Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Ennek van értelme ? Kihasználja ezt a CPU családott bármilyen videójátékmotor ? Vagy csak e-pénisz méregetés ?

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért "mókás", hogy csak a méregdrága deszkákon jelenik meg a 2,5Gbites hálócsati. Amihez ráadásul nincs jelenleg otthoni piacra szánt rendes switch vagy router.
Bár persze az is lehet, hogy most fognak majd dömpingben jönni....

XuChi (#1): Ez nem a gamereknek való, hacsak nem extrém streamekhez akarod használni (ott még jól jöhet a sok szál). A Threadripper azoknak való inkább, aki fotókkal, videókódolással, vagy hasonló, jól párhuzamosított feladatokkal dolgozik, de ilyen vagy olyan okból az AMD Epyc procis szerver nem opció számára.

A gamereknek ott vannak a sima Ryzen-ek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) opr válasza XuChi (#1) üzenetére


opr
veterán

Oszinten szolva en ugy gondolom, hogy nincs nagyobb mokusvakitas, mint a "gamer hedt" alaplapok. Ilyet szvsz csak verpistike vesz. Mondjuk a gamer alaplap az en szememben amugy is a sztritrelyszer matricaval egyenerteku a raketakipufogos kettesgolfon (igen, igy, 'egybeirva' az igazi).

Szoval, hogy valaszoljak a kerdeseidre:
"Ennek van értelme ?"
Van.
"Kihasználja ezt a CPU családott bármilyen videójátékmotor ? "
Nem.
"Vagy csak e-pénisz méregetés ?"
Nem.

Csak nem jatekra kell venni, mert van, ami jatekban ugyan ezt hozza, fele fogyasztassal, negyed aron.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) #95462144 válasza XuChi (#1) üzenetére


#95462144
törölt tag

Hedt platformot csak játékra használni... Az inkább nem arra való, mint csak arra ezért is hidalok le a "gaming" szótól... De világít biztosan azért... 😁

(#5) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

A TR nem gamingre való,ezt minden épeszū ember tudja. De akkor mi a mókusfacáért hívják az összes alaplapot gaming,brut-fatality edition-nek? :) Ez a marketing elég béna és nem, nincs rá pénze vérpistikének egy €3-5000 rigre, ezt 10bōl 9 dolgoztatja

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#6) velizare válasza hombre[EU] (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

mert akinek munkára kell, az megveszi ezzel a marketinggel is. láttam én már galax hof 1080okat autót vezetni. :DDD
stephen s. blood viszont nem vesz nem-gémer cuccot, mert égő lenne.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Ribi válasza hombre[EU] (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért, mert akinek tényleg kell és van pénze az nem összerak, hanem brend gépet/ szervert vesz és abba nem pakolnak annyi vak mókust. Ez mind összerakós vérpistinek való.

[ Szerkesztve ]

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#9) Tidus válasza hombre[EU] (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Ez konkrétan egy sima mezei X399 alá tervezett alaplap. Semmi extrát, tuning kelléket, kijelzőt kapcsolót nem tartalmaz. Mint úgy általában az AMD alaplapok. Az audió részen sem látok hang codek chipet.
Alaplapi AC-s WIFI meg minek is.
az Intel gigabit port meg teljesen jól mutat rajt.
A brutal gaming-ot felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#10) hombre[EU] válasza Ribi (#7) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A külföldi fórumokon (hardforum,pcpartpicker,linustech) épp az ellenkezōje olvasható. Egyébként a TR-ek erōssége a jó ár/teljesítmény.
Nem a gamerek veszik,ahogyan az 2080ti nagyrészét sem battlefieldre használják,hanem MUNKÁRA. Ne zavarjon össze a hangos kisebbség

Life, Uh, Finds A Way

(#11) Grózi


Grózi
veterán

"A légkavarók szabályzásához öt darab négytűs, azaz PWM-es ventilátor csatlakozót kapunk."

Attól,hogy egy aljzat 4 pines,még lehet hybrid vagy akár feszültség alapú is!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12) leviske


leviske
veterán

Akkor most a Phantom Gaming vonal mit takar? Belépőszintet? Még a X370 Fatal1ty Pro is elbírta volna elméletben a 2990WX fogyasztását. :F Ez így elég nagy kontrasztot dob az ASUS ROG vonalával.

(#13) opr válasza leviske (#12) üzenetére


opr
veterán

Benne van a neveben. Nem igazi gaming, hanem csak fantom gaming. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Cifu válasza leviske (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól értem a Fatal1ty Gaming vonal helyére jön, tehát a felső kategóriába. A Pro / Taichi / Extreme vonal (gondolom) marad ahol volt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) XuChi válasza Cifu (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Tehát akkor Gamer-nek nevezett alaplapot nem Gamereknek...... értem :DD :R

Egyébkén eszem ágában nem jutna ilyen lapot venni otthonra. Teljesen felesleges. A kis i5 8400 vígan elvisz mindent amire nekem kell.

Én úgy gondolom, hogy a X399 és a TR CPU-k MUNKÁRA valóak. Renderelés, tömörítés, képszerkeztés stb stb :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Cifu válasza XuChi (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kb. Igen. A marketing ma a döntéshozatal feje, ne várj logikusan felépített termékeket...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) XuChi válasza Cifu (#16) üzenetére


XuChi
addikt

Nah jah. Marketing Bullshit :)

(#18) S_x96x_S válasza XuChi (#15) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Tehát akkor Gamer-nek nevezett alaplapot nem Gamereknek...... értem

4 GPU -hoz azért nem árt. https://www.3dmark.com/spy/2532312

Mottó: "A verseny jó!"

(#19) XuChi válasza S_x96x_S (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Hát a 4 GPU sem az átlagos Gamer szint :)

(#20) hombre[EU] válasza XuChi (#19) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Biztosan nem a kriptovaluta bányászathoz kell a 4 vga :)

Life, Uh, Finds A Way

(#21) Robi BALBOA válasza leviske (#12) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Pont nekem is ez tűnt fel.

2 darab 8tűs cpu táp csati, de csak 8fázis és max 180w, wtf :F

Akkor már vagy 1 8tűs cpu tápcsati(mert ez így megtévesztő, elsőre ki gondolná, hogy 180w-ig támogatott), vagy már ha két tápcsati, akkor legalább 12fázis és 250w.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért van egy ilyen alaplapon ps2 port, nem hagyják kihalni :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) apatyas válasza Armagedown (#22) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mert rajta van a switchen, amivel több gép közt lehet átkapcsolni a billt egeret monitort. Talán. USB-s switchet még nem láttam, de létezhet.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24) Narasim


Narasim
aktív tag

ezt a vérpistikés agyon-sz@rrá-csépelt baromságot ideje lenne már elfelejteni, így 20 év után. fárasztóan unalmas!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#25) S_x96x_S válasza XuChi (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Hát a 4 GPU sem az átlagos Gamer szint

Nehéz meghatározni az átlagos Gamer szintet.

Ha a munkaidőt is beleszámítjuk, akkor valószínüleg a windows passiánsz + IGP dominál.
Ha a mobiltelefonokat is belevesszük - akkor még egészen más lesz az átlag.
A Játékkonzolokról nem is beszélve. ( PS1,PS2,PS3,PS4 ... )

Persze a konzervativok maradnak a Commodore-nál. 8 bit + 64Kb ;)
vagyis az átlagból a nagypapikat se hagyd ki
és az ovisokat se ;)

Mottó: "A verseny jó!"

(#26) Tidus válasza leviske (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Egyébként egy gyártó sem dobott ki TR alá igazi, minden földi jóval ellátott gamer(tuning alaplapot. Elég gyenge a felhozatal, a felszereltség pedig siralmas. Az Asus Zenith lapja is egy sima alap RoG.

(#27) schwartz válasza Tidus (#26) üzenetére


schwartz
addikt

Zagyvasag...Pl. ott van az Aorus Xtreme vagy MSI MEG Creation. Kell ezektol jobb? Az Asus deszka valoban gagyi parasztvakitas (mint altalaban minden, amit az Asus gyart... ;] ) az arahoz merten.

If he dies, he dies.

(#28) Tidus válasza schwartz (#27) üzenetére


Tidus
addikt

Lehet, de kinek mi jön be.
Értem ezt árra, és elvárásra.

(#29) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Régen a Gigabyte rátett szinte mindent a lapra. Hátul nem volt hely a csatlakozóknak. Mára ez miért marad le egy HEDT platformra?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azt a PS2-t igazán lecserélhetnék már egy Type C-re, több értelme lenne így a 21. században.

(#31) Dr. Akula válasza apatyas (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

KVM switchből már 10 éve nem láttam PS2-eset, ma már a DP (monitor) / USB (bill + egér) átkapcsoló a divat. Remélem pár éven belül leváltja a Tpye C Thunderbolt.

(#32) mepet válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem hasznos, hogy ha épp csak a régi bill/egér van kéznél, akkor működik azzal is. Ráadásul már ezen is csak egyetlen PS/2 van.
A type C olyan pici lyuk, hogy nehogymár pont azért kelljen lehagyni a jó kis PS/2-t! :D

Nekem amúgy van ilyen type C a lapomon otthon. Tök örültem neki 2 éve, hogy ilyen modern csatlakozóm van az új alaplapon és tovább növeli a rendeszer kompatibilitását bármilyen hozott/kapott ultramodern eszközzel. Azóta még sosem használtam, de biztosan eljön ez a nap is, csak ne találják ki addig a következő szabványt...

(#33) Dr. Akula válasza mepet (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy MFM csati is hasznos ha csak az van kéznél, de mennyi az esélye hogy vadiúj alaplaphoz a múzeumból kölcsönöz az ember özönvíz előtti cuccokat? :)

(#34) wsanyi válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az lehet, de ha van egy PS/2-es Billentyűd és egered, aminek semmi baja, akkor nem lehet, hogy örülnél, ha nem kell lecserélni? :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#35) Dr. Akula válasza wsanyi (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha nem telik újabb egérre, valszeg nem pont csúcskategóriás alaplapra lesz pénzem. :) Egyszerűen nem illik össze a kacat a csúcskategóriával. Aki ilyen kategóriában utazik, az Logitech GPro egeret, meg Corsair K95 billentyűt (vagy Logitech G613-at) vesz hozzá, egyik se tud már mit kezdeni a PS2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#36) XuChi válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


XuChi
addikt

Maximus Gene XI lapot vettem, és 1000Ft-os USB-s Logitech billentyűzetet használok, ami már 10 éves :DD :C

(#37) Dr. Akula válasza XuChi (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor te se tudsz mit kezdeni a PS2 csatival. :)

(#38) XuChi válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


XuChi
addikt

Azzal nem is, de 1000Ft-os “kacatot” használok a “csúcslaphoz” 🤣

(#39) Dr. Akula válasza XuChi (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De itt a PS2-ből indultunk ki, ami ma már csak a múzeumban van, ennek megfelelően nem a GPro környékén kell keresgélni az árát.

(#40) wsanyi válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez mióta van így? ha nagyon keresek, lehet, hoyg még találok PS/2-es megoldást. Pár éve még tutira volt újonnan a boltokban. És lehet, h valakinek nem fontos a munkához, hogy extra billentyűje és egere legyen. Lehet, hogy jó neki az 5-10 éves is. 4 éve még adtam el PS/2-es KVM switchet, 2-t is. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#41) Dr. Akula válasza wsanyi (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az hogy nagyítóval kell keresgélni, jól mutatja azt a tömegigényt ami az ilyenekre jellemző, tehát nem létszükséglet egy alaplapon ilyesmivel foglalni a helyet. Akinek valamiért kifejezetten csak ez jó, az vesz egy PS2 kártyát (ha van rá igény, biztos legyártja valaki). Biztos találhatunk olyan embert is, aki EDO ramjait szeretné felhasználni egy Xeon konfigurációban, szóval ezt a slotot se spóroljuk már le a mai deszkákról, ahogy az MFM-et se. :)

(#42) mepet válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


mepet
addikt

"Az hogy nagyítóval kell keresgélni, jól mutatja azt a tömegigényt ami az ilyenekre jellemző, tehát nem létszükséglet egy alaplapon ilyesmivel foglalni a helyet."
Ezt biztos nem a type C-re értetted? :)

(#43) Dr. Akula válasza mepet (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, mert az még csak most kezd terjedni, abból _még_ kevés van, nem _már_, mint a PS2-ből. :)

Ford T Modelhez is igazán tarthatnának raktáron téligumi szettet a gumisok, biztos van 1-2 ember aki igényelné. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) mepet válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


mepet
addikt

Ja, ha a piacon nincs a tojás, akkor nekem mindegy, hogy nem is volt, vagy, hogy elfogyott.

De a gumis példa tetszett! A gumisoknál sajnos nincsen T-modell gumi, ez igaz, de mind tart készleten Bugatti Chiron kerekeket, mert azokra marha nagy az igény! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.