Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Most már nyugodt lehetek, hogy, ha elmegyek futni, lovagolni, görkorizni, kosarazni, kirándulni, akkor nem kell féltenem az SSD-met...
Ja nem..
Egyáltalán mi a f@sznak cipelnék is magammal egy SSD-t ilyen körülményekhez??? :F :U :F

[ Szerkesztve ]

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem rossz, viszont nem ertem, hogy miert eroltetik meg mindig ezt az usb3 micro-B csatlakozot, ha egyszer mar van type-c es szerintem siman beleferhetett volna az az extra $3 amennyiert a multiplexert es csatlakozot vesztegetik.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de akinek számít a pénz, az talál jobb megoldást nála olcsóbban!

(#4) #06658560 válasza MK VII (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Több napos túrazásnál el tudom képzelni, ha mondjuk valami módon tud telefonról, fényképezöröl, videóról adatokat átrántani- ehhez viszont kell áramforrás és a kommunikációt intézö PC-szerü valami. És egy ilyen túra simán lehet lovaglás, kerékpározás. Mondjuk egy afrikai szafari, egy hónap vagy hasonló idötartammal.

(#5) Jhonny06 válasza MK VII (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha véletlen kiesne a PC a negyedikről..

(#6) MK VII válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


MK VII
veterán

Előbb megesik ez, mint, hogy cipeljek egy SSD-t a szabadidős tevékenységeim mellé.. :)

(#7) pusszycat válasza #06658560 (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Afrikába megyek, veszek egyet, becsszó... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) dementor


dementor
senior tag

Jól néz ki nagyon és masszívnak is tűnik, csak értelmét nem látom.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#9) #72042496 válasza MK VII (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vazz'... ne cipelj és kész. :)
Úgy írod, mintha direkt neked akarnák eladni.

(#10) zsolt501 válasza MK VII (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Attól hogy te nem akarsz ilyet venni még nem kellene megkérdőjelezned egy termék létjogosultságát, valószínű hogy a cég csinált némi piackutatást mielőtt ezt piacra dobták, és attól hogy te nem akarsz ilyet még sokan lehetnek olyanok akik igen, pl. nekem igen is tetszik, igaz az USB-C csatlakozó tényleg jobb ötlet lett volna, de gondolom megvan ennek is az oka, hogy miért ez került rá.

Amúgy az öregecske Nete2 telefonom is lekezeli a HDD-ket OTG kábelen, és vannak olyan fényképezőgépek is amik alkalmasak HDD kezelésre.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) MK VII


MK VII
veterán

Miért gondoljátok, hogy csak a saját élethelyzeteimbe képzeltem bele ezt a kütyüt?
Alapvetően ki az a marha aki kikapcsolódás céljából elmegy sportolni, kirándulni és azon jár az esze, hogy a pillangós képet most át kéne menteni az SSD-re... Őszintén... Ez, hol életszerű?
Van egy telefonod vagy egy fényképező géped, ha tudod, hogy olyan helyre mész, hogy sok képet csinálsz akkor előtte mindenképp lementesz róla mindent és üres tárhellyel mész el otthonról, ami ma már 128gb is lehet. Ha futás, kirándulás, lovaglás, biciklizés közben valaki ellő 128GB-nyi képet akkor az nem futni, biciklizni, kirándulni ment, hanem fényképezni.

Az én telefonom is OTG képes, van kábelem is, de eszembe nem jutna cipelni magammal ilyen helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#12) #06658560 válasza MK VII (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó, elmész egy hónapra, kettöre egy tibeti, afrikai, dél-amerikai túrára. Ahogy esik úgy puffan módon tervezve. Te tényleg cask üres kártyákkal indulnál neki az útnak? Videót mennyit lehet készíteniennyi idö alatt?

Vagy alternative sivatagi, amazonasi kutatás, expedíció. Ott cask egy notira és a memóriakártyákra bíznád az adataidat, ha azok életed kutatásához kellenének?

Miért érzem azt, hogy rettentö szüklátokörü vagy?

(#13) MK VII válasza #06658560 (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Ha én elmennék egy ilyen tibeti vagy akármilyen dzsungel túrára akkor biztos, hogy nem csak egy telefonnal vagy fényképezővel indulnék útra, mivel 100%, hogy kelleni fog egy laptop...
Egy ilyen útra természetesen nem mész el csettintésre, ahogy esik úgy puffanik módján.

Kutatási, expedíciós utakra sem mész el laptop nélkül, hisz pont azért mész, mert kutatsz és szükséged van dolgokra a gépedről.

Miért érzem azt, hogy mindenáron meg akarod magyarázni, hogy ez egy világrengető találmány és mindenkinek kell egy ilyen, mert az amazonas-on majd jól fog jönni amikor a krokodil derékban ketté akar harapni, de ott van a zsebedben ez a bigyó, ráharap és beletörik a foga?

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza MK VII (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mégis meglehet a maga területe, mert nem ez az első, és valószínű nem is az utolsó külső SSD.

Nem az, nekem se kell ilyen, de másnak attól még kellhet.

(#15) zsolt501 válasza MK VII (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy laptop mennyivel sérülékenyebb és mennyivel könnyebb cipelni?
Tudod mit ne is válaszolj, felesleges.

Senki nem akar semmit megmagyarázni, csak te erőlködsz, hogy ez a termék nem piacképes, és szerinted semmi értelme ennek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) MK VII válasza zsolt501 (#15) üzenetére


MK VII
veterán

Már miért ne válaszolnék?
A laptopot minek is cipelnéd kincsvadászatra, ha a táborhelyedre mindig visszatérsz és ott lesz?

Az meg a Te rögeszméd, hogy azt akarom megmagyarázni, hogy piacképtelen..
Biztos lesz piaca, mint a hello kitty-s malteros vödörnek is.
Ettől még mindig nem életszerű ami a cikkben a képeken szerepel...

(#17) #06658560 válasza MK VII (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mindenáron azt akarod elhitetni, hogy mennyire értelmetlen termék. Már mutattunk pár opciót, hova jöhet jól backupnak. Mégis nyomod tovább a nem is tudom mit. Ahhoz, hogy lásd, mire jó, kéne egy kicsit gonolkodni, valamint nyitott szemmel járni a világot.

#16: Márpedig az eddigi összes commented arra irányul, mennyire értelmetlen. Vagyis de, meg akarod magyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#18) #20655360 válasza MK VII (#1) üzenetére


#20655360
törölt tag

Igen? És ha biciklivel, elbambulva hajtasz rá a fekvőrendőrre és kiugrik a szatyorból a cucc, akk meg jó lenne! :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) MK VII válasza #06658560 (#17) üzenetére


MK VII
veterán

Válaszolj pár kérdésemre magadban.
Elmész futni, viszel magaddal egy SSD-t?
Elmész vadvízi evezésre, viszel magaddal egy SSD-t?
Elmész biciklizni, viszel magaddal egy SSD-t?
Elmész erdőbe túrázni, viszel magaddal egy SSD-t?
Elmész havernak megszerelni az autóját az út szélére, mert lerobbant, viszel magaddal egy SSD-t?

Ne menj el délamerikába az esőerdőbe elméletben, csak szimplán menj le a térre. Vagy a közvetlen környezetedbe..
Ne gondold túl az egészet. Csak szimplán a kérdésekre válaszolj. Ha őszintén válaszolsz a kérdéseimre, meg lennék lepődve, ha nem mindegyikre NEM lenne a válaszod. Ugye?
Na, én ennyire gondoltam. Nem életszerű, de ettől függetlenül természetesen lehet találni olyan helyzetet ami indokolja a terméket, ahogy az előző hsz-ben írtam.

Az a helyzet, hogy Te belém akarod beszélni, hogy teljesen kizártnak tartom az egész dolgot... Ezt csak Te gondolod így..

Viszont vissza is tiltalak, mert le voltál tiltva, pont az ilyen belemagyarázós stílusod miatt, csak oldottam, hátha lehet beszélgetni veled normálisan. Nem, sajnos nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20) , válasza MK VII (#19) üzenetére


,
addikt

Van másnak is rossz tapasztalata ADATA márkával, vagy csak én fogtam ki több hibás terméket is közülük?

(#21) #56573440 válasza MK VII (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem itt alapvető kavarás van.

Én két valós felhasználási módot látok itt.

- A rugged/toughbook széiákat használók. Ezek a notik ugye eleve üzemszerűen olyan mostoha körülmények közé vannak tervezve, ahol kaphatnak port, nedvességet, rázkódást, etc. Ezek mellé mondjuk külső backupnak, adatok mozgatására az irodai gép->kinti laptopok, etc, egy építésvezető, olajfúró tornyon dolgozó mérnök stb kezében lehet értelme, bár vannak erre kisebb eszközök pendrive szinten, de ha nem az kell hanem ez akkor van alternatíva.

-Olyan embereknek akiknek ez selling point. Ott volt cimbora, nem egy extrém sportoló alkat, mégis megvette a samsung xcover szériáját, amiben a ma tesztjében kb azzal kezdték bog-ék, hogy építési vállalkozóknak vagy ejtőernyőző fiataloknak. Egyik se volt, de ettől még jó volt a tudat, hogy korlátozottan por és víz és más álló, bár soha nem kerül majd ilyen helyzetbe, de neki mondjuk megért valamennyi felárat.

Nem kell racionális indok feltétlenül azért hogy egy terméket megvásárolj. A felnőtt lét szépsége, hogy nekem van pénzem rá ők meg árulják. A marketinges fotók persze érdekesek, én nem így csináltam volna, de ez már részletkérdés tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#22) MK VII válasza #56573440 (#21) üzenetére


MK VII
veterán

Na tessék...
Egy normális magyarázat és használható érvek a termék mellett...
Lehet ezt így is. ;)

(#23) dementor válasza , (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Nekem volt Adata és Silicon Power is ami vezérlő hibával megállt. Kingston viszont még egy sem.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Piszok jól néz ki, csak épp feleslegesnek érzem a Víz/csepp/por/ütés álló funkcióit. Ha ilyen helyeken járok, ssd tuti nincs nálam.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) Sanchez638 válasza MK VII (#19) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hdd-nél nagy f#szság ez a por/ütés állóság. SSD előbb hurcolásznék. Bár kérdés, hogy a külsejét avagy a belső alkatrészek vannak esetleg úgy rápakolva, és kitömve. De szerintem ez megint csak a parasztvakításos..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#26) , válasza dementor (#23) üzenetére


,
addikt

Kingston-nal nekem sem volt még bajom, de Adata-val már igen. :(

(#27) dementor válasza , (#26) üzenetére


dementor
senior tag

Sokan osztják a Kingstont-t, pedig tartósságban ott van rendesen. Lehet, hogy nem a leggyorsabb, de cserébe nem okoz kellemetlen meglepetést.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" amik az USB 3.1 kapcsolatnak köszönhetően 440 MB/s olvasási, valamint 430 MB/s írási sebességgel érhetők el" <-> "a kapcsolatteremtést szolgáló USB 3.1 Gen1 interfész" :F?

#21: a melóba járó hátizsákom az alkalmasint belelapátolt pogácsa-perec-vizespalack egyveleggyel, alkalmasint jól odaverve ennek-annak elég nomád környezet az IT eszközöknek :DDD. Mondjuk nálam a bedgaszolható csatik fontosak, pendrive-ból is csak kupakosat veszek:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) carl18


carl18
addikt

Dobálható ssd! :D Önvédelmi fegyver is egyben. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30) King Unique válasza t72killer (#28) üzenetére


King Unique
titán

Egyes gyártók ezt használják ki, azért nyomatják a lényegében USB 3.0-s eszközöknél is az USB 3.1 bulshitet. Holott utóbbi valójában csak a Gen 2. De szerencsére léteznek USB 3.1 Gen 2 külső SSD-k is, amelyek már tényleg komoly tempót tudnak: —► teszt.

[ Szerkesztve ]

(#31) t72killer válasza King Unique (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, ezutóbbinál már tényleg kimutatja a foga fehérjét az SSD:R. Ezekkel jöhet egy korszakváltás a külső tárolók korában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) King Unique válasza t72killer (#31) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a cikkben említett gyártónak is van a kínálatában Gen 2-es, de az már nem ilyen gyors. Illetve az ilyen "lomhább" típusokhoz elég lényegében az USB 3.0 port is, ha pl. ezt a tesztet nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#33) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Jó pofa, meg tetszik, de minek? Afrikába elefántokat dobálni?
Akkor inkább viszek pendrive-t. Az tényleg kicsi és abban is vannak már komoly darabok...

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#34) Sanchez638 válasza zozoz1 (#33) üzenetére


Sanchez638
addikt

Árba és teljesítménybe biztosan jobb, ha kisebb kell akkor kompromisszum?(talán?)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) kromatika válasza zozoz1 (#33) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem sincs túl sok értelme.Esetleg ha csak nem minimalis felárat kérnek a "normál"ssd-hez képest.Bár azt kétlem.

(#36) King Unique válasza zozoz1 (#33) üzenetére


King Unique
titán

Minden ilyen eszköznek megvan, vagy előbb-utóbb meglesz a maga rendeltetése és célközönsége. Attól, hogy jelenleg nincsen rá szükséged, másnak még jól jöhet. Én például szívesen elfogadnék egy ilyet. Igen, vannak manapság egész gyors pendrive-ok is, amelyek egyébként mind Gen 1-esek.

[ Szerkesztve ]

(#37) troviko


troviko
senior tag

Én archiválásra vennék ilyet, mi több, fogok venni, ha az SSD-k ára lemegy a mostani árak felére (harmadára), szóval úgy 2-3 év múlva.

https://www.oldtech.hu/

(#38) t72killer válasza troviko (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nincs időnként áramra dugva, sőt, újraírva, tudtommal az SSD pár év alatt elveszti az adatot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) #06658560 válasza MK VII (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kérdéseid mindegyikére nem a válaszom. Viszont ha Tibetbe mennék fél évre, vagy az Andokba, akkor backupnak bizony valami ilyen lenne betéve, nem vinyó és nem másik SD kártya vagy pendrive. És bizony jócskán vannak olyanok, akik ilyen túrákra mennek. Vagy bebarangolják Európát, mindenféle menetrend nélkül és olyan kihalt vidékeken is bolyonganak, mint Magyarország, Albánia, Bulgária.

(#40) t72killer válasza #06658560 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alapvetően +1, bár 512GB-ért nem "csapnék ekkora patáliát", 2db SD-kari azt kész. TB felett már érdekelne a dolog, 2TB-ra mondanám, hogy elfér ~2 aktív hét nyers videóanyaga nálam, úgy, h közben kidobtam a sz@rt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Kuruc2 válasza MK VII (#16) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"Biztos lesz piaca, mint a hello kitty-s malteros vödörnek is." :C :C :))

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#42) pusszycat válasza Kuruc2 (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én vennék egyet, nagy hasznát venném... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) wolfman


wolfman
veterán

Végre egy termék, amit használhatok nyugodt szívvel parkour-ozáshoz vagy ha brake-elek a haverokkal. Bírom ezeket a marketing promo képeket. Ja, nem.

(#21) blackrulz: Azért én mér nem kicsit várom az olyan mellé nem beszélő reklámokat, ahol azzal "tukmálják" rám az adott terméket, hogy 'Neked van rá pénzed, mi meg csináltunk ilyet is!' Már csak a bullshitek elhagyása miatt is venném. :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) Kuruc2 válasza pusszycat (#42) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Mármint a vödörnek? :D

----

Amúgy én elhiszem hogy vannak akiknek létfontosságú egy dzsungelvinyó, de azok a sportoló emberkék a vinyók mögött a reklámképeken annyira elb.xott összképet adnak, hogy tényleg felnevettem elsőre. XD
Előttem volt ahogy megy a yamakasi ssd-kkel kitömött nadrágzsebekben... :)

Akkor már tényleg természetfotósokat kellett volna inkább hegyek tetején meg mocsarak mélyén, akik épp 8k-ba nyersiznek és ezért nem elég a jelenlegi félterás pendrivefelhozatal, hanem kellenek a 8 terás hordozható ssd-k. Vagy ez mennyit is tud? :p

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#45) tserrof77


tserrof77
senior tag

Nem akarok trollkodni, de az már régen rossz, ha egy ssd nem ütésálló... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46) #56573440 válasza tserrof77 (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

És cseppálló is?

(#47) tserrof77 válasza #56573440 (#46) üzenetére


tserrof77
senior tag

...annak, aki egy laptop/pc 2méteres körzetébe ételt/italt visz, csak gratulálni tudok. Bár szervizesként legalább van mit szerelnem. Ha meg külső házba rakod, akkor meg AZ legyen cseppálló... szerintem... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#48) kromatika válasza t72killer (#38) üzenetére


kromatika
veterán

Igen én is így tudom.Szóval ssd hosszú távú adat tárolásra még nem az igazi szerintem.

(#49) MK VII válasza tserrof77 (#47) üzenetére


MK VII
veterán

De milyen jó helye is van a Scitec-es poharamnak a gép tetején. :)
A krokodil szájában is jó helyen van a fejed csak ne csukja be.

Nem kell kiönteni a poharat és akkor nem ömlik bele a gépbe a tartalma. :)

(#50) #56573440 válasza tserrof77 (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.