Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

húha ez nagyon jól hangzik, netbookba tökéletes az arm, hiszen úgyse játszunk rajta, hogy vindóz kelljen rá ;]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) Sefter válasza Sanyix (#1) üzenetére


Sefter
veterán

és a kompatibilitás.. :F

Psn ID: sefter_hun

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Idevele! Idevele! :C
Amit az intel az atommal csinál... meg is érdemelné, hogy letolják erről a piaci szegmensről.

(#2) Sefter:
Mi mivel kompatibilitás?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) Sanyix válasza Sefter (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

írtam hogy ilyen gépen úgy se játszunk, hogy vindóz kelljen rá. Linuxon meg minden van mindenféle procira.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5) rootkiller


rootkiller
őstag

Éljen a fejlődés és az árverseny. :C :R

Artengo TR 990 Pro

(#6) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

1080p lejátszás? Nem rossz. :K

(#7) dark100


dark100
aktív tag

A vegin en is veszek netbookot :) Bar egyelore itthon a Freescale chipes netbookok sem kaphatoak. Sot, en Linuxos netbookot sem nagyon latok, ms adot meg nem fogok fizetni.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#8) sekli válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


sekli
addikt

1440x900-as kijelzőn fontos is marhára...

(#9) dabadab válasza sekli (#8) üzenetére


dabadab
titán

En akar meg azt is elkepzelhetonek tartom am, hogy lesz DVI/HDMI kimenete is.
Meg azt is, hogy az ember nem akarja atkonvertalni a mar meglevo videoit kulon a netbookra.

DRM is theft

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Karácsony előtt... Már nyáron akarok egy ilyet! :K

Amúgy ARM+Wine és vele a windowsos alkalmazások megoldhatóak?

---
Elképzelem ezt a netbookot, veszek rá egy kis napelemet, ami befedi az egész fedlapot, és kvázi már kész is a soha le nem merülő netbook.

sekli: a dolognak egész más értelme van, ha már veszek egy netbookot, kedvenc filmjeimet csak ne kellejen már visszakonvertálni sima aviba...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) sekli válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


sekli
addikt

jó, ez igaz, erre nem gondoltam, bár az 1000H-n is megy a 720p-t, de mondjuk eszembe se jutna azt nézni, mert míg egy normál felbontású filmmel elmegy 5-6 órát akkuról, HD-vel szerintem harmad ennyi ideig...

(#12) Major Major


Major Major
őstag

Ezek a rendszerek korábban nem értek el átütő sikert, a cégvezető szerint azért, mert a Microsoft Windowsát próbálták majmolni. Az újabbak viszont jobban hasonlítanak majd az Apple iPhone szoftverének felhasználói felületére, ezért népszerűbbek lehetnek – mondta.

na király, van mégegy nagyonokos megmondóember :U

(#13) WonderCSabo válasza sekli (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja látom már rájöttél, hogy miért írtam azt.

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy ARM+Wine és vele a windowsos alkalmazások megoldhatóak?"

Nem, mert a Wine csak a windowsos rendszerhivasokat implementalja, a processzort nem emulalja, igy az ARM+Wine csak az ARM-ra forditott windowsos alkalmazasokat futtatna, olyan meg nincs.

DRM is theft

(#15) dabadab válasza Major Major (#12) üzenetére


dabadab
titán

Egeszen konkretan mi a problemad ezzel a nyilatkozattal?...

DRM is theft

(#16) Thrawn válasza Sanyix (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows found in 96% of US-sold netbooks

Hm...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"...Ezek a rendszerek korábban nem értek el átütő sikert, a cégvezető szerint azért, mert a Microsoft Windowsát próbálták majmolni. Az újabbak viszont jobban hasonlítanak majd az Apple iPhone szoftverének felhasználói felületére..."

Az iPhone majmolás nem ciki? :U

[ Szerkesztve ]

(#18) Sefter válasza Sanyix (#4) üzenetére


Sefter
veterán

van, de azok kompatibilitása a win-es megfelelőjükkel sokszor hagy némi kivetnivalót...
konkrétan arra gondolok, hogy linuxos X programon csinálsz valamit, az a win-es X program hogyan kezeli....és fordítva...
az a baj, hogy - szerintem - nem lehet teljesen kiváltani a win-t linuxal (nem a játékokra gondolok, arra nem pc kell... ;] )

Psn ID: sefter_hun

(#19) Rickazoid válasza Sefter (#18) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nyílt programokat kell használni és akkor nincs kompatibilitási probléma. A kompatibilitási gondok szinte csak zárt programoknál fordulnak elő (persze van ellenpélda is mindkét típusnál), de fogadni mernék, hogy azok szándékosak, gyakran a win-es programok "önmagukkal" vagy önmaguk más verzióival se kompatibilisek.
Ami netbookot ebből érint, azok az office-os dolgok. Linux-ra ott az OpenOffice.org (gondolom még nincs ARM processzorra, de ha elterjednek ilyen netbookok, meg fog jelenni), több nem is kell, MS Office-szal is elegendő a kompatibilitása netbookos "méretekben".
Másról meg nem beszélhetünk, biztos nem fogsz netbookokon pl mérnöki programokat használni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#20) sekli válasza Rickazoid (#19) üzenetére


sekli
addikt

kompatibilitási probléma lép fel a felhasználó és a linux között is szerintem..., épp ezért nem fog elterjedni, és nem fogja legyilkolni az atomot sem...

(#21) Major Major válasza dabadab (#15) üzenetére


Major Major
őstag

Az, hogy úgy baromság, ahogy van. A hardver és szoftverkompatibilitás hiánya miatt nem terjed a linux, és nem azért, mert hagyományos ablakkezelő van a disztribúciókban. (Ami ráadásul nem is windows találmány) Ott volt az Eee origi xandros kezelőfelülete, mindenki dícsérte hogy milyen jó meg újszerű, mégsem használja senki.
Ez meg hogy az iphone-t hozza fel. Most tényleg mondja el nekem valaki, hogy a multitouch-on kívül mi olyan nagy szám benne? (Illetve nekem a multitouch sem egy nagy szám)

szerk: arról nem is beszélve, hogy messziről bűzlik, hogy az "i'm a mac, you're a pc, sucker" vonalat igyekszik meglovagolni a tag

[ Szerkesztve ]

(#22) Sanyix válasza Thrawn (#16) üzenetére


Sanyix
őstag

éppen ez a hülyeség. Minek vindóz ha nem játszunk.
windows for gamers, ennyi. És ez okozza azt, hogy nem csak játékra használják, mert a kis rendszergazdák vindózon gamerkedtek anno, a többi meg mint ahogy vindóz rendszergazdik is, sírva fakad ha nem ott van a start menü ahol megszokták.
Ők kit érdekelnek? Engem nem, és gondolom a chipet gyártókat sem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#23) Sefter válasza Rickazoid (#19) üzenetére


Sefter
veterán

mérnökit nem, de pl. autószerelési programot (robbantott ábrák stb.) igen, és ezért kellett linuxról visszaállnom winre, mert emulátorral sem ment...

de ne menjen ez el linux vs win flame-be mert felesleges, mindenki azt használ ami neki jobb...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#24) Sanyix válasza Sefter (#18) üzenetére


Sanyix
őstag

nem kell kompatibilisnek lennie wines megfelelőjükkel, minek? Aki doc-ot használ, sikeres ember nem lehet.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) Thrawn válasza Sanyix (#22) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a kimutatás szerintem csak azt példázza, hogy ezt szokták meg az emberek odaát. Nyilván ha az OS X-nek lenne netbookra írt változata, akkor nem lenne ennyire nyomasztó a Windows részesedése a netbookpiacon.
Nehéz lesz erre a terültre betörni az biztos.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) Sefter válasza Sanyix (#24) üzenetére


Sefter
veterán

aham, akkor ne akarj megosztani senkivel semmit aki nem linuxot használ?
nem akarsz havernak/kollégának/osztálytársnak vicces.pps-t, munka.xls-t stb.-t küldeni?
akkor igazad van kit érdekel a nagy többség...

Psn ID: sefter_hun

(#27) DeltaPower


DeltaPower
őstag

írjátok itt a 720-as, 1080-as videókat. ha a legalitás határain belül maradunk, egyáltalán honnan lehet ilyen videókat tartalmazó lemezt beszerezni? továbbá, ha jól sejtem, ezek BD vagy HD-DVD lemezek, melyik netbookban/nettopban van ilyen meghajtó?

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) Thrawn válasza DeltaPower (#27) üzenetére


Thrawn
félisten

Külső mindegyikhez van, belső optikai egység egyelőre csak az Asus Eee PC 1004DN-ben van, ami egy DVD-író, de szerintem bele tudnának tuszkolni egy Blu-ray olvasót is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29) dabadab válasza Sefter (#26) üzenetére


dabadab
titán

"nem akarsz havernak/kollégának/osztálytársnak vicces.pps-t, munka.xls-t stb.-t küldeni?"

[ En pl egyaltalan nem akarok vicces.pps-t kuldozgetni (sot, leginkabb kapni sem), de ez nyilvan egyeni szoc. prob :) ]

Gondolom, azt is el tudod magyarazni, hogy miert nem lehet Linuxon pl. Openoffice-t futtatni, ami remekul kezeli ezeket.

DRM is theft

(#30) CPT.Pirk válasza DeltaPower (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pl. film, játék előzetesek, MicroSoft bemutató HD videói.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) DeltaPower válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


DeltaPower
őstag

ezekre pont nem gondoltam :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#32) Sanyix válasza Sefter (#26) üzenetére


Sanyix
őstag

doc helyett pdf, pps helyett html (mert ebbe is tud menteni a póverpojnt), xls helyett formázott szöveg, ha vannak benne függvények, akkor openoffice.
De szerencsére nem sűrűn kell xls-t nézegetnem, a másik kettőnél meg megkérem, hogy akkor most ezeket konvertálja pdf-re, vagy html-re (vagy tőlem jpg is lehet, mindegy), különben nem nézem meg. (ezért nem telepítek winre sem ofiszt) Utálom a win only formátumokat, küldjenek normális multiplatform formátumban. Egyébként ez a különbözőség is az m$ hibája, és mellesleg csak az ofisznál fordul elő.
De akinek nagyon kell a win, atomosat vesz, nekem netezés, filmnézés, zenehallgatás, távoli eléréshez kéne netbook, ezek meg mennek arm-on, és linuxon is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#33) ngabor2


ngabor2
nagyúr

meglátjuk az árat. ha eléggé alá tudnak menni a jelenleginek, és valóban hosszabb üzemidőt hoznak, akkor ez igen komoly lehetőség a linuxnak. ráadásul innen a win nem fogja tudni kiszorítani, tehát nem az lesz, hogy megveszik linuxszal, aztán otthon fellapátolják rá a wint. én személy szerint várom erősen.

(#34) Sefter válasza dabadab (#29) üzenetére


Sefter
veterán

Gondolom, azt is el tudod magyarazni, hogy miert nem lehet Linuxon pl. Openoffice-t futtatni, ami remekul kezeli ezeket.

igen, mert számtalanszor láttam már, hogy az openoffice nem kezeli helyesen ezeket...

Psn ID: sefter_hun

(#35) Sefter válasza Sanyix (#32) üzenetére


Sefter
veterán

értem én hogy neked jobb (meg biztos sok más linuxosnak is..), de mivel vagyunk páran akiknek nem jó a linux (egyedi programok miatt..) azoknak ez az ARM-os gép nem alternatíva...

Psn ID: sefter_hun

(#36) ngabor2 válasza Sefter (#35) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vannak a linuxosok, akiknek jó. vannak a spéci win-programosok, akiknek nem jó. és van a jóóó széles "átlagjúzer", aki nem egy programot akar futtatni, hanem meg akarja nézni a tecsőn a videoklippet, vagy a vonaton/kocsiban netezni akar, esetleg zenét hallgatni... és nem érdekli, hogy mi az erre készített program neve. nekik megintcsak jó.

(#37) dark100 válasza ngabor2 (#36) üzenetére


dark100
aktív tag

Szerintem sokan vannak, akik nem is tudjak mi az netbook es hogy mire is hasznaljak ha nekik lenne. A netbook nem pc.

A masik amivel dobaloznak, hogy milyen sok netbookot adnak el win-el. Na en tegnap voltam egy boltban, es megnezegettem a netbookokat, es minden win volt, kiveve egy asus, sajnos mar tul also kategorias valamit. Ez veletlen van? Ugyan, tudni kell, hogy az ms halas a kereskedonek erte.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#38) ngabor2 válasza dark100 (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a vásárlók nagyrésze imho csak azért választja a win-t, mert otthon is az van, ezért fél mást kipróbálni. ha lenne lehetőség választani win és linux között, és árban is ott lenne a különbség(!), akkor valszeg máshogy lenne.

(#39) azbest válasza Major Major (#21) üzenetére


azbest
félisten

azért a 3$-os winxp licenszes fordulat rendesen alá tett a netbookos linuxnak.

(#40) dabadab válasza Major Major (#21) üzenetére


dabadab
titán

"A hardver és szoftverkompatibilitás hiánya miatt nem terjed a linux"

1. Ami a HW-t illeti: ARM-os gep eseten azert nem a Linux az, aminek komoly kompatibilitasi problemai vannak...

2. A szoftveres resz meg - hat pont errol beszelt az emberunk. Hogy a nepek a laptopjuktol elvarjak azt, hogy futtassa a windowsos programjaikat, a PDA-k meg smartphone-ok eseten meg nem - igy hat a netbookok image-et az eddigi "kis laptoptol" el akarjak vinni a "nagy PDA" iranyaba (es azert az iPhone-t hozza fel, mert az is nepszeru, pedig nem fut rajta se az Office, se a Crysis).

DRM is theft

(#41) Metalfan válasza Major Major (#21) üzenetére


Metalfan
senior tag

A hardver és szoftverkompatibilitás hiánya miatt nem terjed a linux
Debian: alpha, amd64, arm, armel, hppa, i386, ia64, mips, mipsel, powerpc, sparc, s390, multi-arch. Windows? x86, x64, ia64... és nagyjából vége is van. Szoftveres téren sincs túl nagy lemaradás, a játékokon kívül mindennek van Linuxos megfelelője (sőt, a játékok közül is egyre többet lehet Linux alatt futtatni). Nem x86-os platformra meg elég hamar el fognak terjedni a szoftverek, mint ahogy az iPhone-ra is hamar megírtak több ezer programot, pedig arra a fejlesztést anno nem is támogatták. Ami az iPhone-os példát illeti, szerintem az illető inkább erre gondolt, mintsem arra, hogy egy iPhone-szerű kezelőfelületet toljanak az arcunkba.

(#42) ngabor2 válasza Metalfan (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

majdnem... gps-progi sincs, amihez lenne magyar térkép. ha tévednék, én lennék az egyik legboldogabb.

(#43) Major Major válasza dabadab (#40) üzenetére


Major Major
őstag

1. Ez tiszta sor. De a (remélhetőleg) széles körű ARM felhasználás még csak a jövő zenéje. Tagadhatatlan, hogy a linux terjedését egy-két kritikus hardvercsoport nem egyenértékű támogatottsága, néhány divatos program hiánya, és az erre épülő fud nagy mértékben akadályozza.

2. Nem tudom.. Nekem volt PDA-m, és nagyon nem szerettem, Minden nehézkes volt rajta, a kezelőfelület "bezártságát" meg sosem tudtam megszokni. Szerintem jelen hardverkonfiguráció (keyboard+egér+2D kijelző) esetén ez a hagyományos ablakos kezelőfelület elég jól használható és rugalmas.

azbest: szerintem ez engem igazol, mert nem az innovatív interfész, hanem egyéb tényezők befolyásolják inkább a vásárlást

(#44) Major Major válasza Metalfan (#41) üzenetére


Major Major
őstag

Egyrészt nem kell nekem a Debiant linkelned, találkoztam már vele ;) Másrészt azért messze nem ugyanaz x architektúrát támogatni, mint x^n különböző hardvert akár egy architektúrán belül. Mert ez utóbbi az, ami hiányzik. (Természetesen ez nem a linux hibája, de ez a tényen nem változtat)
Ugyanez igaz a szoftverekre. Sok minden megvan, de vannak fehér foltok. És sajnos ezen fehér foltokba általában azok, a számítástechnikában jártasabb emberek futnak bele, akiknek speciálisabb igényeik vannak, továbbá akik aztán majd mások véleményét is formálják. És ez hardver és szoftver oldalról is fudot eredményez, ami bizony fogja a linuxot.

Az ARM, ha jók lesznek a gépek, egy nagy lehetőség, de biztos vagyok benne, hogy az MS az intellel karöltve ki fog találni valami vadiúj lejáratókampányt, próbálja majd minden eszközzel visszafogni a használhatóságot. (moonlight portolás akadályozása, perrel fenyegetés mittudoménmégmi...)

(#45) bambano válasza Major Major (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerinetd hányan használnak most, ebben a pillanatban arm-os linuxot az országban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Major Major válasza bambano (#45) üzenetére


Major Major
őstag

szerintem 312-en, de ne hagyj kétségek között őrlődni :)

(#47) Metalfan válasza Major Major (#44) üzenetére


Metalfan
senior tag

... És ez hardver és szoftver oldalról is fudot eredményez, ami bizony fogja a linuxot. Ugyanígy fogja a Windowst is :K
A másik, ha x architektúrát támogat a Linux, akkor nagy valószínűséggel az arra való driverek is készülgetnek. Nem tudom, hogy a többi architektúrán mi a helyzet a hardverek szempontjából, de szerintem nincs akkora zűrzavar, mint az x86-os architektúránál, hogy van rohadt sok hardver, és minden hardvernek van egy (többé-kevésbé) nagy felhasználói bázisa. Például PowerPC-t aránylag kevesen használnak (x86-hoz képest), és gondolom túlnyomó részben (hacsak nem 100%-ban) előre összerakott gépekből áll a PPC-s géppark. Előre szerelt gépeknél meg eleve jóval kisebb a hardveres választék adott architektúrára, ezért kevesebb drivert is kell írni rá. De mondom, ez csak az én elgondolásom, nekem ez tűnik logikusnak; ha tévednék, javíts ki kérlek.

(#48) bambano válasza Major Major (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Akiknek netmegosztó routere van, azok mind. Mondok egy saccot: 200 ezren.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) ngabor2 válasza bambano (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho desktop, vagy notebook cuccra gondolt a Polgármester úr. arm-os routerem nekem is van (kettő is), de azt nem számítógépként használom (bár párszor próbáltam... nem ugyan az).

mindenesetre ha kijön ez az okosság, ÉS normális áron normális teljesítményt fog nyújtani, akkor "kicsit" többen fognak ilyen perverziót elkövetni.

(#50) bambano válasza bambano (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rájöttem: majdnem telihold van...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.