Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FlashLed


FlashLed
senior tag

Úgy kellett ez is mint egy falat kenyér.
Na viccet félretéve a 10Gb hálókártya nem butaság, bár egyelőre nincs rá szükség. A többi meg a motorháztető alatti "javítgatás".

The Mechanic

(#2) snecy20 válasza FlashLed (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Jah, +100 dolcsiért...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) zzola


zzola
félisten

+100 dollárért igen csak lehúzás szaga van!

(#4) tibaimp válasza zzola (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak az Intel 10G-s hálóvezérlő csipje 80 dollár....úgy, hogy ahhoz képest nem is emelkedett olyan sokkal.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) #72042496 válasza FlashLed (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szükség, illetve igény az szerintem bőven lenne rá, csak nem ennyiért, és nem úgy, hogy ritkaságszámba megy, ha egy-egy otthoni eszközben van 10 GbE támogatás.

(#6) Shkiz0 válasza #72042496 (#5) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kezdenek mar a felso hazba beszivarogni, de meg kell szerintem par ev mire a halandok is meg birjak fizetni.
A fo gond inkabb ott van amugy, hogy egy 10g-s router kerul heroin arba, es egy komplett 10g-s topologia kiepitese jelenleg eleg huzos.
Plusz otthonra meg rok felesleges. Kis/nagy vallalkozasoknal ahol sok adattal dolgoznak ott megerheti, de ott tobbnyire eddig is leszartak az arat, ha kell kell alapon megvettek ha szukseg volt ra ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7) tibaimp válasza #72042496 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, uncsitesóm kénytelen volt venni egy asus 10G-s hálókártyát, mert 2/2-es internetje van otthon. Mondjuk az lehet, hogy így olcsóbban jött ki, mint egy hasonló lappal.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) berVi válasza zzola (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Akkor szagolgassa meg kicsit a szagerto ur, ugyanis kulon megveve 500 dollar egy ilyen chip-es kartya.

[ Szerkesztve ]

(#9) berVi válasza Shkiz0 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

En meg pont nem latok az egvilagon semmi javulast, ugyanugy atom premium ficsornek szamit, es mind ugyanazt a meregdraga szar chip-et hasznalja (Intel X540/550), mint 5 eve. Erthetetlen.

Najo, van mar AQC chip, ekore epitettek kb 2-3 alaplapot mutatoba, ez meg mindig rohadt sovany. Nyilvan ez is mind Z370-es high end cucc. Intel meg csak az X99/X299-ekben... De hat ez mar 3-4-5 eve is igy volt. Jo lenne, ha nem csak 100 ezres lapokban lenne ez elerheto :U

(#10) .mf


.mf
veterán

Sage goes in all fields

FTW már volt, most SAGE, vajon mik lesznek a következő alaplap-nevek? LOLWUT? DAFUQ? ROFLCOPTER?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Shkiz0 válasza berVi (#9) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Es megis mire?
100 juzerbol 1 ha valoban hasznat is venne jelenleg.
Itthon meg az internet is elegge gyerekcipoben jar a nyugathoz vagy tengerentulhoz kepest.
Az hogy az orszag kb 5 vagy 10%-a (nem neztem utana de biztos e korul mozog) van olyan szerencses helyzetben, hogy 1 gigas nettol nagyobbat kothessen meg senki se fogja olcson adni.
Evek kellettek a gigabit elterjedesehez is, sot mar miota elerheto es meg net szempontjabol meg most kezd a gigas net is erdemben terjeszkedni.
Adatmozgatas szempontjabol mas a helyzet. De ott meg ha szukseg van ra mar reg megoldottak.
De eleg csak megnezni a nagyobb gyartokat (mikrotik,ubnt,asus es sorolhatnam meg egy darabig) most kezdik lehozni a mainstream kategoriaba is a 10g-t.
Mire eljutunk oda, hogy a mezei 20-25k-s lapon is 10g lesz az meg jo par ev. Es nem azert nem teszi ra a gyarto mert geci, hanem mert amig 1db 50k-s "gamer" lapra jut 20 "fapad eladas" addig nem fogja ratenni mivel akkor emelnie kellene az aron amit meg sokan nem akarnak megfizetni.
Itthon se mindenki szaladgal 25millas kocsikkal, meg veszi raklapszamra a 1080ti kartyakat sajnos, pedig biztosan sokan szeretnek, csak hat nincs ra keret.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12) jedis


jedis
senior tag

Azért nem kicsit ingoványos, ez a 299-es chip set ! :Y Nem nagyon volt nyomon az Intel, mikor ezt összehozta . Anno arról volt szó, hogy vigyázni kell, mert lesznek olyan alaplapok, melyek nem támogatják a Kaby Lake-X procikat, csak a Skylake-X -eket. Ez még meg is érthető, hisz ki vesz egy méregdrága alaplapot, hogy egy I5-ös procit pattintson bele ? :U Ellenben a napokban belebotlottam egy olyan alaplapba, amely meg "CSAK A Kaby Lake-X PROCESSZOROKAT TÁMOGATJA" !!!!! :Y :Y :Y :Y :Y Szóval összesen csak két processzort, az I5-öst, és I7-est ! :F Szép, mikor az ember tudatlanul belehúz egy ilyen alaplapba, aztán csodálkozik, hogy most mi van ????? :Y Gigabyte X299 AORUS Gaming

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) #72042496 válasza Shkiz0 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Itthon meg az internet is elegge gyerekcipoben jar a nyugathoz vagy tengerentulhoz kepest."

:Y

Ebben éppen hogy jól állunk a nyugathoz képest, a tengerentúlhoz képest meg aztán főleg. Egyébként nem az internet miatt kellene otthonra a 10 GbE, hanem hogy a helyi hálón lehessen már port aggregation és hasonlók nélkül értelmes sebességgel adatokat mozgatni.

(#14) Segal


Segal
veterán

Inkabb a Z390-es lapjat mutogatna mar az ASUS (is:DDD)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Valaki legyen oly kedves, és mesélje már el nekem, hogy hogy jön ki a 4*16=44 matek?
mert a 7980XE-ben is csak 44 PCI-E lane van.

(#16) Gdi


Gdi
senior tag

Nyilván pci-e hub/multiplexerrel. Mint megannyi más helyen is szokás.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) R̲e̲m̲ válasza Gdi (#16) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

az máris nem natív 4x16... Ez is csak mese habbal. olyan mintha egy usb3 hubba beledugnál még 4 hubot meg azokba is 4x4x4-et és tádáá máris van 64 usb3.0-ád, csak ne próbáld egyszerre használni az összeset...

Viszont erős pozitívum, hogy nincs rajta ergébé-orgia :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kellett már ez a kis tuning, mert olyan ócsójánosnak néz ki, aki leszurkol 160 rugót az elődmodell asos ws x299 sage alaplapért... meg a 100-110 rugó körüli procikkal se lehet már rendeset villantani...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Gdi válasza R̲e̲m̲ (#17) üzenetére


Gdi
senior tag

És ugye arról sem kell megfeledkezni, hogy azt a 2db 10Gbe-t is csatlakoztatni kell valahova.
Meg az aprólék.

CPU 44 + NB 28
Szum 72
Belefér hub nélkül is. Bár nem natív.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#20) R̲e̲m̲ válasza Gdi (#19) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

vga-t tudtommal nem kötnek nb-re :F
bár, ha ebből indulok ki, lehet tévedtem :R

DMI 3.0, released in August 2015, allows the 8 GT/s transfer rate per lane, for a total of four lanes and 3.93 GB/s for the CPU–PCH link - ha jól értelmezem a wikit, akkor ez egy 1szeres pcie 3.0-nak felel meg

PCI Express 3.0 Base specification revision 3.0 was made available in November 2010, after multiple delays. In August 2007, PCI-SIG announced that PCI Express 3.0 would carry a bit rate of 8 gigatransfers per second (GT/s)

tehát lehet natív mégiscsak, de a kártyák közti komunikációnál lehet bottleneck a DMI szűk kereszmetszete miatt. (már ha 4db x16-os VGA-t tesz bele az ember)

[ Szerkesztve ]

(#21) Gdi válasza R̲e̲m̲ (#20) üzenetére


Gdi
senior tag

Akárhogyis, szerencsére engem nem veszélyeztet, hogy bármi hátrányom származna ebből :)
Továbbá javítanám magam, hogy ICH-t akartam írni, nem NB-t.

Max használják 4* 8x módban natívan (ha van úgy drótozva foglalat)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#22) #16939776 válasza bambano (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

ASUS.. The BEST motherboard - Best-selling a csomagolása szerint.. Drága

Ezeknek minden kétségedet legalább kétszer el kellene oszlatnia, hogy bármilyen módon ezzel mellé-nyúlhatsz ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) tibaimp válasza jedis (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarlak sem kioktatni, sem megbántani, de én pont ezért, MINDIG áttanulmányozom a kinézett lapok letölthető alaplapi könyvét. Konkrétan az általad említett lap esetében még ezt sem kellett volna, mert rögtön a linken, a fő oldalon írja: "Supports Intel® Core™ i7-7740X & i7-7640X (4 Cores) Processor Only"

Ettől függetlenül ram kompatibilitási teszt fontos, olyan ramot választok, amit teszteltek a lapban, stb...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) bambano válasza #16939776 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nálam best selling, egy rakás korábbi asus ws alaplap működik a gépeimben, és mostanában már vettem szerver alaplapot is tőlük, meg komplett szerver gépet. Ez az alaplap most konkrétan bruttó 60,390 forintért van az iponnál. Ezek a cuccaik nekem bejönnek.

de most egy plusz százasról beszélünk. azért ez egy kicsit durva akkor is, ha egy rendes dual 10 gigás hálókártya egy százas körül van nettóban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) jedis válasza tibaimp (#23) üzenetére


jedis
senior tag

Azért az Intel adhatott volna minimum egy olyan kikötést az alaplap gyártóknak, hogy erre a platformra olyan alaplap adható ki, hogy a Sky-t mindenféle képen támogatni kell, és mondjuk opcionálisan a Kaby-t. No de olyat, hogy csak a Kaby-t, már megbocsáss ! Ez olyan, mint ha kiadtak volna egy olyan Ferrari-t, amibe max. egy 1.8-os turbómotor választható. :U Az AMD ezt már elkövette, csak a másik vonatkozásba, mikor engedték az alaplap gyártóknak, hogy a régi chip-settes AM3 -as alaplapokba bele lehetett rakni az FX procikat. :U No az meg trabant kaszniba V6-os turbó ! :W

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) Tidus válasza bambano (#18) üzenetére


Tidus
addikt

Hát a 100-110 rugó körüli procik, igen csak az alja.
A villantás 200-220 rugónál kezdődik, de az is csak az átlag.

(#27) mepet


mepet
addikt

2x 10Gbit: végre valami értelmes fejlesztés! +100 dollárt nevetve megér.

Mennyi lesz így az ára összesen kb?

(#28) bambano válasza mepet (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két kiló.
füstüveg hátlappal 250 :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) mepet válasza bambano (#28) üzenetére


mepet
addikt

Juj! :U

(#30) Gdi válasza bambano (#28) üzenetére


Gdi
senior tag

kétezer HUFért oké, annyiért elnézzük nyűgjeit.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#31) tibaimp válasza jedis (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó, ebben mondjuk igazad van....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) Synthwave válasza Gdi (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "kilót" a szleng százra, ill. százezerre használja.

Szóval ja, kéccáz forinté jöhet ide is. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.