Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Jó lesz ez, legalább lemegy a sima BR ára a DVD szintre...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) GeryFlash válasza pilóta (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Kis naív :B

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) pilóta válasza GeryFlash (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert? Amikor lett DVD lezuhantak a VHS árak. Amikor lett BR, lezuhantak a DVD árak. Most lett ez. Miért lenne most másképp? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) GeryFlash válasza pilóta (#3) üzenetére


GeryFlash
veterán

Talán hogy nincs kereslet a BR-re, hogy 1000-ből egy pc-be/laptopba van bluray lejátszó? hogy mindenki agyba-főbe torrentezik, aki meg nem az valami streaming szolgáltatást nyomat?
Pofátlan árakkal dolgoztak, meg is lett a vesztük. Egy bluray lemez 60 cent előállítási kötlségű, mégis 3szor drágábban adják mint a DVD-t, az emberek meg elpártoltak.

Ez nem olyan tendencia lesz, mint az előzőek. Olyan lesz mint amikor bejött a 3D Bluray, lesz egy még drágább szegmens.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) atike


atike
nagyúr

Lassan de bővül a tartalom... :)

(#6) elefant válasza atike (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát nagyon lassan...

(#7) pilóta válasza GeryFlash (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

DVD-re is ezt mondták, aztán mégis lement az ára. Kénytelenek lesznek olcsóbban adni, ha nem árulni akarják, hanem eladni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) [CsuCsu] válasza GeryFlash (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

PCbe minek blu-ray? Egyebkent veszik elegen, csak nem csoro hazankban. Eloallitasi koltsegre pedig ertelmetlen hivatkozni, ugyanis abban K+F nincsen benne, ami pedig dollar milliardokra rug. Azert a tech iparaggal foglalkozo prohardveren illene tisztaban lenni az arazas mibenletevel.

Ezekkel a 4K kiadasokkal szemelyesen az a problemam, hogy a premium szegmenst celozzak de ennek ellenere semmi mutatos doboz/steelbook. Sima gagyi roppanos muanyag toknak tunik elso ranezesre. Na ez viszont hitvany sporolas, amitol agyverzest tudok kapni. Steelbook nalam a minimum fizikai masolat eseten.

[ Szerkesztve ]

(#9) GeryFlash válasza pilóta (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Eddig is csak árulták, és nem eladták. Egy ideális világban egyáltalán nem kéne kihalnia az optikai adathordozónak, mivel nagyon olcsó az előállítási költsége, és össze se hasonlítható a minősége a streamelt fosokhoz. De
1.) az átlag ember igénytelen
2.) A bluray forgalmazók gátlástalan állatok miatt irreális ár
3.) aminek következménye az is lett, hogy a szoftvereknél is inkább 4 dvd-vel szórakoznak, hisz már senki nem ruház be bluray lejátszóba a pc-hez

Maradt egy nagyon szűk, minőségre valamit adó réteg.

Abban egyetértek, hogy lesz egy hullám, amikor jön egy készlet kisöprés és lehet olcsón majd venni BD-t, de ez max egy fél év lesz, utána meg jön a UHD BD szintén 6-10 ezer Ft-okrét illetve mellette az 576p-s dvd emberi áron. Az igényes réteg meg vagy birka módjára leszurkolja az irreális összegeket, vagy vesz egy sok terrás külső vinyót. Nem, nem így kéne működnie a világnak valóban.

[CsuCsu]: LOL. Semmivel nem drágább a jó minőségben felvett anyagot kiírni BD-re mint DVD-re lebutítani. Semmilyen K+F nincs itt (maximum a régi filmeknél lehetne ilyenről szó)

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) GeryFlash válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Veszik elegenre reagálva:

Number of discs sold in the UK, by format and year

DVD
1998 0.2m
1999 4.0m
2000 16.6m
2001 41.3m
2002 89.9m
2003 145.0m
2004 196.5m
2005 211.2m
2006 227.0m
2007 248.1m
2008 252.9m
2009 234.6m
2010 210.1m
2011 191.8m
2012 162.0m
2013 143.4m
2014 124.9m

Blu-ray
2007 0.8m
2008 3.7m
2009 8.4m
2010 13.0m
2011 15.3m
2012 16.7m
2013 18.8m
2014 17.3m

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) [CsuCsu] válasza GeryFlash (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

K+F a technologia, nem a film... A stream pedig olyan, amilyenre tomoritik.

Az eladott lemezekben pedig benne vannak a szoftverek, jatekok, turkalos filmek, mind mezei DVD-n. Nem olyan keves az a BR eladas.

(#12) #52815360 válasza pilóta (#1) üzenetére


#52815360
törölt tag

Azért addig ne álljunk fél lábon :DD

(#13) ALBY válasza pilóta (#3) üzenetére


ALBY
senior tag

Ez az pénzes ÉS igényes közönség formátuma,
nem azoké akik a tescoban vesznek tévét. És ez így is lesz még sokáig sajnos.
(Tömegeknek nincs igénye a minőségre és nincs pénze a szükséges technikára, hihetnénk benne hogy majd olcsóbb lesz magától a technika és ingyen happy lesz minden, de egyrészt nem lesz, másrész nem ezen múlna.)
-az igénytelen úgyis youtubot és xvid-et néz,
-a csóró meg az olcsóbb lemezt sem veszi meg

Amúgy magát a lemezes mókát már én is leírtam minden jóindulatom ellenére, nem tartom a jövőben is alkalmas megoldásnak semmilyen fogyasztónak, de ez most tökmindegy.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) haxiboy válasza ALBY (#13) üzenetére


haxiboy
veterán

Én úgy vagyok vele, vagy elmegyek a moziba, vagy már úgyis kifizettem az Artisjusnak a díjat a HDD/Telefon stb tárhelye után úgyhogy magamnak annyit töltök lefelé amennyit nem szégyellek. Terjeszteni meg nem fogok...
Bár most hogy lett ps4, időnként meg-meg nézegetem a BD filmeket, a SW fém tokos kiadásai egész jónak tűnnek, még a végén beszerzem őket. Amúgy nem látom értelmét a lemezelgetésnek...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) Feketelaszlo válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Kicsit konkretizálhatnád, mire gondolsz K+F alatt. A kiadó megveszi a licence(ke)t a Blu-ray Associationtól, elkészíti a lemezeket és forgalomba bocsátja. Ha a licencdíjban elrejtett költségekre gondolsz, talán igazad lehet (bár szerintem a K+F már régen megtérült), de a jelenlegi állás mellett az is elképzelhető, hogy komolyabb piaci szereplők ingyen megkapják a használati jogokat, vagy még nekik fizetnek, hogy így is kiadják a termékeiket. Hogy sok-e az az eladott lemez, vagy sem, nem tudom, de az adatsorból azt is leolvashatod, hogy elérte a piaci csúcsot, 3-4 éve ugyanazon a szinten tanyázik, innen már nehéz lesz ugrásszerű növekedést összehozni, akármilyen 4K ULTRA HDR-Digital HD képminsőggel és Dolby nagyon-térhangzás™® támogatással.

(#13) ALBY:

(#16) robyeger


robyeger
addikt

csak jönnének már ezek a 100Gbyte-os 10bit-es HEVC finomságok, mert ami a netről eddig elérhető az elég gagyi minőség (pl.: Netflix), sokx a jó minőségű FullHD blu-ray felskálázva megveri

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) GeryFlash válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom miről beszél a kolléga... Semmilyen K+F nincs, a disztribútor megveszi a licencet, megkapja a kép és hanganyagot, és utána rátolja a blurayre, illetve nyomtat neki szép borítót meg a szintén gyártótól kapott jeleneteket/interjúkat ráküldi extrának. Ennyi.
Ezek után a lemez gyártási költségét (legyen 300Ft) és a licencdíjat visszaszedné az eladásokból. Ezt lehetne alacsonyabb árral több eladással, meg magasabb árral kevesebb eladással.

Azt várni, hogy majd az FHD BD kiüti a dvd-ket, lemegy abba az árszegmensbe, és majd az UHD BD lesz BD áron naiv dolog... Kiszórják a raktáron lévő (FHD) BD-ket gyorsan, és majd lesz DVD meg UHD BD.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) Eclips21 válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


Eclips21
őstag

Szerintem fordulhat a kocka, mivel ezért egy ekkora adat mennyiséget nem lehet csak úgy át nyomni élő adásban Netflix konkrétan ki fog halni szerintem, kinek lesz olyan nete hogy 4K HDR filmet nézzen, még ha tömörítve is? Arról nem is beszélve hogy letorrentezni és tárolni a filmet se egy egyszerű eset(>100GB), lehet eljön még a "DVD írós" korszak!

[ Szerkesztve ]

(#19) GeryFlash válasza Eclips21 (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Netflix konkrétan ki fog halni "

:DDD :DDD :DDD
Ki bizony!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) dabadab válasza Eclips21 (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Netflix konkrétan ki fog halni szerintem, kinek lesz olyan nete hogy 4K HDR filmet nézzen, még ha tömörítve is?"

Mindenképpen tömörítve van, BR-en is :)
Az UHD BR-nél a 100 GB legeslegmaximum (a legnagyobb kapacitású lemez teljes tárhelye), aminél a maximális bitrate 100 Mb/s - ehhez képest 240 Mbit/s-es netem van, vagyis ha duplasebességgel tekerem, az is belefér :DDD (evileg)

Egyébként meg ha felteszed a népeknek a kérdést, hogy inkább vacakolnak-e a fizikai hordozó beszerzésével, vagy megnézik alacsonyabb bitrate-en, de azonnal, akkor kb tízből kilencen a második lehetőséget választják.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Feketelaszlo válasza Eclips21 (#18) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A meglátásod helyes, az internetes terjesztés legnagyobb hátrány a hálózat. A jelenlegi infrastruktúrával nem megoldható, hogy az elérhető legjobb képminőségben minden végponton működjön a stream. De léteznek olyan kimutatások is, amely szerint ekkora méretű adatokat (50-100GB) nem hogy csak egyszerűbb, de energiahatékonyabb is lemezen terjeszteni . Tehát én mondjuk el tudnám képzelni a harmadik világban a Blu-ray lemez jövőjét, olyan területeken, ahol nincs is, vagy javarészt olyan drága és gyengusz az internet, hogy nem tud konkurálni az optikai adathordozóval. Az UHD-BD-vel prémium szegmensben terjeszkedés szerintem nem azért zsákutca, mert a célközönség ne tudná megfizetni az 50$-os filmet és 500$-os asztali lejátszót, hanem mert ezek az emberek azok, akiknek többségében amúgyis hozzáférésük van 1 Gbps vagy akár gyorsabb internethez.

[ Szerkesztve ]

(#22) dabadab válasza Feketelaszlo (#21) üzenetére


dabadab
titán

Harmadik világban azért jóval reálisabb elképzelés a piacos DVD, amin h264-ben van a film, mint a hivatalos BR.

DRM is theft

(#23) GeryFlash válasza Feketelaszlo (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Aha, harmadik világban valóban reális, hogy az FHD nem elég és UHD kell neki, de nete nincsen hozzá :U

Én is lemezpárti vagyok akármennyire is nem mellette érvelek, de ilyeneket ne írjunk már. Meg a Netflix meg fog halni, mert a négyká nem megy 120mbit/sec net alatt. Mert a mezei user amúgy látja a különbséget a 720p és az FHD között, és hajlandó is többet fizetni érte. Vagy talán az a helyzet, hogy a mezeiekből van 5% az igényesekből meg 95%, és utóbbiaknak van nagyobb döntőerejük a tendenciákra nézve?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) atike válasza dabadab (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Megabyte / megabit.... :U

Átváltás

Ja hogy mind a kettő megabit... :) Benéztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) farkas1 válasza GeryFlash (#23) üzenetére


farkas1
tag

GeryFlash
Hát ha nem látod a 720p és a full hd közt a különbséget, akkor csavard följebb a dioptriát, mert akkor látod majd, hogy van közte különbség.

Szerintem jó dolog, hogy ilyen minőségű filmekhez is hozzá lehet jutni majd. Biztos kipróbálom, remélem játssza a bluray a pc-mben. BDXL-t viszi, nem tudom ez kompatibilis lesz-e vele.

(#26) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Kihaló dolog ez a mai világban... talán az utolsó rúgások egyike az offline tartalomterjesztés.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27) Eclips21 válasza dabadab (#20) üzenetére


Eclips21
őstag

Lehet a neted birni fogja, de nem mindenki lakik a belvarosban vagy a betonjungelben. Amugy meg hiaba birja a neted ha a 100%os kepi latvanyt nem fogja egyik tartalomszolgaltato se elerhetove tenni. Mert hidd el a felbontason kivul minden mas jovan szarabb lesz. 10bites kepet szerintem el is felejtheted ahogy a 60fps-t is, persze aki eddig a 720p-ig se jutott azok ezutan se fognak FHD filmet nezni nem hogy UHD-t.

(#28) GeryFlash válasza farkas1 (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez most komoly??? Mi a franc ez a fórum, milyen emberek járnak ide?!. Jön az egyik kolléga, hogy K+F azrét drága a bluray de most majd olcsó lesz, a másik hogy a Netflix meghal, a 3. meg nem tud szöveget értelmezni, nem én nem tudom megkülönböztetni a HD-FHD-t hanem az emberek 95%-a leszarja. Én nem, és adok a minőségre, de nincs ez a tévhitem mint itt annyi embernek, hogy majd hozzánk lesz igazítva a piac :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) Feketelaszlo válasza GeryFlash (#23) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem UHD filmekre gondoltam elsősorban, hanem bármilyen (nagy fájlokkal operáló) tartalomterjesztésre, ami internettel kiváltható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#30) madgie


madgie
titán

Juhú, lensflare-hegyek 4K-ban :D

(#31) #52815360 válasza Feketelaszlo (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

A harmadik világ letölti a 720p -t és ezzel el is van felejtve. 1db BD kell csak, amiről leripelik ;]

(#32) McSico válasza pilóta (#1) üzenetére


McSico
senior tag

Még jobb lenne ha már végre elfelejtenék a DVD-t. A kiadók rinyálnak, hogy nem fogy a BD. Ha nem tesznek ill tettek semmit annak érdekében, hogy ez megválltozzon nincs min csodálkozni. Amíg nem fogy a BD kellően addig meg nem nagyon lesz olcdóbb. Sajnos ez egy ördögi kör amit kiépítettek.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#33) rottenbull


rottenbull
senior tag

Szakmai forum. Kezd erthetove valni a harmadik vilag hivatkozas.

(#34) Tamás88 válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem van egy LG Blu-ray újraíróm, és van jópár Blu-ray lemezem. Az utolsó a Liza a Rókatündér volt, amit megvettem. És a pc-n nézem, Tesco Technika 24"-os TV-m van, és nagyon jó látványt nyújt már vagy úgy kb. 5 éve.

(#35) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Én nem látom létjogosultságát az UHD-nak sőt a FHD -nak is csak minimálisan... Pedig igényesnek tartom magam :) Évek óta vitázok haverokkal, munkatársakkal, mert többségük azonnal leszedi a camos filmeket, aztán a premier filmeket kibeszélik a munkahelyen is, persze 90% kamerás verziót nézett meg, sőt a fiatalabbak nem is szedik le torrentől se, hanem online filmes oldalakon nézik meg a kamerás felvételt :W :C nem értem az embereket... Aztán mire hivatalosan kijön a film és én megnézem HD -FHD-ben addig mindenki el is felejtette a filmet, ha felhozom hogy na én most nézem meg x -y filmet kb ki is röhögnek hogy csak most láttam? Mert hát a többség azonnal megnézte a 320*240es kamerás minőséget :F Mondjuk ami nagyon érdekel azt én megnézem moziba, csak ez vidéken nem olyan egyszerű, konkrétan Szlovákiába kell átmennem mert ott a legközelebbi mozi, és adnak magyar szinkronnal is filmeket :)

Na de lényeg én régebben FHD filmeket néztem, de ma már csak 720p-t, mert rájöttem hogy nincs értelme... kivéve 1-2 tényleg látványos szuperhősös filmet vagy egyéb scifit. Én nagyon is látom a különbséget sima hd és fhd közt is, a 4k-ról nem is beszélve, láttam én már több millás 4k oled tv-t is, valami hihetetlen képe van... Csak hogy szerintem 720p felett pont hogy csak kiáltásokon van értelme, vagy 1 kirakatban, 1 üzletben kitéve hogy megcsodálják az emberek, de otthoni filmezésre főleg családi filmezésre egyszerűen értelmetlen, mivel a távolság miatt elvesznek a részeltek, és nem tartom életszerűnek hogy bárki fél méterről nézne tv-t, pont ezért szép 1 kiállításon vagy üzletbe ahol elé áll az ember és leesik az álla, de otthon környezetbe a kanapéból nézve én nem látok különbséget 720p és 1080p közt se, és szerintem senki más se.... 127cm FHD tv van a nappaliba és csak is 720p filmeket nézünk rajta, nem éri meg nagyobb méretbe leszednem, mert 5,5 méterre van a kanapé... a tv miatt meg nem lesz átrendezve az egész nappali, szerintem senki nem fogja berakni a kanapét a szoba közepére, sőt nem is a közepére hanem még előrébb, hogy lásson minden részletet, rohadtul nem életszerű...
FHD és nagyobb felbontás csak monitorba jó, játékokhoz mert ott ül előtte az ember és látja a részleteket... Nekem 29es 21:9 monitorom van, ha nem a családdal filmezek a nagy tv-n akkor a látványosabb scifiket FHD-be nézem a gép előtt, de ha már ágyból nézem 2 méterre akkor itt se látok a 720p hez képest az ég világon semmilyen különbséget, ezért nem is nagyon van FHD filmem, tényleg csak pár kedvenc... Szóval akkor mi értelme van egy 4k TV-nek ha a család leül 3+ métere elé filmezni? (legalább a 3 méter távolság az összes ismerősömnél megvan) Kell a minőség és az igényesség de a ló túloldalára azért nem kéne átesni... Maximum kicsi panelokba lehet értelme ahol tényleg nagyon közel van a tv, vagy az egyedülállóaknak akik rendszeresen a tv előtt 1 métere kuporogva néznek végig 1 filmet...

Van több oldal is ami a nézési távolságokkal foglakozik, +/- 5cm eltéréssel mindegyik ugyanazt írja, pl 127cm HD esetén maximum 290cm az ajánlott távolság, FHD esetén pedig 195cm aminél távolabb nincs értelme mert elvesznek a részletek.... 4K-ról nem találtam adatot, de szerintem 5és fél métere a napaliba semmi különbséget nem látnék a mostani fhd tv-n nézett 720p-hez képest :)

(#36) madgie válasza Nwis86 (#35) üzenetére


madgie
titán

Azért elég sok panellakónak az 5.5 méter már kis túlzással a lépcsőház végét jelenti, nem a nappali hosszát.

[ Szerkesztve ]

(#37) deicide válasza GeryFlash (#23) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit old a topik, de ehhez hozzászólnék. Képzelj el egy kis falut. Legyen Sukoró. Lakva ezen helyen és rendelkezve UHD TV-vel, a legjobb net, ami itt van, 8mbit. Még a tehetősebbekkel is előfordul, hogy annyira vidékre költöznek, ahol nincs digi/upc.

Viszont birizgálja a fantáziám a Samsung UBD-K8500, meg venni hozzá pár filmet és kipróbálni a valódi 4K-t. Talán már eljött az ideje.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.