Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Egon


Egon
nagyúr

Olvastam, és?
Az a gond, hogy jöttök fikázni a saját kis szubjektív szempontjaitokkal, közben pedig a HP zömében objektív előnyeit lazán figyelmen kívül hagyjátok.
A kinézet teljesen szubjektív. Ráadásul csak annak számít, aki kirakja a "kirakatba". Nekem a router mellett lenne a helye, a nappali sarkában, ahol az állandóan nyitott ajtó teljesen eltakarná. Problem solved. A szabadidejét mindenki úgy árazza be, ahogy akarja. Aki ráér, annak a nullához konvergál ez az összeg; ha ráadásul szeretne neagyjisten tanulni is (pl. a szerver oprendszerek konfigurálásával kapcsolatban ezt-azt), annak külön jól jön a lehetőség. De ha nem akar szöszölni, akkor még mindig ott van a lehetőség, amit említettem (és amin elegánsan átsiklottál): manapság sok jelentkező akadna, aki 10K-ért (vagy akár kevesebbért) elvégezné a feladatot. Így kb. 50K-ból megkapná egy 100K-s Synology NAS funkcionalitását - ami nem hangzik rosszul. Az, hogy jelenleg elég 2 vinyó, megint szubjektív kategória. Egy NAS-ban legyenek Raid-be kötve a merevlemezek; a fejlettebb kötetek létrehozásához pedig nem elég 2 winchester (legalább 3 kell). Ezen túlmenően, még két vinyó használata esetén is jól jöhet később a bővíthetőség.
Az objektív előnyök: ár (40K-ért 4 vinyót tud fogadni), funkcionalitás (nem csak NAS, akár egyéb szerver feladatokat is rábízhatsz, tetszőleges programokat futtathatsz rajta stb.), bővíthetőség stb. Ezek tények, nem pedig szubjektív szempontok. Persze hátrányai is vannak: nyilván valamivel többet fogyaszt, kell rá oprendszer, konfigolni kell stb. Ezek nem lettek elhallgatva - és nem csak az előnyökön lovagolunk, mint egyesek...
Amúgy pedig csak azért lett felhozva a téma, mivel valaki feldobta a Brazos-t, és ezzel kapcsolatban elhangzottak állítások (funkcionalitási problémák, 80K-s ár), amire jó alternatíva a Proliant, ennyi. Nem kell belőle hitvitát gyártani, és nincs probléma.
A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.