Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lirion


Lirion
addikt

Telefonon teljesen korrekt csomag. Opera minivel havi szinten nagyon nehéz átlépni a 100 megát is, aki viszont tényleg ritkán néz fel netre telefonnal, annak bőven elég az 50 mega is.

(#2) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

hasznos kis csomag csak majd csökkenteni kéne az árakon hogy mindenki használja a szolgáltaltás!

(#3) Avicularia


Avicularia
veterán

Szokásos magyarok lehúzása :( :U
Szolgáltatóm 1300 ft-nak megfelelő koronáért ad 1 gigás csomagot,és még a voip sincs korlátozva
Vodafone :U

(#4) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Azt hiszem a T 990 Ft-os 100 megás csomagja mostanában nehezen verhető (pannonnak is van hasonló). És azon - tapasztalataim szerint - a VOIP sincs tiltva. Legalább is én vidáman beszéltem veled Skype partnerekkel Nimbuzzal.
Igaz, ott van túlforgalmazási díj, de van Dominó mellé és nincs hűség sem.

(#5) Sas madár


Sas madár
őstag

Ha ilyen áron vannak mint amit már az első 4 hozzászóló írt akkor erről a voda nem tud?
Vagy ők csak magukra figyelnek. :B

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6) n0_gAboR válasza Lirion (#1) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Korrekt ?! Szerintem nevetsegesen szanalmas, lehuzos dijszabas.

A T-nel az IPhone-hoz valaszthato Ikon 200 csomagnak kellene a belepo szintnek lennie (1GB adatforgalom included, emellett 200 perc meg sok SMS: havi ~5000HUF-ert).
A manapsag egyre jobban terjedo IPhone, Andoid stb okostelefonok mellett konnyeden el lehet tolni ennyi adatforgalmat.
Csak par pelda:
Google maps, kozossegi szolgaltatasok (Facebook integralt kliens androidon), fotofeltoltes, android market, email csatolmanyokkal (a technologiai mellekvagany MMS helyett), rendes websiteok olvasasa stb.
Ezek toredekere sem eleg a 250MB.

A 9,6 kbps korlat meg a hasznalhatatlan kategoria also hatarahoz konvergal alulrol... A WAP korszak mar jopar eve elmult (nem is letezett igazan).

A Vodafone dijcsomagjai, (static html) websiteja, keszulekarai alapjan a multban el. Meg viccnek is rossz ez az ajanlat. Eszhez kene mar terni, es a vezetekes ADSL dijakhoz hasonlo csomagokat kene kidobni a mobilosoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sas madár válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Sas madár
őstag

Maradni is fog a szolgáltatók a jóléti társadalomban élőket kényeztetik nálunk meg amit lehet dupla áron adnak.
Nem is szabad külföldi árakkal hasonlítani mert sírni fog aki megteszi.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#8) t72killer válasza Sas madár (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég, ha a magyarországi T-vel hasonlítom! ott hűség nélkül, domino kártyára 2kHUF az 500MB-os net - ez duplája az ő 250MB-juknak.

Ha előfizet az ember, akkor ráadásul az első pár hónap féláron van. Ha meg valaki tényleg nagyon keveset netezik (txt formátumú mailezés, A-GPS, néha cset) akkor havi 700Ft-ból kijön egy 40MB-os csomag.

Szerk, most nézem, a kisebb kategória, 50MB épp annyiba kerül (10Ft-tal többe :DD ), mint a T 100MB-ja. Ha meg nem akar túlforgalmazni az ember, akkor mérje a forgalmat...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Lirion válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Lirion
addikt

Mobilnet:
T-s 3 giga - 3990 ft vs voda 4 giga 4000 ft
T-s 7 giga - 6200 ft vs voda 8 giga 6000 ft
T-s 14 giga - 9200 ft vs voda 14 giga 8000 ft

Ikon vs multimedia:
5000 ft-ért [csomagban foglaltakon felüli díj]
T - 200 perc [35 ft], 100 sms (T-be csak) [35 ft], 1 giga [0.1 ft/10 kb]
V - 200 perc [28 ft], 50 sms (bárhová) [28 ft], 200 mega [4,17 ft/100 kb]

10300/10500
T- 400 perc [31 ft], 200 sms (T-be csak) [31 ft], 2 giga [0.1 ft/10 kb]
V - 500 perc [21 ft], 250 sms (bárhová) [21 ft], 3 giga [2,17 ft/100 kb]

Legnagyobb:
T - 17690 FT, 600 perc [26 ft], 400 sms (T-be csak) [26 ft], 4 giga [0.1 ft/10 kb]
V - 15900 FT, 750 perc [20 ft], 750 sms (bárhová) [20 ft], 5 giga [2,17 ft/100 kb]

Mobilweb:
T: 690 ft - 30 mb; 990 ft - 100 mb; 1990 ft - 500 mb
V: 1000 ft - 50 mb; 2000ft - 250 mb
P: 480 ft - 20 mb; 990 ft - 100 mb; 1990 - 200 mb

Nekem nem tűnik úgy, hogy a voda díjcsomagjai a múltban élnének.. többnyire röhögve lenyomja a T-s csomagokat, a pannonosokat meg sem említem, mert az már tényleg a vicc kategória.. Azon kívül a vodánál van hálózaton belüli multimedia díjcsomag is, 10000 perccel 1000 sms-sel és korlátlan adatforgalommal, de az ugye hálózaton belüli, tehát nem versenyzik most.

A manapsag egyre jobban terjedo IPhone, Andoid stb okostelefonok mellett konnyeden el lehet tolni ennyi adatforgalmat.
Csak par pelda:
Google maps, kozossegi szolgaltatasok (Facebook integralt kliens androidon), fotofeltoltes, android market, email csatolmanyokkal (a technologiai mellekvagany MMS helyett), rendes websiteok olvasasa stb.
Ezek toredekere sem eleg a 250MB.

És te úgy gondolod, hogy ezeket a díjcsomagokat ilyen okostelefonokhoz találják ki, vagy inkább a zárt op rendszeres, javas opera minivel netezőknek?

(#10) t72killer válasza Lirion (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, mennyi a forgalmad. 1GB alatt (ennyibe rendes, teljesértékű netezés is belefér, szörfözéssel, skype-al, iwiw-es fotók nézegetésével) ahogy nézem a T éri meg.

Ha meg valaki mobilnetről akarja letorrentezni a legújabb sorozatát HD-ben, annak uis annyit kell már fizetni, hogy nem lesz lényeges a különbség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) manchester85 válasza Lirion (#9) üzenetére


manchester85
addikt

És a telefonárak is úgy csökkennek a vodánál, mint a T-nél az ikon csomagok esetén? Ha abból indulok ki, hogy a 3GS egy 180 ezres független mobil, akkor a voda előfizetéses árait így tudom elképzelni:

A: 184 990
B: 179 990
C: 164 990

Na, ezt hasonlítsd össze az ikon csomagokhoz tartozó telefonárakkal. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#12) mukibuci válasza manchester85 (#11) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

És ez hogy is kapcsolódik ide? Tulajdonképpen máson se tudsz lovagolni, csak a voda elszabott készülékárain, bárhol is látsz meg egy "V" betűt :(((

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#13) Lirion válasza manchester85 (#11) üzenetére


Lirion
addikt

Hasonlíthattam volna más díjcsomagokat is, de az előzményben ikonról volt szó. Más csomagok esetében viszonylag kiegyenlített a két szolgáltató.
Telefonok árazása pedig nem ikon csomagokban a vodánál általában kedvezőbb. Az iphone meg a helikopter.

Elhiszem, hogy jó dolog divatból fikázni valamit, más kérdés, hogy nem mindig van alapja..

(#14) Armahun válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Armahun
addikt

Az a baj, hogyha akar az ember egy előfizetéses csomagot, és hozzá netet bármely szolgáltatónál 5000 pénz alatt nem lehet megúszni. ( pannonnál 3 hónapig, de utána az megugrik).

Egy ikon 100- al például tökéletesen ki lennék békülve (0.5 GB adatforgalom included, emellett 100 perc meg sok SMS: havi ~2500HUF-ert)

A 2 éves hűségről ne is beszéljünk :(((

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15) manchester85 válasza mukibuci (#12) üzenetére


manchester85
addikt

Muki, úgy, hogy multimédiás csomagok összehasonlításáról volt szó. És mivel ezek megkötése gyakran új telefonvásárlással is jár, így a telefonár is igencsak fontos szempont. Én pl. elvárnám, hogy egy 15-17 ezres csomagért cserébe jelképes összeg legyen a telefon ára. Arról nem is beszélve, hogy az iPhone nagyon jól tartja az árát. Gyakorlatilag ikon 200-zal annyiért veszed meg a 3GS-t, amennyiért 2 év múlva el tudod adni. (80 ezerért megveszed, 2 év múlva lazán fog 70-et érni). Ikon 400 (40 ezer) vagy Ikon 600 (10 ezer) esetén már keresel is rajta, amennyiben a csomagot ki is tudod használni és ki is használod. :)

Az pedig, hogy tilták a voipot, nevetséges.

i6 Silver

(#16) manchester85 válasza Lirion (#13) üzenetére


manchester85
addikt

Ajánlom figyelmedbe a médiamánia XL csomagokat! Hasonlítsd már össze a top kategória áraival, lécci. :)

i6 Silver

(#17) manchester85 válasza Armahun (#14) üzenetére


manchester85
addikt

Az AT&T-nél az iPhone csak unlimited data csomaggal köthető, ami havi 30 dollár. Vagyis csak az internetcsomag önmagában többe kerül, mint a teljes ikon 200 csomag. Most hagyjuk, hogy ott mennyivel jobbak a keresetek, stb, ugyanis ez a terület a fejlettebb országokban rendre olcsóbb, mint a kelet-európai térségekben, fizetés ide vagy oda.

Te 2500ft-ért komplex perc, sms és mobilinternet csomagot vársz el, aminél a T-home legolcsóbb kábeles otthoni internete is többe kerül, ami nevetséges 1GB adatforgalmat foglal magába otthoni internetnek.

Amit te elvársz, az a nonszensze kategóriába tartozik. Szerintem aki sokall havi 5 ropit 1 gigás mobilnetre, 200 percre, 100 sms-re, annak nem való iPhone. Ezt a szolgáltatást napi 1 parizeres zsemle áráért kapod egy olcsóbb büfében.

i6 Silver

(#18) #02683648 válasza manchester85 (#17) üzenetére


#02683648
törölt tag

Mondjuk külföldön is 20€-nél kezdődik egy ilyen kombinált előfizetés, csak ott több cucc van benne. (Azt meg ne kezdjük már el, h minden árnak szigorúan a jövedelemhez kell igazodnia, ennyi erővel Fekete-Afrika nagy részében ingyenesnek kellene lennie sok dolognak, aztán épp ellenkezőleg)

Edit: ezt az előző kommenthez írtam, amire reagáltál.

#9: ikon helyett én a médiamánia S-t is megnézném, havidíj ugyanannyi, percdíj 26/29 Ft, bennefoglalt SMS 50 bárhová, net 500 MB.
Azt mondjuk ne felejtsük el, h pl. a vodánál nincs edge, a UMTS/HSDPA háló meg sok helyen gyengébb mint a T-é.

[ Szerkesztve ]

(#19) Armahun válasza manchester85 (#17) üzenetére


Armahun
addikt

Ugyan miért lenne nonszensz? Mert nem vagyok telefonbuzi aki a mobilján lóg állandóan.
Minek fizessek 200 percért és 1 gigáért amikor nincs annyira szükségem.
Tudod van akinek 5000 forint sok mobilra egy hónapba.
Most ne egy 180 ezres telefonból induljunk ki, hanem abból, ha valaki szeretne időnként mobilon netezni az teljesen mindegy, hogy mekkora netet választ az előfizetése mellé az 5000. vagy 26 forint 10 kb , na ez a nonszensz.
20 megás wap csomag 1000 forint 2 év hűséggel na ne.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20) manchester85 válasza #02683648 (#18) üzenetére


manchester85
addikt

Annyiból mindenképp jobb a helyzet külföldön, hogy ahogy mondod, ugyanazért az árért, vagy kicsit többért sokkal több szolgáltatást kapsz. De egy havi 5 ezres csomagnál olcsóbbat kizárt, hogy találsz. Most nézem, a német T mobile-nál pl. 25 euróért van a legkisebb csomag, és ebben csak 200 mega adatforgalom van.

i6 Silver

(#21) Hugo85 válasza Armahun (#19) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Szerintem a legjobb megoldás T-nél pl:
100 mega mobilnet 990 Ft
+
Eco díjcsomag 1990 Ft (100%-ban leforgalmazható).
Ez nem 2500 de ~3000 Ft. Nekem spec. ennyi elég beszélni, és nem igazán tudom elforgalmazni a 100 megát sem, pedig - ha nem is mindent posztolva, képet FB-ra feltöltve - de elég intenzíven használom a netet az E51-en. Igaz ha csak meg akarok valamit nézni gyorsan akkor Opera Mini játszik vagy esetleg gyári böngésző, az meg nem generál túl sok forgalmat, minden más esetben viszont Opera Mobile.
Múltkor beszéltem 30 percet Nimbuzzal Skypeon, és 5 mega volt. Akkor meg miről is beszélünk (1 óra alatt csontra merülne a telefon)?
(jó nyilván aki 3-4-5 megás csatolmányos emaileket fogad napi szinten, vagy YT-ot akar nézni annak ez nem megoldás).

(#22) manchester85 válasza Armahun (#19) üzenetére


manchester85
addikt

Figyelj, az ikon csomag csak iPhone-nal köthető. És szerintem teljesen jogosan a telefon kategóriájához mérik a csomagokat is. 2500-at jelenleg egy 6-os kisiskolás is elkölt a telefonjára, és ő nem is netezik vele. Vedd úgy, hogy csak abban az esetben kapsz 20ft-os percdíjat, ha legalább 200 percet kifizetsz. És 1000ft-odba kerül a mobilnet havonta, amiért kapsz 1 gigát.

Mivel a legtöbb publikus percdíj nem 20ft és a legtöbb mobilnet nem olcsóbb 1000ft-nál, így ők ezeket a feltéteket csak egy minimum 5000ft-os csomag mellett garantálják.

Ez olyan, mintha azt mondanád a boltban, hogy te csak egy pohár kólát akarsz inni, osszák el 10-zel a két litert, és kifizeted a 2dl árát. Neked nincs szükséged 2 literre. :) Na, hát az élet nem így működik, főleg nem egy 160-180 ezres mobilnál. 2500-as havidíj egy iPhone-hoz kb. vicc kategória. És éz most nem szobizmus, egyszerűen arról van szó, hogy nehogy már az legyen az élet rendje, hogy Te a legjobbat akarod, ők meg rohadékok, hogy nem adnak hozzá olyan csomagot, amennyivel egy kisiskolásnak is feltöltik havonta a telefonját. És még mobilnet is legyen hozzá, hát persze. :)

i6 Silver

(#23) kaller1


kaller1
veterán

Hogy a témához szóljak:
A régi mobilweb csomagok megmaradnak?
Az enyém most a Basic, 800Ft/12 mega/hó.... :DD

.::> <::.

(#24) Armahun válasza manchester85 (#22) üzenetére


Armahun
addikt

Elbeszélünk egymás mellett.
Hagyjuk mát az az i a fenébe, ahhoz az icon egy teljesen rendben lévő csomag.( bár ha boltos példa inkább úgy áll, hogy ha akarsz egy üveg kólát csak akkor vehetsz, ha csomagolnak mellé 6-os pohárkészletet meg egy strandlabdát)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25) Armahun válasza Hugo85 (#21) üzenetére


Armahun
addikt

Ez így már egész jól hangzik.
Most pannon 60 csomagom van, és pont bele férek és ez is kb annyit takar.

Lehet elég a 100 megás csomag, csak már annyira belénk nevelték, hogy ne azt nézze az ember, hogy mit nyer, hanem azt, hogy mint veszít.

100 mega 1000Ft kontra 1 giga 2500 :N

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26) Louro válasza Avicularia (#3) üzenetére


Louro
őstag

Ennyi erővel már bocs, panaszkodhatnál, hogy amcsiba mennyibe kerül az üzemanyag. Más ország, más üzletpolitika. Magyar viszonylatban nem rossz szerintem

Mess with the best / Die like the rest

(#27) PierNight válasza Lirion (#9) üzenetére


PierNight
aktív tag

ez a multimédiás csomag egész jó :) kíváncsi leszek mennyiért adják mellé majd az iphone-t (mert ugye erősen repkednek a hírek, hogy lesz a vodánál is) aztán nálam az fog dönteni...a készülékár a csomagok majdnem hasonlóak.

(#28) Avicularia válasza Louro (#26) üzenetére


Avicularia
veterán

oké,akkor te csak örülj ennek a remek ajánlatnak. :C
soha jobbat neked :)

nem értem,miért tapsolnak az emberek,ha a külföldi multi lehúzza őket
mint a másik cikkben,hogy a pannon-telenor majdnem 2x annyi pénzért ad 45 gigát otthon,mint itt korlátlan netet

(#29) kcsa válasza kaller1 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Enyém megmaradt... Viszont magamtól mondtam le, miután az eddigi (használható) lassított sebességhez képest az 56k modem száguldásnak számít.

index.hu betöltése még adblockerrel is necces, statikus html oldalak TALÁN tölthetők, ha egyáltalán, képek nézegetéséről pedig ne is álmodj. (hát még youtube-ról.)

Úgyhogy köszönjük vodafone.

(#30) kcsa válasza kcsa (#29) üzenetére


kcsa
veterán

remélem érthető lett... ha nem: eddig használható volt, mostanihoz képest pedig 56k modem is száguldás :) elfelejtettem fogalmazni :W (na jó, nagyon reggel van még...)

[ Szerkesztve ]

(#31) atike válasza Avicularia (#28) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem sem annyira rossz ez az ajánlat. Ok, hogy kb 2x annyiért sokkal többet kapsz, de a magyar piac rettenetesen árérzékeny. És nem egy-két embert ismerek, akinek annyira kell a telóján a net (mert ugye ez elsősorban nekik ajánlat a piros részéről), hogy emaileket fogadjon és küldjön, legyen néha egy kis időjárás-szinkronizálás és kész. Nem hiszem, hogy valaki telón akar letölteni filmeket... De ha mégis én kérek elnézést.

Nekem spec bőven elég az 50 mega is egy hónapban - emailek csatolmányok nélkül, néha egy kis hírek és információkeresés és ennyi.

(#32) 8nemesis8 válasza Avicularia (#3) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez fasza. :W Miért kell mindig magyarokat szívatni!?

(#33) atike válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


atike
nagyúr

A Vodás készülékárrakkal maximálisan egyetértek. Megdöbbentő. Mi céges szinten kiemelt ügyfelek vagyunk (külön árlistát kapunk mindig), de valami hihetetlen, hogy milyen pofátlan árakon (próbálják) adni a telókat....

(#34) manchester85 válasza PierNight (#27) üzenetére


manchester85
addikt

Hol lehet ezekről a hírekről hallani? Én egyetlen hírt se hallottam, hogy lenne a magyar vodánál. Nem a külföldi hírekkel kevered? :U

i6 Silver

(#35) Valentino K. válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Nem akarlak megbántani, de te személyes tapasztalatok alapján beszélsz?
Csak azért kérdem, mert elég sok helyen sántít a mondandód...

HTC Hero-m van, napi szinten több órát használom a telefont netezésre, youtube-ozásra illetve az általad felsorolt dolgokra, s még soha nem sikerült 100 megánál nagyobb adatforgalmat összehozni havi szinten :B

Ha a Vodafone a múltban él, akkor a hivatalos adatok alapján miért van az, hogy az elmúlt bő egy évben őket választották a legtöbben?

Sőt, mobilinternetben is erősek! Az egy főre jutó adatforgalom ha jól tudom, akkor a Vodánál a legmagasabb.

Jól hangzik az ikon csomag, de totál fölösleges egy átlag júzernek 1 giga adatforgalom havi szinten. Max akkor, ha a telefont modemként használod a laptopodhoz.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#36) mukibuci válasza manchester85 (#34) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ilyen hírek engem is érdekelnének :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37) Valentino K. válasza atike (#33) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Most az látni kell, hogy a gazdasági válság nyilván érzékenyen értintette a piros szolgáltatót is, pláne Magyarországon. Ebből kifolyólag nem mindegy, hogy mit mennyiért adnak, elvégre profitért dolgoznak...

Vegyünk egy céget, ahol van 30 előfizetés. Szeretnének 30 db felsőbb kategóriás telefont, ami függetlenül kerül mondjuk 70.000Ft-ba. A Voda beszerzi nagyker áron, 50.000-ért, és tegyük fel hogy odaadja a cégnek 30.000Ft\darab áron. Még semmi se történt, egy árva fillért nem keresetek a cégen, de már úgy indul a Voda hogy -20.000Ft * 30 azaz 600.000Ft minuszba!!! És ez csak egy cég a sok közül.

Miért lehetséges ez?

Mert nem jótékonykodásból élnek, hanem profitból, ilyen az élet, mindenkinek kell a pénz a túléléshez. Csak gondolj bele, hogy milyenek az átlag magyar cégek. Keresik a lehetőséget, hogy mutyizzanak.
Az előző példámból kiindulva megvan a 30 sim plusz a 30 közép-felső kategóriás teló. Ebből fognak aktívan használni mondjuk 15-öt, a többi ott fog porosodni a fiókban. A telefonokat kiüttetik, eladják valami arabnak. Az alapdíjon kívül forgalmat nem fog a 15 sim generálni...Természetesen a cég kisírta magának a flat percdíjakat..

Tehát mi van? Aláírtak két évre, és a Vodafone meg szopja a f*szt, s soha nem lesz nekik nyereséges a cég

Kicsit mélyebben bele kell ásni magad a dolgokba :B

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#38) atike válasza Valentino K. (#37) üzenetére


atike
nagyúr

Nostehát.

A cégnél per pillanat 460 előfizetés van. Ebből kb 100 a különböző családtag. Az előfizetések majdnem 1/3-ánál csak sim kártya lett véve (volt már telefon, nem volt rá szükség). A másik 1/3 csak telefonálásra használja az előfizut (magyarul alsó kategóriás telókat vettek). Az utolsó 1/3 - akik tényleg dolgozunk is sokat ( :) :) ) már közép és felső kategóriás telókat szeretne... De nem ilyen árakon. Ja és senki sem telefonnepper a cégnél... :)

A havi átlagos telefonszámla 4-5 000 Ft között mozog. A családtagos telefonok 1 500-2 500 Ft, a "középosztály" 2 500-6 000 Ft, van egy réteg akinek 10 000 Ft körül és van a keménymag 40 000 - 60 000 Ft-os havi számlával.

Havonta befizetés 2 millió fölött van.

És a telefon árát már régesrég beépítették az előfizetési alapdíjba. Nem véletlenül "magasak" az előfizetési díjak. A telefont elvileg ezért kapod "olcsóbban" mint egy kártyás csomagban vagy függetlenül.

Tehát mi van? Aláírtak két évre, és a Vodafone meg szopja a f*szt, s soha nem lesz nekik nyereséges a cég

Ne már.... 2 évig fizeti minden előfizető az előfizetési díjat - ha használja a kártyát ha nem. Elég nagy szívás lehet nekik.... :)

Jó ásást. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Valentino K. válasza atike (#38) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Így már azért más a helyzet ;] Hát sajnos nem tudom, hogy miért nem tudnak nálatok legalább annak a rétegnek olcsón telót adni, akik ténylegesen telefonálnak is, s nem csak 3000Ft-ért :(

Mindenesetre a példát nem kifejezetten rátok értettem, csupán felvázoltam egy lehetőséget, ami igenis létezik :((

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#40) atike válasza Valentino K. (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Ok, én sem kötekedni akartam... :)

Van olyan, tény.

Csak nálunk ez folyamatos problémákhoz vezet - lejár a 2 évem (megújíthatnám az előfizetésem = új telót vehetnék úgy, hogy még 2 évet aláírok) és akkor a szimpatikus teló a spec előfizetéses árunkkal kerül x forintba - a boltba meg ha bemegyek megveszem x+10%-ért (esetleg x+15%) ugyanazt függetlenül...

Ez azért dühítő.

(#41) Carline


Carline
őstag

A Vodafone-ról csak annyit, hogy ha elhagyod a nem olyan bő 3G lefedettséget akkor marad a GPRS. Az meg nagyon lassúúúúúúúúúúúú.

Pár hónappal ezelőtt egy ismerősöm mondta, miért nem a T-s kártyámmal használom a mobilnetet?
És valóban, a hely ahol lakok bár a Vodánál és T-nél is nagysebességű net (3G) szempontjából lefedetlen, de a T-nél EDGE adatátvitellel működik ami azért komoly sebességnövekedés.

Tehát nem csak a csomagok adattartalmát és árát kellene nézni, hanem a le/feltöltési sebességet is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#42) atike válasza atike (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Egy kiegészítés: én (és rajtam kívül - velem együtt - még sokan) már nem újítottam meg az előfizumat a két év lejárta után. Vettem egy Eten X500+-t és nem is bántam meg. Természetesen az előfizum él tovább, használom, de amennyiért adták volna a telókat inkább kihagytam (-tuk :) ).

(#43) club1 válasza Carline (#41) üzenetére


club1
veterán

És még azt is kell nézni, hogy ha túlléped a havi forgalmi keretet, akkor mennyire vágnak meg / vagy lassítanak le. Utóbbiban a T a legjobb.

(#44) mukibuci válasza atike (#42) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ezzel a mérleg elég pozitív a vodának, hisz a telefont nem neki kellett "kifizetnie", a szerződéseden pedig bár nincs hűség, elmenni úgysem fogsz :)


club1:
inkább olyan tarifacsomagot kellene választani, amit valóban kihasználsz, nem pedig a legkisebbet megvenni és utána szidni mindenkit, hogy milyen lassú :U (Tény, hogy gyorsabb a T-nél a lassítás, de 128kilobittel sem szeretnék netezni:) )

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#45) atike válasza mukibuci (#44) üzenetére


atike
nagyúr

Ez tény, de ha váltani akarnék (vagy céges szinten akárnánk) akkor már nem köt a hűség - lényegesen egyszerűbb és olcsóbb lesz. :)

(#46) club1 válasza mukibuci (#44) üzenetére


club1
veterán

Az én értelmezésemben a 'kihasználsz' azt jelenti, hogy el is használom a havi keretet.
Jó megfogalmazás a 'gyorsabb' (nem Voda kereskedő vagy véletlenül?). Az én olvasatomban a gyorsabb pont kétszeres sávszélességet jelent. A Pannonnál pedig már egészen megszoktam a 120-130 kbps-t (ennyire lassítják a korlátlan csomagra előfizetőket túlzott /akár havi 5 GB-ot is túllépő/ internet használat miatt). A 64 kbps-t nem szeretném megszokni (akár 1-2 napra sem), mert az aztán már tényleg nem szélessáv... A GPRS területeken uralkodó kb. 20-40 kbps Voda sávszélességről már nem is beszélek...

(#47) mukibuci válasza club1 (#46) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

És annak miköze hozzá, hogy vodás vagyok? Épp azt írtam az előbb is, hogy a T a jobb.. Mellesleg én is T netet használok, lefedettség miatt.

A kihasználsz nem egyenlő, azzal, hogy a 4 gigás csomagban első nap letöltök 4 gigát aztán 30 napig anyázok :D

A marketingrizsán kellene túllátni, ezek nem korlátlan csomagok, se a voda oldalon, sem pedig a T oldalon. Ha korlátatlant szeretnél, arra is van megoldás, csak nem ennyiért.

(és plz rakd már te is offba, ezeknek semmi köze a topikhoz ;) )

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#48) Avicularia válasza atike (#31) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem értem milyen 2x annyiról beszélsz
A voda 1000 forintért ad 50 megát.
Amit én írtam az 1300 forintért 1 giga.
És a voip is korlátlan 1.3K-ért.
Az hol 2x annyi? :)

(#49) atike válasza Avicularia (#48) üzenetére


atike
nagyúr

nem értem,miért tapsolnak az emberek,ha a külföldi multi lehúzza őket
mint a másik cikkben,hogy a pannon-telenor majdnem 2x annyi pénzért ad 45 gigát otthon,mint itt korlátlan netet

Én erre reagáltam. :)

(#50) #02683648 válasza Avicularia (#28) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ezt a külföldizést lassan be kéne már fejezni, mert kezd lejárt lenni.

Tegye fel a kezét aki anyázik, ha mondjuk a Garmin húzza le mert gonoszkülföldi, de tapsikol, ha a Navngo húzza le. V. anáyzik, ha a DHL húzza le, de tapsikol ha a Dicsőséges Magyar Posta.

Sztem maradjunk annyiban, h a lehúzás nem kellemes dolog, függetlenül attól, h ki húz le.

Amúgy a legcsekélyebb mértékben nem tisztem a magyar szolgáltatókat, ill. Mo-t védeni, de sok külföldi szolgáltatónál is annyira "korlátlan" a mobnet, mint itthon. A holland Voda pl. tavaly a "korlátlan" mobilnetnél akkor lassított, ha túllépted az összes előfizető átlag forgalmát (ami nem vmi sok, max pár G), a német T-nél is van kisbetűs használati keret + VOIP-ot korlátozzák, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.