Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Hat igen. Hiaba a hardver, szoftverrel megfojthato barmelyik. Vagy igaz vagy nem. De amiota pert nyertek ebben az Apple ellen, erdekes modon androidon jobb buildek jonnek ki, melyek nem lassabbak, mint az elozo verzio.

(#2) Tüzi

"fogyasztó"
olyan szép szó ez <3
nem vásárló... pláne nem vevő aki élő személy... neeem... fogyasztó... kicsi kis villanykörte a naaagy hálózatban, így lehet névtelen masszává tenni az embereket azért, hogy amikor átkúrják őket a palánkon akkor a cégvezetőség ne aludjon rosszul, mert csak a fogyasztókat b.szták át, nem az embereket.

hiányzik két nulla a 60millió mögül.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) JohnD


JohnD
tag

Ez olyan nagy hír? A Microsoft évtizedek óta ezt csinálja..

(#4) joey04


joey04
titán

Az iPhone 6 meg 6s a legszarabb széria. De nincs itt semmi szándékosság, ezek simán szarok a többihez képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) user12


user12
őstag

Én nem tudom.
Feleségem kapott új céges telefont, 2020-as Samsung, de szerintem az i6 jóval fürgébb

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6) #90305280 válasza Tüzi (#2) üzenetére


#90305280
törölt tag

Emberi erőforrás minisztériuma.
Ezen is elgondolkozhatsz! :))
Én a karóba húzást túl emberséges kivégzésnek tartom számukra.

(#7) .Szaki. válasza joey04 (#4) üzenetére


.Szaki.
addikt

És annak ellenére, hogy tényleg nem a legjobb szériák egyike, sokan a mai napig elégedetten használják őket.

(#8) opr válasza JohnD (#3) üzenetére


opr
veterán

A Microsoft evtizedek ota lelassitja a sajat telefonjait?
A Microsoft evtizedek ota szandekosan lassitja a sajat hardware-eit, amin raadasul nincs masik opcio?
A Microsoft evtizedek ota csoportos kereseteket indit az Apple ellen, mert az lassitja a telefonjait?
A Microsoft evtizedek ota 60 millio eurot akar kicsikarni az Apple-tol?
A Microsoft evtizedek ota lassitja az iPhone-okat?
A Microsoft evtizedek ota fenntarthato minoseget var, ha Apple termeket vasarol?
A Microsoft evtizedek ota Belgiumban, Portugaliaban es Spanyolorszagban is indit pereket az Apple ellen?
A Microsoft evtizedek ota jelzi, hogy "soha nem tettek és tesznek majd semmi olyat, amivel szándékosan megrövidítenék a termékeik élettartamát vagy rontanák a felhasználói élményt a vásárlások ösztönzése érdekében"?
A Microsoft celja evtizedek ota "mindig is az volt, hogy olyan termékeket dobjanak piacra, amiket a fogyasztók szeretnek, és, hogy az iPhone-ok a lehető legtovább maradjanak használhatóak"?
A Microsoft evtizedek ota "megértette, hogy a szándékos lassítás eltitkolásából nyeresége keletkezhetett, amiért az emberek akkucsere helyett új készüléket vásároltak"?

Nem vagyok benne biztos, hogy melyikre gondolsz. :U
Avagy ha mar baromsagot irkalsz, legalabb helyezd azt kontextusba. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) joey04 válasza .Szaki. (#7) üzenetére


joey04
titán

droidhoz képest az is jó széria. ;] :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) .Szaki. válasza opr (#8) üzenetére


.Szaki.
addikt

"A Microsoft evtizedek ota lelassitja a sajat telefonjait?"

Áhh, ők biztosra mentek, tönkretették az összeset még idő előtt, nem vacakoltak ilyennel, hogy évek múlva majd belassítják őket. ;]

joey04

:DDD Egyébként tényleg, aki nem is hallott erről az egészről, annak fel sem tűnt, hogy lassították őket. Akkor vagy mindenki hülye a mikrokörnyezetemben, vagy az Apple csinálta szarul azt a lassítást, hogy nem vették észre.. :U

(#11) Navaren


Navaren
aktív tag

Na, épp ezek miatt gondolom azt, hogy soha az életben többet nem fut bele a pofonba az Apple ilyen húzással, és tartom kizártnak, hogy a korábbi modelleket szándékosan "szabotálnák" az elődökhöz képest (néhányan a 11-es szériát is fantom-lassulni vélik látni).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#12) opr válasza .Szaki. (#10) üzenetére


opr
veterán

Igen, ezért kérdeztem én is. Mármint, azt tudjuk, hogy a kollega baromságot beszél, de nem is az a lényeg, hanem hogy MELYIKET. :DDD ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) azbest


azbest
félisten

Gariidőn túl már nem bír elég teljesíytményt leadni az akku és ezért akkuállapottól függően visszaveszi a teljesítményt, hogy ne kapcsoljon le váratlanul? És most ingyen akkut követelnek a sokéves telefonhoz, mert azt hitték örökké tart? Ha simán lekapcsolna, mert nem bírja az akku a terhelést, akkor jobb lenne?

Azért jó nagy marhaság, ami ezt a témát körbelengi. Ezután ilyen nem lesz, hanem lekapcsol a telefon és mehet kukába, vagy javíttathatja magának a több éves készülékét a "tudatos" ügyfél. Persze az államnak is jó ez, mert amikor újat vesznek, abból több adó folyik be.

Mindeközben vigyorogva elnézik azt a felügyeleti szervek, hogy az apple fokozatosan egyre szigorúbb korlátozásokat vezet be a készülékek szervizelhetősége kapcsán. Ha nem a hivatalos apple szervizbe van leadva, ahol új készülék áron javítják, hanem más cég javítja az alma csókja nélkül, akkor letiltódik a készülék, mert nem a vele párosított kijelző vagy akku vagy ujjlenyomatolvasó van benne. Vagy persze fel kell törni a párosítást, ami meg megint csak nem biztos, hogy legális.

[ Szerkesztve ]

(#14) Yeffy válasza azbest (#13) üzenetére


Yeffy
veterán

egyebkent igen, erre se artana ranezni a hatosagoknak, amit az utolso bekezdesben irsz. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15) Tüzi válasza Yeffy (#14) üzenetére

ez az egyik oka annak, hogy a 60 mögül hiányzik még két nulla :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16) Yeffy válasza Tüzi (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

nem is ertem amugy, ez miert nem zavarja oket?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#17) Tüzi válasza Yeffy (#16) üzenetére

nem jutott el még "elég magasan lévő ember füléig"
én sem hittem el a dolgot, aztán 2-3 hónapja néztem egy yt videót amiben a gyerek vett két új álljfónt, szétszedte őket, kicserélte a kijelzőt, éééés... semmi.
aztán az akksit... ééés semmi.
kamera? nem volt autófókusz (ha jól rémlik)
aztán minden vissza a helyére, és voila, minden frankó.
kapnának egy hatmilliárd eurós bírságot, szerintem hamar felhagyna minden gyártó ezzel, és nem csak a mobilosok, hanem autógyártók, stb.
azt még valahol megértem, hogy a töltőt elhagyják (azt már kevésbé, hogy az ár ez miatt nem lesz kevesebb), de azt, hogy kvázi ellehetetlenítik a javítást... csak hivatalos szerviz, aranyáron.
vicc.
ez a "lassítjuk a telót" csak a kezdet szerintem, a végén kapsz egy bubifóliás borítékot, benne az alkatrészek, szereld össze magad, így megspórolnák a gyárköltséget is...
vennem kell még két 6310i-t.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18) Yeffy válasza Tüzi (#17) üzenetére


Yeffy
veterán

hat nem artana, ha eljutna a fulukig, eleg verlazito.

ez a "lassítjuk a telót" csak a kezdet szerintem, a végén kapsz egy bubifóliás borítékot, benne az alkatrészek, szereld össze magad, így megspórolnák a gyárköltséget is...
a tolto mizeria utan kb ezt varom en is, mint vegeredmeny :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19) Szabi®


Szabi®
addikt

Az iPhone 6 eleve nem volt egy szélvész, sőt gyárilag is voltak teljesítmény problémák vele, ami az alkatrészek silányságának volt köszönhető.(én le is cseréltem egy Galaxy Alphára)

[ Szerkesztve ]

(#20) _flamer


_flamer
aktív tag

Ezt már nem vakarhatja le magáról az Apple.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#21) cog777 válasza azbest (#13) üzenetére


cog777
senior tag

Csak egy rovig megjegyzes.
"Gariidőn túl már nem bír elég teljesíytményt leadni az akku és ezért akkuállapottól függően visszaveszi a teljesítményt, hogy ne kapcsoljon le váratlanul?"

Jogilag igazad van. Ellenben gari ido + 1 nap utan (na jo, tulzas, 2.5 evesen) a hidegbeni lekapcsolas (iphone 5s, 2db SE) versus huawei p20 pro 4000mAh aksi 2,5 evesen meg minimum 1.5 napot bir. Siman latszott hogy a regi iphone-oknak alultervezett az aksija es eppen kibirja a garit. Na, ez nem etikus es ez ellen kellene az EU-nak tenni valamit, marmint kitolni a gari idot.

Amugy egyetertek, meg az Apple-vel is, ha 3-4 ev utan jatsza el ezt az aksival egy figyelmezteto uzenet kiseretevel.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#22) azbest válasza cog777 (#21) üzenetére


azbest
félisten

Amúgy nem is jogilag gondoltam ezt, hanem gyakorlatilag. Voltak készülékek, amik hidegben lekapcsoltak és akkor vissza is hívott ingyen akkucserélre olyan szériát az apple.

Viszont a telefonokban használt akkuk sajnos ilyenek. Mindegyik degradálódik 1-2 év múltával mert nagyon sok ciklust teszünk beléjük. A kifutott régi készülékre nem jár ingyen szerviz és nem lesz 10 év gari egy telefonra sem.

Itt számomra az a felháborító, hogy még mindig sok híroldalon azt a butaságot terjesztik, hogy azért lassítja a telefont, hogy vegyél másikat, mert ez egy gonosz összeesküvés. Közben meg a degradálódott akku miatt kompenzál, hogy ne legyen használhatatlan a régi készülék. Szóval megy mindenütt a hiszti valami összeesküvéselméleten, közben meg lassan teljesen le lesz tiltva a szotverben az, hogy nem apple szerviz hozzányúlhasson. Ez a szívás.

Az androidos világban is van több gyártó, akiknél a főverzió frissítés után híresen rosszabbul működnek a telefonok. Anno alkalmazásfejlesztőként emiatt is szívtam több ilyen esettel. És ők sem direkt lassítják a telefont, hanem a már eladott telefonokra kiadott új főverzót valami külsős tróger csapattal csináltatják, akiknek a hozzáértése egy marék lepke. Viszont olcsóak és ugye az a telefon már nem hoz pénzt azzal, hogy megkapja a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#23) Szabi® válasza azbest (#22) üzenetére


Szabi®
addikt

"""Itt számomra az a felháborító, hogy még mindig sok híroldalon azt a butaságot terjesztik, hogy azért lassítja a telefont, hogy vegyél másikat,"""

A rózsaszín köd.....Az megvan, hogy az Apple a világ (egyik) legnagyobb és legprofitorientáltabb kapitalista vállalata ? :F
Mindig az lesz az érdeke, hogy vegyél újat, ha nem az lenne, akkor nem jönne évente telefon, évente mac, évente watch........

(#24) azbest válasza Szabi® (#23) üzenetére


azbest
félisten

Pedig eléggé érthetően leírtam.

(#25) Szabi® válasza azbest (#24) üzenetére


Szabi®
addikt

Az én írásomban melyik résszel nem értesz egyet ? :)

(#26) Noukoum válasza azbest (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Itt számomra az a felháborító, hogy még mindig sok híroldalon azt a butaságot terjesztik, hogy azért lassítja a telefont, hogy vegyél másikat, mert ez egy gonosz összeesküvés. Közben meg a degradálódott akku miatt kompenzál, hogy ne legyen használhatatlan a régi készülék. Szóval megy mindenütt a hiszti valami összeesküvéselméleten, közben meg lassan teljesen le lesz tiltva a szotverben az, hogy nem apple szerviz hozzányúlhasson. Ez a szívás.

100-99%-os akkuval is ugyanúgy visszábbfogják a mobilt az új operációsrendszerrel. Persze lehet álomvilágban élni, de ez az apple és a kapitalizmus.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) janeszgol válasza azbest (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Remélem én is érthetően fogalmazok. Az akkor egy éves Xr-t is lassították. Egy év alatt ekkorát degradélódott az akku? két lehetőség van.

1, megállja a helyét a per tárgya
2, szar minőségű alkatrészekkel dolgoznak

(#28) Tibee86 válasza Noukoum (#26) üzenetére


Tibee86
veterán

"100-99%-os akkuval is ugyanúgy visszábbfogják a mobilt az új operációsrendszerrel."
Ezt a kijelentésedet valamivel alá is tudod támasztani, vagy ha valaki ezzel nem ért egyet, akkor marad a fan/rózsaszín köd/álomvilág stb. érv?

(#29) Noukoum válasza Tibee86 (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk azontúl hogy saját tapasztalat, nem vagyok vele egyedül.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) nemlehet válasza Tibee86 (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Az hogy nyertek ezért pert az apple-el szemben elég bizonyíték? Ok lehet nem 99-100%-os akuval, de úgy emlékszek nem sikerült meggyőzni a bíróságot arról hogy indokolt és arányos volt a lassítás valamint hogy csak az akku állapot miatt történt, nem a készülék kora miatt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) azbest válasza nemlehet (#30) üzenetére


azbest
félisten

Nem nyertek pert. Két év huzavona után azt mondta az apple, hogy oké, ebből a marhaságból elég. 20 dolcsi fejenként és kussoljanak. Az egészet felfújó ügyvédek pedig örömmel megköszönték és lecsípték az erre a célra felkínált 310-500 millió dolcsi közötti összeből a 94.5 milliós saját kis díjukat. [link]
Ez remek eredmény volt... az ügyvédek számára.

A throttling teljesen általános gyakorlat, mindenféle készülék alkalmazza régóta. Akár számítógép, akár telefon. Csak itt most nagyon rá lett csodálkozva. A hozzá nem értő embereket meg jól be lehetett hülyíteni vele. A manapság szokásos populista hülyeségekkel kicsit megzsarolta pár ügyvéd a céget és így az unokáiknak sem kell már dolgoznia.

Közben pedig egyre jobban ellehetetlenül az, hogy bárki megjavíttathasson újabb készülékeket. De ez nem baj, mint ahogy látjuk. Ez senkit sem érdekel, mert fel sem érik ésszel.

[ Szerkesztve ]

(#32) Tibee86 válasza Noukoum (#29) üzenetére


Tibee86
veterán

Az nem mondjuk nem túl nyomós... :F

nemlehet: Értelmezd kérlek, hogy mire irányult a kérdésem.
Nem tudom mire emlékszel, én ennyire nem merültem el benne akkor, de szívesen elolvasom azt a cikket ha belinkeled.

[ Szerkesztve ]

(#33) whatwhatwhat válasza azbest (#13) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Soha semmilyen más telefonnal nem találkoztam, amelyik 1-2 év után spontán kikapcsolt volna azért mert gyengült az akksija. A legrosszabb amivel találkoztam az 5% körül volt, hidegben. Ellenben a az i6 már 20% körül elhalálozik ha úgy tartja kedve, hidegben meg volt példa rá hogy 40%-on unta meg az életet. Más telefonoknál az öregedő akksi nem eredményez spontán leállásokat, csak szimplán gyorsabban merül, ami valóban teljesen normális.
Valamit hardveresen vagy szoftveresen nagyon elcsesztek, és ennél még gázabb, hogy ezzel a lassításos dologgal próbálták meg "helyrehozni". Nyilván egészen véletlenül még arra is jó volt ez, hogy újat vegyenek a felhasználók.

(#34) azbest válasza whatwhatwhat (#33) üzenetére


azbest
félisten

Tényleg gyászos volt, hogy kikapcsoltak az iphonok. Pont ezért nyilvánvaló, hogy nem kell mögé összeesküvés, szimplán sz@r volt.

A "lassítás" azóta jelen van, amióra turbo módok vannak nem pedig fix teljesítmény. Adott feltételrendszer szerint, akár hőmérséklet vagy fogyasztási keret alapján visszaváltanak a készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol válasza whatwhatwhat (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Kiváló összefoglaló.

(#36) JohnD válasza opr (#8) üzenetére


JohnD
tag

Igazad van, nem a saját hardvereit lassítja szinte minden újabb Windows kiadással, hanem a másokét: Tényleg nem ugyanaz. :D Az is igaz, hogy nem telefonokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#37) madgie válasza whatwhatwhat (#33) üzenetére


madgie
titán

Moto G, az első. Simán kikapcsolt hidegben.

(#39) Gyurkeszd válasza Tibee86 (#28) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

Én megéltem az egészet. 1 év 1 hónapos volt a az iPhone 6 S -em 98% is akksival és a 12.1 és frissítés után 5 perces képernyő időm lett és utána kikapcsolt mert lemerült. Az Apple szervíz Gari időn túli javítása vette volna be. Persze kivizsgáláson költség stb. mert nincs náluk csak úgy akksi csere bemondasra. Valahol van egy képernyő képen is ha nem hiszed el.

(#40) joey04 válasza Tibee86 (#28) üzenetére


joey04
titán

Ne etesd. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Szabi® válasza joey04 (#40) üzenetére


Szabi®
addikt

Vagyis őt ne etessük nem ? Baj van a ragozással.... :D

(#42) azbest válasza Gyurkeszd (#39) üzenetére


azbest
félisten

Tehát nem volt lassú a telefonod, hanem kikapcsolt :D

(#43) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

“Az Apple szóvivője jelezte, soha nem tettek és tesznek majd semmi olyat, amivel szándékosan megrövidítenék a termékeik élettartamát vagy rontanák a felhasználói élményt a vásárlások ösztönzése érdekében”
Feltegyek egy videot az iPad 2-rol, hogy milyen szuper elmeny hasznalni, az utolso OS-el? A bongeszo kb. 10-20 sec alatt indul el, 2-3 oldal megnyitas utan meg bezarja magat. Anno meg cikk is volt arrol, hogy nem akartak valtani arrol az emberek, erre szepen megoldottak OS frissitesekkel, hogy csak levelnehezeknek legyen jo. Ja es anno meg kvazi kotelezo is volt frissiteni, mert keres nelkul letoltotte a 6GB-s telepitofajlt es elfoglalta a szabad tarteruletet. Ha meg letorolted, megint letoltotte, amint Internet kozelbe kerult.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) azbest válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


azbest
félisten

skandallum, hogy a 10 éves tablet a mai programokkal már lassú. Pedig örök életre terveztél vele. Bezzeg más 10 éves tablet. Azokon nincs mai szoftver és gyorsan képesek a semmire :D

(#45) Tüzi

Most néztem egy videót, idén elsejetol változtak a jótállási törvények.
Szazezerig egy év, kettootvenjg két év, ez felett három.
Ha a karira kapott új telefon bedoglik, akkor arra már az új szabály érvényes, és ha három szerelés után megint megdoglik, akkor csere, vagy lóvé vissza.
Vannak kivételek, de ez már jobban hangzik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) Noukoum válasza azbest (#44) üzenetére


Noukoum
veterán

Már akkor is jelentősen romlott a rendszer sebessége mikor kiadták az operációs rendszert.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) 8th


8th
addikt

"Az Apple szóvivője jelezte, soha nem tettek és tesznek majd semmi olyat, amivel szándékosan megrövidítenék a termékeik élettartamát vagy rontanák a felhasználói élményt a vásárlások ösztönzése érdekében."

(#48) Tigerclaw válasza azbest (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ket dolog:

Nem az a baj, hogy egy regi tablet ma nem hozza az uj iPad Pro elmenyet, hanem az hogy mar 2-3 eves koraban olyan hulladekot varazsoltak belole, mint most.

Elvileg az szovivo szerint sosem aldozzak, aldoznak be a felhasznaloi elmenyt, erre megis kiadtak olyan OS frissiteseket, amik drasztikusan romboltak azt es szo szerint a hasznalhatatlansag hataraig toltak. Egy belepo kinai teszkos tablet sokkal furgebb volt es hasznalhatobb mint ez. Most talan 9.x iOS van rajta, a legutolso hivatalos, de mar ilyen a 7.0 ota. Downgrade lehetoseg sosem volt. Ha engednek azonnal tennem vissza az utolso 6.x verziot es ujra villamgyors lenne. Amugy az akkuja meglepoen jo allapotban van, csak mivel hasznalhatatlan barmilyen alap dologra, igy csak porfogo.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) D1Rect válasza Tüzi (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

"Fogyasztón az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személyt kell érteni."

(#52) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjatok higgadtak és minden állításotokat próbáljátok alátámasztani érvekkel!
Véleménye mindenkinek lehet természetesen, azt viszont elég egyszer beírni.
Lehetőleg saját tapasztalatról írjatok, ne a netről összeszedett kétes eredetű tapasztalatokról.
A személyeskedést pedig kerüljétek!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem kellett volna egy kis méretű kijelzővel ellátott telefon, mert az előző ~6 éves munka telefon megkapta a kegyelem döfést és kijelző hibás is lett.
Jó ötletnek tűnt egy 6S vagy egy SE vásárlása, de ahogy átnéztem a régebbi, majd az újabb telefonok visszajelzéseit, két dolog szinte állandóan ismétlődő volt: Az alacsony akku kapacitás és idővel a felhasználói élmény csökkenése.
Nekem ebből az adatmennyiségből egyértelmű volt, hogy ha el akarom kerülni a kellemetlenségeket, akkor ehhez a márkához kell hűségesnek lenni nem az adott készülékhez, és cserélgetni kell!
Szóval nem vettem a következő 5 évre most kifutó (olcsó-ÚJ) iPhone-t mert nem találtam volna meg benne a számításom. Az aktuális (drága-ÚJ/használt) iPhone-t meg azért nem, mert a munkámhoz nagy méretű és nem praktikus, és a kifutóhoz képest a 2x szorzót nem éri meg azért, hogy a köv.: 2 évben biztonságban érezzem magam vele.

Az az igazság, hogy megoldás hiányában egy "fél-buta" nyomógombos telefont kértem a cégtől, amivel lehet telefonálni, és még 3-5 nap a készenléti ideje. Minden képen jobb, mint a fehér kijelzős telefon, és mindenképpen kevésbé frusztráló mint egy iPhone-t végig nézni ahogy a nem túl intenzív terhelés ellenére tönkremegy, vagy beállni a sorba és évente lecserélni a telefont eggyel újabbra.

"nagyjából" értem miért kapja ezeket a kereseteket ez a cég, és miért fizeti ki úgy is, hogy nem lehet rábizonyítani a szándékosságot. Azért hogy továbbra is megtartsák ezeket a vásárlókat, akik beszálltak, tetszett nekik az életérzés, de nem értették meg időben hogyan kellene viselkedniük, és ezért frusztráltak lettek.
Én biztos vagyok benne, hogy nem a készülékekkel vagy az üzleti modellel van a gond, hanem ott, hogy az emberek egy része nehezen, nehezebben tagozódik be az Apple ökoszisztémába.
Mert ennyi idő együttélés után - főleg ha megkapják a kártérítést, akkucserét, békességet - ezek az emberek sem fognak habzó szájjal mást keresni, következő alkalommal is iPhone-t fognak vásárolni, és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#54) szekerkaa válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

Pedig az iPad2 volt az egyik legmegbízhatóbb széria. Van itthon egy, lassú, az igaz, de üzembiztos.
És pont vissza lehet rá tenni a 6-ost (keress rá, millió tutorial van, nem bonyolultak), én is épp azt tervezem, merő geekségből. De nem lesz sokkal gyorsabb tőle, a 4s sem lett az (azt is 9-esről tettem vissza 6-osra) a 6-osban még sok animációval fedtek le betöltési sebességet. A weboldalak meg 10 év alatt borzasztóan sokat romlottak, ugyanakkora információtartalomhoz sokkal nagyobb teljesítmény kell - és ez az igazi környezetszennyezés, nem a hetes busz, de elkalandoztam.

ten, nine - ignition sequence start

(#55) pakesz válasza azbest (#44) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "skandallum, hogy a 10 éves tablet a mai programokkal már lassú."

most valtottam PCt, a regi csak 8 eves volt, es a cpu benchmark szerint meg elegge combos volt ennek ellere eg es fold a ket rendszer
hiaba na a win10 lassitva van :K barcsak visszaterhetnek az XPre

(#56) #93448704 válasza Szabi® (#25) üzenetére


#93448704
törölt tag

Szerintem arról gondol mást, hogy az Apple nem anyagi haszon miatt lassította a telefont, hanem ezért, hogy a lecsökkent akkukapacitás mellett még működőképes maradjon a telefon.

(#57) #93448704 válasza #16939776 (#53) üzenetére


#93448704
törölt tag

Én nem néztem nagyon körbe, hanem megvettem az iPhone SE-t, amire én használom ma is tökéletesen megy. Fut rajta minden céges nyavaja, Jira, Slack, Viber, Offiice, MSTeams, levelezés + a személyes dolgok is párhuzamosan. Kicsi, szép, gyors, mondjuk egy Huawei Mate8 volt előtte, így az akkuidő az botrányos, de ha kell felteszem a laptopra tölteni, nagyon hamar feltölt.

Lehet az én szokásaim mások, mint akiknek rossz tapasztalatuk volt vele, de nekem és feleségemnek is bevált.

Amíg arra volt szükségem, hogy sokáig bírja és tudjak rajta kényelmesen e-mailezni, addig a Mate8 volt a legjobb telefonom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.