Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Hát ez a Samsung kék LED fényerő szabályzó nálam is kiverte a biztosítékot. Mennyivel jobb lett volna egy ventiszabályzó helyette.
A kis Verba nembaj, ha gyenge kasztnit kapott, ha megdobtok egy ilyennel én vigyázni fogok rá!

(#2) geezer


geezer
aktív tag

Már egy ideje gondolkodom egy másfél terás Samsung Story-n, akár így USB3-mal, akár a régivel...
ahogy látom, hozza a szokásos jó minőséget a Samsung, verhetetlen ár-érték arány mellett!
Köszönjük a tesztet!
:R

(#3) Osibaa válasza lujó55 (#1) üzenetére


Osibaa
senior tag

"Mennyivel jobb lett volna egy ventiszabályzó helyette."

Nincs benne venti. :)

Nekem is 1TB-os Samsung Story van, korábban 18K-ért kaptam eSATA-sat. Sajnos ezt nemsokkal később kivonták a forgalomból. Pedig best buy volt. :(

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4) geezer válasza Osibaa (#3) üzenetére


geezer
aktív tag

Mindegy, hogy nem kell bele venti, de mennyire jó lett volna egy tekerő, amit ha feljebb veszel, akkor sokkal hangosabb zúgó hang jön ki a dobozból. Venti nélkül, csak úgy, akusztikailag! Az érzés kedvéért. ;]
De tényleg, a cikkben is benne volt, hogy nem tettek bele ventillátort, meg nem is kell bele... innentől minek kellene a szabályzó? Nem értettem a felvetést (én sem). :U
Azért most a másfél terás USB 3.0-s, vagy eSata-s 30ezerért szintén jó vétel, nem is akárhol, hanem az egyik leghíresebb "kisboltban"!
A Samsung nagyon kellemes árakon adja a merevlemezeit.

(#5) Márton


Márton
nagyúr

Ez most komoly?
Annyira minimális volt a Verbatim Store 'n' Go felszerelése, hogy csak egy rövidke USB 3.0 kábelt és egy füzetkét kaptunk hozzá. Nagyobb testvérénél már jobb volt a helyzet. Itt a táphoz európai és angol villásdugó járt

Ezért jobb? Szerintem meg a 2,5-es jobb, mert ahhoz nem is kell ilyen, nem? :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Findzs


Findzs
addikt

"Előlapját vörös STORY felirat és egy érdekes, külső merevlemezen szokatlan tekerő díszíti. Ezzel ki-be kapcsolható, és az elfordítással állítható az előlap aljára helyezett kék LED fényereje. Szerintünk ez teljesen fölösleges részlet, csak a költségeket növeli, egy hátlapra helyezett kapcsoló is elláthatná ezt a feladatot."

Én speciel szeretem, hogy elől van a kapcsoló mert nekem fel van tolva az íróasztal végébe és akkor mindig ki kellene onnan húznom ha be akarom kapcsolni.
A tekerő helyett rakhattak volna egy sima kapcsolót is világítás nélkül az igaz.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7) Márton válasza Findzs (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

+1

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) Osibaa válasza Findzs (#6) üzenetére


Osibaa
senior tag

Mi baja mindenkinek a tekerővel? Nem hogy örülnétek, hogy végre nem egy unalmas billenőkapcsoló. :) A világítás is jó dolog, mert automatikusan leállítja magát a ketyere, ha 5-10 percig nyugiban van, így messziről látszik ha végzett az archiválással.

Hogy a tekerő állítja a fényerőt az mondjuk tényleg baromság, de miért ne. Ahogy mondani szokás ez nem bug, hanem feature. Ugyanez a kategória a cikkben hiányolt talp, amivel oldalára állítható. Ez szerintem nem hiányosság, hanem ez ilyen, fekvő kivitel. A PC toronyház oldaláról se hiányoljuk a lábakat, mert az is olyan, álló kivitel. :)

Azt mondjuk elárulhatnátok hogy sikerült szétszedni, mert én 3 szerelőkészletben sem találtam megfelelő szerszámot hozzá. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#9) Mappa


Mappa
addikt

már majdnem írtam hogy elfért volna egy esata az usb mellé is a samsungon ...aztán kapcsoltam :DDD

nem kötelező megadni

(#10) Findzs válasza Osibaa (#8) üzenetére


Findzs
addikt

félreértesz
nekem semmi bajom a tekerővel a teszt írójának van vele baja
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) Balage76 válasza Osibaa (#3) üzenetére


Balage76
senior tag

Még létezik és kapható az 1TB eSATA változat, nem tudom honnan gondolod hogy megszűnt...

(#12) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Samsung design-erei kapnak tőlem egy nagy fekete pontot. Ez elég ronda lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Van egy Fujitsu-Siemens StorageBird 35EV821 1TB USB 2.0 külső merevlemezem, ami rendszertelen időközönként automatikusan leválasztja magát a gépről. Van úgy, hogy 5 percenként csinálja, de aztán van, hogy órákig nem. Tapasztalt már valaki hasonló jelenséget? Mi okozhatja?

(#14) Osibaa válasza Balage76 (#11) üzenetére


Osibaa
senior tag

Onnan vettem, hogy eltűnt az Árgépről. :) De jogos, ha a kódja alapján keresek rá, akkor van találat: [link] Mea culpa

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#15) geezer válasza Osibaa (#14) üzenetére


geezer
aktív tag

De abban igazad volt, hogy ez így már nem éri meg: 30-ért van 1.5TB-os változat, sokkal jobb ár-érték arányban!
:K

(#16) Osibaa válasza geezer (#15) üzenetére


Osibaa
senior tag

Jaja. Akkoriban alig volt drágább, mint egy ugyanolyan kapacitású HDD, jól jártam vele. :K Most nagyon csúnya az ára.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Még mindig piszok drágák a külső vinyók. :(

(#18) Hoek válasza Osibaa (#8) üzenetére


Hoek
tag

Ilyen szerszám kell hozzá: [link]. Én anno még az OBI-ban vettem. Én a "hangerőszabályzó" miatt választottam ezt.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#19) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jók ezek a külső 3.0-ás vinyók. A teszt is szuper lett! :R :DDD

(#20) Himym


Himym
senior tag

Üdv, köszönöm a tesztet. :R

Épp 2-3 hete kérdeztem, hogy WD vagy Verbatim legyen a külső vinyóm és ott is megmondták, hogy WD és most itt a teszt és tökéletesen látható, hogy a WD a legjobb. :R

(#21) zazahoho válasza D1Rect (#17) üzenetére


zazahoho
őstag

sajnos igazad van :O ,de azért ezek már jó teljesítményűek ezért a drága pénzért ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#22) geezer válasza D1Rect (#17) üzenetére


geezer
aktív tag

Mihez képest?
Azért ma már 30ezerért kapsz egy majdnem 1500GB-os vinyót, fém házban, gyors adatátviteli protokollal (USB 3.0, eSata...)....
mihez képest drága? SSD is van már ennyiért, akár 64(!!!) GB-osat is kapsz...
mondjuk 22-szer kevesebb tárhely, de legalább 2-szer olyan gyors...! :P
Tudom, nem egy kategória, én is vennék SSD-t oprendszernek, de szerintem igenis kellemes árai vannak pl a Samu vinyóknak. WD is jó vételnek tűnik.
Persze, mindezt adhatnák ingyen is, az biztos... ;]

(#23) rudymester válasza Boborjan (#13) üzenetére


rudymester
senior tag

Próbáld ki más gépeknél is, nálam is huncutkodtak az usb eszközök, amikor nem voltak fent a normális Win driverek. Ledobálták magukat, hibás fájlokat hoztak létre stb. Ha más géppel is csinálja, akkor a vinyóval lesz gond.

Igazán nem értek hozzá, de ilyen esetben mindig érdemes más géppel is próbálkozni, hátha nem a vinyó a hibás.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#24) hegti


hegti
aktív tag

nálam teszi a dolgát, esata-ás tipus van nálam, míg be nem adja kulcsot. remélem ez minimum 15-45 év................... :))

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#25) morjozsef


morjozsef
csendes tag

Sziasztok!
Talán tudna valaki segíteni, hogy miért nem megy a külső vinyóm usb 3.0-val. Most vettem egy iomego eGo 500GB-os USB 3.0 képes vinyót és hozzá egy delock 66227 Express Card 2x USB 3.0 kártyát, mivel a laptopom nem tud csak 2.0-át (Lenovo T61).
A telepítések után, a vinyó USB 3.0-ban az istennek sem megy. USB 2.0-ben semmi gond. Az adapter egyébként simán felismeri a pendrive-okat, csak a vinyó tűnik nagy falatnak. Az meg halkan kerreg, kattog vele, meg-meg áll majd elindul...
Lehet hogy nincs elég power?
Mire van az adapteren power csati, ha kábelt nem adnak hozzá?
Előre is kösz!

(#26) sagvary


sagvary
aktív tag

120 GB rámásolás után a 1,5TB-os Samsung Story már elég magas hőmérsékletű lett, akinek ilyesmi van hűti valamivel?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#27) sagvary


sagvary
aktív tag

Egyáltalán van már teljesen korrekt full kompatibilis USB3-as alaplap?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#28) geezer válasza sagvary (#26) üzenetére


geezer
aktív tag

Én tegnap vettem egy 1.5TB-os USB 3.0-s Samsung-ot, meg mellé egy Asrock PCI-e csatis USB 3.0 bővítőkártyát (NEC chip-es).
A kártya bement, install, oké. Beüzemeltem a HDD-t is, minden rendben. Format, NTFS-re, nagyobb clustermérettel. Futtattam egy HDtune-t, azt hozta ki, amit lehetett várni: 108-52 MB/s, átlag 85MB/s.
Gondoltam, ez szép és jó, akkor hajrá!
Ehhez képest most jó 100GB-ot másolok rá, és 50 körül írja. Nem úgy van, hogy az elején gyorsabb a vinyó, és a kapacitás vége felé (a lemez belső köre felé) lassul?

Szerintetek mi lehet a helyzet?
Az látszik, hogy túllépi az USB 2.0 határát bőven, és a szintetikus tesztben vitte is a 100+ MB/s-os sebességet.
Egyébként egy E5200 3.3GHz, 2GB RAM, Win7 összeállítással használom.

Maga a cucc egyébként nagyon minőségi, teljesen csendes, és a hőmérséklete nekem 40C-nál megállt. Ez még bőven belefér szerintem. Ez is csak 5 órányi formatálás után.

Köszi, üdv!

(#29) sagvary válasza geezer (#28) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy pl,: a Sentinel jó hőmérsékletet ír ki.Ma a a program is javaolja a hőmérséglet ellenőrzését, a kalibrációt. Még nincs beüzemelve, de az új lapom Gigabyte USB3-as, vinyóm még nincs hozzá ideális. Meglátjuk. Tényleg kevésnek tűnik a sebesség amit írtál, számíthat a Totalcommander beállítása is, ha azzol másolsz.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#30) geezer válasza sagvary (#29) üzenetére


geezer
aktív tag

Nem TC, csak sima drag+drop Win7 alatt.
:F

(#31) sagvary válasza geezer (#30) üzenetére


sagvary
aktív tag

És az kihozza a max-ot? Próbáld meg a Totallal.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#32) sagvary válasza sagvary (#31) üzenetére


sagvary
aktív tag

A Total beállításai közt a drag+drop is szerepel, mint probléma esetén alkalmazható másolási mód, de nem az a sajátja, valszeg mert a win lassabban dolgozik.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.