Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Emiatt is nehéz érteni, hogy az Apple miért szenved még az amúgy 1300 dolláros MacBook Airrel, hiszen tisztán látszik, hogy házon belül is van a jóval jobb felszereltségű konkurense.

1000 és 1200 dolláros Air van. És ott is az 1000 dolláros a lényeg, vagyis a 999, így a lélektani határ alatt van kint. Plusz ugye az induló 1300-as Pro-ban 128gb ssd van, tehát azt az olcsóbb air-hez kell mérni. Az 1200-as airt az 1500-as pro-hoz kell mérni. 300 dollár minden esetben a különbség. na ezért "szenved" vele az Apple. Plusz az Air-t inkább a sima MacBookhoz szokás mérni, ott meg azt mondják, amikor beesek Air árszintre az olcsóbb verzió, akkor lesz kaszálva az Air teljesen. Engedni kell 100 dollárt az árból, meg behozni abból is 128-as verziót és ott az 1000 dolláros MacBook. Ez 1-2 év mximum szerintem. Addig meg életben tartják így.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) hemaka válasza joey04 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

300k vs 470k, nem is ertem az utolso bekezdest. Bar szeretnek ugy keresni, hogy ez a minimalis kulonbseg ne szamitson semmit sem. :D

(#3) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Indokolt lenne egy névváltás.
MacBook helyett SznobBook :DDD

(#4) kakuk.tamas válasza Cingáriusz (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha csak hsz-t akarsz gyűjteni, szerintem ne itt tedd...
És ez még mindig inkább munkaeszköz, mint hétköznapi gép.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) joey04 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


joey04
titán

ne rontsd el a kedvét. szerintem tegnap este óta ezen görcsöl, hogy be tudjon szólni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) tDr1v3r válasza joey04 (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

És képzeld el hogy vihog is még utána azon, hogy milyen kis eredeti beszólást talált ki...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) Cingáriusz válasza joey04 (#5) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igen, napok óta nem is alszom :U :C

(#8) E.Kaufmann válasza Cingáriusz (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Attól, hogy te soha a büdös életbe nem jutsz olyan melóhelyre, és sanszos hogy én sem, ahol igenis munkaeszköz egy MacBook, attól még így van.
Sajna annó nagyon eltaláltak valamit, ezzel magukhoz kötve sok DTP-s és grafikus szakit.
Állítólag a nagyfelbontású kijelzők támogatásában még most is jobbak mint a legutolsó Windows 10 build, hiába van hardverügyileg ugyanaz alatta is.

Egy Windows 10 felhasználó...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) pengwin


pengwin
addikt

"az alapkiépítésnél a 256 GB-os SSD 128 GB-ra csökkent"

Gondolom mert lényegesen kevesebben kértek az alapnál nagyobb tárhelyet a 256GB-os SSD miatt. Azon már nagyon sokan elférnek.

(#4) kakuk.tamas
"És ez még mindig inkább munkaeszköz, mint hétköznapi gép."
Mitől inkább munkaeszköz mint egyszerű fogyasztói cikk? :F
Tudom, hogy bizonyos cégeknél munkaeszköznek vesznek Macbookot, de ettől még az Apple által eladott laptopok többsége privát felhasználókhoz kerül, ez nem egy Dell Latitude vagy HP ZBook sorozat.
A legjobban felszerelt MBP-ket biztos vagyok benne, hogy zömében munkára veszik, de nem ezek adják az eladások javát.
Szerintem azért is veszik ezeket a divatos dizájnú MB-okat munkára, mert az Apple nem gyárt rendes mobil munkaállomást (masszív hűtés, komolyabb belső merevítések, beépített smartcard, vállalati szinten elterjedt portok, stb.): ha csinálna, akkor én biztosra veszem, hogy azt vennék azok(nak) akik "komolyan dolgoznak"* rajta.
(*értsd: nem újságírás és bármi egyéb, amire simán megfelel más platform is)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) tDr1v3r válasza E.Kaufmann (#8) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sokkal jobbak. Azokat az alkalmazásokat amiket nem HDPI-re írtak pixelpontosan felnégyszerezi (ebből kevés van, elvégre 2012 óta vannak retina MBP-k - azóta meg már van iMac és sima MacBook is, szinte mindent megírtak normálisan), nem úgy mint a Windows ami valami skálázódásféleséget akar kierőszakolni a régi alkalmazásokból, amik inkább komikusan működnek.

UWP jó, persze, csak amíg nincs rá pro szoftver sokra nem megyünk vele...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) E.Kaufmann válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mivel személyesen nem volt szerencsém mostanában almás cuccokhoz a telón kívül, ezért volt bátortalan a megfogalmazásom, csak olvastam róla. Az biztos, hogy Windows 10-en még van mit csiszolni, de már azért javult a helyzet (vagy sokat romlott a szemem :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) Eugene Roe válasza E.Kaufmann (#8) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem biztos, hogy olyan szakmai okok vannak mögötte, mint amilyennek tűnik. Szerintem csak annyi volt, hogy a digitális fényképezés és szerkesztőmunka megjenésekor adott volt 100 ezer ember, akik korábban gépe sem volt, laikusként kellett dönteni, aztán lehet, hogy jobban csillogott a macbook, vagy szebb volt a színe, aztán furcsamód ezt az irányt vette fel az egész. Talán igen, talán nem! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#13) tDr1v3r válasza Eugene Roe (#12) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Színprofilokban meg hangban mindenképp jobb volt a Mac, ezutóbbiban még most is az. Annyi hogy régebben nem voltak elszállva az árak és nem volt ilyen bugos az OS, de mostanra maradt a workflow meg az a pár spec app ami csak Mac-re van és ide köti a pro usereket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) Cingáriusz válasza E.Kaufmann (#8) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Valahogy túl fogom élni ;)

(#15) E.Kaufmann válasza Cingáriusz (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, az írásom többi része eljutott a neocortexig?
Én örülnék, mert ott több zsé lenne informatikára.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) Lacc


Lacc
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy az uj MacBook pro-k monitorra mennyire anti-glare/tukrozodes mentes?

(#17) abacsx


abacsx
tag

Mac Mini kimaradt?

do not underestimate the power of the dark side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.