Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duree


Duree
veterán

6Tb hol a határ amit még bele tudnak gyömöszölni egy ekkora lemezre.1988,mikor elkezdtem villamosmérnökként az informatikával foglalkozni még csak 10 Mb hdd voltak majd megjöttek a csodaszámba vehetö 20 majd 40Mb változatok.Az emberek hihetetlen csodálkozó arcal kérdezték,ez meg hogy lehet,ennyi adat hogy fér el rajta? Na most nézzük meg.

duree54

(#52) vimes válasza MaUser (#34) üzenetére


vimes
senior tag

Aha. Sokan jönnek ezzel, hogy filmeket/sorozatokat tárolnak a vinyón. Én ezt sosem értettem. Miért jó, hogy ott van a HDD-n és foglalja a helyet? Közben meg lehet, h az adott epizódot/filmet soha, vagy mondjuk egy év múlva nézi meg újra. Ezért szvsz full felesleges a HDD-n tartani. Letölteni egyáltalán nem sok idő. Én pl. miután megnézem, törlöm az efféle tartalmakat. 500 gigás vinyót használok, ebből 400 GB általában mindig szabad, nekem még egy ekkora HDD is sok.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#53) Patice válasza Duree (#51) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem még nagyon messze. Ez az 5 és 6 TB is csak egy lépcső. 8 TB már a spájzban...

A különböző új technológiákkal szerintem még sokáig lesznek ilyen méretű (3,5-es) HDD-k, csak egyre növekvő kapacitással. Fogunk mi még pár év múlva 10 TB fölötti HDD-ket is használni. Ebben biztos vagyok. :K

(#52) vimes:

Vannak olyan tartalmak, amik pár hónapon, vagy 1-2 éven belül eltűnnek a netről. Azok szinte beszerezhetetlenek újra. Filmekből, sorozatokból persze, hogy nem kell annyit tárolni.

Én pl. rengeteg zenét gyűjtöttem össze. Nem tartom meg mindet természetesen, válogatok folyamatosan, de amiket megtartok és biztosan újra is meg fogok hallgatni, az már most kb. 2 TB összesen. És ez még csak a zene. Ennek a gyűjtemények egy része már nem elérhető. Amiket 3-4 éve szedtem le, azokat már nem találtam meg nemrég.

Én ezért tárolom ezeket, másolatban is, mert számomra értéket képvisel.

Filmek esetén pedig én betoltam a Blu-ray lemezeimet is HDD-re. Egyrészt a kényelem miatt, másrészt a blu-ray lejátszómtól jobb képet ad ugyan azzal a tartalommal a médialejátszóm, amiben nincs optikai meghajtó.

Az olyan filmekből, ami többször nézős, abból megveszem a Blu-ray-t, ha jó áron van és megengedhetem magamnak. Szerencsére ilyen filmből nincs sok. És "biztonsági mentésnek" ott van akkor az eredeti, gyári lemez.

Az újabb filmek meg természetesen megnéz és töröl, de amikor van időm filmet nézni, akkor azt a 10 percet sem akarom kivárni, amíg lejön. Letöltöm előre és kész. Amikor meg akarom nézni, akkor van miből választani. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54) FefeeX válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Sem a sebesség, sem az ár miatt nem bánom, hogy kihaltak otthoni felhasználás szinten az SLC-k. Ezek az SSD-k nem fognak 100 évig működni, DE egy átlagos, erősebben nyúzott vinyót is nagy eséllyel már rég a tűzre kellett dobni, mire a TLC oda jut, hogy elhalnak rajt. Plusz mikor 10 év múlva 900 GB-nál tartanak majd az SSD-k alsó korlátban, nagyon fogod siratni az épp elpukkant 120 gigás TLC-t... (aminek az akkori értéke kb egy sportszelet szintjén lesz)
Szóval nem azt mondom, hogy nem jobb az MLC bizonyos téren, azonos árért pláne, csak egyáltalán többet foglalkoznak(ol) a kérdéssel, mint amennyit egyáltalán érdemel.

A másik, egy életszerű példa. A Steam fiókomban 100+ játék van. Adott esetben, ha sokat játszanék, húznék egy 60as SSD-t cache-nek meg egy 4 terás vinyót, aztán feltolnám rá az összeset, mert így, a 120as SSD-re felfér a rendszer mellé 3-4 a programokkal, meg a szabad hely megtartásával. A 60 giga kessbe brutál sok dolog belefér ám... Mondjuk ha játszol az összes játék közül 5-6tal, azok cache adatai mind. És nem kell törölnöd a többit, etc. Egyszer elindítod, és onnantól mintha SSD-ről futna. (Mert technikailag onnan fut)
Szóval a nincs értelme, és a számodra nincs értelme közt is óriási különbség van ám...

vimes: #52 ehhez annyit, hogy szerencsére nem úgy gondolkozik mindenki, mint Te, különben netről sem tudnád letölteni, mert mindenki a másikra számítana. Az, hogy megvan nálad fix, az, hogy letöltheted, meg vagy igaz egy adott élethelyzetben, vagy nem. Pláne ha HD hanggal nézed, én pl nem szívesen várnék fél órát filmnézés előtt... (kicsit olyan ez mint akik nem oltatnak, mert nem betegszenek meg úgysem, szerencsére kevesen vannak, mert ha csordaimmunitás fölé megy a szint akkor jön a járvány...)

A fotókról, zenékről már nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#55) .mf válasza FefeeX (#50) üzenetére


.mf
veterán

NEM!!
Ezerszer le lett már írva, hogy nem így van! A gyártó nem ír ilyet. Aki ezt állítja, hazudik, vagy dezinformált. Felejtsük már végre el ezt, könyörgöm. A lemezek fix sebességen működnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#56) gghrtz válasza .mf (#55) üzenetére


gghrtz
őstag

Mondjuk jogos, mert azért elég nagy az adatsűrűség, és marhagyors a pörgés is. Annyira precíz a technika, hogy muszáj pontosnak lennie, nem lehet csak úgy össze-vissza alligatni a forgási sebeséget.

(#57) gabro0 válasza FefeeX (#50) üzenetére


gabro0
őstag

(#58) .mf válasza gghrtz (#56) üzenetére


.mf
veterán

Nem, ilyen sosem volt. Max laborban, de késztermék nem. Mint az köztudott, a lemezek akkor veszik fel a legnagyobb áramot, amikor felpörögnek - a sebességet tartani utána már töredéke. A sebességet állítgatni tehát nemhogy takarékos lenne, hanem ellenkezőleg, a gyorsítás-lassítás még többet venne fel. Továbbá másfajta motor kéne, összetettebb vezérlés, lemez-kar szinkronizációt folyton újraszámítani, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#59) demagóg válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


demagóg
aktív tag

...ólommentes - de a többi nem az?...

Többen is megválaszolták amit csak kiegészíteni tudok. Orvosi és autóelektronikát (és űrcuccok, katonai, stb.) leszámítva már mindenhol ólommentes forraszanyagot használnak. A gyártás problémásabb, jobban oda kell figyelni, a költségoptimalizálás (hőprofil módosítása a nagyobb kihozatal miatt, előkészítés elhanyagolása, stb.) mind kihat a minőségre. Az egyik probléma, hogy az ólmoshoz képest magasabb a forrasztási hőmérséklet, a hőntartási szakaszok is hosszabbak. A folyasztószerekre, felület előkészítésre is jobban kell figyelni. Az alkatrészek jelentős részét is át kellett tervezni a magasabb hőtűrő képességhez. Megannyi lehetőség a gyártási költségek optimalizálására. A forrasztás élettartama mindenképpen rövidebb mint az ólmosé. Idővel rideggé válik, és az ónpestis jelenség miatt néhány év múlva megbízhatatlanná válik a forrasztás. Ez nem kínai specialitás, a bérgyártók (és már nem csak azok) mindenhol próbálnak elmenni addig a határig ahol a (fél)kész-termék még éppen átadható állapotú a megrendelőnek. Az ólmos forraszanyagok sokkal jobban tolerálják ezeket a technológiai hibákat.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#60) Reggie0 válasza demagóg (#59) üzenetére


Reggie0
félisten

Az autoelektronika mar nem kivetel, regen az volt.

(#61) #56474624 válasza HyP3b0y (#39) üzenetére


#56474624
törölt tag

Majd mikor mindenki úgy gondolkodik, hogy a neten úgyis fent van, nem kell otthon eltárolni, akkor meg tudod, mi az értelme. :P

(#62) demagóg válasza Reggie0 (#60) üzenetére


demagóg
aktív tag

Tudok konkrétan olyat, ahol most is használnak ólmos forrasztást. Budapesti cég, elég közeli infóim vannak :)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#63) HyP3b0y válasza gghrtz (#44) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

10Mb alatt megértem. A baj az, hogy én ezt olyan embereknél látom, akiknél a net 20/1-es ADSL minimum. Sőt, van aki a 80/25-ös optikánál is ezzel szenved, a gép 24/7 azért megy hogy "jaj az ncore helyezésem".

modeller: Ezt részben értem meg. Egyrészt ha nincs többé "ncore és társai", kénytelenek lesznek csökkenteni a szerzői jogokat megfizető disztribútorok a saját áraikat, mert a jelenlegi nem véletlenül életképtelen (tisztelet a kivételnek). Az ilyeneknél viszont nem lesz seed probléma vagy törölt anyag.

Az artisjus-nak mint egyesületnek pedig azonnal meg kéne szüntetnie azt a gyakorlatát, hogy rengeteg pénzt szed be az üres adathordozókon keresztül (hiszen jogvédett tartalom az elmondottak szerint nem kerülhet rá).

Na ezt nevezem én idilli képnek :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#64) Reggie0 válasza demagóg (#62) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lehetetlen, attol fugg mit gyartanak, de altalanossagban mar ott is olommentest kell hasznalni. De gyartani akkor is lehet ha tilos, csak lebukni szar:)

[ Szerkesztve ]

(#65) Duree válasza Patice (#53) üzenetére


Duree
veterán

Most olvastam ,hogy az elméleti határ 1 lemez esetében a 6Tb.Tehát elméletileg ha 5 lemezben gondolkodunk akkor az 30Tb lenne.Igaz ez csak elmélet a gyakorlat ettől még nagyon messze van.Elég lassan haladunk előre.Úgy gondolom,hogy adattárolásra a Hdd még évtizedekig szolgálni fog hiába csökken az ssd ára.A fajlagos költségben még mindíg verhetetlen a jó öreg winyó.

duree54

(#66) Patice válasza Duree (#65) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van. HDD még sokáig lesz.

"Elég lassan haladunk előre."

Erre csak egy szó a válasz: marketing.

Jó pár kapacitásnövelő technológia van már a HDD gyárosok kezében, amiket szép lassan adagolva fognak majd bevezetni. Gazdaságilag nekik nem érné meg egyből 10-20-30 TB-os HDD-ket gyártani jövőre.

Csak szép lassan, ahogy a csillag megy az égen.

Mobiltelefonálás is kezdődhetett volna a videotelefonokkal, mert a technika képes lett volna már rá akkor. De úgy nem lett volna belőle akkora üzlet. És nincs ez másképp az élet más területén sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67) Reggie0 válasza Patice (#66) üzenetére


Reggie0
félisten

Mobiltelefonálás is kezdődhetett volna a videotelefonokkal, mert a technika képes lett volna már rá akkor. :)) :W

(#68) Patice válasza Reggie0 (#67) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem én állítom, hanem egy műsorban hallottam. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#69) velizare válasza Reggie0 (#67) üzenetére


velizare
nagyúr

megfelelően türelmes emberekkel biztosan.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#70) worxland válasza Patice (#68) üzenetére


worxland
addikt

Akkor biztos igaz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#71) sb válasza HyP3b0y (#39) üzenetére


sb
veterán

Azért aki ilyet jelet ki az lehet, hogy pest belvárosából nem nézett távolabbra.
Elég pár külső kerületet megnézni, ahol mondjuk se UPC, se Digi. Kompletten kerület szinten.
Nem is nagyon lesz... verseny nincs, van ADSL max 20-30mbittel.
És akkor ez még mindig elég jó sebesség, de itt sem egy kajálás alatt jön le egy 20-30GB-os HD film.

A másik, hogy nem minden tartalom elérhető online. Sajnos ez a felgyorsult nettel egyenesen arányos: mindenki azt hiszi minden elérhető, egyre kevésbé tárolnak és így egyre kevesebb a forrás. Próbálj meg egy 2-3 éves sorozatot letölteni akármelyik népszerű oldalról, meg fogsz lepődni mikor 1-2 seeder van és nekiindul 100k-val. Meg pl. aztán 2 napig nem jön semmi.
És ezek megint nem a legrosszabb esetek, viszonylag népszerű, csak icipicit régebbi sorozatoknál tapasztaltam. Ritka, egyedi tartalmaknál sokkal rosszabb a helyzet.

Hogy On is legyek. Árban sem meggyőzőek ezek az új HDD-k, de az 5 lemez végképp nem szimpatikus. Itt is leállt mindenféle érdemi innováció. Alig növekszik a tárhely, az árak sem csökkennek, az adatsűrűség sem halad sehova. Kéne a tárhely nekem is a jelenlegi 2TB-osok helyére, de már a kiegészítő 3TB-os is kicsit hangosabb. 4-5 lemezzel semmi jóra nem számítok.

(#72) HyP3b0y válasza sb (#71) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Vidéki vagyok, agglomeráció, 20/1es ADSL és már itt bőven belefér. Anno amikor az 1/0,128 volt én is ezt műveltem, azért van 1.5 TB-nyi HDD a gépben, de mára már teljesen feleslegesen.
Aki annyira igényes, hogy a teljes BD lemezképet szedi le egy 10-13 GB-os 1080p-s .mkv helyett, az valószínűleg rá is ér és ha már ott tartunk, ki is írhatja BD.
Amúgy meg ott van a 7-8 GB-os 720p .mkv, az előbb leírt netemmel cirka 40 perc és nem tárolgatom.

Aki ilyen ezres nézőközönséggel rendelkező sorozatokat néz és nem elég neki egyszer megnézni, az mentegessen.
De akkor példának: Flashforward, 2009-10, 1 évados, elkaszálták: 4 forrás, 3 magyar szinkronos, 1 dvd, több mint elég seed.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#73) FefeeX válasza HyP3b0y (#72) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tűnik fel, hogy az, hogy neked ez jó így és elég, nem feltétlen jó mindenkinek?
Örülök, hogy Neked ez így megfelel, de ne oszd már az észt, hogy bármi felesleges, mert Neked nincs rá szükséged!
Kösz :R

(#74) .mf válasza sb (#71) üzenetére


.mf
veterán

"Hogy On is legyek. Árban sem meggyőzőek ezek az új HDD-k, de az 5 lemez végképp nem szimpatikus. Itt is leállt mindenféle érdemi innováció. Alig növekszik a tárhely, az árak sem csökkennek, az adatsűrűség sem halad sehova."

Még az árvíz előtt vettem 2 TB-os Barracuda Green lemezt. Akkor 14k volt. Most az 1 TB-osok mennek annyiért, 2 TB még mindig 19k. Ha betelik és nagyobbra kéne cserélnem, a legolcsóbb 3 TB-os 25k, 4 TB-os 36k. Tetejébe a garijuk is rövidebb. Pedig azóta már 2-3 év eltelt, és még azóta sem normalizálódott a helyzet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#75) Reggie0 válasza .mf (#74) üzenetére


Reggie0
félisten

Van egy rossz hirem: Ez az uj normalizalodott helyzet, nem fog a regi szintre leesni.

(#76) sb válasza HyP3b0y (#72) üzenetére


sb
veterán

Köszi, hogy megmagyaráztál mindent. :)
Niylván ha leírtad, hogy van 20-as neted akkor ettől mindenhol és mindenkinek lesz gyors netje és véletlenül sem területfüggő, ahogy én írtam. Az nem számít, hogy pesten belül is alig pár kerületben van pl. upc, digi és a verseny agyonvágja az egészet. Az sem számít, hogy kb. utcáról utcára változik a helyzet még itt is...
Az is véletlen mikor a 14. kerületben, eléggé bent, nagy társasházban a T max 20mbitet tud ajánlani... IPTV mellé meg max 5-10-et.

Azt is megmagyaráztad, hogy 720p a nyerő... de mondhattál volna SD-t is rögtön. Vagy 1080p-t is le lehet tömöríteni 8GB-ra. Ez is megmagyarázva. :)

Sorozatból is szart szedek ezek szerint... szintén pipa.

A BD lemez is jó ötlet, hiszen ha nem 4GB-ost szedek le akkor egyből ki is írhatom... kár, hogy életemben nem láttam még BD lemezt sem, nemhogy lejátszót, ill. hogy többször annyiba kerülne az egész és még ráadásul sokkal körülményesebb is.
Most másoltam fel régi mp3 CD-kből vagy 100db-ot a HDD-re, 650MB*100=65GB. Elfér a HDD sarkában, de gyorsan visszatérek a CD-khez, mert öröm 100db-ot kezelni, tárolni, cserélgetni, ha elromlik anyázni. Ha drágább is mindez az pedig külön öröm.

szerk: Azért annyiban egyetértek, hogy a tárhellyel könnyen megszalad az ember, ha minden szart összegyűjt, valóban. De azért a másik fele sem igaz, hogy minden, mindig, azonnal hozzáférhető. Akinek ez fontos annak kell némi tárhely, de egészséges szinten, mondjuk 3-6TB-ot összerakni egy gépbe nem túl nagy összeg. Legalábbis normál árak mellett nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#77) sb válasza .mf (#74) üzenetére


sb
veterán

Én is előtte vettem a HTPC/NAS-ba 2x2TB-ot 2x1TB helyére.
Éppen az áremelkedés előtt egy héttel, tök véletlenül. 2x16k volt. Rá egy hétre már 25k felett voltak az 1GB-osok is, ha jól emlékszem. Csak ámultam.

(#78) Duree válasza Patice (#66) üzenetére


Duree
veterán

Ez így van sajnos,tökéletesen igazad van.

duree54

(#79) worxland válasza HyP3b0y (#72) üzenetére


worxland
addikt

Ne itt trollkodj. Ha neked nem kell ekkora vinyó, akkor menj máshova írogatni. Értékes hozzászólásod nem volt, a többi meg nem hiányzott.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#80) HyP3b0y válasza sb (#76) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem akartam megmagyarázni mindent, főleg nem rád tukmálni, csupán arra akartam rávilágítani, hogy bizonyos kompromisszumokkal, de igenis lehet nélkülözni ezt a hatalmas HDD dömpinget.
A netre írtam, hogy 10-es alatt érthető, afölött indokolatlannak tartom és sehol nem feltételeztem hogy mindenkinél google fiber van. Ha valaki olyan hülye hogy szar net mellé IPTV-t rendel, na az no comment kategória.

Az, hogy bizonyos dolgokat az ember lement, természetes, de nekem ne mondja senki hogy 6+ TB - akár külső - merevlemezre írt filmek tömkelege annyira fontos. És igen, nem egyet ismerek aki aranyárban veszi a külső vinyókat, teleírja le warezolt filmekkel (ráadásul van olyan hülye hogy SMS warezt használ amikor van ennek más módja) és betáraz annyi filmet hogy azoknak a negyedét sem látta még és miután folyamatosan töltöget, nem is fogja látni őket.

worxland: FEED ME! :P

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#81) worxland válasza HyP3b0y (#80) üzenetére


worxland
addikt

Érdemben ez az ömlengés mit tett hozzá a topik témájához?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#82) .mf válasza Reggie0 (#75) üzenetére


.mf
veterán

Nem örülnék, ha innentől ez lenne az alsó árküszöb, és nem csökkenne már soha.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#83) Reggie0 válasza .mf (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat azota eltelt majdnem 3 ev, szoval van 3 evnyi inflacio es kevesebb a szereplo a piacon. Szerintem itt megallt a sztori.

(#84) FefeeX válasza .mf (#82) üzenetére


FefeeX
veterán

No igen, minden esetre most majdnem rendeltem egy 3 terást, mert az jön ki fajlagosan legolcsóbban, és nem ártana egy plusz lemez a NASba... :) Csak ugye fene tudja, alakulnak-e az árak, pláne az új sorozat miatt, plusz érdemes-e várni ezekre... :F

(#85) .mf válasza Reggie0 (#83) üzenetére


.mf
veterán

Az elmúlt pár évben épp alacsony volt az infláció. Nem is a kevesebb szereplő, hanem a pofátlan kartellezés. Még most, 3 évvel később is bőven 1.5x árak vannak, pedig volt közben technikai fejlődés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#86) Reggie0 válasza .mf (#85) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne forint alapon nezd az arakat. 2011 novembere ota 190Ft-rol 224 kore ment a dollar.

[ Szerkesztve ]

(#87) HyP3b0y válasza worxland (#81) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ohh, érdemben?

Semmit. Ezt hívják OFF TOPIC-nak.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#88) sb válasza HyP3b0y (#80) üzenetére


sb
veterán

Értem miről írsz, de az a gond, hogy 1-2 lényegi elem ebből nem áll meg.
Tényleg nem elérhetőek a tartalmak mindig és mindenhol. Persze ez is tartalomfüggő, nyilván egy 5-10 éves játékot akármikor le tudsz tölteni. Talán egy népszerű angol filmet is... de pl. magyar filmet, zenét már nem igazán találsz meg évekig letölthető állapotban.

A net eléréssel kapcsolatban szintén nem látsz valós képet sajnos. Amiről írtam a példát az BP és nem is peremterület. Csak ismételni tudom, nézz szét, én is megtettem és csak ámultam. konkurens szolgáltatás pár kerületben van, amúgy pedig 1-1 szolgáltató. Van ahol szinte semmi.
T-nél sem kívánságműsor amit írsz. IPTV van és kész. Tehát a választás úgy módosul, hogy TV+szar net vagy net TV nélkül.

A többi már valóban ízlés kérdése, de azt sem elegáns elítélni, hogy kinek mi jön be. Persze van egy szint ami felett marhaság minden. Szerintem 20-30k-ért pár TB HDD még nem ide tartozik. 8-10TB felett talán már túlzás. De ott is lehet még rá jó érv. Lásd fotósok, stb... fel lett sorolva.

(#89) .mf válasza Reggie0 (#86) üzenetére


.mf
veterán

Látom csak kötözködsz és nem akarod megérteni. Az özönvíz után nem csak felvitték az árakat, de a korábbi árcsökkenési trendről is átálltak egy lassabb árcsökkenési pályára. Így az, hogy elérjük az azelőtti árakat, kitolódott; de nem jelenti azt, hogy soha nem fogjuk elérni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#90) HyP3b0y válasza sb (#88) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

A TV-t nem igazán értem. Amikor sebesség növelés volt nálunk, fel lett ajánlva az IPTV, azonnal nemet mondtam és helyette azóta is T-féle tányér csúfítja a ház oldalát (és lehetne kábel tv, de drágább és szarabb).

Úgyhogy nem tudom hol van kötve bárhol hogy ha tv akkor csak IPTV. Sőt, 8mbit alatt meg is mondják hogy nem felelsz meg a technikai követelményeknek.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#91) sb válasza HyP3b0y (#90) üzenetére


sb
veterán

Ez már nagyon off, de nézz már rá az oldalukra, hogy mit árulnak.
A műholdas meg aztán minden, csak nem minőség. És akkor finom voltam.
Meg házfalra se lehet csak úgy tányért felrakni 100-ból 99 helyen. Eleve kezdjük azzal, ha nem arra néz a falad. Társasháznál cseszheted.

De tényleg ne ragozzuk. Lassan egy tucat problémánál járunk amiből egyre sem tudtál semmilyen épkézláb megoldást írni, csak nem kivitelezhető/engedélyezett vagy szarabb/drágább megoldásokat adsz elő teljesen természetesként.

Részemről lezártam. Veszek 15-20k-ból pár TB-ot, ha esetleg nem jön össze úgy minden, ahogy nálad. :)

(#92) HyP3b0y válasza sb (#91) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

UPC tányéroson HD jön (van a családban, nincs baj a minőséggel). Társasházi szinten a házat kérvényezed hogy nem hozzád tartozó homlokzatra szeretnél telepíteni (nem levegőbe beszélek, klíma külső egység BP-i lakásunknál így van). De ez már egyéni probléma.

Lehet mindenben én vagyok az überszerencsés, de akkor fejezzük be, mindenki úgy orvosolja a problémáját ahogy neki szimpatikus :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#93) Reggie0 válasza .mf (#89) üzenetére


Reggie0
félisten

Itt egyedul csak te akarsz kotozkodni:

HDDs Return to Pre-Flood Prices

(#94) FefeeX válasza Reggie0 (#93) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak a kedvedért berajzoltam a trendvonalakat (zöld), és nem tudom ezzel mit akartál bizonyítani, mert jóval meredekebb a korábbi áresés trend, mint a mostani

(#95) Reggie0 válasza FefeeX (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt, hogy mar elertuk az akkor arakat, es nem el fogjuk erni. A bal oldali 2 trendvonal nem er semmit, mert kene hozza az elozo idoszakrol is info.

[ Szerkesztve ]

(#96) bteebi válasza FefeeX (#94) üzenetére


bteebi
veterán

Ha már a TA-nál tartunk, akkor a beszűkülés után kitörés várható - de vajon fel vagy le (letörés)? ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#97) FefeeX válasza bteebi (#96) üzenetére


FefeeX
veterán

Igazából jobb lenne ehhez a japán gyertyás grafikon :)

(#98) KevinMulder válasza vimes (#52) üzenetére


KevinMulder
tag

Persze. Én meg magyarázzam el a 3.5 éves lányomnak, ha a Kisvakondot akarja megnézni, hogy akkor hogyan találja meg és töltse le torrentről az adott részt.

DLNA-val simán elkrúzolgat a TV-n, megkeresi ami érdekli és megnézi.

Tényleg le kellene már arról állni, hogy el sem tudod képzeni ezt meg azt. TE nem tudod elképzelni. Ellenben egy raklap embernek ténylegesen kell annyi vagy több hely.

Pl a családi fotóidat a büdös életben nem fogod torrentezni. Pedig manapság szinte zsákszámra készülnek ezek mindenhol. A felhő is letérdelhet (láttunk már rá példát), a legnagyobb biztonságban otthon, RAID-ban szokott lenni. (plusz egy offline vagy offsite mentéssel)

(#99) Core2duo6600 válasza FefeeX (#50) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez csak marketing duma.

A Zöld winyok, 5400 esek, a blackek 7200 esek, a bluek szintén, a black érezhetően gyorsabb.

Nekem 3 2 TB green volt a nasomban, az egyik megadta magát, majd váltottam RED re, bár ne tettem volna, sokkal lasabbak ! Írásban mindenképpen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#100) Forestal


Forestal
tag

Érdekes, hogy már a negyedik bolt közli hogy 2 vagy 3 év garanciával adják a RED Prot - nem 5-tel :U

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.