Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alex91


Alex91
félisten

Ez viszonylag szimpin nez ki... :)
Azert a kabeleket is csatlakoztathattak volna, akkor mar nem ennyire letisztult :). Es meg mindig nem sok ertelmet latom ezeknek a konfigoknak, de biztos bennem van a hiba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2) ez_meg_emaz válasza Alex91 (#1) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Minek nem látod sok értelmét? Annak hogy tft hátuljára szereljék vagy annak hogy van olyan is aki csak netre használja a gépet?

Engem az ára érdekelne.

(#3) Alex91 válasza ez_meg_emaz (#2) üzenetére


Alex91
félisten

Ezeknek az Atom-os gepeknek... (Annak miert nem latnam ertelmet, hogy vannak, akik csak netre hasznaljak a gepuket :F ) Bar az arara en is kivancsi lennek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Ice!? válasza ez_meg_emaz (#2) üzenetére


Ice!?
őstag

Szerintem igenis jó dolog. Az ára valóban húzós lehet, és a teljesítménye is inkább netezésre, mint játék használható, nekem tetszik az ötlet.

Nemrég volt szerencsém kipróbálni egy olyan Apple-t, aminek tulajdonképpen monitor alakja van, de számítógép is egyben. Lassú volt meg nem is az igazi asztali pc feeling, de aki olyat vesz az nem is a GTA IV-vel szeretne játszani..

(#5) Bibby


Bibby
addikt

Miért van 1Gb-os memóriakorlát? :F Még a netbookokba is többet lehet pakolni. Nekem tetszik, viszont drága lesz erre fogadni mernék. :U

Ελευθερια η θανατος

(#6) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Nekem tetszik ez a cucc (is), de azt még mindig nem értem, hogy ha a monitor hátulján van a gép, hogyan kapcsolod be... Elég kényelmetlen mindig a monitor mögé nyúlni szerintem.

(#7) Alex91 válasza Ice!? (#4) üzenetére


Alex91
félisten

Lassu volt az Apple? :DD Milyen iMac volt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Ste


Ste
addikt

Dvi igazán ráfért volna a Wlannal egyetemben
Az Sd kártya olvasó is jó helyen van, ha az ember a monitor hátuljára szereli :)

Amúgy elfogadnám, ha adnának mellé rögzítőkeretet :)

(#9) Ice!? válasza Alex91 (#7) üzenetére


Ice!?
őstag

(#10) mob_zzz válasza Ste (#8) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Hopp ezeket nem is figyeltem, pedig valóban komoly hiányosságok.

Viszont: jól látom, hogy az eszköz passzív hűtésű?

(#11) Alex91 válasza Ice!? (#9) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat azert egy 8-9 eves gepre mondani, hogy lassu... Egy uj iMac-et kellene talan megvizualni :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) ez_meg_emaz válasza Alex91 (#3) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Még igy se értelek. A konfigra gondolsz vagy magára az atomra(de valszeg elöbbire)? Atom jó mert: olcsó, integrált, keveset fogyaszt és bőven elég netre.
Az már más kérdés hogy pl egy ilyen MSI-ért meg a többi atomos konfigért jo kis pénzeket elkérnek. Jobban megéri összerakni mint egyben venni viszont az nagyobb helyet foglal majd az tuti.

(#13) #56573440


#56573440
törölt tag

nah kérem szépen én ilyet akarok, passzív hűtéssel, az új nv chipsettel, két dvi vagy dvi-hdmi csatikkal, akár duplamagos atommal... asztal alá becsűr és kész. memkártyákkal nem szenvedek, usb-re van kivezetés egy logi billből lett mentve, most is külső dvd-t tolok, a többi nem hat meg :B vagy befürtözni pár ilyet? ;]

(#14) Gergő_ válasza #56573440 (#13) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen. a lényeg kimaradt a hírből ez fanless tehát ez teljesen passzív
60-70-ért én is beneveznék egyre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Billu válasza Ste (#8) üzenetére


Billu
aktív tag

Dvi igazán ráfért volna a Wlannal egyetemben

Dvi-t tán az Intel nem engedi.
Wlan-t meg más oldalak írnak. Meg árat is. Hwsw

200€

Ennyiért nem rossz. :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#16) Latency válasza Ste (#8) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem is az az egyetlen dolog, amiért nem tetszenek ezek a cuccok, az a DVI hiánya, bár netezős géphez már így is jó csak tuti hogy drága lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17) evone válasza Ice!? (#9) üzenetére


evone
őstag

http://www.apple.com/imac/

azota mar itt jar az imac, egy lassan 10 eves geprol ne rodd fel azt hogy lassu. nyilvan az. de attol nem az osszes ilyen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#18) ez_meg_emaz válasza Billu (#15) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

:Y Annyiért simán. :C

(#19) Ste válasza Billu (#15) üzenetére


Ste
addikt

tutira nem amiatt nincs rajta. lsd msi eeepc-re is került belőle
egyszerűen lespórolják, aki újat akar vegye meg ezt. szerintem ennyi a magyarázata

később majd valami rev2-ben biztos lehet benne lesz. lehet az újabb nv vagy intel csipszettel
sokan kapnak az alkalmon szvsz és beszereznek egy ilyet ettől függetlenül

(#20) Billu válasza Ste (#19) üzenetére


Billu
aktív tag

lsd msi eeepc-re is került belőle

Melyikre?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Erdekes lehet kartyatolvasoban kartyat cserelni ha fel van csavarozva a gep a monitor hatuljara.

(#22) X@b3e válasza Alex91 (#11) üzenetére


X@b3e
addikt

Biztos nem a mai, 24" 9600GT-vel szerelt, E6400 cpu-s iMacról beszélt, mert ha az is lassú, akkor ez az MSI khmm..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Atomot a népnek :)
Nem rossz ez!

...

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

Látom sokaknak nem tetszik a teljesítménye miatt
de sok otthonban annyira leszűkült a gép sok netezésre és irkálásra hogy ez kitermeli a saját hasznát villanyszámlán,a negyedét eszi meg egy átlagos gépnek(dehát ezt ti is tudjátok)ebben ráadásul kerepelő sincs
atomot a népnek :)

(#25) simonzé válasza Gergő_ (#24) üzenetére


simonzé
addikt

Helyes, ne a gémerek mondják már meg, mi a jó egy irodába vagy az átlag netezőnek!

Más: Remélem a VESA rögzítőkeret csomagjában vannak esztétikus rövid kábelek is. Pont ma néztem a cégnéj hogy összesen olyan 7-8 méter kábellel több van a gép körül mint amennyi kéne.
Találjon már fel valaki erre valamit!

I don't fit in. I fit out.

(#26) Alex91 válasza simonzé (#25) üzenetére


Alex91
félisten

Pont ma néztem a cégnéj hogy összesen olyan 7-8 méter kábellel több van a gép körül mint amennyi kéne.
Találjon már fel valaki erre valamit!

iMac :DD?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27) simonzé válasza mob_zzz (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Van olyan a biosban hogy wake on keyboard, meg wake on mouse. Ezek arra jók hogy a bekapcs megtörténik egy billentyű lenyomására. Némelyik BIOSban még szűkíthető is hogy pl. csak az F10 2mp-es megnyomására kapcsoljon. Így nem kell a gép hátánál matatni.

I don't fit in. I fit out.

(#28) simonzé válasza Alex91 (#26) üzenetére


simonzé
addikt

:D
Na jó, valamit ami megfizethető. Egy iMac nekem nem az.

Egyébként egy notiról + egy monitorról van szó. A Noti dokkolóban van.

Ezek vannak mögötte: Tábkábel töltővel együtt, VGA kábel, tyúkbél, egér, bill, USB átvezetés a monitorra, monitor tápkábel. Mind lehetne minimum 60 centivel rövidebb.
Pluszba van az asztali telefon headesttel meg spirálkábellel a headsethez + spirálkábel a kagylóhoz is. Én mondom gusztustalan az asztalom... Atom kéne nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#29) alienpapa


alienpapa
senior tag

Nekem is nagyon bejön. Kevesebbet eszik mint egy lámpa, nincs hangja, jól néz ki...stb. :D Meg is veszem muteromnak jövő karácsonyra :D

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#30) Shad0w


Shad0w
senior tag

Nemtom mi ez a nyavalygás a teljesítménnyel. Most is éppen a windről írok kivezetve a 22"-os monitorra. Átlagos használat mellett észre sem lehet venni, hogy nem a core2duo dolgozik. Ha ez télleg 200 euroért lesz akkor lehet hogy anyum kap egy ilyet irodájába.
Btw, 1680x1050es felbontásban is simán megy a 720p-s filmek lejátszása. :)

(#31) sekli válasza Shad0w (#30) üzenetére


sekli
addikt

pontosan, de ezen a fórumon mindenki 24/7 videót konvertál... :DDD

(#32) Sanyi.mTs válasza Shad0w (#30) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

milyen op rendszer van a wind-eden? és mivel játszod le a 720p filmeket?

(#33) Chaser válasza mob_zzz (#6) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk billentyűzetről? A 8 éves p3-asom tudja, talán ez is...:)

#8 Ste: A chipset nem támogatja a DVI-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) alienpapa válasza sekli (#31) üzenetére


alienpapa
senior tag

Jah, mindenkinek az kéne h legyen kicsi, nagyon OLCSÓ, gyors mint a szél, 10 w-ot fogyasszon, és h legyen szép. És persze mindez 10 év garival.... :(((

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#35) zotyesz66 válasza Shad0w (#30) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem tudok mit mondani, ez 200 euróért DRÁGA. Ez sztem egy helyen érheti meg; ahol sosincs kikapcsolva, tehát vmi házi file servernek vagy letöltőgépnek, de fele-harmadennyiért.
Ez akkor sem más, mint egy csökkentett képességű PC agyonhájpolva, tele marketing rizsával.

(#36) Shad0w válasza Sanyi.mTs (#32) üzenetére


Shad0w
senior tag

Windows XP Pro SP3, K-Lite codec pack.

(#37) zotyesz66 válasza alienpapa (#34) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem csak az a bajom, hogy NEM olcsó. Eladnak neked egy cuccot, ami agyon van butítva (persze tényleg sok mindenre elég) társítva egy szintén butított ócskácska sokat fogyasztó chipsettel. Persze a már meglevő géped MELLÉ, amin eddig is tudtál netezni, és ezután is szükséged lesz rá, ha bármilyen plusz procierő kell.

(#38) Shad0w válasza zotyesz66 (#37) üzenetére


Shad0w
senior tag

De pont ez benne a poén, hogy olyan embereknek lett kitalálva akiknek nem kell semmilyen plusz procierő. Ezt tessék végre megérteni. Ami az olcsóságot illeti, ennyiért nem raksz össze egy PC-t sem ami passzív hűtésű, és ha így nézed már nem is olyan drága. :)
Meg mi az, hogy butítva van? Mit butítottak rajta? Csak érdekelne, hogy mi az a feladat amit sztd nem látna el (jó azért én is tudok párat :) ).

[ Szerkesztve ]

(#39) ez_meg_emaz válasza zotyesz66 (#37) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nem, ez nem a régi géped MELLÉ kell, hanem szülöknek,nagyszülőknek NETES gépnek. Arra viszont tökéletes. Bár ennyiért, ennyit fogyasztva még pluszba is jól jönne egy ilyen masina.
Az árával nincs semmi gond. Csak nem neked találták ki.

(#40) Moneo


Moneo
tag

Szerintem full jó. :)

(#41) zotyesz66 válasza ez_meg_emaz (#39) üzenetére


zotyesz66
őstag

Öreg, fogalmad sincs, mi az, amit nekem találtak ki, úgyhogy ne gyere nekem ezzel!
Igen, vannak, akiknek tényleg nem kell több és számít a fogyasztás is, van létjogosultsága.
De itt úgy indult az egész, hogy ez atomolcsó lesz. Az is. Olcsó. Csak nem nekünk, hanem az Intelnek. A fogyasztás meg... én nem tudom... arra nem voltak képesek, hogy azt a szaros chipsetet legalább átmigrálják kisebb csíkszélességre, amit a konzolgyártók folyamatosan csinálnak. Az Intel saját alaplapja sem passzív! Igazuk is van, így is megveszed, és megveszed majd az újat is 1 év múlva és örülsz, hogy milyen okos vagy.
Szóval nem az elvvel van bajom, hanem a megvalósítással, de azzal nagyon!

(#42) Ste válasza Billu (#20) üzenetére


Ste
addikt

bocsi, nem msi, Asus asztali eeepc-n van

(#43) #56573440 válasza zotyesz66 (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert amikor az eee kijött akkor olyan nagyon olcsó volt? mert amikor valami új kijön az mindig olcsó? hát nem. ez az első full passzív vékony gép amit kihoztak. majd ez is lesz olcsó, akinek elég az analóg vga az beruház ilyenbe. addig én várom ma a mac miniről a híreket, ha lesz dual DVI kimenete, akkor nem vita hogy mi lesz a beruházás...

(#44) #56573440 válasza sekli (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezzel is lehet 24/7 ben konvertálni filmet, nem tudom mi a baj ezzel :DDD

(#45) zotyesz66 válasza #56573440 (#43) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én inkább az egész platformot tartom drágának ahhoz képest, amit tud, ez az MSI cucc ebből árban nem is emelkedik ki igazán, ilyen módon akár még jó is lehet :D

(#46) simonzé


simonzé
addikt

Ez kell mindenkinek, főleg a nagyiknak, anyukáknak.
450 USD-ért monitorral, wireless egér+billel, egy giga rammal, 160-as vinyóval, 18-as TFT-vel, webcammel, card readerrel, meg mindennel. Az atom csúcsa, és egyben best buy. Ja, nincsenek kábelek csak egyetlen madzag. Hát így is lehet? :R

Köszönöm szépen.

.

.

.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#47) baliii válasza simonzé (#46) üzenetére


baliii
senior tag

nem csak nagyiknak hanem nekem is ilyen kéne :) ha irodába keresnék gépet tuti rendelnék egy ilyen kis aranyost
nem találom a shippinget, szállítanak ide? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) simonzé válasza baliii (#47) üzenetére


simonzé
addikt

Megoldható Brada ;)

I don't fit in. I fit out.

(#49) FefeeX válasza simonzé (#27) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem diNovo Laser-em van, arról hogy oldod meg a billentyű-wakeupot? :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Billu válasza zotyesz66 (#37) üzenetére


Billu
aktív tag

Azért a fogyasztás nem olyan rossz.
Atom270: 2.5W + Intel 945GSE: 6W = 8.5W

Kb. ehhez hasonló lehet a fogyasztása: Asus Eee Box B202

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.