Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Helyes. Mondjuk szerintem totál irreleváns mivel foglalkozik az oldal, de a leírt kihágásért abszolut jár a bírság.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) solfilo válasza nemlehet (#1) üzenetére


solfilo
veterán

Nem semmi, hogy a kiszabott büntetés elérheti a globális bevételeik ~10%-át, 1-2 ilyen húzósabb bírság és talán változik valami a cégek hozzáállásában.

solfilo

(#3) fanti


fanti
addikt

Nagyon helyes! Megabírság kell a rend betartásához? Akkor legyen megabírság!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) aginor válasza solfilo (#2) üzenetére


aginor
addikt

Ilyesmi mértékű bírságok kellenek, mert az aprópénzt a cégek kiröhögik és folytatják amit elkezdtek. :K

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem kellene mar eleve megtiltani a cegeknek, hogy bizonyos adatokat nem gyujthetnek nem tarolhatnak meg felhasznaloi beleegyezessel sem? A felhasznalok sosem olvassak el a 100 oldalas aprobetus jogaszok altal osszeallitott erthetetlen EULA-kat, ASZF-eket es hasonlokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"a Grindr marketingcégekkel osztotta meg harmadik felekkel többek között felhasználói IP-címét, hirdetési azonosítójukat, GPS-adatokat, életkorukat és szexuális irányultságukat."

A Grinder esetében valamennyire vicces olvasni ezt a pontot :U

#4 aginor Van egy olyan érzésem, hogy a végső, kialkudott összeg ennél sokkal alacsonyabb lesz.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#7) Tapsi


Tapsi
addikt

....másrészt nem adtak megfelelő tájékoztatást arról, hogy az oldal pontosan mire is használja fel adataikat.

Ez az egy pont aggályos, a többi szerintem rendben van. A bírság pedig nyilván behajthatatlan.

(#8) nemlehet válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Az hagyján... De én azt szeretem amikor jön egy SMS mondjuk a trékomtól (vagy tetszőleges bármilyen szolgáltató) hogy módosult az ÁFSZ... Az hogy hol az smafu. Tehát nem csak hogy olvasd el újra a 100 oldalt, hanem akkor a 2 100 oldalas dokumentumot hasonlítsd össze és találd meg az esetenként csak 1-2 szónyi eltérést.
Ez szerintem teljesen irreális elvárás egy magánszemélytől főleg úgy hogy nem 1 szolgáltatóval vagy csak szerződésben tehát ergo ez ha nem is napi, de heti szintű feladat lehetne...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) dabadab válasza Tapsi (#7) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az sincs rendben, hogy a harmadik féllel való adatmegosztás nem opcionális, hanem kötelező.

DRM is theft

(#10) k-adi válasza fanti (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

igazad van, ha ez kell akkor ez kell

#megabírság

(#11) bambano válasza nemlehet (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"szerintem totál irreleváns mivel foglalkozik az oldal": nem irreleváns, a személyes adat az védendő adat, a szexuális beállítottság az kiemelten védendő személyes adat. tehát ha kiadod az email címet, azért megbotoznak a főtéren, ha a kiemelten védendő adatát adod ki, azért golyó jár.

"hogy módosult az ÁFSZ... Az hogy hol az smafu.": azt gondolom, mint isp alkalmazott és rutinszerű ászfíró, hogy mi mindent megteszünk, hogy az ügyfelet tájékoztassuk. sokkal többet, mint egy olyan világban, ahol a hatóság nem fut ámokot és az ügyfelet értelmes embernek tekintik. de van, amit mi sem tudunk megtenni. például az, hogy mindig ki van rakva az ász VÁLTOZÁS KIVONATA a webre, és azt például te nem veszed észre, de harsányan fröcsögsz miatta, az ellen nem tudunk mit tenni. szólásszabadság van, mondhatsz mindent, olyat is, amivel az isp-ből csinálsz hülyét, olyat is, amivel magadból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egyre több ilyen-olyan ismerkedő oldal van. Csomó ismerősöm mondogatja, hogy "ide fel kell nézned!", meg "hú mik vannak itt is!"
Én meg megnézem az oldalt...
Követhetetlen tulajdonosok tömege, vagy kínaiak.
Adatvédelem gyanánt meg "nagyon vigyáznak adataidra" de azért egy kínai vállalat dolgozza fel ezeket.
Fasza!
Bárhová lép jóhiszeműen az ember nagyon durván átverhetik. Ez rettenetes.
A norvég céget szerintem megérdemelne ennél többet is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) Tapsi válasza dabadab (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha eldöntheted, hogy ennek tudatában használod-e a szolgáltatást, és ezt a regisztrációkor egyértelműen jelzik, akkor részemről nincs vele bajom.

(#14) D1Rect válasza Polarstar (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem vagyok naprakész a témában, de tekintve, hogy egyedül a Grindr-ről hallottam, szerintem még mindig ott érdemes regisztrálni.

(#15) Egon válasza Tapsi (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van.
Az nem adatvédelmi kategória, hogy kvázi "kényszerít" az adataid megosztására, mivel nem kötelező használnod (ha monopolhelyzetben van a cég, akkor persze egyéb jogszabályok mentén el lehet polemizálni azon, mennyire jogszerű gyakorlat).
Viszont a nem megfelelő tájékoztatás a GDPR egyik legfontosabb követelményét nem teljesíti.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) nemlehet válasza bambano (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy tökre örülök hogy te mindig két lábbal beleállsz valakibe kb minden topicba, biztos nagyon jó érzés.

"azt gondolom, mint isp alkalmazott és rutinszerű ászfíró mi mindent megteszünk"
Nyilván te minden cégnél IS dolgozol egyszerre, ergo az hogy mondjuk ti hogy csináljátok az minden más cégre igaz. Jah nem...

"sokkal többet, mint egy olyan világban, ahol a hatóság nem fut ámokot és az ügyfelet értelmes embernek tekintik.de van, amit mi sem tudunk megtenni."
Jajj egyem a kis lelked. Hát mindjárt leborulok előtted, első az ügyfél nem? Még azt is ráírjátok a szerződésre, hogy használat közben ne felejtsen el lélegezni ugye?

"például az, hogy mindig ki van rakva az ász VÁLTOZÁS KIVONATA a webre, és azt például te nem veszed észre, de harsányan fröcsögsz miatta,
Harsányan fröcsögök. Nyilván ha valakinek olyan véleménye van amivel te nem értesz egyet vagy ne adj isten a tiéddel ellentétes tapasztalata akkor az már fröcsög.
Nézd meg a telenor vagy a vodafone honlapját. Ha van is rajta kivonat nem evidens megtalálni. A tőlük kapott SMS szintén semmi támpontot nem ad, se egy link, se utalás hogy melyik pont módosult.

" az ellen nem tudunk mit tenni.""
Elképesztő 3 mp-es brainstorminggal elő lehet jönni olyan vad ötletekkel mint Pl beleírni az SMS-be vagy emailbe hogy melyik pontok változtak?

"szólásszabadság van, mondhatsz mindent, olyat is, amivel az isp-ből csinálsz hülyét, olyat is, amivel magadból."
nyilván mindenki hülye csak te vagy helikopter. A személyeskedés szép hobbi, csak szerintem nincs helye felnőttek közötti társalgásban. Nekem ez ilyen érzelmi alapú dolog? A real life is ilyen tenyérbemászó kötekedő alak vagy?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) Necroman_Mk2 válasza D1Rect (#14) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nem keverted véletlenül össze a Tinderrel? Mert szvsz az a híresebb a kettő közül.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#18) D1Rect válasza Necroman_Mk2 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. ;]

(#19) btprg válasza nemlehet (#16) üzenetére


btprg
senior tag

Nem tudom hogy hívják az olyan személyiségzavart, amikor valaki minden áron azt akarja hogy neki legyen igaza, és minden áron bele akar taposni másokba... Egyszer volt hogy vele egyetértő véleményt fogalmaztam meg, és akkor is úgy csavarta a dolgokat, hogy leugathasson.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#20) D1Rect válasza btprg (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Én imádok vele vitatkozni. :P
Nem kell egyetérteni, de legalább nem előregyártott álláspontja van és érdekesen is tudja előadni.

(#21) k-adi válasza btprg (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

"volt hogy vele egyetértő véleményt fogalmaztam meg, és akkor is úgy csavarta a dolgokat, hogy leugathasson."

az igen :D classic

(#22) bambano válasza nemlehet (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Amúgy tökre örülök hogy te mindig két lábbal beleállsz valakibe kb minden topicba, biztos nagyon jó érzés.": topicbaNNN... :P
nem, nem jó érzés. nem jó érzés, hogy a hatóság rámlőcsöl egy rakás felesleges munkát, és utána te még raplizol, hogy nincs elvégezve. de, el van. csak a tisztelt ügyfél ignorál mindent.

[link] itt rákeresel a: "Lakossági Mobil ÁSZF módosítások". és akkor kiderül, hogy de, kint van.

az a baj, ha olyat állítasz, amit másodpercek alatt lehet cáfolni a weben. felhívnám a figyelmet arra, hogy objektív kérdésben rádbizonyított tévedés az nem személyeskedés.

"Nyilván te minden cégnél IS dolgozol egyszerre, ergo az hogy mondjuk ti hogy csináljátok az minden más cégre igaz.": nyilván én felesleges melót végzek. ja nem, hanem olyat, amire a hatóság kötelez. a hatóság pedig nem kötelezi Bambanő@kukutyin.bt.hu-t, hanem az összes magyar távközlési szolgáltatót kötelezi. vagyis másokra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mások is ugyanazt a munkát végzik el.

"Nyilván ha valakinek olyan véleménye van amivel te nem értesz egyet vagy ne adj isten a tiéddel ellentétes tapasztalata akkor az már fröcsög.": tegyük végre tisztába: az, hogy kint van-e a módosítások listája, az NEM VÉLEMÉNY, hanem ellenőrizhető OBJEKTÍV TÉNY.

"Elképesztő 3 mp-es brainstorminggal elő lehet jönni olyan vad ötletekkel mint Pl beleírni az SMS-be vagy emailbe hogy melyik pontok változtak?": az sms tudtommal 160 karakter. az ászf módosítások ritkán érintenek olyan kevés pontot, hogy egy sms-ben elférjen a listája.

"A real life is ilyen tenyérbemászó kötekedő alak vagy?": igen, mindenki kötekedőnek tart, akire rábizonyítom, hogy téved. akinek meg segítettem a kötekedésemmel, az nem tart annak. megszoktam, ez van.

szerk: előre szólok, július 1-től mindenhol olyan ászf lesz, ami gyakorlatilag teljes újraírás. tehát ha sms-t szeretnél kapni, kérd, és biztos küldenek neked 42 ezer smst, hogy mi minden változik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Tapsi válasza bambano (#22) üzenetére


Tapsi
addikt

Engedd el! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.