden csak nem olcsó. ;] Most a 65"-os Sony A1 750K a Média Markt-ben.

(#10) L3zl13 válasza Joshi (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi titkosított? Simán le tudom csatolni a TV-ről bármikor a az USB-s külső HDD-t és tudom használni a PC-men újraformázás nélkül. Igaz, a felvett videókat nem tudom lejátszani, mert egyedi formátum, de ennyi.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) pusszycat válasza L3zl13 (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is azt írta az LG tv-m hogy előbb leformázza, azóta sem használtam.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) L3zl13 válasza pusszycat (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az lehet, hogy leformázza első használatkor, de nekem nem titkosított rajta semmit.
Szintén LG.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Joshi válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen mindegy, a tévébe épített háttértárnál nincs jobb. Az ott van és kész.
Én inkább a kínai OLED-re fókuszálnék, mert ők saját panelt akarnak gyártani, kérdés hogy milyen lesz.

(#14) DamianB válasza Joshi (#9) üzenetére


DamianB
őstag

Hát igen én ezért várok BFre hátha lesz valami jó akció. LG B7re

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15) Joshi válasza DamianB (#14) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon kicsi az esély arra, hogy decemberben még lesz bontatlan LG B7.

(#16) DamianB válasza Joshi (#15) üzenetére


DamianB
őstag

Oh köszi a tanácsot .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#17) Cassi válasza Flitter (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

A Funaiból mára alig maradt valami, szánalmas OEM gyártó lett. Az európai képviselet már csak dísznek van, a cég bevételeinek < 1%-a származik innen. Elég belenézni a legutóbbi pénzügyi jelentésbe (http://www2.funai.co.jp/en/), látszik, hogy gyorsan süllyednek. Több olyan termékkategóriában voltak jelen, ami a megszűnés felé tart, pl. a DVD-s cuccaik bevétele egy év alatt harmadolódott, és ezt nem nagyon tudják mással pótolni.
Ki vesz meg egy ilyen cégtől egy 700e Ft-os tévét?

(#18) vigyori78 válasza pusszycat (#5) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha hálózaton is eléred az 1 TB-ot akkor már kicsit változik a dolog, gondolom 2018-ban a Japánok már nem csak azért fogják belerakni hogy felvedd a "szulejmánt" sd-ben :DDD ,hanem, hogy telepakold pl filmekkel....

(#19) J.J. András válasza vigyori78 (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

a "Szulejmán" rögzítéséne beszartam.... :) :C

na, szakmai része: EGYET NEM ÉRTEK ? :U Minek beépített HDD, ha fogod, és azt a pénzt (vagy eszközt) beváltod egy USB 3.1 vagy 3.0 PENDRIVE-ra, vagy csak egy külső SSD-t vagy éppen HDD-t csatlakoztatsz egy USB3.0 portra ? (mert USB 3.0 a legtöbbön van, a mi LG-nken is, pedig nem már 3÷4 éves)

Én azt használom, igaz "sorozatot" nem vettem még fel rá időzítve, de szerintem az egyszerűbb...., ha elromlik, nem kell szétszedni a "beépítettség" miatt a TV hátulját, kihúzom és kicserélem....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) Graphics válasza Flitter (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Miele nem osztrák és szerintem sose gyártottak TV-ket.

@J.J. András: Ismerem a Miele termékeket. Ő a Nile-Elin-re gondolt, és a Miele bérgyártásban nem ténykedett :) , plusz a Miele nem osztrák, hanem Német.

Több infót pedig kis kutatómunkával is lehet találni :) A Miele felsőkategóriás termékvonallal rendelkezik, és rendelkezett anno is.

Ha azt írja, hogy a Miele osztrák, akkor szerinted több infóval rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) J.J. András válasza Graphics (#20) üzenetére


J.J. András
őstag

de hűtőt és háztartási cuccokat igen, és mint bérgyártó (mint a Videoton) ki tudja miket még.... :B

up: lehet ezért írta bele, mert több infóval bír a srác, mint Te vagy én....

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#22) JKJ420 válasza Medocsabi (#7) üzenetére


JKJ420
tag

A jó ár nem azt jelenti, hogy valami kevés darab pénzbe kerül, hanem, hogy jó az ár-érték viszonya. Magyarul azért a pénzért, amit kifizetsz (mindegy, hogy 10 vagy 10 millió), megfelelő arányban kapj értéket. Nem attól drága valami, hogy sok forintba kerül!

(#23) vigyori78 válasza J.J. András (#19) üzenetére


vigyori78
őstag

+ még, hogy egész nap kerregni fog a tv-ben a vinyó mint a felvevős beltérikben...

(#24) J.J. András válasza vigyori78 (#23) üzenetére


J.J. András
őstag

vagy a bakelit lemezjátszónk, ami egyszer egy villámcsapás után nem kiégett, hanem arra lettünk figyelmesek, hogy mint az óra percmutatója, kb. azzal a sebességgel, szépen bekapcsolatlanul (de konektorban volt) pörgette a tányért.... :)
Az egész család csodájára járt, de ha feltetted a lemezt, szépen ment rendben, csak lett egy ilyen "leer-lauf"-ja, üresjárati futása, amire a szerelő azt mondta, amíg szépen szól, addig nincs baj :D

nah jah, nekem csak a HDD helyzete sem tetszene a TV melegedő hátulján, mert a NAS-okban is a fekvő HDD-t keresem, de lehet csak az én hülye berögzöttségem, hogy a HDD-nek fekve kell lennie.... :F

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#25) #72042496 válasza J.J. András (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDD-knek nagyon régóta teljesen mindegy, milyen pozícióban szerelik be őket.

[ Szerkesztve ]

(#26) Graphics válasza J.J. András (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ilyen, hogy fekve kell lennie.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A 90-es években a piacokon lehetett sok Funai-t kapni,számomra egyet jelentett a gagyival.Igénytelen esetlegesen működő videó lejátszók,Sokol rádió hangú music centerek dögivel voltak Funai cimkével.Mondjuk abban az időben még a Samsung sem a minőség volt,az LG nem is létezett,akkor Goldstar néven futó szintén vacak gagyi cuccaik voltak.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#28) Graphics válasza Kronos3000 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor valami rosszat foghattál ki, mert a Funai elég jó minőség volt mindig is :)

Nem a First Austria-val kevered ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Kronos3000 válasza Graphics (#28) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nem.Emlékszem arra is.Nekem ez volt a tapasztalatom,akkoriban a Samsungal is ráfáztam többször.Akkor maradtam a Philips vonalnál.Most már más persze.

Wasabi...

(#30) Cifu válasza Kronos3000 (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Especiel a Goldstar "gagyik" tartósságáról számomra ad némi képet, hogy a nagyjából már 30 éves Goldstar kétkazettás rádiós magnó és mikrohullámú sütő a mai napig működik (édesapám a borospincéjében használja mindkettőt). Nagyon tudnék örülni, ha a mai háztartási műszaki termékek gyártói olyan "gagyi" minőségben dolgoznának, mint anno a Goldstar... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) #72042496 válasza Cifu (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekünk tévéből van otthon egy GoldStar, néha még nézzük is. :)
Pedig annak idején is mondták, hogy megvenni sem szabadott volna. Lehet, szerencsénk is volt vele, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#32) Interceptor válasza Cassi (#17) üzenetére


Interceptor
addikt

Aztán lehet életed vására lenne, persze megértem az aggodalmat. Viszont ha olyan minőségi szintet adnak majd mint régen akkor best buy is lehet.

(#27) Kronos3000: Ez elég hihetetlenül hangzik.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#33) Graphics válasza Cassi (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aszondja, a DVD-s részlegük harmadával csökkent... Ööö, miért valaki tudta növelni ezen szegmenst, vagy mi? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) pusszycat válasza #72042496 (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

45 fokos szögben nem ajánlatos,szerencsére nincs is rá lehetőség.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Flitter válasza Cassi (#17) üzenetére


Flitter
tag

700.000ftért nem kell az már biztos. :R
De mint újabb jelölt OLED piacon,remélem versenyt indít a több gyártó és lassan csökkennek az irdatlan árak. :R

(#30) Cifu +1 :C

(#20) Duliee igaz!

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#36) Cifu válasza Flitter (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amíg a piaci szereplők elsöprő többsége ugyan attól a gyártótól (LG) veszik az OLED paneleket (mivel nincs más gyártó, aki nagy volumenben gyárt ilyet), addig sajnos kár árversenyről álmodozni... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Flitter válasza Cifu (#36) üzenetére


Flitter
tag

Sony ,Panasonic az (NAGY)oled panel fejlesztését befejezte mert rájött,nem ölnek temérdek pénzt abba ami már van és újabbat ,jobbat nem tudnak gyártani.(okos húzás)A nagy gyártók felismerték,széllel szemben nem érdemes ........A nagy nevek,mind elektronikát pakolnak bele és az újításaikat,ezzel a prémium kategóriát teljesen lefedték kb 20 évre maguknak.Nem beszélve a piacról ahol ha minőséget akarsz,nagy márkáktól veszel.És még egy szempont. Az LG OLED kiforrt,lehet vele építkezni és a mai gazdasági helyzetben az nyer aki előbb és biztosabb prémium termékekkel áll elő.
PL: Kinai vagy akárki kifejleszt egy "új" OLED panelt,ahhoz,elektronika kell! És akkor az évek alatt lement tesztelgetésekről nem is beszéltem.Lehet kiváló lesz,lehet szärfoshugy-ki tudja?
Ezért inkább megveszik az OLED panelt az LG-töl.
Mert a többi képviselő akik szerint előállítanak újfajta oled panelt eddig csak vakítottak és halandzsáztak.

Kiváló példa erre a CRT korszak.
Majd minden 98% ban igaz Philips képcsövet használtak a maradék Thomsont.
A Sony Trinitront a Panasonic Gao -t .
Nagymárka volt a LOWE ami Philipset használt,vagy a Bengo Lawson is philipset.

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#38) Cifu válasza Flitter (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Árverseny úgy lehet, ha vannak konkuráló gyártók.

Ha kvázi mindenki ugyanannak a gyártónak a paneljét használja, akkor ott a panel gyártója határozza meg az alapvető árakat. Nincs verseny, mert az nem verseny, hogy ugyanazon panel mögé ki milyen elektronikát rak...

Vesd össze a mostani OLED TV piaci árait a 2000-es évek végi, 2010-es évek eleji LCD TV árakkal, amikor 20+ gyártó foglalkozott LCD panelek gyártásával...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) PrinceHerceg válasza Joshi (#9) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y

(#40) Medocsabi válasza JKJ420 (#22) üzenetére


Medocsabi
addikt

"Nem attól drága valami, hogy sok forintba kerül!"
Hanem mitől? :U
(amúgy részemről teljesen mindegy mennyibe kerülnek az oled tévék, de ha a legolcsóbb is több mint egy használt autó ára, akkor az sose lesz jó árú- de ez csak az én véleményem :K )

(#41) #72042496 válasza Medocsabi (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól a használt autótól mentsen meg az ég, amit odaadnak a legolcsóbb OLED tévé áráért.

(#42) Laci.M válasza #72042496 (#41) üzenetére


Laci.M
senior tag

Miért is? 760ért vettem az 1.9 pd Ibizámat és eddig 50k-t tettem bele hiba nélkül (pedig 170 lóerőre van felhúzva). A családi Focusunk is kb 600-700 at érhet, de kínába el mernék vele indulni. Nem rohad egyik sem, és tökéletesen megbízhatóak....

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#43) Medocsabi válasza #72042496 (#41) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát márpedig az Én 2000-es mondeómért nem kapnék ennyit, de bármibe lefogadom hogy jobb és szebb állapotban van mint a legtöbb újabb autó. persze van aki szerint a drágább mindig jobb, na nekik vannak az apple termékek :)

(#44) egyedülülő válasza #72042496 (#41) üzenetére


egyedülülő
őstag

Akkor tisztázzuk, hogy mennyi most a legolcsóbb oled tv. :DD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#45) Joshi válasza Medocsabi (#40) üzenetére


Joshi
titán

A csúcs LCD-ék még drágábbak mint az OLED és az OLED évről-évre olcsóbb lesz. Nézd meg mennyibe kerül egy Samsung Q9 vagy Sony ZD9 LCD.

(#46) #72042496 válasza egyedülülő (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sok tisztáznivaló nincs ezen, 350 ezer forint körül kapható az LG 55EG9A7V. (Akcióban 55B7 is volt már majdnem ennyiért.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Graphics válasza #72042496 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Honda Jazz, 780 ezer. Oktató autóként 75 ezer km..

Kérdés? Ha már látom ki lett bogozva

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) #72042496


#72042496
törölt tag

Légyszi, soroljatok föl még néhány kétszer olyan drága kocsit, mint amire a #41-ben utaltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) Joshi válasza #72042496 (#48) üzenetére


Joshi
titán

Skoda Octavia 2,8 milla. ;]

(#50) #72042496 válasza Joshi (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyiből már egy akciós 77C8-at is lehet kapni! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.