Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) M..


M..
csendes tag

Egy Sony SmartWatch 2-t használok már lassan három éve. Új korában gond nélkül kibírta a hetet egyszeri feltöltéssel (ráadásul a töltési idő is kb fél óra). Alapvetően notifikáció kijelzésre használom, ha hívnak - akár vezetés közben - akkor látom ki az, üzenetet egy pillanat alatt végigpörgetem, nem kell elővennem zsebből a méretes telefont, és nem utolsó sorban egy igényesen megtervezett, időt kijelezni tudó strapabíró eszköz. Valamint a legjobb dolog, hogy rezeg a csuklómon ha hívnak, sok esetben a munkámból kifolyólag is esélyem sincs meghallani a telefon csörgését, így viszont nem lehet nem észrevenni, ha keresnek. Ezek mellett számtalan olyan funkciója is lenne, amit soha nem akarok még kipróbálni sem, mert rohadtul felesleges.
Ezeket a tulajdonságokat én megkaptam 40ezer Ft-ért anno, ha eddig nem volt egyértelmű, tökéletes megelégedésemet kiváltva. Ezért az összegért jelenleg milyen alternatívák vannak, amelyek ugyanezen tulajdonságokat maradéktalanul lehozzák? Mert oda vagyok a Google féle okosóra rendszerért, a Wear-ért, de hiába a funkciógazdagság és a viszonylagosan nagy kínálat, ha az üzemidő egyetlen esetben sem lépi túl az 1-2napot. Sajnos az órám cseréje a küszöbön van lassan, mert három év elteltével az üzemidő lecsökkent, de még így is hozza a 2-3 napot a használat függvényében. Miért vennék újan egy eszközt helyette, ami a legjobb kondíciójában is csak maximum ezt a szintet tudja reprodukálni?
Sokan mondják, hogy a kereslet hiányzik igazából erről az okosórás piacról. Egy fenét! Lenne itt kereslet (részemről is ugyanúgy), csak épp a kínálat egy rossz csoportot próbál megtalálni. 40ezer Ft körüli, strapabíró, igényes kialakítású, jó üzemidejű ajánlat éppenséggel hiányzik. Ha továbbra is azt játsszák a gyártók, hogy egy felsőkategóriás telefon áráért kínálják a 2napos üzemidejű órákat, akkor ez a szegmens meg is fog maradni egy zárt és elvont geek csodakategóriának. Pedig ennél sokkal több lehetne ebben, üzletileg is értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.