Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HussarF

Ez lesz majd Európában is, ha a német politikai demagógia megy tovább az energetikában a szakmai szempontok helyett. Áramkimaradások és ebből adódó gazdasági károk.

(#2) wolfman


wolfman
veterán

Problémamentesen vészelték át a helyzetet.

...nem úgy a vásárlók. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Számos videó számol be arról, hogy Taiwanon éppeséggel rendes áron és rendes mennyiségben lehet kapni GPU-t.
Összeesküvés elmélet: túltolták a bányászatot és ez elégtelen áramellátást okozott.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) Petykemano válasza HussarF (#1) üzenetére


Petykemano
veterán

A németek most találtak meg egy hatalmas lítium lelőhelyet.
Ha ebből indulunk ki, akkor pár éven belül gigantikus akkumulátor telephelyekkel oldhatják meg a megújulók termelési volalitását.

Összeesküvés elmélet: valójában a német autóipar nem nemzetközi / vásárlói / uniós nyomás hatására adta be a derekát az elektromos autózásra való átállásra, hanem amikortól már tudták, hogy hazai nyersanyaggal (de legalábbis nem kínaival) biztosítani tudják az akkumulátorgyártást.

Másrészt vannak tervek arra nézve is, hogy (orosz) gáz helyett hidrogént lehetne közlekedtetni és tárolni a gáznak kitalált infrastukturában, ami - minden veszteségessége ellenére - alkalmas lehet energiatárolásra.

Remekül össze lehet kötni a kettőt.
Az akkumulátoros energiatárolás hatásfoka jobb, azért ez a primér puffer.
Az akkumulátoros telepeket ott kell kialakítani, ahol hidrogént is tudnak tárolni és ahol abból energiát is tudnak előállítani.
Ha az akkumulátor töltöttsége 80% fölé megy, megkezdik a vízbontást
Ha az akkumulátor töltöttsége 20% alá megy, megkezdik a hidrogénből történő áramelőállítást.

EZ most olyan túllövésnek tűnik ,de valójában a gázerőművekhez is kellett a gázszállításhoz infrastuktúra, a hőerőművekhez meg mindig is kellett megfelelő vízellátás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#5) Márton


Márton
nagyúr

tajnani? :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Ribi válasza Petykemano (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tiszta hidrogén és szénhidrogén gáz tárolása szerintem nagyon más szint. Mint totál hozzá nem értő mondom. De nem véletlen autóknál is a tartály is más szinten van a gázos és a hidrogénes.

[ Szerkesztve ]

(#7) --ka válasza Márton (#5) üzenetére


--ka
senior tag

Mi a gond? :F

szerk.: vö. Wikipedia.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8) Márton válasza --ka (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

ejj, ezt benéztem :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) --ka válasza Márton (#8) üzenetére


--ka
senior tag

Legalább ma is tanultál valamit! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10) HussarF válasza Petykemano (#4) üzenetére

Akkumulátorban tárolni ipari mennyiségű villamosenergiát, na az lenne csak az igazi fából vaskarika :U :C

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza Petykemano (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mire az a bánya elkezd lítiumot termelni, a zöldeken, a helyieken átverik, addigra már legalább két generációnyi autó kimegy a piacról. Rohadtul nem emiatt álltak rá az autógyárak az elektromos autóra. Nincs más választásuk.

(#12) nubu015 válasza HussarF (#10) üzenetére

300 megawatt már iparinak számít ? :)

m.

(#13) Hiftu


Hiftu
senior tag

Az aramkimaradas milyen fajta karokat okoz?
A nyersanyag mehet a kukaba vagy csak a kimaradt ido miatt kevesebbet szallitanak?
Tenyleg ezek a gyarak 24/7-ben termelnek? (nem szamitva a karbantartasi leallasokat)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#14) Darmol válasza Ribi (#6) üzenetére


Darmol
senior tag

Nyilván robbanásveszélyes, de pl. az acetilén legalább ennyire az. A hidrogéntárolásban tudomásom szerint a grafén alap a nyerő amivel igen sok probléma orvosolható. Ami igazából gond az a hidrogén illékonysága, ugyanis fémeken is át tud diffundálni (szemben a fent említett acetilénnel). Ebből adódik, hogy a hidrogénes rendszerek tömítése nem egyszerű. Minden ezen alapuló rendszernél nagyon észnél kell lenni a tervezésnél.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#15) #06658560 válasza Hiftu (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, 24/7 mennek. Ha megáll levilágítás közben a folyamat, az a wafer kuka. A szilícium egykristály "húzása" közben leállás szintén kuka. Nem véletlenül több ezres nagyságrendben szoktak kuka wafereket jelenteni egy ilyen esetben a gyárak.

(#16) HussarF válasza nubu015 (#12) üzenetére

Ez egy propaganda cikk. Megírta valaki, aki szerelmes Musk-ba, de az energetikához nem ért.

(#17) Komplikato válasza Darmol (#14) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem ezért találták ki a metanolt? Bár a várt üzemanyagcellás forradalom vagy 20 éve késik.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) MongolZ válasza HussarF (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Most a világ legfelhájpoltabb emberét kezdted szidni... Hát ő egy zseni, egy szent, a hagyományos vasutat is kiváltotta a "saját fejlesztésű", "jóval olcsóbb" megoldásával...

(#19) Z10N


Z10N
veterán

Emelunk?! Mint a huzat!

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) Darmol válasza Komplikato (#17) üzenetére


Darmol
senior tag

Tènyleg sajnálatos, de nem egèszen èrtem mire gondolsz.
Ribi felvetette a hidrogèn tárolás kockázatát, erre ìrtam neki, hogy nem a tárolás az igazi gond, hanem maga a tárolás utáni felhasználás. Ezt sem öncélú kötekedèskènt, hanem mert ebből egyenesen következik, hogy hidrogèn esetèben
egy nagylèptèkü tárolást technológia szempontjából egyszerűbb megvalósítani, mint autóban alkalmazni.
Hogy jön ide a metanol? :F

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21) tibi34


tibi34
tag

Bezzeg Yokkaichiben nem volt erre felkészítve a gyár. Nagyfeszültségű földkábelt is elvágták, csak azt nem tudom, hogyan? 0.4 kV-os kiszakaszoláshoz is kell egy pár engedély, papírmunka, plusz illetékes elvtárs. Gondolom itt se Jóskapistát rángatták be a legközelebbi kocsmából, lapáttal meg ásóval felszerelve, aki amerre állt az orra arra felé ásni kezdett. Még egy-két ilyen áram húzás, és egy PC-t egy életre rak majd össze az ember, 30 milláért, 30 éves részletre.

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#22) Reggie0 válasza tibi34 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

"Nagyfeszültségű földkábelt is elvágták, csak azt nem tudom, hogyan? "

Ez izgi. Autot vezetni is csak engedelyekkel es vizsgaval lehet, megis vannak balesetek. Most mond meg, hat milyen vilagban elunk?

[ Szerkesztve ]

(#23) ttt válasza tibi34 (#21) üzenetére


ttt
senior tag

Nem hoznék messziről példát a dilettantizmusról és a "cél mindenekfelett" elveiről, de amikor azt a bizonyos kerítést építették a déli határunkon 3-4 hónapig szakmányban szakították el, markolták ki az "egyeztetett" nyomvonal- és néhány százméteres körzetében a 22kV-os vezetékeket. (Mondjuk azt a 161kV-os kábel átvágást megnéztem volna, persze jó távolról...)
De országszerte népszerű sport a földet hozó dömperek nyitott borítóval való 22kV-os vezeték szaggatása. Annyi szerencséjük szokott lenni, hogy a gumikerék megmenti a nagytudású sejehaját - mondjuk ezután egy komplett gumi szett csere bejátszik, de hát ilyen ez a formaegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza tibi34 (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én még emlékszem, amikor a fél országban nem volt net, mert Szeged környékén elvágtak egyetlen optikai kábelt, így az ország legfontosabb DNS szervere elérhetetlen lett.

(#25) wattafaka


wattafaka
senior tag

Be kellene fizetni a számlát néha.

(#26) Reggie0 válasza #06658560 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az optikai kabelt meg annyira se veszik eszre. mert nem csattog amikor atvagjak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.