Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #40553216


#40553216
törölt tag

„csak bizonyos operációs rendszerű mobiltelefonokat érint”
És ez valamilyen oknál fogva titok?

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

"A támadás a jelenlegi információk alapján csak bizonyos operációs rendszerű mobiltelefonokat érint. "

Nyugodtan írjátok ki, hogy szinte biztos, hogy nincs Windows Phone-ra ilyen alkalmazás. Hisz nem vagyunk számukra (sem :( ) piac. És azt is, hogy szinte biztos, hogy csak az Android érintett - bár iOS-t sem tartom kizártnak. Előbbi a nálunk legelterjedtebb.

De várom a részletes infókat ezzel kapcsolatban, nem lenne baj, ha utánakérdeznétek.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"Az oldalak szövegeit – szemben egyes korábbi adathalász támadásokkal – ezúttal hibátlan magyarsággal írták, nem fordítóprogrammal készültek."

Ezt nehezen hiszem, tekintve, hogy a kepeken lathato e-mailek szovege is hemzseg az ekezethibaktol es a magyartalan fogalmazastol.

Udv. core2

(#4) Kékes525 válasza Neil Watts (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Én ezt nem vettem észre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) bindike01


bindike01
aktív tag

Király! :) Köszi az infót!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6) Zotya84 válasza Neil Watts (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

A te kommented is hemzseg ékezethibáktól. Te is fordítóval írsz? ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Neil Watts válasza Zotya84 (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD

Jogos.
Elozo alairasomban ott volt, hogy szanom-banom, de UK layouton nem fogok szorakozni ilyennel.

Ha gondoljatok akkor az ekezethianyt es a magyartalansagot kielemezhetem. :D

Udv. core2

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

Ilyet még nem kaptam soha, viszont az Apple Inc nagyon nagyon szeretné ha megerőssíteném az apple id-m, csak hát soha nem volt olyanom :D

(#9) Zotya84 válasza Neil Watts (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudom, emlékszem a régi aláírásodra, csak ez így annyira magas labda lett, hogy nem bírtam kihagyni. :D

Engem is megszóltak, hogy a hyphen, em dash, long dash-t nem mindig használtam megfelelően (ugye ezek mindegyike nem is szerepel a billentyűzeten, Word is csak javítja), emiatt az általam használtnak megjegyeztem az ASCII-kódját. Mondjuk tőled pont nem várom/várnám el hogy minden esetben így pötyögj ékezetes karaktert. :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) tomazin válasza Neil Watts (#3) üzenetére


tomazin
veterán

Teljesen egyetértek veled, hogy ezt hibátlannak írni...
Bár nem gyakran látok a bankoktól levelet, lehet már onnan is hasonló szintű levél jön ;]

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nekem múltkor sms jött a +36 30 555 5524 telefonszámról:

Tisztelt Ügyfelünk!

Azonosítás szükséges
kattintson ide: http://bitly.com/******
Üdvözlettel: OTP Magyarország Zrt.
Ez egy automatikusan generált üzenet

Tök hihető volt.

Amúgy ez egy sms küldő szolgáltáshoz tartozó telefonszám. Nem sokkal később VK profilhoz is jött egy kód ugyanerről a számról, valaki az én számommal próbált meg regisztrálni az orosz faxbúkra talán, na mindegy.

Egyébként megnéztem ezt a bitly-s linket linuxos gépről, de addigra már törölték.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Snoop-y válasza Kékes525 (#4) üzenetére


Snoop-y
veterán

kapasbol az elso mondat:

az Budapest bank
szukseges mobileszkozenek
ugynevezett biztonsagires
trazakciojinak

Ami epp helyes az is magyartalanul van fogalmazva (ugyfel levelbe nem illo kifejezesek hangsulyok a szorend miatt nehol bantoak) etc etc

igen en is UK es nem irok ekezettel ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13) Kékes525 válasza Snoop-y (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

Fel sem tűnt, az ember automatikusan helyesen olvassa. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) vilmose33 válasza Kékes525 (#13) üzenetére


vilmose33
őstag

Ilyet még nem kaptam szerencsére. Viszont egy időben rendszeresen kerestek Dél-Afrikából, Nigériából ,hogy adnának kölcsön pár százezer dollárt , Én bolond nem éltem a lehetőséggel, hanem egyből töröltem az emaileket ;] Pedig csak pár száz dollárt kellet volna küldenem folyósitásí díjként :D

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#15) Kékes525 válasza vilmose33 (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Én már kaptam, de arról ordított, hogy nem eredeti, mert a Google fordítóval fordították.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) hcl válasza Neil Watts (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mivel úgyis mindenki arra hivatkozik, hogy eleg ha meg ertik ez nem nyelvtan ora kocsog , nem is tűnik fel nekik, hogy borzalmasan fogalmazott szöveget olvasnak :D

@Apollyon : az url-t rendes user meg sem nézi! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) tomazin


tomazin
veterán

az jutott eszembe, hogy a "támadások" célzottak voltak? vagy nagy számok alapján kiküldtek egy csomó embernek otp-s levelet. Ugyanis amennyiben az első akkor felmerül a kérdés honnan volt az adatbázis.

(#18) sanyy334


sanyy334
csendes tag

Ami számomra érdekes,az az, hogy honnan van meg az "ügyfelek" elérhetősége (e-mail, esetleg telefonszám).

- vmi suttyó facebook app?
- esetleg egy bkk-tsystem-féle adatbázisból?

Van ennek felelőse, csak meg kellene nézni mi a közös az érintettekben, hogy hova regisztráltak mostanság, vagy mely appokat telepítették előzőleg.

[ Szerkesztve ]

(#19) Kékes525 válasza sanyy334 (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem külön e-mail fiókom van, amit interneten használok a regisztrációkra. Arról szoktam a spammokat kapni. A telefonszámom pedig valahonnét kiszivárgott, mert néha direkt marketingesek, közvélemény kutatók hívogatnak. Hál istennek nem sűrűn.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) DS39 válasza Zotya84 (#2) üzenetére


DS39
nagyúr

A Windows Phone-nak nincs piaca, hisz gyakorlatilag a Microsoft leállt a terjesztésével.

(#21) hcl válasza sanyy334 (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Simán lehet venni ilyen listákat a nem is annyira dark weben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Kékes525 válasza hcl (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van, sokszor egymást között adják a cégek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) #56573440 válasza hcl (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ami természetesen illegális már egy ideje, de mivel alig derülnek ki és akkor sincs agyonbüntetve, ezért kit érdekel. Mint a spam. Mondjuk az még lazább lett egy ideje.

Pl őket elkapták, büntit is kaptak. De ez mint a fehér holló. Mondjuk meleg hogy eleve arra mentek rá, hogy a személyes adatokat árulják...

(#24) Zotya84 válasza DS39 (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Tisztában vagyok vele. Így ilyen veszély nem fenyeget, hisz biztos nem lesz rá ilyen csaló app... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) hcl válasza #56573440 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ennyi

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.