Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#1) forgonati

forgonati
(őstag)

Komolyan ez már olyan mint a brexit...

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#2) jacis

jacis
(veterán)

Trump szórakozik velük.

Samsung Galaxy S10+

(#3) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Ha lenne bennük gerinc akkor azt mondanák, szevasztok.
De nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4) Atlantis válasza mjani1172 (#3) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Politikusban gerinc?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Ricardo válasza mjani1172 (#3) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Az nekik is fájna. Nem véletlenül tologatják.

(#6) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Ez már a választásig így fog menni. Utána meg...

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#7) Atlantis válasza cybermanus (#6) üzenetére

Atlantis
(veterán)

még 4 évig. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) INGJOKE

INGJOKE
(addikt)

Amíg nem lesz normális google szolgáltatás a telefonjaikon, addig nálam kizáró ok, az amúgy is túlárazott hüvely. :)

Az meg hogy mit szenvednek a tramplival a kutyát érdekli, oldják meg....

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit Stratos 3 +Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903+Jabra Elite T65

(#9) Noukoum válasza INGJOKE (#8) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Aki épeszű az nem támogatja az agresszor USA-t. (Magyarul nem vesz amerikai terméket ha van alternatíva) Olyan vicces, 2.vh-ban mindenki a nácikat utálja mert ők csinálták a balhét, most meg mindenki Trump birodalmat védi mert na.:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) Juhaszatti válasza Noukoum (#9) üzenetére

Juhaszatti
(őstag)

"Aki épeszű az nem támogatja az agresszor USA-t. (Magyarul nem vesz amerikai terméket ha van alternatíva) "

Na jó, de ugyanez elmondható Kínáról is. Nem sok alternatíva marad. :))

(#11) Noukoum válasza Juhaszatti (#10) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Khm Kína szankcionálja USA-t? Lemaradtam valamiről?

(#12) Giovan! válasza Noukoum (#9) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Minek kell offolni a topikot, pláne hülyeségekkel?

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#13) icp1970

icp1970
(senior tag)

Botrányos amit az USA művel.

(#14) Noukoum válasza Giovan! (#12) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Kinek mi a hülyeség ugyebár. Ez pedig nem OFF hanem témába vágó dolog.

(#15) Juhaszatti válasza Noukoum (#11) üzenetére

Juhaszatti
(őstag)

Én csak az agresszor mivoltukra reagáltam, nem feltétlenül csak ezzel kapcsolatban. Általánosságban mindkét nemzetre igaz.

Egyébként igen, szankcionálja. Külön büntetővámok vannak Kínában amerikai termékekre. Épp úgy, ahogy fordítva is.

(#16) Noukoum válasza Juhaszatti (#15) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Nyilvánvalóan tiltásról van szó, nem pedig pénzről. Olyan pedig nem nagyon van.

(#17) atike

atike
(nagyúr)

"a minisztériumnál külön engedélyért kell folyamodjon, és bár több száz helyi vállalkozás jelentett be ilyen igényt az elmúlt hónapokban, ezeket a kereskedelmi licenceket még nem kezdték el kiadni."

Erről a több száz vállalkozásról nincs valami lista...? "Csak" kicsik, vagy netalán a nagyok is (pld a Google)...? :U

(#18) Giovan! válasza Noukoum (#14) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Hát a náci metafórádról majd kérdezd meg a hong kongiakat vagy az ujgurokat, esetleg a szervek nélkül maradt politikai foglyokat (közben beugrott, hogy ők hivatalosan nem is léteznek), aztán talán közelebb kerülsz annak a megértéséhez, hogy miért támogatják az emberek az agresszívabb amerikai szerepvállalást a népi Kínával szemben.

Trump birodalma alatt az Egyesült Államokat értetted? Mert akkor eléggé el vagy tévedve az USA politikai berendezkedését illetően.

[ Szerkesztve ]

(#19) doooo válasza Giovan! (#18) üzenetére

doooo
(őstag)

+1!

(#20) Noukoum válasza Giovan! (#18) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Te meg előbb ismerd meg az USA működését, mert látom Kína már nagyon megy. Vagy mégsem?

Igazából hagyjuk, a rózsaszín felhő ottvan a média által, vannak olyan dolgok amit nem lehet megtanulni.

(#21) Giovan! válasza Noukoum (#20) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Esetleg valami konkrétabb reakció, ami túlmutat az "ezt mi nem érthetjük"-ön?

(#22) Quqesz

Quqesz
(nagyúr)

Ez olyan, mint egy mexikói szappanopera...... Leoncio Trump szopatja Isaura Csüncsünt... :D :DD

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#23) csorbajeno válasza Quqesz (#22) üzenetére

csorbajeno
(őstag)

:Y :Y :Y :C :C :C

Ez a nap hozzászólása. És sajnos le is írja a helyzetet.

(#24) Ricardo válasza icp1970 (#13) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Tologatják halasztgatják, de nem mondkják ki avéglegesen. Az visszaütne.

(#25) doooo

doooo
(őstag)

Azért az sem semmi, hogy itt hányan hiszik még mindig, a jelenlegi helyzetében is, hogy Trump személyesen, teljesen egymagában felel ezért az egészért...
Kínával szemben mindenféleképp fellépne, és fel is fog lépni -Trump után is- Amerika, meg még egy rakás másik ország is. Nem feltétlenül védővámokkal, de más dolgokkal igen.
Aki azt hiszi, hogy egy embernek, még ha az az amerikai elnök is, ekkora önrendelkezési hatalma van, annak nagyon sok pótolnivalója van a diktatúrákon-kívüli világ rendszereinek tanulmányozásában és megismerésében.

(#26) worxland válasza Noukoum (#11) üzenetére

worxland
(őstag)

Qrvára lemaradtál. Jó lenne utánaolvasnod, Kína MINDENKITŐL védi a piacát és folyamatosan lopja a mégis bemerészkedő cégek IP-jét.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) Schuler888 válasza Noukoum (#9) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

"Ha csondben maradtal volna..." :U

(#28) Kopi31415 válasza Juhaszatti (#10) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Éljen a koreai és a japán mobilszektor!

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#29) Kopi31415 válasza atike (#17) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

A nagyok tuti benne vannak. Valahol régebben olvastam, mindegyik nagy Huawei partner kérte az engedélyt. A hálózati részlegen nem tudom mi a helyzet.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#30) Aryon87

Aryon87
(nagyúr)

Kabaré amit ez a majom művel..

Huawei P30Pro - Xiaomi Mi8 & Honor 20Pro - Huawei P9 & Huawei P8 Lite ///-/// Flickr mobilfotós albumom: https://www.flickr.com/photos/144073675@N05/albums/with/72157710882382922

(#31) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Én rendesen örülök, hogy lesz alternatívája az iOS-nek és az Androidnak.
Trump pedig... Ilyeneket egy világhatalom vezetőjének nem kéne lépnie. Vagy ban, vagy nem, de ez a tologatás nevetséges.

(#32) atike válasza Kopi31415 (#29) üzenetére

atike
(nagyúr)

Akkor ez már csak azért is "vicces", mert folyton az volt lobogtatva, hogy bár ideiglenes a tiltás de lehet engedélyt kérni, hogy az adott cégre ne legyen hatása. Ehhez képest kérnék, de nem kapnak...

(#33) janeszgol válasza forgonati (#1) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Ez a jo meglatas. Ez mar ugyan az a csiki-csuka komedia, mint amilyen a Brexit.
Egy komolytalan szarsag az egesz. Csak mar nevetni sincs kedvem rajta.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD | Akinek nincs a háztartásában minimum egy Lumia, az annyit is ér - Lázár után szabadon

(#34) jacis válasza Ádám16 (#31) üzenetére

jacis
(veterán)

Nem lesz ebben biztos lehetsz. Sokan nekifutottak már.

Samsung Galaxy S10+

(#35) Ádám16 válasza jacis (#34) üzenetére

Ádám16
(őstag)

Eddig úgy néz ki, hogy Kína ragaszkodik a saját márkájához már csak azért is (M30P eladások), és szerintem simán fent tudnak tartani egy OS-t.

Ha nem, az baj. A legjobban a WP-t sajnáltam, de jó volt a BB OS is, és a Bada se volt rossz anno.

[ Szerkesztve ]

(#36) jacis válasza Ádám16 (#35) üzenetére

jacis
(veterán)

Lehet hogy fent tudja tartani de hogy nem lesz a nyugati világgal kompatibilis az biztos.
Nekem BBOS10 volt ami nagyon bejött. Ha létezne még most is azt használnám.

Samsung Galaxy S10+

(#37) laci_csk

laci_csk
(senior tag)

Csak ugy halkan megjegyzem, hogy a BB az kanadai

Xperia XZ3

(#38) jacis válasza laci_csk (#37) üzenetére

jacis
(veterán)

Ezt tudtuk.

Samsung Galaxy S10+

(#39) 7Heads Drago válasza Giovan! (#18) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

Ez már megint hogy került ide??? Te ha veszel egy telot, akkor beköltözik vele hozzád a gyártó ország egy szegény családja is??
Egy ide vágó hsz tőled: [link]
Minden egyes Huawei-es topikba sikerült ezeket bekeverni. Gratula hozzá.

Kevés vagy, mint mackósajtban a brumogás.

(#40) Giovan! válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Olvastad mire reagáltam?

Ha meg az zavar, hogy valaki megindokolja, szerinte mi vezethette az USA-t arra az útra, hogy emberkedésbe kezdjen a huaweiel, akkor ugord át ezeket a hozzászólásokat, vagy szólj a Mobilaréna szerkesztőinek, hogy ne foglalkozzanak a témával, mert láthatóan nagyon frusztrál a dolog.

Mellesleg ne adj olyat a számba amit nem mondtam, próbálj meg nem write-only módban működni, és arra reagálni, amit írtam, nem arra, amit szerinted gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#41) 7Heads Drago válasza Giovan! (#40) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

És tudsz erről legalább egy cikket linkelni ahol ezt Trump szóba hozza? Nagy ívben tesz az újgurokra. Csak és kizárólag a gazdasági érdekek számítanak az Usa-nak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Giovan! válasza 7Heads Drago (#41) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Nem egészen, Hong Kong ügyében valóban nagy a csend, viszont az ujgurok miatt már volt némi fejcsóválás az USA-ban:

At U.N., Trump pushes religious freedom at event slamming China over Uighurs

Trump administration blacklists Chinese firms linked to surveillance of Uighur minority

(Ez az első két google találat volt, szóval nem olyan nehéz ám fellelni az infót ebben az ügyben...)

De enélkül sem nagy ördöngősség kikövetkeztetni, hogy ha Kína terjeszkedik (amit nem csak katonailag tud kivitelezni, gazdaságilag elég komoly érdekeltségeket halmozott fel a határain túl, és jópár kormányt tett már zsebre a világban, pl. Afrikában), akkor előbb-utóbb ezt a mentalitást fogja erőltetni máshol is, az meg annyira nekünk nem lesz jó. Vagy szerinted Trump az alapján tiltotta le a huaweit, hogy mennyire tetszik, vagy nem tetszik neki az EMUI?

Most akkor off a téma vagy nem? Én offba rakom a hozzászólásaimat...

[ Szerkesztve ]

(#43) Schuler888 válasza Giovan! (#42) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Hagyd. Kinai telefontulaj-kina szimpatizans usereket ugy sem gyozol meg ervekkel sem. Mindig csak a csunya rossz USA... es szegeny Kina..

(#44) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#43) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

Ezek szerint akkor neked semmilyen kínai terméked nincs otthon?
Attól hogy veszel egy terméket valamelyik céget máris azonosulni kell az egész ország ideológiájával és eszméivel? Ez azért eléggé vicces. Főleg hogy alig van már olyan termék ami nem tartalmaz kínai alkatrészt, vagy nem ott szerelik össze. pl Apple.
Ha ennyire fostok Kínától jobb lesz ha beraktok egy pelust.

[ Szerkesztve ]

(#45) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Lassan 2020ban en mar nem fogom egy technikai forumon ecsetelni hogy kinaban gyartatott termek nem egyenlo != kinai termeknek lenni.. ez kb alap, megsincsenek sokan tisztaban ezzel es rendszeresen orommel hangoztatjak az ezzel kapcsolatos tudatlansagukat.. :( :U

(#46) Giovan! válasza 7Heads Drago (#44) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Az utolsó mondatod külön gyönyörű, ennél kevesebbért is töröltek már hozzászólást a fórumról :D

Illetve az is tetszik, hogy milyen könnyedén átlépsz azokon a hozzászólásokon, amik belerondítanak az elképzelt világképedbe. De még ez is jobb, mintha szalmabáboznál...

(#47) 7Heads Drago válasza Giovan! (#46) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

Én kiszálltam. Offoljátok tovább a topikott.
Grat hozzá.

(#48) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére

Schuler888
(junior tag)

Mintha te lettel volna aki a temarol beszelve nem tette offba a kommentjeit szal ez kulon rohej, de mivel eleve nem voltak erveid, igy okos dolog a menekules, remelem tanulsz belole... :U

(#49) Giovan! válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Szóval először belém szállsz, mert kiigazítottam egy kollégát, aki valótlan és félrevezető dolgokat állított (mindezt úgy beállítva, mintha én kezdtem volna az offolást, holott az első hozzászólásom a topikban az volt, hogy ne vigyük el ebbe az irányba a beszélgetést), aztán linket követelsz tőlem, ami a véleményemet támasztja alá, aztán mikor ezt megkapod, nem reagálsz, majd besértődsz (de még előtte azért megsérted a fórum szabályzatát) és leaveled a topikot. De legalább hozzátettél az itt folyó diskurzushoz... Ja várj, azt most sajnos nem sikerült :(

Az az igazán bosszantó amúgy, hogy mikor egy modi nekilát majd kitakarítani a topikot, az én itteni hozzászólásaim is ugyanannyit fognak érni, mint a tied, és végül egyformán semmivé lesznek majd :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) 7Heads Drago válasza Giovan! (#49) üzenetére

7Heads Drago
(addikt)

De legalább hozzátettél az itt folyó diskurzushoz... Ja várj, azt most sajnos nem sikerült
Jah mert te igen.
Csak szarozni tudod a Huawei és Kínát miközben te is bőven használsz kíni termékeket-termékeket. És minden hasonló topikban ugyanazt nyomod. Ezzel a hozzáállással te mit teszel hozzá a fórumhoz-topikhoz?
Az általad linkelt cikk pont semmit se mond. Hasonlót lehet az amcsikról is írni, csak a neveket, helyszíneket, dátumokat kell átírni. Az amcsik bárhova nyúlnak csak a szarkeverés megy, rend nem lett sehol se. Miközben otthon náluk is nagyok a gondok.
Nem sértődtem be, csak marhára unalmas ez az egész amit csináltok.
Kb van 5-10 ember aki hasonlóan áll hozzá itt a fórumon. Van másik 5-10 ember a másik oldalon is. És még van legalább 300.000 tag aki rá se bagózik. Sose értettem hogy miért jó másokat, más termékeket szarozni. Nem hiszem hogy hasznod van belőle. De érdemes lenne vele orvoshoz fordulni...
[link] [link]
Sajnos én alapból kerülöm az olyan negatív hozzáállású embereket mint ti. És ettől talán még nem vagyok kínai se. Persze rám lehet fogni hogy nem foglalkozok eleget pl az ujgurokkal. A világon nagyon sok helyen van gond, és ha titeket itt kiver a víz a fórumon ott akkor se fog változni semmi se. Mivel te-én kishalak vagyunk. De persze vergődni lehet rajta.
Na de én tényleg befejeztem. További jó süketelést.
A 9-es hsz-t csak te látad offnak mindenki más szépen átlépett rajta. Viszont az hogy ebből kifolyólag már vagy 20 hsz született na az már tényleg topik offolás. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.