Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Nekem ez a fajta felépítés nem nagyon jön be, persze attól még jó.

duree54

(#2) Huntszy


Huntszy
tag

Uuuu. Rég vártam már egy ilyen modelre. 32:9 képarány, 120+ Hz, FreeSync, 1440p. Eddig egyetlen Samsung monitor ütötte meg ezeket a paramétereket csak (legalábbis egyet sikerült találnom). Remélem jövő évig, amikor esedékes lesz a mostani cseréje, bejelentenek még párat, hogy minél több modelből lehessen választani.

[ Szerkesztve ]

(#3) Raysen623 válasza Huntszy (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is örülök a választék bővülésnek, mert egy ilyet szeretnék következőnek én is a 34" 2560x1080 21:9 után.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) Jacek


Jacek
veterán

Még mindig nincs olyan mintha két 32-es moncsi lenne ez két 27-nek felel meg, nekem ez vékony.. de szigóruan nekem :)

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egy biztos, olcsó az nem lesz.

egyébként lehet hogy én vagyok fantáziátlan de egyszerűen nem fogom fel ezek az ultrawide történetek mire jók.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Raysen623 válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Csak a szokásos: filmnézés, munka, játék :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) Speed® válasza Raysen623 (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 21:9 oké, film/játék is jobb rajta.
32:9 max. multitasking melóra jó..

[ Szerkesztve ]

(#8) Csandi válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Többmonitors setup kiváltása munkára (vagy bármi másra) csak bezelek nélkül, játékokban szélesebb látószög, olyan filmekkel való kitöltése amik 16:9-en alul-felül fekete csíkosak (majdnem mindegyik).. így elsőre ennyi :D

(#9) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

engem az érdekelne, hogy vajon egy mnitorként látja a rendszer, vagy kettőkét ? esetleg lehet-e ezt állogatni.
egy 2 monitoros ~gaming~ setupot nem biztos, hogy kivált, ha csak 1 monitornak érzékeli a rendszer. Senki sem fog ablakosban játszani csak azért, h mellette ott legyen a másik dolog amiért 2 monitor van neki otthon. :F

-

(#10) Jacek válasza GoldhandRent (#9) üzenetére


Jacek
veterán

Tudod állítani mit szeretnél álltalában, egy monitor de el tudod felezni.

(#11) vaakuum


vaakuum
addikt

Pont jó lenne egy csomó melóhoz, ha megállna 60 Hz környékén, meg nem lenne kigyúrva minden extrára. Ahol 4-5-6 monitort használnak rendszerirányításhoz, ott helyet meg tápkábelt lehetne vele spórolni. Mondjuk az is igaz ha ezen elszáll a kép, akkor utána semmit nem látnak... :U Mégsem olyan jó ötlet rendszerirányításhoz (vagy csak duplázva)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#12) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

"olyan, mintha a készülékház egy 1800 mm-es körből lenne kivágva"

jo szakmai lett...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#13) Huntszy válasza vaakuum (#11) üzenetére


Huntszy
tag

60 (inkább 75) Hz-es verzió 32:9 49" monitorból azért van pár. Displayspecification-en keress rá.

(#14) Huntszy válasza GoldhandRent (#9) üzenetére


Huntszy
tag

Akapesetben egy nagy monitor de lehet állítani h többnek értékelje-e a rendszer. Sőt ha külön bemenetken több géphez van csatlakoztatatva akkor több gép jelét is meg tudja jeleníteni akár féléve akár PiP módban (az egyik gép jele kis ablakban egy sarokban jelenik meg). Ez a sokféle variálhatóság adja a nagy előnyét.

(#15) Huntszy válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Huntszy
tag

Hát ha olyan a meló h sok program/tab kell legyen párhuzamosan nyitva akkor jó tud lenni nagyon.

Nekem otthon egy 34" 21:9 monitorom van. Irodában bent 2 24" 16:9-es monitorom volt + laptop kijelzője. Mikor bejött a covid és a HO nem vittem haza a monitorokat az irodából mert nem fért volna el így csak a saját 21:9-es képernyőm váltotta a két 16:9-et. Pár hét után még a laptopot is elpakoltam egy nem látható helyre mert nem használtam. Az 1 darab 21:9-es képernyő kiáltotta az előző hármat tökéletesen és vissza se nézek. Számomra sokkal jobb. Egyetlen bajom van vele, ha felezem az ablakokat akkor a képernyő fele keskenyebb mint egy 16:9-es monitor. Sok nem annyira faszán megcsinált/régebbi progi/weboldal van h szétcsúszik ettől vsgy átvált mobil nézetbe stb. Elég ritka de akad és idegesítő. Egy 32:9-es monitor pont ezt a hibát orvosolná, ott ha két abalkot egymás mellé rakok akkor pont 16:9 lesz mindkettő. Meg ugye több képernyőfelület tehát mégtöbb helyen lehet rugalmasan elhelyezni a munkához szükséges dolgokat.

Gaminghez hülyeség szerintem. A 21:9-et is sok játék nem támogatja (főleg competitive multik), ha igen akkor a HUD oldalra sok esetben nagyon szélre csúszik és az nem fasza ultrawidenál. 32:9-t sztem még kevesebb játék támogatja. Próbálnak 1-2 monitort (pl Samsung) ami 32:9-es gamingel reklámozni de sztem ha valaki főleg gaming re keres monitort az jobban jár ha egy ilyen árának a feléből vesz egy 16:9-es 1440p vagy 4k-s 27" monitort jó frissítéssel meg latency-el a maradék pénzt meg belerakja Gpu-ba.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza Huntszy (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szimulátorosok használnak három monitort. Nekik talán a 32:9 is kedvező, lehet még kevés is, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17) Huntszy válasza #72042496 (#16) üzenetére


Huntszy
tag

"Gaming" alatt nekem nem a szimulátorozás jut eszembe elsőre de itt bennem van a hiba mert sose fogott meg a műfaj.
Elismerem oda jó lehet, meg természetesen van más is ahol tud jó lenni. Pl ha Factorio vagy hasonszőrű játékok támogatják a 32:9-et (nem tudom) akkor azért azon a képernyőmennyiségen elnézném szívesen a gyárorgiát. De a legtipikusabb játékok mint egy COD, Fortnite, PUBG, LoL stb nem működnének annyira jól szerintem. Néhány competitive cucc szándékosan nem támogatja már a 21:9-et se h ne juthass előnyhöz, croppolja inkább az imaget. Némelyik igen, pl LoL hisz ott van minimap meg fog of war, de a HUD szélre csúszik és nem fasza ha tekergetned kell a nyakad h lásd a mapet. 21:9-nél még elmegy, 32:9-en tuti nem LoL-oznék full screenen. Szintúgy RPG-k vagy single player lövöldék (van még ilyen? :D ) ha nem figyelnek rá külön akkor a HUD oldalra fog csúszni tehát nem fogod látni csak ha külön mozdítpd a fejed. Persze vannak játékok amiknél erre gondoltak, a Shadow of the Tomb Raider azt hiszem pont ilyen, ott a HUD középen marad még ha széles is a kép.

De továbbra is ott tartunk, hogy ha van egy 16:9-es monitorod (és nem egyébként is egy 3 monitoros szimulátor setupod van) akkor azon 100% minden elmegy, míg 21:9-nél jópár játék jobb élményt nyújt, jópár meg vesződés. 32:9-nél is szerintem ez a helyzet csak mégtöbb játék vándorol át a "jobb élményből" a "meh" vagy egyenesen "nagyon rossz" élmánybe :D

(#18) R.Woodoo válasza fatpingvin (#5) üzenetére


R.Woodoo
tag

Ezek a tökéletes szimulátor monitorok, 3 monitor helyett.

(#19) Csandi válasza Huntszy (#17) üzenetére


Csandi
őstag

Azért ez nem éppen "meh" :) 16:9 vs 21:9 vs 32:9 (nem saját képek)

Kompetitív gamek nyilván nem támogatják, legalábbis a többségük, de amelyik játék meg támogatja ott azért meg van oldva, hogy a hud meg a minimap maradjon ott mintha egy 16:9-esen játszanál :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Huntszy válasza Csandi (#19) üzenetére


Huntszy
tag

Nem is álltítottam, hogy nincs játék aminél ne lenne jó. Csak azt, hogy valszeg még a 21:9-nél is kevesebb. Évek óta 21:9-en vagyok, hidd el találkoztam már nem comptetitive játékkal aminek meggyűlt a baja vele (főleg régebbi és/vagy indie címek egyébként). 32:9-en szerintem ebből csak több van. Persze ettől még egyet értek, hogy ami támogatja az viszont odabaszós élmény már 21:9-en is.

Hát fixen tudok pár játékot ami simán a képernyő legsarkába rakja a map-et meg hasonlókat 21:9-en. Azok biztosan ugyan ezt csinálják 32:9-en is annak ellenére, hogy amúgy a FOV nem csúszik szét stb

De ettől eltekintve mint fentebb írtam viva la 32:9. Munkára, szerintem, mindennél jobb. Játékok amik támogatják azoknál szintén jobb. Amelyik játék nem támogatja annál meg be lehet állítani a black bart. Nem tökmindegy, hogy a falat vagy a képernyő fekete sávját nézem a kép mellett? :D Egy 32:9-es monitorból bármikor csiholsz egy 16:9-est. Visszafelé ez már nem ennyire egyszerű :D

De ettől még aki csak kockulni akar és mondjuk nem biztos benne h a gamek támogatják-e amiket tolni akar (vagy biztos benne h nem) az szerintem jobban jár ha vesz egy 16:9-et a különbözetet meg más alkatrészen elköltni.

Szerk:

Amúgy a képen amit küldtél is több játéknál ki van kapcsolva a HUD. Amelyiknél meg be van egytől egyik sarokba van csúszva :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) sb válasza Speed® (#7) üzenetére


sb
veterán

Csatlakozom ehhez.
Szerintem "csak" produktivitáshoz van konkrétan ennek értelme. Ott is csak annyi, hogy minél nagyobb felület annál nagyobb a hatékonyság. Az meg, hogy 32:9 lesz belőle onnan jön, hogy ergonómia is létezik. Kb. 40-45cm-nél magasabb monitor már szvsz nyakfájdító, így marad a vízszintes terjeszkedés (ami szintén ugyanúgy lehet rossz a nyaknak, de vízszintesen azért jobb a helyzet).

Játék/film viszont szerintem más: ott a periféria lefedése javíthatja az élményt. Felbontás sem kell annyira hozzá és a távolság is kevésbé érdekes. Oda előbb vennék 40-50"-os valamit a látómező lefedésére, ha az élmény növelése a cél mint a 32:9 monitort erőltessem.

(#22) xuldar


xuldar
őstag

Az 1800R az nem 1800mm sugarat jelent? Mert akkor 3,6m átmérőjű kör lesz az, nem 1,8m. Meg az "1800mm-es kör" eléggé rossz megfogalmazás önmagában is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) Csandi válasza Huntszy (#20) üzenetére


Csandi
őstag

Ja én 16:9-en vagyok mivel szinte csak kompetitív gamekkel tolom :D de attól még bejönnek nagyon ezek a cuccok, egyszer mindenképp lesz :D

(#24) Aethel válasza Huntszy (#2) üzenetére


Aethel
aktív tag

Már 3 Samsung modell volt ilyen paraméterekkel, meg talán még két gyártónál is láttam. Nekem is az egyik samu van, munkára kíváló. Játékokra se rossz de ha nincs legalább egy 3070-es kártyád, nem igazán tudod kihasználni. Én személy szerint az OLED vagy valami szintetikus verzióját várom ekkora méretben.. Ez a VA panel shit. Az enyém 1000 nites, de HDR-re ez is vicc.

(#25) Csandi válasza Aethel (#24) üzenetére


Csandi
őstag

Samsung G9-ből jön miniled-es, több mint 1000 zónával, de másfél millió lesz kb.

(#26) Huntszy válasza Aethel (#24) üzenetére


Huntszy
tag

displayspecifications.com-on én csak egyet látok. A másik két 32:9 49" Samsung monitor 1080p-s nem 1440.

Jelenleg 1440p, 49", 32:9-re 4 monitort dob fel a ds:
Monoprocie - 49in Dark Matter - sose hallottam a gyártóról, valszeg itthon nem kapni
Samsung C49RG90 - amiről beszéltem
LG 49WL95C - csak 60Hz-es szóval nem játszik
Dell Ultrasharp U4919DW - szintén 60Hz-es

Árukeresőn még látok egyet, Samsung C49G95TSSR ami egy 240Hz-re húzott szörnyeteg :D

Szóval a 120+ Hz-es, 1440p-s kategória elég soványka. Két Samu van és ennyi. De ha van olyan amit lehet itthon kapni, nem kell kecskét áldozni érte de nem dobta fel egyik fenn említett oldal sem akkor senki se tartsa magában :D

(#27) Csandi válasza Huntszy (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Nincs, ezek mind ennyibe mennek. Van még egy ROG-os 120hz-es is amúgy ami a 1:1be a CRG9, azt a panelt is használja de az is annyiba kerül. Több nincs is. Ez a Philips lehet majd érdekes ha kijött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.