Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Két dologban nem ideális számomra:
- nem fordítható a hüvelykujj rész
- nem az MMO gombcsoportja van rajta.
Egyéni ízlésemnek a régi teljesen fém hordó jobban bejött, pláne az MMO szorulósabb változata.

(#2) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A Rat PRO S is egész jó volt anno nem az ergonómia vagy a szenzor ( a legtöbb esetben) a próblémájuk... hanem az, hogy hulladék anyagból teszik őket össze.

A PRO S (túl könnyű volt pedig ennél nem volt csak konkrétan hiba), 2 Rat 5 és egy 9 után feladtam. Volt anyagfáradás okozta törés az oldal görgőnél, egy naposan törött kapcsoló, félévesen behaló görgő. :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3) #06658560 válasza Micsurin (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen hulladék anyagból? Nem nyikorog, nem recseg, tíz év körül kezd hámlani. Megjelenés óta használok két egeret.

(#4) Synthwave válasza Micsurin (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"túl könnyű"

Na ilyennel sem találkoztam még egérnél, egy 80 grammos darabra meg hatványozottan nem állítanám ezt.

De igen, alapvetően nem épp über minőség, viszont szerencsére a hajdani, gagyi Philips TwinEye lézeres időknek azért vége.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Amerigo57


Amerigo57
őstag

" A rövid, ám kifejezetten széles (113 x 87 x 38 mm-es), jobbkezes kurzorkergető mellkasában egy 400 ips-es és 40 g-s, 16 000 cpi-ig skálázódó PixArt PAW 3335DB szenzor dolgozik "

Ez a méret , egy átlag Usernek , kicsi.....

(#6) fuze


fuze
őstag

Azt hittem már valami biológiai kísérlet eredménye :DDD

adms.hu | UI Designer

(#7) Micsurin válasza #06658560 (#3) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azokat sem terhelhetted agyon, volt Cyborg EVO-m is (joy) az is egy nyári termék volt, olyan 400-450 óra Elite Dangerous után megmakkant.

Rat 5 olyan egy évesen szintén már double klikkelt vagy nem klikkelt, a csere darab félévre rá nem görgetett csak rángatózott. :U Rat 9 meg anyaghiba...

Synthwave Valahol a Rat 5/7/9 után adták fel a gagyi szenzort a PRO S/X első szériák már egész korrekt szenzorokkal jöttek. :K Nekem az adott árért kapott minőséggel van bajom, 25-30 ezerért bőven többet várnék el. És igen, szeretem a kimondottan nehéz egereket mert általában magas érzékenységen játszók mert csak az alkarom alja vagy a csuklóm van támasztva az asztalszélen és max ~10-15 centi széles sávban szeretek oldalra mozdulni. :)
edit.: proghoz és szerkesztéshez vettem féléve - éve egy M330-as Logit mert kellett valami ami vez nélküli és néma na annak az elemmel már egész jó súlya van. :D Gyári adat szerint 91g de nekem a kis konyhai digitális 97-98-at ad rá.

Amerigo57 szinte az összes egerüknek állítható a hossza. Gyanítom a zárt hossz lett megadva.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8) OPiiPO válasza fuze (#6) üzenetére


OPiiPO
addikt

csak tudnám ki az a kreatív aki a PH-nál a címekért felel :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9) Synthwave válasza OPiiPO (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aki a cikket éppen írja?

Imhol fény derült a talányra. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Geri Bátyó válasza Synthwave (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

" "túl könnyű"
Na ilyennel sem találkoztam még egérnél"

Ennek az lehet az oka, hogy csak a saját szemszögedből vizsgálod a problémát. Nekem például kifejezetten kellemetlen használni egy könnyű egeret. Ezért volt MX Revolution és most MX Master 2S.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) #06658560 válasza Micsurin (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Munkaeszközök, napi tíz órát használom minimum. CAD is van/volt benne, rengeteget hurcolásztam utazás, munka során, csak bebaszva hátizsákba. Az MM jobb gombja eleje tört le még hat éve egy óvatlan táskából kivevéskor, mert beakadt a háló elejébe én meg kirángattam. Ezen kívül semmi gond vele. Vagyis mind kattintás, mind mozgatás terén kapta rendesen. A spec gombokat is korábbi projektben intenzíven használtam.

(#12) Synthwave válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, én értem, hogy van, aki téglákat szeret tologatni, meg sokan desktopon/irodázás közben, pár centiméteren mozgatva, zéró emeléssel is használnak egereket (max. itt tudom valamennyire legitimizálni, hiszen itt nem annyira lényeges szempont a tömeg), csak megérteni nem tudom, hogy miért jó az, mert objektív szempontból megközelítve a dolgot tényleg csak hátránya van, hacsak nem pl. Parkinsonos a felhasználó és annyira remeg, hogy kell valami, ami nagyjából helyén tartja a kezét (no joke).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Geri Bátyó válasza Synthwave (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kétségtelen, hogy én is munkára használom a gépet elsődlegesen és valóban fontos szempont, hogy magas érzékenység és minimális elmozdulás mellett is stabilan tudjam mozgatni az egeret. Ebben az esetben nem az a lényeg, hogy nem fontos a tömeg, hanem az, hogy az alacsony tömeg hátrányos. Még úgy 20 évvel ezelőtt sikerült egy hetekig tartó, határidős munka során dolgoznom egy könnyű egérrel. Vagy széles mozdulatokkal és állandó emelgetéssel kellett dolgoznom, vagy állandó újrapozícionálással, mert magasabb érzékenységnél nem volt stabil. Hiába próbáltam arany középutat találni, nem volt megfelelő beállítás. Kaptam is egy olyan brutális ízületi gyulladást a csuklómban és a kézfejemben, hogy kb. fél évig szinte semmire nem volt használható a jobb kezem. A nehéz egerekkel ez a probléma megszűnt, pedig most sokkal érzékenyebbek az ízületeim. Szóval, ami szerinted objektív szempont, az legfeljebb egy bizonyos felhasználásra (játék) értelmezhető. Más felhasználásra teljesen más feltételek jelenthetik a jó megoldást. Ráadásul az egyéni preferenciák is fontosak egy beviteli eszköznél. Az anyaghasználat, az összeszerelés minősége, a felhasznált alkatrészek tartóssága, az valóban objektív, de a méret, a tömeg, a forma, vagy akár a gombok száma, az szubjektív.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) OPiiPO válasza Synthwave (#9) üzenetére


OPiiPO
addikt

az túl könnyű lenne, erre biztos külön kreatív igazgató van :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15) coolpet


coolpet
senior tag

Én csak a cikk címe miatt jöttem kommentelni.

Szerintem ezekkel a jelzőkkel leminősítitek a lapcsalád színvonalát.
Lehetett volna pl: Újabb egyedi vezeték nélküli rágcsáló a Mad Catz kínálatában.

Én nem használnék ilyen szavakat mint patkány és farkatlan.

Illemtelennek tartom, és zavar.

Csak ennyit akartam.
Üdv!

(#16) #06658560 válasza coolpet (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nincs ezzel baj, mivel a Mad Catz egerek R.A.T. néven futnak. Gyakorlatilag le van írva minden, ami kell, már a címben.

(#17) Synthwave válasza #06658560 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

+1

Hiszen még a gyártó is P.A.T.K.Á.N.Y.-nak nevezi, akkor meg már éljünk teljesen a metaforával, mert egy emlősnek nincs "vezetéke", legfeljebb farka. Bár úgy talán még jobb lett volna, hogy "Újabb farkatlan patkány mászott elő a Mad Catz puttonyából/ODVÁBÓL". ;]

Amúgy is jó egy kicsit feldobni a tizenkettő egy tucat dolgokat (értsd olyan hírek, amikben nincs semmi elképesztő, világmegváltó, trendteremtő), meg a cikkírói léleknek is jót tesz, ha nem mindig ugyanazokat a szavakat írja le háromszáznyócvanhetedjére, csak más szórenddel. A karót nyelt, zakós felhang meg amúgy sem illik a hír tárgyához, de van olyan témára is példa, hogy inkább az a stílus nyerő/célszerű. Ez a téma persze nem a gaming, ahol az old school 576 KByte-os stíl (Zolee/Martin idők) az ász. Szerintem. Na nem mintha ez a mostani annyira szabadszájú lett volna.

"Újabb egyedi vezeték nélküli rágcsáló a Mad Catz kínálatában"

Meg aztán az égvilágon semmi egyedi nincs benne, van már 26 efféle transformer. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Micsurin válasza Synthwave (#17) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Cougar-ék egy ideje amúgy is közel copy-pastet játszanak a Mad Catz-el. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19) #06658560 válasza Synthwave (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakis CovBoy, ha már stíl, duma.

#18 Micsurin: Csak pont a lényeget nem tésztázzák.

(#20) Micsurin válasza #06658560 (#19) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...a szenzorra gondolunk, szvsz nem ott szinte mindig valami második polcos gagyiság van.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21) Synthwave válasza #06658560 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ő se volt rossz, de inkább Zolee-s vagyok. A régi Csevegők pusztítanak. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) #06658560 válasza Micsurin (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nem a szenzor a lényeg, hanem a millió állítási lehetőség, valamint az MMO joystickja.
(Itt kell megjegyeznem az MMO szenzor egyelten hibáját, amikor egyik pillanatról a másikra csak egyetlen tengelymentén hajlandó érzékelni. Ilyenkor szenzor nyílását meg kell takarítani, mert valami koszt összeszedett, utána minden jó tovább. Takarításnak ujjal megbirizgálás elég)

(#23) Micsurin válasza #06658560 (#22) üzenetére


Micsurin
nagyúr

MMO 7? Milyen joystick? Az oldalsó görgőre gondolsz?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24) #06658560 válasza Micsurin (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az oldalán lévő joystickra. A négyirányú plusz lenyomható gombra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.