Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Jaj de jó :(
Már így is olyan olcsó lenne egy platformváltás, hogy kezdtem magam rosszul érezni szegény gyártók miatt (mármint hogy mennyit nyerészkedek rajtuk).

Szarkazmus OFF, viszont akkor ezek szerint idén már nem váltok platformot (reméljük bírja még a Sandy).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) snecy20 válasza Peter13 (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Ha eddig kitartott nálad, akkor 1-2 év még beleférhet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) mormota79


mormota79
tag

Szerintem ennél már nem lesz soha olcsóbb :((

18-ért vettem anno a 2x8bg ddr4-et

[ Szerkesztve ]

(#4) Bounti válasza Peter13 (#1) üzenetére


Bounti
aktív tag

Pontosan ez a hozzáállás fogja majd az olcsóbb mem árakat is meghozni (ne érts félre, nem bántásként mondom). El fogják azt érni, hogy csökkenni fog a kereslet (persze ennek az idejét nem tudom még megjósolni sem...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Ideje volt, még nem elég drága! :DDD

(#6) -Solt-


-Solt-
veterán

Csak elérik szép lassan azt a pontot amikor érezhetően csökkenni fog a kereslet... akkor meg majd az lesz a mantra, hogy azért emelik, mert kevés fogy! ;]

www.smart-bus.hu

(#7) janeszgol válasza Bounti (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Biztos? Okoseszközök, routerek, switchek, adatközpontok, konzolok, okosautók stb. A Samsung gyára, ami most épül meg ha jól tudom csak NAND Flash fog gyártani.

(#8) mormota79 válasza janeszgol (#7) üzenetére


mormota79
tag

Pont ezt akartam írni. Már mindenbe ddr4 kell a pc csak egy kis szelete ennek.
Ha nem veszi meg az ember pc fejlesztésre majd felszívja más terület azt a ramot.

(#9) Duree


Duree
veterán

Hát ez nem valami jó hír, de gondoltam ha drágulni kell akkor a DDR4-nek kell mert most aki gépet vesz vagy épít csak erre számíthat.

duree54

(#10) Redneck


Redneck
veterán

"a DDR3-as memóriák ára valószínűleg nem változik."

Na ja, erre azért kíváncsi leszek. :((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) macilaci78 válasza Bounti (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert a VGA-k utáni kereslet is visszaesett az egyre magasabb árak miatt, mi? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) ripla


ripla
őstag

Akkor idén sem lesz bővítés, így megy ez. :)

(#13) Bounti válasza janeszgol (#7) üzenetére


Bounti
aktív tag

+ (#11) macilaci78

Nem tudom megmondani, hogy mikor, de az a piac is telítődik idővel ami képes ezeket az árakat kifizetni. Hogy mikor, az jó kérdés...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#14) Gdi


Gdi
senior tag

HAHAHA-HAHa-ha haaa...

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) macilaci78 válasza Bounti (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ja, és még egy gondolat: az ilyen VGA-árak és profitok mellett sem éri meg gyártókapacitást bővíteni. Mi haszon, vagy piac lehet a memóriák mögött, ha megéri beruházni? Ahogy korábban már írták, memória mindenbe kell, egy karórában nagyobb ROM van, mint gyerekkorom számítógépeinek teljes háttértára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) sultansmith


sultansmith
senior tag

Én még drágábban szeretnék ramokhoz jutni, ha lehetséges. 30-40%-ot is ráfizetnék, nincs gond.

Ez mesterséges ....aszakodás a felhasználókkal, hiszen nem belőlünk él, hanem a gyári megrendelésekből.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#17) .mf


.mf
veterán

Mobilos hír: kevesebb telefon fogyott, mint előző évben, csökkenő trend rajzolódik ki.
PC-s hír: nő a memóriák ára a telefonok miatt
....

Miért nem vizsgálják még a kartellezést?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

LOL
Valószínűleg ez majd erőteljesen hozzásegíti a magyar boltok eladásait. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) nullpoint


nullpoint
senior tag

Dárgulás jön a memóriapiacon hiszen kell az extra bevétel addig amíg a kinai memóragyártó le nem viszi az árakat. Reméljük hogy leviszi.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#21) djculture


djculture
félisten

Lényeg hogy a ddr3 ne sokat dráguljon, nekem még azt kell venni.

(#22) snecy20 válasza djculture (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Sőt, lehetőleg a DDR2 és az EDO RAM is jó lenne ha tartaná az árát. :K :K :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) koko52


koko52
veterán

A nagy kartel vizsgálatról is kussolnak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) scdlsc válasza .mf (#17) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Az ugye megvan, hogy a telefonokban egyre több memóriát pakolnak? Tehát csökkenő darabszám mellett is több memóriára van szüksége a gyártóknak.

(#25) zdanee


zdanee
őstag

Mondjuk lehetne kicsit gatyába rázni a Chrome-ot és mindjárt elég lenne fele annyi RAM mindenkinek! :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) koko52 válasza scdlsc (#24) üzenetére


koko52
veterán

Köszönhető a fantasztikus szoftvereknek. Az s3-asom lassan be se kapcsol mert fullon van a ram ami két éve még 50%-on volt. Ja és semmi + nincs rajta. Gondolom ez se véletlen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27) Lacok


Lacok
őstag

"A DigiTimes úgy tudja, hogy az év második felében a DRAM és a NAND flash iparágon belül nőni fog a termelés."

Ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy csökkenni fognak az árak. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) Skiz válasza Lacok (#27) üzenetére


Skiz
csendes tag

Nyilvánvaló hogyha nő a termelés,többet kell a karbantartásra költeni,vagyis minél többet termelsz annál kevésbé éri meg... ;] vótmá hogy kartelezés ?
Egyre szomorúbb a helyzet.

(#29) Malachi


Malachi
addikt

arra nem vagyok képes, hogy a 4*2 GB-ot lecseréljem egy 2*4-es jobbféle DDR3-as kitre, mert itt az aprón eladhatnám 12-14-ért a sajátomat, (Geil Value, örök gari, CL9, nem gagyi) de boltban egy szintén CL9-es Kingston kit 25 EZER, és itt az aprón sem adják sokkal olcsóbban. hát ebből így soha nem lesz 2*4 GB, nem hogy 4*4 GB, ahogy eredetileg akartam míg meg nem láttam az árakat. :(

(#30) ImpersonatoR

Mi van nem kell az ingyen pénz senkinek? Be lehet vásárolni most és eladni drágábban nyáron. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) Pete55555


Pete55555
addikt

Fél év múlva: Tovább csökken a PC részesedése.

Oh really WHY???? :W

Húzzák bele a f***

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#32) Tidus válasza mormota79 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Az ár mindig az MHz-től, és a késleltetéstől függőt. Nem éppen a Gb-tól.

[ Szerkesztve ]

(#33) carl18


carl18
addikt

Ez a pc ipar jelenleg nagyon érdekes írányba tart, szerintem szándékosan nem csökkentenek árat. Tudják viszik ennyiért is, akkor miért adják olcsóbban. VGA árak is egekbe,
Én is gondoltam már platform váltásra, de olyan drágák a ramok hogy inkább elnapolom.

Szerintem a DDR4 ramok árak jövőre se fog csökkeni. Idén már nem várható csökkenés, hamarabb jelenik meg a ddr5 mint sem hogy a ddr4 ára lefe zuhanyon. A pc ipar így egyre kevésbe éri meg, lassan ott tartunk hogy egy gyors 16 gigás ddr4 memória kitt 100E forint.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#34) bteebi válasza macilaci78 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Azért ehhez van némi köze a bányászoknak :U. Mint ahogy talán a memóriaárhoz is, de a gond alapvetően ott van, hogy lassan már majd egy kenyérpirítóba is kell vagy 2 giga LPDDR4 RAM, csak tudnám minek...

#31: Na igen. De addig nekik tök mindegy, amíg van, aki megveszi... Hogy az mondjuk Elon Musk, vagy épp Average Joe, az nekik teljesen lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Vesa


Vesa
veterán

Urak! Tanuljuk már meg, hogy az árakat a kereslet-kínálat aránypár határozza meg, nem csak a "gonosz" multi direkt kibaszásból. Ha nincs kereslet de van termék, akkor nem fog/tud extra profit miatt emelni senki, mert még az is rajta maradna amit egyébként eladhatna! Ha viszont fordított helyzet áll fent, akkor értelemszerűen az árak is emelkedni fognak...nincs ebben semmi mágikus.

A tudomány a valóság költészete!

(#36) bpx


bpx
őstag

1,5 éve bruttó 160k volt a 128 GB az itthoni "szerverbe". A végén még eladom és bitcoint veszek belőle. Vagy egy autót :D

(#37) devast válasza bteebi (#34) üzenetére


devast
addikt

Amíg az emberek csúcs telefonokért 6 giga rammal kifizetnek 350k-t, meg 6 gigás vga-kért 150k+ -t, addig miért várod, hogy majd a nyüves pcbe fogsz olcsón kapni 16/32gb-ot ? A PC luxustermék lett már jó ideje, nem az van mint 2010 előtt.

(#38) bteebi válasza bpx (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Bitcoinnal egy kis szerencsével akár tizedelhetnéd is az értékét ;].

#37: Nem várom, de attól még nem örülök neki; egyszerűen csak az "ez van" kategória... Nekem személy szerint egyébként se fáj túlzottan, nem játszom, és - hál' istennek - már jó ideje nem nagyon költök PC-re, max. HDD-kre :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Váltottan volna am4-re vagy 1151-re, de a ddr4-es memória árak miatt elvetettem. Tehát akkor ebbe az évben is régebbi rendszernél maradok..

És a future-k miatt talán ezek a rendszerek már érdekesek lennének.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40) kolopele válasza bteebi (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Akkor most ezért lesz az 1080Ti legközelebb 8 kiló?

(#42) kolopele


kolopele
nagyúr

Remélem a 32GB ramom még egy ideig nem szorul fejlesztésre, ahogy a gyerekek 16GB - ja sem valószínű, kivéve ha megtáltosodna a Minecraft :DDD Aki most tervez egy közép-felső kategóriás gépet összerakni játékra annak meg sok szerencsét hozzá.

(#43) total90


total90
veterán

Én azokat nem értem, akik tényleg azt hitték, hogy majd lejebb mennek az árak. Lejebb semminek nem megy az ára, max tartja az adott árat sokáig.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) Malachi válasza total90 (#43) üzenetére


Malachi
addikt

Hm, HDD árak 2011-2013 között? Mikor helyreállt a rend, lementek az árak a korábbi szintre.

(#45) DonToni


DonToni
aktív tag

Nincs ebben semmi meglepő... a világ folyton drágul...

-Anti-

(#46) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Drágaszágok :))

(#47) rii válasza total90 (#43) üzenetére


rii
nagyúr

lehet rosszul emlékszem, meg nem mérvadó a '97-es tapasztalat, de a számtechiparban nem volt jellemző, hogy felfele menjen az ára akárminek is, és fél év múőlva használtan többet kapj érte, mint amennyiért vetted.

most meg májusban vettem 1050 ti-t 55e-ért, most 89e
250es SSD akkor volt 29e most 36e
memória 89e most 139e

úgy, hogy ezeknek már jön ki az utódja és mégis felfele megy az áruk.

persze régről is emlékszem h volt aki "rosszkor" vette meg, ... de csak azért mert utána kezdett el esni az ára, és nem volt türelme kivárni ... de most meg jobb lett volna ha májusban veszek még egy SSD-t ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) koko52 válasza rii (#47) üzenetére


koko52
veterán

Így volt. Az egyik legrosszabb befektetés volt s mobillal vetekedve ami most is az. Ellenben a pc már egy fialó vétel. 2016-ban haveromnak összedobtam egy gépet 2kilóért, mondtam neki két év mulva a felit se éri. Hát most többet ér mint akkor.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#49) ncc1701 válasza scdlsc (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Az ugye megvan, h a memória chipek egyre nagyobb kapacitásúak, azaz egyre kevesebb darab kell ugyanannyi memóriához?

(#50) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Tippre: A memória kartell beijedt, hogy Kína is tud már DDR4-et gyártani, ezért még gyorsan megpróbálják lehúzni a népet, mielőtt a Kínaiak felfuttatnák a gyártást.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.