Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nozs23


nozs23
addikt

Gyakorlatilag semmi újdonság nincs a cikkben. Talán a slow mo selfie.

Apple A12 sem marad el nyers erőben az androidos konkurenciától

Nem sikerült még beérni sem az A12-őt, talán az A11-et igen. Talán.

(#2) Juhaszatti válasza nozs23 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Több szálas teljesítményben szinte hajszálpontosan megegyezik az A12 és a Snapdragon 855 Plus. (Geekbench alapján)

Egy szálon az A12 előrébb van. Az A12x-nek már komolyabb az előnye, az A13 pedig valószínűleg megint el fog húzni.

(#3) hyperspace válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


hyperspace
őstag

És ez megint senkit nem fog érdekelni, mert mindkét lapka kiszolgálja a telefon használóját. :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) dilajoska1 válasza nozs23 (#1) üzenetére


dilajoska1
őstag

Sőt, az új Exynos a Geekbench 1 szálas teszten csak 400 ponttal marad el az A12-től!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#5) Juhaszatti válasza hyperspace (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, egyetértek. :K

(#6) nozs23 válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Brutal, amit a 12X-bol kihoztak.

(#7) Peat76


Peat76
őstag

120 fps selfie, pont semmi értelme, nem érdemes XS-ről váltani az biztos! Minimális kamera upgrade ugyanmár!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8) Mr.Silkó válasza Peat76 (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A XS-ről valószínűleg valóban nem érdemes majd váltani, csak ha valakinek a bőre alatt is pénz van, ugyanakkor a várható kamera update-et nem nevezném minimálisnak, mikor a drágább modellek kapásból kapnak egy nagylátószögű lencsét is, ami az Apple féle remek szoftveres alappal vélhetően nagyon jó minőségű nagylátószögű felvételeket fog lőni automatán is, és még az is lehet, hogy ugyanez az új kamera szupermakró funkciót is elláthat, lásd a Huawei P30 Pro-nál (ha jól emlékszem).

Majd meglátjuk az árakat, de nekem valószínűleg a két új, OLED-es modell közül fogja valamelyik jövőre leváltani a 8 Plust (asszonynak úgyis vacakol a P Smart 2019-e, szóval ha nagyon akarom, még indokot is találok a váltásra). :) Ha viszont nem jönnek be az újdonságok, akkor a XS lehet az utód, szintén valamikor jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#9) Peterzon94 válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


Peterzon94
tag

Te tervezel váltani 8Plusrol, vagy ez majd csak szeptemberbe derül ki? :)

(#10) #24536576 válasza nozs23 (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neked se sikerült megtanulni, hogy a tizenkettő 1db ő betű, nem 2.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mr.Silkó válasza Peterzon94 (#9) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szeretem nagyon a 8 Plust és ész nélkül sem akarom szórni a pénzt, de azért vélhetően jövőre lecserélem az egyik OLED-es iPhone-ra, már csak az a kérdés, hogy melyikre. Nem sietek a dologgal, jól működik a mostani modellem is, nagyon ritkán érzem csak a korlátait – a kamerái például máig szuperek –, szóval meglátjuk, mit hoz a szeptemberi Apple bemutató, aztán szép komótosan mérlegelem a lehetőségeket. Ráérek vele jövő tavaszig minimum.

Ami viszont sürgetőbb lenne, az lassan egy AirPods beszerzése, de azzal is ki fogom várni minimum a szeptembert, hátha mutatnak be új modellt, ami nagyjából azonos áron váltja a jelenleg aktuális szériát.

[ Szerkesztve ]

(#12) nozs23 válasza #24536576 (#10) üzenetére


nozs23
addikt

Köszi, hogy kiszúrtad. Valóban becsúszott.

"Neked *sem sikerült megtanulni..." - Így már kvittek vagyunk. :)

(#13) Peterzon94 válasza Mr.Silkó (#11) üzenetére


Peterzon94
tag

Márciusban frissítették az AirPodsot, érdekes lenne, ha idén még egyet kiadnának. (én remélem, hogy nem is lesz, mert egyből lecsaptam rá tavasszal. :DDD )

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Megvarom, ha nem lesz nagy szam(ami eleg valoszinu), valtok xs-re.

(#15) Mr.Silkó válasza Peterzon94 (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, az én szempontomból sajnos ez a realitás, de azért reménykedem. Ha nem lesz frissebb modell, akkor jöhet a mostani AirPods, már nagyon igényem lenne rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Silenzio válasza #24536576 (#10) üzenetére


Silenzio
addikt

Úristen! Te tudsz olvasni! És a jelek szerint írni is!! Szerintem amúgy tévedés történt, ő az Apple A 12 ő betűjére gondolt, ugyanis pont annyi van neki. Idén mutatják csak be a 13. ő betűjét.

Az Apple bevezethetné végre a minden kamera egyenlő-elvet. Megdöbbentő pl., hogy a P30 pro kameráinak mennyire más a színvisszaadása, a 3 szenzor 3 külön világ, 0 következetességgel. Visszasírom az XR-t, még Olloclip lencseszettem is volt hozzá.

(#15) Mr.Silkó: Az Airpods kaka, vegyél Galaxy Budst, ha nem kell a Siri. Jobban néz ki, nem lóg ki bot a füledből, és jobban is szól. Én az XR-rel is azt használtam.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#17) nozs23 válasza Silenzio (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Az Apple bevezethetné végre a minden kamera egyenlő-elvet. Megdöbbentő pl., hogy a P30 pro kameráinak mennyire más a színvisszaadása, a 3 szenzor 3 külön világ, 0 következetességgel.

Biztos lehetsz benne, hogy így lesz. Már a normál és tele is teljesen megegyezik a színek visszaadásában. Kétlem, hogy kontár munkát adnának ki. Tavaly nagyon odatették magukat kamerában, remélem idén is így lesz.

(#18) Mr.Silkó válasza Silenzio (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszi, de a Galaxy Budsról nem olvastam túl jókat, már ami a hangzást illeti, plusz az AirPods egyéb, kényelmi funkcióira is igényt tartanék, amik a házon belüliség miatt adottak.

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Vacakol a P Smárt 2019?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Mr.Silkó válasza janeszgol (#19) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A feleségem nem egy kimondott power user, de folyamatosan különféle anomáliákat produkál nála a mobil (szaggat, fagy, random alkalmazásokból kidobál, vacakol a hívás funkció is gyakran, a Wi-Fi-t folyamatosan eldobálja a telefon, stb.), pedig nem csinál vele semmi különöset és nincs semmiféle problémás app telepítve nála. Tudom, hogy olcsó mobil, de pár éve nem volt sokkal drágább az akkori P10 lite-ja sem, és azzal soha hasonló probléma nem akadt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Silenzio válasza Mr.Silkó (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

Ha az itteni cikkre gondolsz, felejtsd el, elég megnézni a topikját, ízekre szedték Szentkutit. A legnagyobb tech lapok szerint még a 2-es széria sem veszi fel a versenyt a Buds-zal. Szerintem pl. a Tom's Hardware jó 20 éve top5-ös portál. Íme a cikkük.
A leghasznosabban elköltött 25000 Ft-om volt EVER. Igaz, Almával szimpla füles, nincs környezeti zaj átadás, nincsenek frissítések, nincs EQ.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#22) Mr.Silkó válasza Silenzio (#21) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem az itteni cikkre alapoztam a véleményem, azt nem is emlékszem, hogy egyáltalán olvastam-e. :)

Elhiszem, hogy nálad bevált, de nekem szükségem lenne a már említett plusz, iOS-es funkciókra, amit te is írtál, hogy nem tud a Buds.

Illetve a linkelt összehasonlításban is a számomra fontosabb funkciókban nyer az AirPods (beszélgetési hangminőség és zajszűrés, tokkal együtt kalkulált üzemidő, komfort).

[ Szerkesztve ]

(#23) ΞΔGLΞ válasza nozs23 (#1) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont ezt akartam írni, hogy most mi is az (új) hír?

(#24) markknight válasza Mr.Silkó (#11) üzenetére


markknight
veterán

Azért egy iphone 8-nak nem sok korlátja van :)

(#25) Silenzio válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


Silenzio
addikt

A funkcionalitás nagyon fontos, ez jogos. Szerencsére a bucra is jött ki frissítés, ami javította a "zajátengedést" és a telefonálási minőséget is. Sajnos, ha IOS-ed van, a hajadra is kenheted, nem fogja lefrissíteni, csak droidon.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) sohajda90 válasza Silenzio (#21) üzenetére


sohajda90
tag

Mondjuk ez a cikk eléggé elfogult, 4 ponttal kapott többet az EarBuds, és több, mint 4 ponttal pontozta feljebb design és ergonómia tekintetében ami teljesen szubjektív kategória, ő panaszkodik, hogy ingatagnak érzi az AirPods-ot, nekem atomstabilan áll a fülemben, edzés közben sem fogott el sosem a félelem, hogy kiesik. Egyébként a fülkagylóból kilógó design is nekem tetszetősebb, látszik, hogy egy headset, míg az EarBuds kis kerek dudlija olyan hatást kelt (szerintem), mint régen a beteg kisgyerekeknek amikor vattával betömték a fülét...

Egyébként azt viszont aláírom, hogy hangminőségben semi extra az AirPods, de ennyi áldozatot nekem megér a kényelem, mert abban nagyon ott van a szeren. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Silkó válasza markknight (#24) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Alapvetően ez így igaz, főleg addig, amíg mellé nem kerül egy XS, a gyönyörű OLED kijelzőjével. Hardveresen egyébként még mindig irgalmatlan potens termék a 8 (Plus), max a RAM fogy el nagy ritkán, de főleg a kijelző oldaláról azért egy XS állva hagyja (nagyrészt persze a technológiának köszönhetően).

(#28) Mr.Silkó válasza Silenzio (#25) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor ez is megerősítette a korábbi állásfoglalásom, köszi. :)

Nem szeretnék mostmár droidot használni a jövőben, ha egy mód van rá.

[ Szerkesztve ]

(#29) nozs23 válasza Mr.Silkó (#27) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem kijelzővel nincs gond, kiváló IPS paneleket használnak. Saját tapasztalatom alapján a 2GB RAM egy intenzívebb usernek már kevés. Nagyon kevés app marad a memóriában, sok az újratöltés. 3GB-os Plusok sokkal élhetőbbek.
Mindig nagyon ellenszenves húzásnak tartottam, hogy egy ilyen filléres, felhasználói élmény szempontjából kulcsfontosságú faktorban vágták meg a kisebb modelleket.
Mindezt úgy, hogy ezt ők hivatalosan nem is kommunikálják, egy átlag user meg azt sem tudja, hogy mi az a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#30) Mr.Silkó válasza nozs23 (#29) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ebben egyetértünk. Bár nálam is esélyes volt anno a kisebbik modell a 8-as szériából (volt előtte i5, i6 és i7), de elsősorban az időtállóság miatt döntöttem először a nagyobbik iPhone modell mellett anno (3 GB RAM), illetve a teleobis második kamera miatt.

Egyébként valóban remek kijelzőket tesz az Apple a telefonjaiba (is), az én i8 Plusszom FullHD IPS paneljét a legjobb ilyen technológiájú képernyőnek tartom, ugyanakkor mellétéve egy X-et, XS-t vagy egy XS Maxot, számottevő a (technológiai) különbség, az OLED javára – legalábbis számomra –, mind napfény alatti fényerőt tekintve, mind pedig a színtelítettséget és a betekintési szöget nézve.

[ Szerkesztve ]

(#31) HarleyCustom válasza #24536576 (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mást nem is tudsz egy Apple hír alatt csak kötekedni. Már vártad, hogy írjanak egyet, mi? Szánalmas..... :N Húzz vissza a Note topikodba, ott okoskodj.

Cikkhez:
Én várom és veszem is, amint megjelent.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32) #82891776


#82891776
törölt tag

Ha nem lessz benne az az undoritó notch mint az iphone xs-be,akkor valószinű lecserélem a mostani telefonomat rá.Ha igen,marad a mostani.Egyszerűen számomra gusztustalan megoldás,olyan mintha hiányozna egy darab a kijelzőböl.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Azért az USB-C jöhetett volna. Meglátjuk mit dobnak piacra, de eddig a hírek alapján nem fogok készüléket cserélni, úgyhogy szerintem marad még a jó kis 7-esem, bőven elég, teljesen jól kiszolgál, amíg garis addig biztos marad.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#34) kalimist válasza dilajoska1 (#4) üzenetére


kalimist
aktív tag

Érdekes, hogy az Exynos egy szálon 800 ponttal többet hoz, mint az SD855 mégis az utóbbi az erősebb. :) Csak nem arra optimalizálták az Exynost? :DDD

(#35) ipobobo válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


ipobobo
újonc

Amúgy (mint leendő iPhone-os, vagyis remélem) szokott az Apple olyan rossz telefont csinálni, hogy a régebbit vennéd?
Mármint, ne értsetek félre, nem szórom a pénzt, de nagy valószínűséggel Vodánál veszem a telefont majd. Na és ott az XS, XR, XSmax annyiba fáj mint amikor megjelentek (XS megjelenés 1 éve: 400k; Vodafone XS ma: 389k) és ha tételezzük fel az új telók is ennyik lesznek kb, akkor nem érné meg az újabb? Mert ilyen árfekvésben a 20-30k az 5%os különbség, és szerintem az Apple eddig nem csinált olyat amire tisztán kijelentették volna h nem jó, mert pls egy Samsungnál amikor kijött az S9 kb 275k-ért, akkor már vehetted is az s8at egy százassal olcsóbban.
Plusz én nem egy 8as iPhone-t cserélnék le hanem most vennék először.

(#36) Peterzon94 válasza ipobobo (#35) üzenetére


Peterzon94
tag

A jelenlegi 3 csúcs telefonjuk árát fogják kapni az újak, ezek pedig valamivel olcsóbbak lesznek, mint eddig minden évben. Ezekután kinek melyik éri meg 🤷‍♂️

(#37) Petya88


Petya88
tag

Remélem meglepik a nagyérdeműt valami kisebbel is (akár magas áron is), mert kezd nyűglődni az SE.

(#38) milendaniel válasza ipobobo (#35) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Ilyen áraknál nyilván az újat éri meg majd megvenni, hiszen relatív mindkettő drága és amennyivel be fog esni az előző évi modellek ára az tényleg jelentéktelen lesz, ha valaki bontatlanul venné meg őket.
Ha valaki pedig a tavalyi modellek közül szeretne, az várja meg az újak megjelenését és vegye meg a régieket “kicsit használtan” mert ott lesz egy nagy árkülönbség, főleg azoknál akik le akarják cserélni és akár olcsóbban is megszabadulnak az előző telefonjuktól, hiába az valójában még hibátlan nekik.

Köszi, Üdv, Dani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.