Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Uhh, ez aranyos :Y

...

(#2) Asador


Asador
tag

Faja... Bár jobban örülnék már végre ha pl a holografikus tárolók lennének testközelben... Egy lemezen tárolhatnám minden cuccom...

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Vajon az IntelliSeek-hez hasonló eljárást más gyártók is alkalmaznak?
Nagyon jól hangzik...

(#4) JColee


JColee
őstag

ez az IntelliPower a régebbi modelleken nem marketing bullshit volt?

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

300 dollár. jó volna, ha kishazánkba se sokkal drágábban gyűlne be...

(#6) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Örülök nagyon neki, legalább a kisebb vinyóknak rendesen lenyomja az árát idővel.

(#7) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Az ára még magas, és nálunk sajnos nem ennyi lesz :)

https://vertigostore.eu

(#8) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

jól hangzik a 2 TB... kicsit olcsóbbak lesznek a kisebbek... na majd bővítek lassan

There is no cloud, just other people's computers!

(#9) zed1983


zed1983
őstag

hmmm 2TB nem rossz nem rossz... :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#10) luw2win válasza JColee (#4) üzenetére


luw2win
őstag

de :U , nem tudom hogy most mit hoztak ki belőle

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#11) audi100td válasza JColee (#4) üzenetére


audi100td
nagyúr

De és még most is az (legalábbis a 2TB desktop változatnál, nem hiszem hogy itt változott volna a helyzet), elég erős megtévesztés. :(((

(#12) #95904256 válasza audi100td (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ezt honnan lehet tudni?

(#13) DroneZ válasza ngabor2 (#5) üzenetére


DroneZ
aktív tag

egyetértek, de vajnyi kevés esélyt látok rá...

(#14) 14adam


14adam
addikt

Na 2 ilyet elfogadnék.Azt is Raid-be :)

[ Szerkesztve ]

(#15) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Mikor lesz a WD-nek is 500-as, egytányéros greenje?
Most már igazán kiadhatnák...

[ Szerkesztve ]

(#16) audi100td válasza #95904256 (#12) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kimutatták tesztekben pl.: [link] ... simán 5400-as a green széria.

[ Szerkesztve ]

(#17) Taky


Taky
senior tag

Szép nagy. Bár én simán elvagyok 160Gb-al is, úgy, hogy még DVD-t sem szoktam írni... :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#18) Dr. Akula válasza audi100td (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tárolásra elég az.

(#19) P00By


P00By
nagyúr

Hihetetlen hol tartunk :)

(#20) audi100td válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kimondta, hogy nem?! :U

Örülök, hogy vannak megint 5400-es illetve már 5900-as vinyók is, én is ilyet fogok venni majd ha már kapható lesz a Seagate megoldása.

De a probléma az, hogy a WD elég keményen hazudozik, nem tudom feltűnt-e...

(#21) shteer válasza audi100td (#16) üzenetére


shteer
titán

jó is lenne 1 :) csöndes, hűvös

..szerintem jónak tűnik

(#22) rii válasza P00By (#19) üzenetére


rii
nagyúr

jaja .... :U kiváncsi lennék a jövőre :D

20 megás hdd-m is van otthon ... amit használtam is ... persze másnak meg van 10 megás MFM-es ... (az nekem is, cska nem használtam, meg persze a 760-as, 320-as 5.25-ös floppy-k)

most meg már adat-nagyhatalom lehet bárki .... nem kell törölni többet a download dir.ből :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Szép, meg jó, meg minden csiribi technológia az ára viszont elég húzós, 300 dollár ami csak úgy átváltva is 60.000.- FT (szóval itthoni boltokban valahol 70 felett majd), viszont 1 TB -os merevlemezek már kaphatók itthon 21.000.- FT körül, mind a 7200 mind az 5400 -as változatból.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#24) waterman_


waterman_
aktív tag

ez az intelipower nem lehet, hogy bizonyos idő után szimplán lekapcsolja a motort? én eddig egyetlen egyszer tapasztaltam a 750es wd-mnél, hogy abbahagyta a működést. na mondom mi a mák történt? halkabb lett a gép éjjel kettőkor.. megtapogatom, semmi rezgés, pedig azért szoktam érezni, hogy rezonál. akkor már átfutott az agyamon, hogy na most akkor el kellett volna búcsúznom a rajta tárolt adatoktól előbb? total commander, rákattintok a meghajtó betűjére, tányérok felpörögnek, újra rezonál és nem pikk-pakk, hanem kb 3 sec alatt lépett be az egyik partíciója gyökerébe. azóta sem vettem észre hogy csinálta volna.
a meghajtó összes particióján ki van kapcsolva a helyreállítás, meg minden egyéb sallang, gyorsítótár, meg ilyesmik. sima régi sp2-es xp, tehát még a vista energiatakarékossági funkciója sem lehetett.
szóval szerintem lekapcsolják magukat, ha úgy érzik feleslegesen tekernek.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#25) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Kicsit sokallom a 90ezres árat érte(300USD). Kb 35-40e Ft-ért lehet kapni a másfél terásokat, olyan 50e-ig lenne reális az ára.

(#26) Csabee.


Csabee.
nagyúr

jó dolog, még nagyon drága de lesz ez is olcsóbb :)

Üdv: Csabee.

(#27) Dr. Akula válasza audi100td (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát én most nem mernék Seagatet venni, az 1TB-s vinyóik (meg vmelyik 500-as széria) gyárilag szarok, előbb tesztelje ezt le vki. :)

(#28) Dr. Akula válasza Thulcandra (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért jó az Intel SSD:

Keményen bűntet. 60k még nem lenne gáz, de itt euróban mérik majd, 100k lesz a kicsi, 200k a nagy.

(#29) NagyVillany válasza Asador (#2) üzenetére


NagyVillany
tag

Holografikus?
heh arra még várni kell, de sztem előbb jönnek be más technológiák testközelbe mint az (pl nagy SSDk)

Kicsit körülnéztem most neten, többek közt ITT is épp van egy pár héttel ezelőtti cikk, hogy kb hogyan is áll ez a több mint 5 éve ígérgetett téma, hát 18 ezer dollár most egy meghajtó, és tömegtermelés esetén (sok év mulva) 50 dollárra saccolt lemezár ami 300 GB-nál jár most.

Szóval ha össze is jönne n+1 év mulva az 50 dolláros (10 ezer ft ) üres lemez, még annál is jóval olcsóbb a már most kapható 2 terás vagy 1.5 terás vinyóval tárolni, és akkor a holográf meghajtót még nem is számoltam

Amúgy ha már "testközelben" lenne a holografikus téma, és hasonló árban kijönne mint a vinyó, (pl lehetne kapni 300 gigás lemezt 5 ezerért, amit siman kezel minden eddigi meghajtó) én kb akkor is az 1.5 terás vinyót választanám 30 ezerért mint 6 lemezt, mert ott azonnal kéznél van minden, és egyszerübb az adatokon módositani törölni, rámenteni, és a 6 lemez amit ki-be kell rakosgatni tuti nagyobb veszélynek van kitéve karcolodás akármi miatt, mint egy vinyo.

De ha a pénz nem számítana, lenne normális fizetés itthon, akkor azt csinálnám mint a német haverom, gyűjti az 500 gigás 2.5 colos vinyókat, 70-80 euró mostanában /db ottan, és már van neki 15-20 db, mindegyiken mind2 oldalt matrica aztan ceruzaval teleirkálva épp miféle cucc van rajtuk. Lehet nyomatni menetközben notbukhoz is, meg asztali gépnél E-sata dokkolóba benyom, és azonnal jönnek a mappái.
Szerintem mostani viszonylatban ez az adattárolás optimális gyors legkényelmesebb módja.
Holografikus dolog gondolata nálam úgy rúgna labdába, ha 50-100 terás lenne egy lemez :)

desokatirtamneakartamennyit, de5percalattbegépeltemamugy

(#30) IDM válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


IDM
tag

Azért az, hogy volt 1 firmware bug még nem jelenti azt, hogy a hardver is xar :U

(#31) rii válasza BRinyo (#25) üzenetére


rii
nagyúr

de hát ez bevett hagyomány, hogy az újonnan kijött HDD-knek a legrosszab a Ft/GB aránya .... (reégebben Ft/MB) (...lassan már Ft/TB)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) Dave™ válasza IDM (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

csak a huzavona, míg elismerték ők cseszték el...szépen jelzi a cég mentalitását. Én se vennék seagate-et.

(#33) CocooN-z válasza waterman_ (#24) üzenetére


CocooN-z
őstag

Azt nálam is csinálja, Vista feature :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#34) ^Clown válasza zed1983 (#9) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bizony nem ;]

(#35) shteer válasza CocooN-z (#33) üzenetére


shteer
titán

sima régi sp2-es xp

ez úgy látszik xp fícsör ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36) NagyVillany válasza CocooN-z (#33) üzenetére


NagyVillany
tag

Hát szerintem meg ennél is alapabb, ugyanis 10-15 éve jobb BIOSokban ottvana HDD power down, aminél belehet lőni hány perc tétlenség után állitsa le a HDDt

XP-nél vezérlőpult - Energiagazdálkodás ablakban lehet állítgatni
Vista tudtommal a rendszervinyon kivüli vinyokat alapbol lelövi 1 idö utan

Amúgy nem találkoztam olyan oprendszerrel, win7 et is beleértve, ameik ne tekergetné fel 20percenként a leparkolt vinyokat fölöslegesen, ígyhát nálam a raktárvinyok power kábeléről kivannak vezetve kapcsolók amikkel én kapcsolgatom fel néhanapján 5 percre adott hdd-t amig turkálok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Akula válasza IDM (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem tökmindegy hogy mitől kúrja el magát véglegesen, ha elkúrja, akkor szar.

(#38) audi100td válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az még a 7200.11-es széria volt, kb. 1 hónapja vettem 7200.12-t, eddig nincs vele semmi gondom... tudom ez nem sok idő, de ilyenkor már felpörgési gondjai voltak a korábbi 7200.11-es hdd-imnek.

(#39) anulu válasza ngabor2 (#5) üzenetére


anulu
félisten

na jah... kéne vinyó megint, de valahogy mire beér hozzánk ennél sokkal többe kerül.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Tidus


Tidus
addikt

Ha ide ér hozzánk is, egyre valszeg befizetek! Én W.D. párti vagyok, és maximálisan meg vagyok elégedve a termékekkel! Pedig nálam kikapcs nélkül mennek állandóan! A HDD p.d.-t sem használom! Ha gondja lenne úgy is látnám a Sentinel-ben!

(#41) boba6


boba6
aktív tag

A másik az IntelliPower, amely a motor fordulatszámát képes automatikusan beállítani az igényelt adatátviteli sebességnek megfelelően.
ezt a kamu dumát minek kell erőltetni? :W

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#42) InVino86


InVino86
aktív tag

en elfogadnek 5DB ilyen 2TB-s vinyot raid 0-ban :)

(#43) Sotho válasza boba6 (#41) üzenetére


Sotho
őstag

Erre én is felfigyeltem. Ennek némileg ellentmond hogy az író-olvasó fejek lebegnek a tányérok felett.

k3l3r0n : 300dodo~60k

(#44) Dr. Akula válasza InVino86 (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én ugyanezt Intel X-25E-vel. :D

(#45) ttt1


ttt1
őstag

És akkor ez már alakul?:)

A talanted team from Swinburne University of Technology in Australia might be on their way to unleash new technology that can hold at least 1.6 TB of information on an optical disc. That's 32 times the storage capacity of a 50 GB Blu-Ray technology, and the team is optimistic as they claim their new technology could scale to 10 TB per disc in 10 years time.

[ Szerkesztve ]

(#46) glutamin válasza ttt1 (#45) üzenetére


glutamin
őstag

Alakul esz szépen. Ha lemegy az ára 20e környékére, akkor benevezek egyre (az még mondjuk legyen 1,5-2 év). Addig marad az 500-as samu, ami már kezd szűkös lenni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47) lazydog válasza ttt1 (#45) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon ígéretes technológia. :C
A hazai bulvársajtó szerint "öt dimenzióban" őrzi az adatokat, és tízezerszer annyi adatot képes tárolni mint a hagyományos DVD.
Ha ez így igaz, több mint 40 TB lesz a kapacitása.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#48) InVino86


InVino86
aktív tag

Intel X25E-bol tobb kell mint 5 :))

(#49) Csabee. válasza glutamin (#46) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:D addigra meg lesz 4tb-os :D

Üdv: Csabee.

(#50) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

2TB?!:D
Egész életemre elég lenne annyi hely!:D
Bár elfogadnám azért, de 60-ért inkább 3db 1 Tb-os HDD-t vennék!:D

Migiri, migiri, úgy ám! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.