Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Meg is érdemli aki ezt megveszi, ott az Asus UWQHD 21:9-e lehelletnyivel drágábban, sokkal jobb vétel mint ez. :U

(#2) deja vu


deja vu
addikt

Kicsit durván elszállt az LG az árral. Láttam a 34UC79G-t pár napja, szerintem kevés rá az a felbontás, és erre is kevés. Sokkal inkább vennék ASUS MX34VQ-t, vagy ASUS PG348Q ROG SWIFT-et. Mire ideér, nem hiszem, hogy nagyon olcsóbb lenne mint a 350 ezres PG348Q. Az árával elég nagy probléma van.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#3) bodo753


bodo753
tag

LG 34UC79G-em van 1070-nel,és örülök hogy pl skyrimben megvan néhol a 25 fps,de legalább úgy néz ki ahogy szeretném,nem hiszem hogy akkorát dobna a +felbontás hogy megérné ilyen körülmények között

(#4) TBMC válasza deja vu (#2) üzenetére


TBMC
addikt

az biztos, hogy eléggé elmentek az árak...

én a 38uc99et várnám, majd hátha olcsóbb lesz valamikor, de egyelőre esélytelen szvsz. :(

markbellus.hu 

(#5) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Ez sem lenne éppen rossz...FreeSync-el.. :U

(#6) X Factor válasza dzsóbácsi (#5) üzenetére


X Factor
addikt

Van is, épenséggel 100k+al olcsóbb... ;]

deja vu Nem az LG szállt el, hanem a fasza gsync nyomja meg az árat...

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#7) Lucuf válasza dzsóbácsi (#5) üzenetére


Lucuf
csendes tag

LG 34UC79G

(#8) Tyrel válasza bodo753 (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

egy rommá moddolt játék nem valami jó összehasonlítási alap, de egyébként a 4K-nak én se látom igazán értelmét desktop PC mellé. (47" feletti TV-knél, közelről nézve, ott igen, oda jó)

Az a baj ezzel és úgy egyébként minden 21:9 monitorral, hogy:
- sok játék, akár azért mert indie, akár azért mert régebbi, akár azért mert igénytelen konzol port, de nem támogatja ezt a képarányt, ami miatt elég nevetségesen tudnak kinézni (kép két szélén fekete sáv)
- 21:9-re nincs egy normális felbontás: a 2560x1080 34"-on 81.72 ppi-t jelent ami kevés, láttam ilyen monitort élőben, zavaróan recések voltak rajta a játékok. (érdekes módon a betűk annyira nem, talán ClearType volt ügyes). A 3440x1440 meg már (kis túlzással) egy 5 MPx-es képet takar, amivel egy komolyabb játék alatt rendesen megszenvednek a videokártyák. Persze nem 4K (az 8.3 MPx), de azért minimum egy GTX 1070 kell alá, ha nem 1080... ezek meg igen messze vannak a népkártya fogalmától idehaza.

A megoldás szerintem baromi egyszerű: 16:9, 32", 2560x1440. Nincs semmilyen gond az aspect ratio-val, kellően nagy, még szépen elboldogul vele egy középkategóriás videokártya is (3.6 MPx) és ppi-re pontosan ugyan akkora mint egy 24"-os FHD monitor, a legtöbb ember pedig ilyenről vált, tehát minden a megszokottan fog kinézni. :U

Ráadásul olcsóbbak is, lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#9) deja vu válasza X Factor (#6) üzenetére


deja vu
addikt

A G-Sync csak ~60 ezer, ez meg több mint 100 ezerrel drágább mint a Freesync-es változat.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10) berVi válasza dzsóbácsi (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Ez meg akar relevans kivansag is lenne, ha letezne versenykepes AMD kartya a piacon.

(#11) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

300ezer feletti hazai ár. Köszi LG. :W

(#12) zovifapp111 válasza dzsóbácsi (#5) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

És akkor csak fele ennyibe kerülne :D

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#13) kromatika


kromatika
veterán

Szerntem is túl árazták

(#14) tecsu


tecsu
addikt

Dupla felbontással nem is lenne olyan rossz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) Reggie0 válasza tecsu (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb negyszeres kene, hogy meglegyen a 4K.

(#16) nap


nap
addikt

Ennyi pénzből már kijön egy combosabb videokártya+ 4K TV.
Persze, ha be kell férnie a polc alá... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) Reggie0 válasza nap (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Melyik TV tud legalabb 120Hz-et IPS-el?

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Ez drága lesz ennyiért, túlárazott. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) nap válasza Reggie0 (#17) üzenetére


nap
addikt

Ebben igazad van. El is feledkeztem róla, hogy ez a monitor egyetlen célja.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) -FreaK- válasza nap (#19) üzenetére


-FreaK-
veterán

Minden gamer monitoros hír alatt megjelenik valami okos, aki a 4K TV-t emlegeti..

A gratuláció után ezt szoktam írni nekik:
Biztos marha nagy élmény lehet 60Hz-en, 50+ ms input laggal mondjuk FPS-t játszani, 4k-ban, amit még a ~250e Ft-os 1080Ti sem hajt ki 100+ fps-el a legtöbb esetben, darabos mozgás és szétcsúszott a kép (tearing) mellett, mert nincs adaptive sync..

(#8) Tyrel:

- igen, tényleg van néhány ilyen játék, de az újabbak már szinte mind. Azt is lehet használni azért ami csak 16:9-et tud, fekete sávokkal a széleken, szóval, annyira azért nem világ vége.. ami viszont támogatja, annál meg marha nagy élmény!

- De, van normális felbontás. De ne a felbontást nézzük, hanem a PPI-t. 29"on még jó ppi-t ad a 2560x1080, 34"-on meg a 3440x1440.
Ezzel most eléggé mellé lőttél amúgy, mert pl. az említett Samsung kihajtásához több kraft kell, mint a 3440x1440@100Hz-hez..

Samu 2560x1440x144Hz: 530.841.600 pixel/sec
Bármilyen 3440x1440x100Hz: 495,360,000 pixel/sec

Amúgy én is gondolkoztam azon a Samun, de inkább a szélesebb képarány mellett döntöttem.
Lehetnek gondok vele amúgy, mert a legutóbbi Samsung VA monitorok nem sikerültek túl jól sajna, komoly hibákkal küszködnek, ezért meg kell várni ezzel a felhasználói visszajelzéseket mielőtt valaki beleugrana.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cronerator


Cronerator
tag

Én se látom sok értelmét ennyi pénzért. 150-200 körül még jó is lehetne. Nekem egy LG 34uc88 van. Freesync 75hz. Nem vagyok fps huszár, ezért bőven elég. 60hz full hd után igazi megváltás volt.
Amikkel játszok, 90%ban támogatott a 21:9. Pl Dota2 végre valahára nagyon baba ilyen paraméterekkel.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#22) Krogoth válasza deja vu (#2) üzenetére


Krogoth
senior tag

34UC79G - 150k
MX34VQ - 270k
PG348Q - 355k
Még jó, hogy 1 árkategória a 3 kártya :U

(#23) deja vu válasza Krogoth (#22) üzenetére


deja vu
addikt

De ez az új LG árban már bőven azokkal versenyez, és ugyan úgy nagyon kevés rá az a felbontás. Nekem nagyon nem tetszett sajnos a 34UC79G képe.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24) Tyrel válasza -FreaK- (#20) üzenetére


Tyrel
őstag

De ki a fütyi akar 144Hz-el illetve 144fps-el játszani? Nem vagyok én CS:GO huszár. Arról beszéltem hogy egy képkocka kirendereléséhez mekkora teljesítmény kell, és abban a 2560x1440 jobb. Innentől kezdve elég ha a 48+ fps megvan, hogy a FreeSync zökkenőmentesen működhessen (de mivel FreeSync2-t támogat így akkor sincs egetrengető katasztrófa ha néha beesik 48 fps alá), és onnantól öröm van meg bódottá.

Turenkarn

(#25) -FreaK- válasza Tyrel (#24) üzenetére


-FreaK-
veterán

Huh..

1: mindenki aki egyszer kipróbálta? Ezt komolyan most hogy gondoltad? Valaki vesz egy 144hz-es monitort és majd 50-60 fps/Hz-en fogja járatni? Meg nem gond ha 48 alá esik az fps?

2: egy kép kocka kirenderelese, önmagában csak egy dolog, mivel monitorrol és adaptive sync-rol beszélünk, ezért az is fontos, hogy mi a cél fps/kepfrissites. Márpedig ha az általad ez (mármint a 3440x1440) helyett ajánlott monitort nézzük (amiről azt mondod konnyebb kihajtani), akkor az több vga teljesítményt követel, ha ki akarod használni. Ahogy meg az első pontban is írtam, ha ilyen monitort vesz valaki akkor törekszik arra hogy a max frissítés közelébe kerüljön. Szerintem..

3: Itt meg kevered a dolgokat rendesen. Amire gondolsz technológia azt LFC-nek hívják, es annyit csinál hogy az alsó sync range határ alatt (ami nem mindig 48fps/hz) megduplazza a képfrissítést így ismét syncelve lesz a kép. Tegyük hozzá, hogy sok monitor ennek a hatarnak a közelében vibrál.
A Freesync2 a HDR támogatással nyújt többet az első verziónál.

(#26) kromatika


kromatika
veterán

Mi szükség hajlított monitorra :((

(#27) -FreaK- válasza kromatika (#26) üzenetére


-FreaK-
veterán

Monitornál van értelme, csökkenti a panelek bizonyos hibáit (VA: gyenge látószög miatt color shift, IPS: glow),
Meg jobban bele tudod élni magad a játékba, azt mondják páran. Majd jövő héten megmondom, tényleg így van-e :)

[ Szerkesztve ]

(#28) nap válasza -FreaK- (#20) üzenetére


nap
addikt

Valószínűleg, aki a 4K-t emlegeti, annak nem fps a monogramja. Így, számunkra a nagyobb felbontás több előnnyel jár, mint a nagyobb fps. És ez az ár-érték arányt is jelentősen befolyásolja.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) -FreaK- válasza nap (#28) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azt írtam, hogy_mondjuk_ fps-t jatszani, de valójában a játékok nagy részére nem jobb választás, és mivel aki ilyet ír, ahogy te is, az általánosan írja mindenre, nem emeli ki hogy rts-re pl.. Ez csak a szokásos demagóg szöveg, kár szépíteni :) aki ilyet leír, az nem gondolja végig a dolgot, csak meg akarja mondani a tutit..

Amúgy biztos van olyan játék vagy játék stílus ahol nem számít a magas input pl., a nagy hasznos munkafelulet meg igen, de azért nem ez a jellemző.
Illetve persze egyénfüggő is lehet a dolog, biztos van aki többre értékeli a nagy képet, mint az egyéb dolgokat amiket írtam, de ő meg valszeg nem tapasztalta hogy milyen is egy komolyabb gaming monitoron a játék. Szerintem legalább is..
Viszont akik ezt a 4k tv-s dolgot le szokták írni, szinte hülyének nézik a másikat, ők meg tudják hogy mi a tuti..

[ Szerkesztve ]

(#30) kromatika válasza -FreaK- (#27) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ. :R

(#31) Tyrel válasza -FreaK- (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem keverek én semmit semmivel, csak te nem akarsz megérteni...

1. Ha e-sport szinten játszanék FPS / DOTA / MOBA játékokkal biztos arra verném én is hogy egy 144Hz-es monitoron a V/Free -sync-nek kelljen megakasztania az fps számlálót, de igazából tökre nem érdekel. kb. 60fps felett én már jól érzem magam, ill. RTS-ekben az alatt is, és gyanítom nagyon sokan vannak ezzel még így. A FreeSync arra kell hogy a klasszikus V-Sync által okozott mikrolagot megszűntesse, mivel a monitor fog alkalmazkodni a videokártyához, nem pedig fordítva. Ez által sokkal folyamatosabbnak látod még a hitvány 60fps-t is egy ilyen monitoron, mint egy klasszikus 60Hz-es példányon.
Persze lehet nyomni a "mápedig 144fps-el jobb lesz minden" szöveget, de én ha bármilyen játékban elérem a 60fps feletti tartományt ott "megállok" és inkább a grafikai részletességet húzom feljebb - itt az nekem már többet ér.

Egyáltalán mi az hogy komolyan gondolok-e valamit? Miért te komolyan gondoltad azt hogy: "Valaki vesz egy 144hz-es monitort és majd 50-60 fps/Hz-en fogja járatni?" Ez ebben a kontextusban milyen kérdés, érted egyáltalán mit csinál a FreeSync?

2. Épp ez az hogy én marhára nem törekednék a 144 Hz/fps elérésére, igazán ez a magas felső tartomány pont az általad is emlegetett LFC miatt kell, ami csak akkor működik ha a maximum FreeSync frekvencia legalább háromszorosa a minimumnak.

3. Azért írtam 48-at mert a C32HG70 FreeSync tartománya 48-144. Ismét nem keverek semmit sem: minden játéknak, minden grafikus motornak vannak gyenge pillanatai, óhatatlanul is beeshet néha-néha az fps 48 alá, az említett FreeSync 2-ben pedig pont az a jó, hogy... tudod mit inkább Abu-t idézem:
"a FreeSync 2 hitelesítés követelményei nagyságrendekkel szigorúbbak a normál FreeSync-hez viszonyítva, így például alapvetően szükséges az LFC, valamint az alacsony minimum képfrissítési érték támogatása."

Nem kevertem én semmit, azért 48 mert ennek a monitornak az a minimuma, azért FreeSync 2 mert az megköveteli hogy legyen LFC támogatás, így pontosan azért nem gond ha néha beköhög a graf. motor mert az LFC az általad említett vibrálás enyhítésére ill. emgszűntetésére szolgál.

Az eredmény egy szép folyamatos, tearing és mikrolag mentes kép, ha "csak" 60fps környékén is, de magasabb grafikai részletesség mellett. Én ennyitől boldog vagyok, a HDR már csak hab a tortán... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#32) -FreaK- válasza Tyrel (#31) üzenetére


-FreaK-
veterán

1: ha ez így van, hogy neked elég a 60Hz akkor neked tök felesleges 144Hz-es monitort venned. Ezzel amúgy szerintem elég kis csoportban vagy, és az emberek nagy többsége meg szívesen használná ki inkább ezt a dolgot.
A vsync önmagában nem okoz mikro laggot, input lag-ot viszont igen, többek között ezt küszöböli ki az adaptív sync technológia. De persze mivel ez a monitor oldaláról is támogatva van ezért egy sokkal jobb megoldás.

"Ez ebben a kontextusban milyen kérdés, érted egyáltalán mit csinál a FreeSync?"

What? Melyik részét nem érted? Veszel egy 144hz-es monitort, de csak 60Hz körül járatod.. nem használod ki amit tud. Ezért írtam fentebb, hogy akkor minek 144hz-es monitort venni?
Amúgy meg igen, elég jól ismerem a gaming monitorokhoz kötődő technológiákat, viszont te azért nem teljesen:

2: Ez így nem igaz. Nincs ilyen összefüggés. Ha a képfrissítés/fps eléri az alsó sync tartományt, akkor megduplázza a frissítést, mindössze ennyi történik. Nem kell ide háromszoros szorzó.
Ez szerintem nagy hiba, hogy nem használod ki a 144Hz-et, de te tudod... mondom, szerintem ezzel egyedül vagy :) magasabb frissítésen minden simább, kevesebb az input lag is, épp ez a lényege..

3: Nem a Freesync2-vel van LFC.. az már van a mostani monitorokban is, sőt igazából, a csak a legelsőkben nem volt, egy ideje már szerintem mindegyik tudja. Ezért nem függ össze a Freesync2 és az LFC..

Azt látod mekkora marhaság amit Abu-tól linkeltél? Az említett Samu monitor Freesync2-es, és azt írtátok, hogy a 2esnél keményebbek a követelmények és alacsonyabb lesz az alsó tartomány. Erre ugyan úgy 48Hz, ahogy eddig..
De a Samu jól elcseszte pl. a CF791-es monitorát is, az képes vibrálást produkálni bármilyen fps-nél, ha ultimate módban van a freesync.

Az LFC meg nem az általam említett vibrálást szünteti meg, pont hogy az okozza!!! ha nincs LFC akkor mitől vibrálna? gondold végig.

(#33) Tyrel válasza -FreaK- (#32) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem "járatom" 60Hz körül a monitort, pont erre irányult a kérdésem mi szerint érted-e mit csinál a FreeSync. Dinamikusan megy 48-144Hz vertical között a panel, attól függően épp mennyi fps-t sikerül a videokártyádnak kinyögnie magából. Ha én beállítok egy játékot 60+ átlag fps-re akkor az jelenet és kameraállás függően ugrálni fog össze-vissza mondjuk 40 és 120 közt. A FreeSync ezt szépen követi, én meg boldog vagyok. Baromira nincs rá igényem hogy ki legyen akadva az fps számláló 144-en, nem e-sport-olok, az input lag pedig az 'én konfigurációmmal' is sokat javul egy klasszikus 60Hz monitor + v-sync-hez képest.

Még mielőtt jönne az ilyenkor szokásos mantra: semmi gond nincs a szememmel, és igen, határozottan zavar az alacsony fps, olyannyira hogy már évek óta filmeket is kizárólag csak moziban vagyok hajlandó SVP nélkül nézni. Átlag 60fps felett viszont már kellően folyamatosak a játékok, kivéve CS:GO meg Doom meg ilyenek, ezeket viszont utálom. :)

Visszakanyarodva az LFC-re, igen, rosszul emlékeztem, nem 3x kell nagyobbnak lennie a max. fps-nek a minimumnál, hanem csak 2.5x, de határozottan van ilyen követelmény. Lásd: https://www.amd.com/Documents/freesync-lfc.pdf
Ha annyira jól értesz a monitorokhoz én meg nem, akkor ezt miért is tőlem kell megtudnod?

Arról a CF791-ről nem hallottam még, biztos elcseszett vezérlőelektronikája van. Azt írják 2 FreeSync módot tud, az egyik 80-100Hz (LOL), a 2. meg 48-100Hz, és ez utóbbi állítólag LFC-vel megy, a gyakorlatban viszont nem felel meg az LFC követelményeinek (48-120Hz kellene hogy legyen), szóval baromira nem meglepő hogy gondok vannak vele.

"Nem a Freesync2-vel van LFC.. az már van a mostani monitorokban is, sőt igazából, a csak a legelsőkben nem volt, egy ideje már szerintem mindegyik tudja. Ezért nem függ össze a Freesync2 és az LFC.."
De összefügg annyiban, hogy a Freesync 2 garantálja hogy van LFC, míg a Freesync 1-ben ez teljesen opcionális. Ezenkívül viszonylag ritka az LFC a mostani monitorokban is, pl. ha megnézed az LG-nek a hasonló méretű (és nem 1000$ körüli árcédulával rendelkező) csodáit ott jellemzően egy 55 - 75 Hz-es FreeSync tartományt adnak, ami ratyi.

Magát a vibrálást egyébként az okozza (kivétel a gyárilag szar monitorok mint a CF791), hogy amikor beesik az fps a FreeSync minimuma alá akkor ideiglenesen "kikapcsol" a FreeSync, de hogy tearing ne legyen visszakapcsolja a V-Sync-et. Ez a váltás okozza a látható képhibákat. Az LFC pontosan ennek az elkerülésére jött létre: a monitoron belül, a saját elektronikájával oldja meg a problémát, nincs FreeSync és V-Sync közti váltás. Persze ha maga az elektronika egy ipari hulladék akkor nyilván mégse oldja meg a problémát, de erről nem a FreeSync szabványa tehet hanem a kedves gyártó...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#34) -FreaK- válasza Tyrel (#33) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké, értem, ha 40-120 körül ugrál, csak eddig nem ezt írtad ;) vagyis ez sem teljesen oké, mert azért ez marha nagy kilengés, és szerintem a 60-as átlag kevés.. úgy érdemes csinálni egyébként hogy freesync-nél a max frissítés alá 5-el limitálni a játékbeli fps-t (driver vagy külső app-al) és érdemes törekedni hogy minél jobban a limit közelében legyen. Oké, mindenkinek szíve joga hogy úgy használja ahogy, de attól még nem ez az optimális.

Erről az SVP-ről nem tudtam, de kipróbálom, mert engem rohadtul zavar a sok döcögés filmnézés közben.

Ez a szorzó csak egy ajánlás, és igen tudtam róla, a gyakorlatban viszont kb. egyik monitornál sincs így, tehát felesleges hivatkozni rá. Nem követelmény..

Igen, jól elcseszték azt a részét.. az első módban nincs flicker, de cseszheted mert 80-100 kb használhatatlan.
A másik módban meg megvan a rendes 48-100, de villódzik akkor is ha nem az alsó határ közelében vagy.

Én úgy tudom, kb az összes új freesync-es monitor tudja, függetlenül attól, hogy mit írnak tartománynak. Pont volt egy-két hónapja egy hír itt PH!-n, aminél ott volt, hogy van LFC, de az alsó határ kétszerese az több, mint a max frissítés, rá is kérdeztem, hogy ezt így hogy, mert akkor gyakorlatilag többet megy LFC módban mint egyébként..

Na ez az, hogy nem kapcsol ki a freesync! Pont azért van az LFC, hogy ne kapcsoljon ki! megduplázza a frissítést és így aktív marad a freesync. Ilyenkor nincs vsync! Az akkor van, ha a monitor nem támogatja az LFC-t és bekapcsolod (merthogy ki lehet).

(#35) sb válasza -FreaK- (#20) üzenetére


sb
veterán

Kétoldalú dolog ez a TV-s hasonlat. Sajnos van alapja, a monitorok sem a legjobbak/kompromisszum-mentesek és 1-2 éve még a mai szintet sem hozták.

TV:
+ Bőven voltak 7-8 éve is 10-15ms körüli input lagos típusok is.
+ Ugyancsak lassan egy évtizede vannak VA és IPS valós 120Hz-es paneles TV-k. A TN ritka (volt) mint a fehér holló, max kisebb, monitor méretű modelleknél. Monitorból még most is vadászni kell a 60Hz feletti nem TN cuccokat, aranyáron.
- A valós 120-as panel ellenére nem bírtak kiköhögni egy 120Hz-es bemenetet, tehát hiába bírja a panel, meghajtani külső forrásból nem lehetett csak 60Hz-en.

A monitorok mostani előnyei, 144Hz prémium panellel, adaptív sync-ek, egyáltalán 60Hz feletti modellek alig 1-2 éve jöttek csak be, előtte kb. nem léteztek ezek az előnyök monitornál sem. Max TN panellel a gyorsabb monitorok. Ma már van vmi előny, de brutál áron.

(#36) -FreaK- válasza sb (#35) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen ez igaz, valamint a 4k TV-k is csak az utóbbi 1(-2) évben érték el a megfizethető szintet.

De a negatívumoknál ott vannak még amiket írtam azért, új, kis input lagos 4k TV nem is nagyon van ha jól tudom (bár nem kutakodtam utána) és a többi funkció is hiányzik, szóval én egyedül a méretet tenném a plusz oldalra..

Az meg hagyján hogy ma marha drágán azért megvannak már ezek az előnyök, de az összes típusnak van valami hibája, el sem hinnéd ha nem nézel utána rendesen. Ha megnyered a lóttót, akkor sem tudsz olyan monitort venni játékra, aminek ne lenne valami baja, az a kérdés csak, hogy melyiket szeretnéd bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza -FreaK- (#36) üzenetére


sb
veterán

Igen, kompromisszummentes megoldás kevés van. Ráadásul rohadtul túl vannak árazva a jobb monitorok.

Csak erre akartam rávilágítani. Most, hogy nagy kegyesen már tudnak 1-2 plussz feature-t a monitorok - kb. az utóbbi 1 évben - rá is dobták az árcédulára az extra összeget. Viszont előtte 6-8 évig kb. semmi előnyük nem volt a TV-kkel szemben, sőt. Még egy alapvetően szükséges, normális panelt is úgy kellett nagyítóval keresni.
Innen jön szerintem a sokaknál - akkor jogosan - berögzült "jobb egy TV harmad áron" gondolat.

szerk: Input lagot 20ms körül tudnak a mostani jobb TV-k. Ez már bőven jó a userek 95%-ának.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.