Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Kiprobalnam szivesen. Biztos faja.

(#2) contaxg válasza rottenbull (#1) üzenetére


contaxg
veterán

Már vártam nagyon! :)
Ha olyan lesz mint a többi akkor nem lesz gond!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3) xmaas


xmaas
őstag

Nem semmi biztos elmeny vele fotozni .

Ennyi penzert igazan adhatnanak egy puskat is amire ra lehet ileszteni az obit legyen teljes a "sznájper " elmeny :D

(#4) 80hun


80hun
addikt

Ez az ekvivalens gyújtótáv érték honnan jött? A Leica SL FF gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) szp1 válasza 80hun (#4) üzenetére


szp1
addikt

Megelőztél....24x36 mm szenzor.
Egyébként ki használ Leica SL rendszert? Csak mert az 500px-en például 136 db kép van, amit (EXIF szerint) ezzel lőttek.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6) fi:zi'k válasza 80hun (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ejj, jogos. Mással is foglalkoztam, aztán APS-H lett belőle, abból meg ez. :D Javítottam. :R

(#5) szp1
Gondolom aki megteheti. Már eleve az ára eléggé korlátozó tényező.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Durva darabok, biztos van súlyuk is rendesen. :D

(#8) t72killer válasza hemaka (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki ilyet vesz, annak belefér a büdzsébe egy targonca :D

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) kavita


kavita
csendes tag

Én vettem ilyet mikor megjelent tavaly, ezzel támasztom ki az ajtót ha huzat van.

(#10) [CsuCsu] válasza szp1 (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Gondolom ilyesmi rendszereket olyan fotosok hasznalnak, akiknek a munkaltatojuk fizeti. Divatszakma, NG, allami rendezvenyek hivatalos fotosai. Hobbifotosnak eros tulzas.

Valamikor tavaly olvastam egy cikket amiben NG-nal dolgozo srac ecsetelte, hogy 60 ezer angol font erteku fotos felszerelest visz magaval. Csak az egyik objektiv valami 10k font.

[ Szerkesztve ]

(#11) szp1 válasza [CsuCsu] (#10) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem ez nem munka váz, már csak azért sem, mert a - szinte egyetlen - kritika az ergonómiáját éri.

[link]

Idézet a végéről :
"So, basically, it's a good choice for someone who wants a fast full-frame mirrorless camera but who's not looking for a compact size. It has some design flaws, but so does the A7 series, and they're otherwise pretty well matched on feature tradeoffs, photo and video quality. The question becomes, how much are the better performance and the Leica badge worth to you?"

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#12) #72042496 válasza szp1 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy ilyen objektívnél mekkora részét teszi ki az árnak az, hogy egy jó minőségű precíz szerkezet, és mekkora részét a Leica márkanév? Vagy ha úgy tetszik, a Canon vagy a Nikon mennyiért adja az ilyen tudású objektíveket?

Nem értek a fotózáshoz, csak kíváncsiságból kérdezem.

(#13) fi:zi'k válasza #72042496 (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem hiszem, hogy lehet számszerűsíteni, mindenesetre elég komoly a Leica név felára, illetve az sem jelent előnyt, hogy sosem lesz tömegtermék, szemben pl egy profi Canikonnal.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) pomorski


pomorski
őstag

Biztos jó, biztos drága, biztosan kipróbálnám, ha megtehetném, de nemhinném hogy sor kerülne rá.

(#15) szp1 válasza #72042496 (#12) üzenetére


szp1
addikt

Az obiról még nincs teszt, tehát nem sok értelme van hasonlítgatni.
Viszont a Leica SL ( 601) váz, amire való, az 2-2,5x drágább, mint a többi ismert top FF ( Canon, Nikon, Sony, és az új Pentax ).
Gondolom az obi is hasonló szorzóval hasonlítható. Bár az is lehet, hogy más üzleti modell van : a váz baromi drága, az obi csak átlagosan ( ez vicc volt ) ;)
Ennyi a brand ára.
Mondjuk ennek nem is ragasztja le szigszalaggal a logo-ját az ember.... ;]

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#16) #06658560 válasza szp1 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor néztem, akkor a Leica a kamerák mellé talán PS-t adott. Gondolom annak az ára is kifizetésre került.

(#17) szp1 válasza #06658560 (#16) üzenetére


szp1
addikt

Ezek a szoftverek járnak a vázzal :

Remote Control (USB): Leica Image Shuttle SL; Remote Control (Wi-Fi): Leica SL app (Android/iOS)

forrás

A 6900 EUR-hoz képest a PS persze igazán lehetne ajándék.
( A Samu a vicik-vacak apró milc-jéhez - a nevét már nem tudom, talán n1 volt,- Lr 5-öt adott mellékelve )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#18) #06658560 válasza szp1 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondom, mikor néztem. Ami nem ma vagy tegnap volt. M9, R akkor biztos kapta, az SL lehet nem is létezett még akkor.

(#19) szp1 válasza #06658560 (#18) üzenetére


szp1
addikt

Azóta kitört a spórolás....

( Az M9 egy nagyon nyálcsepegtetős gép, ha lenne rá keretem nem haboznék megvenni )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20) rottenbull válasza szp1 (#17) üzenetére


rottenbull
senior tag

A lencse egy vagyon, de te azon sirankozol, hogy milyen ingyenes szoftver jar hozza :D
Megelhetesi hobbi fotos talalkozasa a felso kategoriaval.

(#21) szp1 válasza rottenbull (#20) üzenetére


szp1
addikt

Olvasd már el a párbeszédet.....nem én hoztam elő a szoftvereket.
Gondolom Te vagy a felső kategória. ;)

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#22) rottenbull válasza szp1 (#21) üzenetére


rottenbull
senior tag

A Leica a felso kategoria, es meg mindig ugy tunik, hogy a te kommented szolt arrol, hogy a Samu mit is ad, es itt is belefert volna. Erre ment a komment. Minek adjanak PS-t vagy akarmit ? Senkinek sem kell egynel tobb beloluk.

(#23) szp1 válasza rottenbull (#22) üzenetére


szp1
addikt

Ez vicc, ugye..?
Az csak válasz volt...de mindegy is, ennyit nem ér az egész.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.