Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem tudom milyen marketinggel tudnának Samu SSD vásárlásra rávenni innentől.
Most pedig következzenek, a de nekem hibátlan és benne vagyok a mákos 75%ba kommentek: ;]

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

830-as szériából van egy 60 gigásom, tökéletesen megy még, egyenlőre kivárok a váltással, de az 850 Pro barátságosnak tűnik...

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát ezt rendesen benézték...baromi idegesítő hiba.Marha mákom van,hogy cserélték nekem,mert finoman szólva is szkeptikus vagyok a javítást illetően.

(#4) vicze válasza GIJoe (#1) üzenetére


vicze
félisten

Aki nem EVO-t vesz, annak semmi baja, sőt a problematika már a 850-es EVO-nál se fog nagy eséllyel előjönni. Szóval 1 hibás sorozatot sikerült a Samsungnak eddig alkotnia, ami hát a többi gyártóról nem mondható el, ott az 1-nél több van...

(#5) #25583896 válasza GIJoe (#1) üzenetére


#25583896
törölt tag

Samsung SSD =/= Samsung 840 EVO

(#6) tvse1995


tvse1995
senior tag

Az msata változatot ugyan úgy érinti a probléma?
Nekem az van és nem tudom, hogy csak eddig nem jött elő vagy nem is fog.

(#7) #16939776 válasza GIJoe (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó lenne ha a fejlesztési szakasz végén min. 1-2 hónapig valós körülmények közt kellene tesztelni ezeket a termékeket, ha ezután sincs eltérés a specifikációtól, csak akkor lehetne gyártásba küldeni.

Az lesz a megoldás hogy meghatározott időközönként kiolvas/újraírja a régen használt cellákat a termékhez adott karbantartó szoftver, mert FW-ben nem tudták ezt megoldani.

(#8) alldaybig


alldaybig
tag

novemberben vettem egy 250 gigás evo 840eset, újra huztam a windows-t (8.1pro) és egyből feltettem a performance programot amit ajánlottak hozzá a samsung oldalán, nekem semiylen lassulás nem volt tapasztalható azóta, kb gyorsabban bootolbe a gép mint ahogy a monitor bekapcsol :D

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9) #35193216 válasza vicze (#4) üzenetére


#35193216
törölt tag

A baj az, hogy az EVO 840-esről nem egyből derült ki a probléma, aztán pedig kiadtak egy firmware frissítést, amivel a probléma megoldását ígérték, aztán kiderült később, hogy nem oldotta meg. Így elég nehéz bízni a gyártóban.

(#10) Menthirist válasza GIJoe (#1) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem simán csak nincsenek rajta nagyon régi adatok, mivel nincs meg nagyon régóta az enyém :) Szóval lassulást nem vettem észre az ssd oldaláról (az egyik hdd-m hajlamos beállítani a gépet azzal hogy marha sokat elkezd hirtelen olvasni pl az utorrent)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) vicze válasza #35193216 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Igen ismerem a történetet és ahogy kinéz ez soha nem lesz teljesen javítva(csak kerülgetni tudják az alap problémát), akármit küszködnek, mivel alapvető terezési hibája van ennek ennek a felépítésnek.
Még a hiba előtt is mindenkit lebeszéltem a EVO-ról, mert nem érte meg az árkülönbséget az estleges kockázat.

Minden egyéb problémát más modelleknél gyorsan javított a Samsung minden alkalommal, és 1db hibás konstrukció miatt nem igazán rendül meg a bizalmam úgy, hogy 3 generációnyi SSD-jüket használom hiba nélkül 4éve. Ilyen alapon soha semmit se vennék...

[ Szerkesztve ]

(#12) duc


duc
aktív tag

Gondolom annyit csinál a program, hogy újraírja az összes adatot az SSD-n. Nekem is van egy ilyen SSD-m, lefuttattam egyszer a javítást, azóta megint lassult.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#13) #35193216 válasza vicze (#11) üzenetére


#35193216
törölt tag

De ha más modellnél lesz gond, azt is ugyanúgy elsunnyogják ez alapján. Ez a fő gond, nem pedig az, hogy becsúszott egy hibás modell.

(#14) steven84


steven84
tag

Ezért vettem Crucial mx100-ast.
Nagyon jó.

(#15) #25583896 válasza #35193216 (#13) üzenetére


#25583896
törölt tag

Szerintem nem sunnyogtak el semmit: az, hogy a probléma később derült ki, annak köszönhető, hogy csak a régi fájloknál jelentkezett a lassulás. Viszont amikor kiderült, elkezdték kivizsgálni és ki is adtak egy javítást, ami helyrehozza. Az más kérdés, hogy végül mégsem lett jó, de biztosan nem szándékosan "hagyták benne" ezt a hibát, nyilván ők is arra számítottak, hogy a firmware megoldja. Ráadásul ahogy a hírben olvasható, ezt is elismerték (mármint azt, hogy az új firmware sem segített).

Egyébként pedig SSD fronton mindig a Samsung áll elő a legújabb technológiákkal (TLC, V-NAND), de persze aki nem dolgozik, az nem is hibázik...

(#16) ittakary


ittakary
nagyúr

aki eladná a saját EVOját a csalódás miatt természetesen piaci ár alatt jóval megveszem a NAGYON NAGYON hibás termékét !!

;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Archttila válasza alldaybig (#8) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerencsere nekem nem jott elo a problema. :) Akarmilyen tesztprogramot nezek, nalam hozza az elvart sebesseget!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18) orbano válasza Archttila (#17) üzenetére


orbano
félisten

talán mert a tesztprogram nem a régóta tárolt adataidon dolgozik...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Hunzoza


Hunzoza
csendes tag

Lehet hogy gyorsak a samsung ssd-k de a cikkben említett hibán kívül én még a tartósságukkal sem vagyok megelégedve.... jelenleg egy Corsair 90 + Samsung 120gb-os megy a gépben és a Corsair cirka 11x több adat felírást kapott már mindeddig hiba nélkül a Samsungnak ezzel szemben már romlott az állapota (tlc nand nálam ezzel le is szerepelt).

(#20) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok, bár ez nem EVO hanem PRO, ezért lehet nem a legjobb helyre írom, de nem iszonyat lassú ez az ssd? (IMG:/dl/upc/2015-02/23/540529_aqsinwsmzeeub6yg_nevtelen.png)(/IMG)

Ez egy Samsung 840 PRO 128GB, Sentinel szerint 96%os állapotban van, 175nap üzemidő, 4TB adatmozgással.

[ Szerkesztve ]

(#21) vicze válasza #35193216 (#13) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy írták is, a hiba be van ismerve és épp a második javítást próbálják kihozni. Nyilván van SW kerülőút, de hogy lesz-e bármi huzamosabb eredménye az elég kétes. Nyilván nem fogja a gyártó a vásárlóknak az mondani, hogy "bocs megszívtad", hanem próbálják kijavítani a hibát valahogy.
Még mindig jobb mint az olyan hibák más gyártók részéről, amikben a vezérlő elszáll a fenébe, vagy olyan FW hiba van, ami hozzáférhetetlenné teszi a meghajtót egy idő után stb. Gyakorlatilag gyártónként és modellenként lehet sorolni a típushibákat. A Samasung Pro-knál is volt, de eddig minden javítva lett kielégítően.

(#22) #35193216 válasza #25583896 (#15) üzenetére


#35193216
törölt tag

Dehogynem sunnyogták el. Azt nem vitatom, hogy előre tudhatták-e a hibát, olyat nem állítottam, hogy szándékosan tették bele. De mikor a szoftveres javítást megcsinálták, akkor már tudniuk kellett a hiba okát, és azt is, hogy szoftveresen ez nem javítható, csak ideig-óráig elfedhető. Ennél a pontnál a visszahívás lett volna a nem sunnyogás, ehhez képest máig árulják a hibás terméküket.

Igen, a Samsung élen jár az SSD-kben, ez tény, de itt most nem erről volt szó.

(#23) #35193216 válasza vicze (#21) üzenetére


#35193216
törölt tag

"Még mindig jobb mint az olyan hibák más gyártók részéről, amikben a vezérlő elszáll a fenébe, vagy olyan FW hiba van, ami hozzáférhetetlenné teszi a meghajtót egy idő után stb."

Én úgy mondanám, bizonyos szempontból jobb, bizonyos szempontból rosszabb. Ugyanis a határozottan rossz terméket garanciálisan kicserélik, ha az egész széria hibás, perelhetek is miatta. Ha viszont jó is meg nem is, ráadásul kiadnak egy javítást, ami csak odébb tolja, de nem oldja meg a problémát, az sokkal nagyobb bizonytalanságot jelent.

(#24) Neszójábe válasza ittakary (#16) üzenetére


Neszójábe
senior tag

+1 :K

Peace

(#25) M107


M107
addikt

:R

2013 Maj gyártású SSD 840 EVO 120GB 2013 szept lett véve, nálam még a legelső lassulás sem volt tapasztalható, de felraktam a restore packot, ezt is felrakom.

Úgy látszik, hogy a 2013-as modelleket még nem érintette eme hiba.

ASmedia 106x Sata 3-as vezérlő mielőtt még valaki megjegyzi a sebesség értéket.

Friss kép :

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#26) djculture válasza Zoli-bácsi (#20) üzenetére


djculture
félisten

Normálisan ilyennek kellene lennie sata3-as vezérlőn, neked olyan mintha sata 1-en menne...:

[ Szerkesztve ]

(#27) aginor válasza vicze (#21) üzenetére


aginor
addikt

Fényezheted itt a Samsungot, de ez az egész ügy akkor sem kerek.
Ha nem tudják javítani a hibát megnyugtatóan és ezáltal a termék nem felel meg a gyári specifikációknak, az ilyen töketlenkedés helyett illene cserélni a meghajtókat hibátlan darabokra. Akkor még menthető lenne a helyzet, de így nálam leszerepeltek. Pont múlt héten vettem SSD-t és emiatt az ügy miatt nem Samsung lett, hanem Intel. -1 vásárló, bizonytalani ideig, a megrendült bizalom miatt, és nem a termékben, hanem a cég hozzáállásában.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#28) djculture válasza aginor (#27) üzenetére


djculture
félisten

hdd idején is ezt csinálták, bizonyos lapokkal inkompatibilis volt a samsung hdd évekig ültek rajta nem ismerték el, de a net kezdett telelenni anyázással.. Emiatt egyszer csak hirtelen elismerték és firmware-k kezdtek jönni, persze csak akkori típusokhoz a régiek mai napig úgy vannak. Nem korrekt a cég a saját vásárlóival abszolute...

[ Szerkesztve ]

(#29) Multibit válasza Zoli-bácsi (#20) üzenetére


Multibit
veterán

Az írás elég lassú. Nekem 256 GB-os 840PRO van, egy öreg SATA2 vezérlős notiban, de ennél fürgébb.
Szomorúan látom az SSD-ben alkalmazott chipek "fejlődését"! Már az SLC->MLC váltás sem tetszett, TLC-s SSD-t nem vennék.

(#30) djculture válasza Multibit (#29) üzenetére


djculture
félisten

Már nem tlc-töl kell félni hanem a qlc-töl, két év múlva a tlc-t fogja mindenki isteniteni mert a Quad Level Cell-es megoldású ssd nagyon gyors lesz és olcsón gyártható de a tlc-nek a negyedét fogják rá gariban vállalni. Évente cserélheted majd.

[ Szerkesztve ]

(#31) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Samsung 850 evo-t minden hibás darab helyett:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#32) vicze válasza aginor (#27) üzenetére


vicze
félisten

Nem fényezem, de körbenézve az SSD piacon, és végignézve az összes konkurenciát, az Intel az egyetlen aki hasonló minőséget tud produkálni, csak drágább, és már ott is meg kell nézni, hogy mi is van belül, SF-et továbbra is hanyagolnám.
Ha nektek biztonságosabb érzés, hogy szinte bármikor elszállhatnak az adataitok, akkor valóban semmi gond, én inkább kihagynám azt a szívást, amin ismerőseim keresztül mentek XY gyártóval. (A gariról meg tudnák mesélni... mikor a jobb kifutott termék helyett a gyártó mit küld...)

Azt hogy mi lesz az ügy vége én inkább kivárnám, de szinte biztos hogy egy elég undorító SW kerülő, ami időnként helyrepofozza a sebességet, aztán ugyan úgy csökken.

[ Szerkesztve ]

(#33) M107 válasza djculture (#30) üzenetére


M107
addikt

:R

Lehet ez is, de szerintem inkább olcsóbban lehet majd nagyobb méretű SSD-t venni
120 GB árban akkor 250-500 GB SSD kikopnak majd mint anno a 32-60-96 GB SSD-k
MLC-s mindig lesz TLC-s főleg QLC talán fene tudja.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#34) vicze válasza djculture (#30) üzenetére


vicze
félisten

Azt kifelejted, hogy a V-NAND miatt megnőtt a csíkszélesség, ami leginkább csökkentette az élettartamot, így a TLC-é is elég drasztikusan megnőtt, a hagyományos MLC fölé.

(#35) aginor válasza vicze (#32) üzenetére


aginor
addikt

Nézd, asztali gépben SSD-t az ember oprendszer és "programgyorsításra" használ. Ha gari időn belül elszáll, visszaviszem, a programokat pedig újra telepítem a cserére. Ennyi.
Aki pedig fontos adatokat SSD-n tárol, megfelelő (legalább 2példány) biztonsági mentés nélkül, annak semmi sem fog biztonságot adni.
Jelen formában az a baj, hogy a meghajtó nem működik rendesen, de cserébe legariztatni sem tudod. Ez a létező legidegesítőbb állapot, mert a pénzed áll benne, használni nem tudod, de cserébe cseréltetni sem.. Vevő oldaláról ez elég patt helyzet.
Amúgy nekem mindig azokkal a hardverekkel gyűlt meg a bajom a legjobban, amik nem voltak egyértelműen hibásak. Ha vmi megdöglik, nem indul el, azzal nincs baj, gariban cserélik, de ha a hiba csak időszakos vagy nehezen reprodukálható, na, ott indul az igazi móka.

djculture: erről nem is tudtam. Most két Sams asztali vinyó van otthon gépben, de már vagy a egyedik vagy ötödik lapot cseréltem múlt héten, és eddig nem találkoztam hibával.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#36) Zoli-bácsi válasza djculture (#26) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azt hol tudom megnézni hogy sata1-en vagy sata3-on megy-e? (bocs, tök amatőr vagyok) :D

(#37) djculture válasza M107 (#33) üzenetére


djculture
félisten

Nekem még mindig két transcend 32-es van a gépemben raid0-ban csak ezek slc-k, ha veszek is csak egy nagyobb ilyet csak egyedül a kingfast megfizethető slc-ben ..

[ Szerkesztve ]

(#38) vicze válasza aginor (#35) üzenetére


vicze
félisten

Egyrészt asztali gépben is hajadra kenheted, ha a Users(vagy részeit) mappát nem helyezed át, fontos dolgok ugranak, másrészt az asztali gépek manapság kisebbségben vannak.

Legargarizálni elméletileg le tudod, csak a kimenetele bizonytalan sajnos, és valóban eléggé bosszantó. Ismert hiba esetén nem tudom, hogy mi az eljárás a Samsungnál. A termék ugye bizonyítottan hibás tehát nincs semmilyen bizonytalanság e tekintetben jelenleg.

Mióta volt egy 9hónapig húzódó RAM csereberém 3x cserélt termékkel(pénz vissza a végén) azóta elég nagy beletörődéssel megyek az ilyenekbe bele.

[ Szerkesztve ]

(#39) Mura válasza Zoli-bácsi (#36) üzenetére


Mura
csendes tag

Crystal Disk Info-ra keress rá a Neten - letölteni, telepíteni, és már ki is írja (ugyanaz csinálja, mint a Crystal Disk Mark-ot, amivel a sebességet mérted).

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#40) vicze válasza Mura (#39) üzenetére


vicze
félisten

Ha nincs fent a Magican inkább azt rakja fel, az kiírja az esetleges problémákat is.

(#41) djculture válasza Zoli-bácsi (#36) üzenetére


djculture
félisten

Aida64-ben is megnézhető vagy az előbb ajánlott diskmarkinfo-ban

(#42) csakdzsó


csakdzsó
tag

Ezek után elvből sem kéne Samsung ssd.Az Intelen kívül melyik cégtől érdemes vásárolni ?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#43) aginor válasza vicze (#38) üzenetére


aginor
addikt

Miért is kellene az Users mappát áthelyeznem? Van program, ami automatikusan menti a beállított maghajtók/mappák tartalmát. Csak egyszer kell paraméterezni és kész. Másrészt pedig, továbbra is tartom, hogy ami fontos, azt mentem. Mentem Samsung SSD-n, Intelen, vagy bármilyen más merevlemezen.

Gariztatással eddig nekem szerencsére horror történetem nincsen, mindent meg tudtunk oldani, hogy jó legyen.
Viszont az olyan hibákkal gyűlt már meg a bajom, amit nem lehetett legariztatni, mert nem tudtam bebizonyítani, hogy a hiba létezik, annak időszakos volta miatt..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#44) vicze válasza csakdzsó (#42) üzenetére


vicze
félisten

Akkor elvből linkelgessem be az Intel SSD hibákat? :)
Egyszóval egyiket se vedd az a biztos. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45) berVi válasza vicze (#4) üzenetére


berVi
senior tag

Tevedes, az EVO es a sima is erintett, csak a Pro nem. Ettol fuggetlenul szerintem is tul van lihegve az ugy.

(#46) csakdzsó válasza vicze (#44) üzenetére


csakdzsó
tag

Általánosságban melyik típusnál van a legkevesebb hiba?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#47) #35193216 válasza vicze (#38) üzenetére


#35193216
törölt tag

A Users mappában legfeljebb csak a beállításokat veszíted, amik még mindig reprodukálhatóak, ha az adataidat nem ott tartod, és egyébként miért kellene ott tartanod?

Másrészt laptopban is megoldható az SSD+vinyó felállás (én legalábbis nem vennék olyat, amelyiknél nem megoldható, tehát ahol se msata, se m2, se optikai meghajtó hely), emellett laptopról egyébként is jobban javallott a rendszeres biztonsági mentés.

De, van bizonytalanság, mert már a topikbeli kommentekből is kiderül, hogy nem egyformán érintette az egyes példányokat a probléma. Nem tudhatod, hogy a tied mikor lassul be. Ráadásul a frissítés is elhitette sokakkal, hogy a probléma megoldódott, aztán mégsem. Mi ez, ha nem bizonytalanság?

(#48) Zoli-bácsi válasza djculture (#41) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

SSDOK képet tettem a Flash SSD topikba. Sata3-at ír.(máramennyire értek hozzá) :D

(#49) k.joco899


k.joco899
csendes tag

Itt az én kis SSD-m, hát nem gyönyörű...

De ha belegondolok sosem volt szerencsém a Samuval. Idáig 3 vinyóm volt tőlük (ebből 1 lett rossz), és ez az ssd-m, ami szintén nem százas. 4-ből 2 hibátlan, nem rossz arány :C
Kerüljétek ezt a szériát lehetőleg

(#50) banhammer


banhammer
veterán

Egy hibas szeria miatt leirni egy gyartot eleg nagy butasagra vall.

Ennyi erovel ne vegyen az ember zsemlet a sarki peknel mert 2 nap utan megszikkad.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.