Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Na es mennyire fog "befuteni"? Szep es jo ez az eredmeny, de ha megint nem lehet hozzaerni a telefonhoz (eros tulzassal), akkor mi ertelme?

(#2) ollie válasza JanR (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért fűtene be? A Snapdragon 820/821 sem melegszik nagyon.

***

(#3) hyperspace válasza ollie (#2) üzenetére


hyperspace
őstag

Még a 810-nél tartanak sokan.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) rankesz válasza ollie (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem még a 800, 801-805 szériánál is kevésbé melegszik, mondjuk csak asszony s7-e meg saját op3 alapján tudok nyilatkozni.

(#5) papi77 válasza JanR (#1) üzenetére


papi77
addikt

Amikor volt ez a 810 fűtős mizéria,akkor nyáron vettem az s6- ot,amit nem tudtam kézben tartani olyan forró volt,pedig az exynosos volt.
Ja,és csak böngésztem...

Az első: NOKIA 1611

(#6) ollie válasza rankesz (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, az én OP3-am sem igazán melegedett, de amúgy az S7-ben exynos van (már ha nem amerikai verzió).

***

(#7) Parallaxis


Parallaxis
addikt

A GeekBench adatbázisa ismét borzolja a kedélyeket, egymagos teljesítményben ugyanis átlépte a 2000 pontot a tesztkütyü

A 2000-es „lélektani határ” már réges rég le van hagyva, majd szóljanak, ha átlépték a 4000-et...

[ Szerkesztve ]

(#8) Joccc07


Joccc07
addikt

Én személy szerint a 810-zel kapcsolatos gondokat sem értem. Nekem is 810 van a telóba és nyüstölöm rendesen de égető melegedést vagy esetleges throttling-ot nem sikerült még elérnem.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Szépek ezek a számok, de mit sem érnek ha az alatta lévő rendszer nincs optimalizálva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Juhaszatti válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha egy Samsung a Touchwizzel a Snapdragon 820, Exynos 8890 pároson hibátlanul, gördülékenyen és laggmentesen fut....akkor melyik lehet az a gyártó amelyik még a 835-re sem tud optimalizálni? Szerintem nem lesz már ilyen, talán csak a legutolsó Elephone szintű dzsunka gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

(#11) papi77 válasza Parallaxis (#7) üzenetére


papi77
addikt

Ezt inkább ne...:(

Az első: NOKIA 1611

(#12) Wesder válasza Parallaxis (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem Android vonalra gondolt az író.
Réges-rég tudjuk hogy az iPhone csudiszupijó egymagos teljesítményben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) twollah1976 válasza Juhaszatti (#10) üzenetére


twollah1976
őstag

Én inkább brute force-ra tippelnék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) kcsa


kcsa
veterán

Ha tényleg ezt tudja, akkor a Kirin már lelépte (de legrosszabb esetben is le fogja a 965). GPU már más tészta persze :)

(#15) Fejvadi válasza JanR (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az s810-en kívül, a többi rendben van, Gondolom odafigyelnek erre is.

(#16) slimshady válasza Parallaxis (#7) üzenetére


slimshady
senior tag

Ennek fényében érdekes a megfogalmazás a cikkben: "az Adreno 540 grafikai képességei viszont még ezeknél az értékeknél is meggyőzőbbnek tűnnek".

üdv.: SlimShady

(#17) arn


arn
félisten

Nah vegre lehagyta a ket generacioval ezelotti apple socot... amugy nemtom mennyire realis a bench, mert elvileg az a10 mar annyit tud egy magon, mint egy sandybridge alapu i7 2600.

Joval alacsonyabb orajelen, es vagy 20ad akkora tdpvel...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) joey04 válasza papi77 (#11) üzenetére


joey04
titán

Mit ne?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Lami66 válasza joey04 (#18) üzenetére


Lami66
őstag

Hát, hogy ne bizonygasson itt, mert ez egy snapdragonos hír
Van köze a snapdragon 9xx-hez az ios-nek? Nincs.
Van köze az androidnak az A9, A10 stb. procihoz? Nincs.
Akkor meg mit akar?
Na ezért írta, hogy nem kellene...

(#20) arn válasza Lami66 (#19) üzenetére


arn
félisten

Minden relativ. Mihez akarod hasonlitani? Robi kertikapahoz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Lami66 válasza arn (#20) üzenetére


Lami66
őstag

Mihez hasonlítsuk?
Pl. másik Snapdragonhoz, Kirin-hez, Exynos-hoz. Ezek tudják ugyanazon rendszeren ugyanazokat a funkciókat, tehát összehasonlíthatók.

(#22) janeszgol válasza arn (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Elvileg. Amúgy messze van tőle. (Nem is értem az összehasonlítást.)

(#23) arn válasza Lami66 (#21) üzenetére


arn
félisten

Miert az apple nem konkurencia? Az a10 soc.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) carl18


carl18
addikt

Ez kemény processzor lesz, kíváncsi vagyok windows 10 hogy fog rajta muzsikálni. :))
Azért megnézném egy ilyen proci milyen teljesítményt nyújtana mondjuk a pc-s undergroud 2 alatt! :C + Az Adreno 540.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Gondolom ha i7-ben egy Snapi 820-at szereltek volna akkor Geekbench ugyanannyi pontot dobna mint az A10 vagy mégtöbbet :D :D .

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) Lami66 válasza arn (#23) üzenetére


Lami66
őstag

Konkurrálni azok tudnak, akik ugyanazt kínálják. Akkor lenne konkurencia az A10, ha létezne A10-es androidos telefon.
Csak részben fedik át egymást az ios és az android, és van jónéhány terület amit az ios nem fed le. Sok felhasználónak esetleg azok a dolgok is lényegesek amelyek ios-on nincsenek.
Lehet, hogy az A10/iOS páros a legerősebb a világon, de mit ér vele, ha egy 4 éves snapdragon 200-as telefon is tud bluetoothon fájlt küldeni, már egy három éves snapi 400-as telefon is tud OTG-t.
És egy személyes példa, ami mondjuk nekem fontos:
Az ANT+ noname kínai mellkasövemhez a három éves Sony telefonom azonnal csatlakozik, az iPhone-ok közül melyik ismeri fel? (külön kiegészítő dugó nélkül)

(#27) arn válasza Lami66 (#26) üzenetére


arn
félisten

Az ant tamogatas az androidoknal sem eppen altalanos, nem is tudom mi koze ennek ahhoz, hogy milyen gyors lesz a soc. Az a10 egy merce, hol all az armos technologia, es hol all ehhez kepest a qualcomm.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) dilajoska1 válasza arn (#27) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ezek szerint ismered az A10 és a S820 pontos felípítését? Ha igen mond már el hogy akkor miért teljesít jobban az A10!

Azt ugye tudod hogy pl. Egy Macbook Geekbench tesztbe is jobb erdményt hoz mint egy ugyanazzal a procival szerelt Windows 10-es gép.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) Lami66 válasza arn (#27) üzenetére


Lami66
őstag

Több az A10 pontszáma? Több. És? OTG-t tud bármelyik A10-es eszköz? Nem. Viszont kétségtelen, hogy azt a leggyorsabban nem tudja. Van akinek ez vigasz. Nekem nem az.
Az A10 úgy önmagában semmit nem ér akármilyen gyors. Csak iOS-sel párosítva lehet megkapni, tehát azt kell nézni mit tudnak (vagy mit nem tudnak) együtt. Márpedig pár dolgot az A10/iOS páros nem tud. Se 3375-ös single core pontszámmal nem tud, se 20000-es single core pontszámmal nem tud.
De ne vitatkozzunk, inkább küldd át bluetooth-on :)

(#30) ollie válasza arn (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem tud annyit, mint egy i7.

***

(#31) Wesder válasza Lami66 (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Hagyjuk màr ezt az "iOS nem tud BT file küldést" tiszta szànalmas, hogy ez az érv még mindig nem kopott ki így 2017-re :W

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) joey04 válasza Lami66 (#19) üzenetére


joey04
titán

Esetleg ha elolvastad volna mire reagált, nem írtál volna fölöslegesen ennyi kérdést. Mellesleg de bizony össze lehet és kell is hasonlítani az általad említett snadragon stb chipekkel.

26: ehhez nincs sok köze a témának amiket leírtál, ezekkel menj valamelyik vs topikba. Konkurálni meg lehet, erre való a geekbench stb programok. Egy adott készülék használhatósága persze máson is múlik, de a nyers erő mérésére tökéletesen megfelel, bármelyik rendszeren is indítod el.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) deja vu


deja vu
addikt

Úgy látom kár volt megemlíteni az almát Parallaxis fórumtársnak. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#34) arn


arn
félisten

Konyorgom... a hir temaja, hogyan megy az uj qualcomm a geekbenchben. Igy minden geekbenches tema jogosan tartozik ide, a program eleve azert szuletett hogy osszemerhetoek legyenek az eltero platformok.

Ti meg jottok az android featureeivel.

28: ezt kerdezd meg a geekbench fejlesztoitol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Halkow. válasza hyperspace (#3) üzenetére


Halkow.
senior tag

S810 pl: 8 magos, tönkre vágta a HTC M9-et
Aztán jött az S820: ami ésszerűen 4 magos és teljesen jó volt erre jön most ismét a 8 magos erőmű...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.