Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

És egy töltéssel mennyi ideig tud repülni? 5 perc? :)

(#2) sityak válasza Chrys_ (#1) üzenetére


sityak
tag

20 percet írnak, ami azért nem rossz
az a 16x zoom viszon értelmetlen, akkora fókosztávot szerintem semmilyen gimbal nem tart ki

http://legipanorama.hu

(#3) Allien válasza sityak (#2) üzenetére


Allien
veterán

No igen, ez egy sarkalatos pont. De, ha több dolog együtt dolgozik, nem lehetetlen. Meg persze, ha van fény. ;] Normál kameránál ugye ehhez állvány kell. De itt a gimbal, meg az anti shake működhet együtt is, az efektív magas pixel szám mellett pluszban. :B Talán, de ha megcsinálták, akkor biztos VAN olyan körülmény, ahol használható. pl ha a drón egy állványra van rögzítve. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) ASdS válasza Allien (#3) üzenetére


ASdS
csendes tag

...aztán el ne vigye az állványt is. :)

(#5) .mf


.mf
veterán

"A Voyager 4 névre keresztelt quadkoptert tekintélyes, 16x-os optikai zoommal láttak el"

A videó alapján az inkább 4x volt, mintsem 16x. Lehet, hogy 4x optikai + 4x digitális = 16x? Kínaiak, simán behazudják.

"A kínai Gizmag értesülése szerint a optika legnagyobb ekvivalens gyújtótávolsága 1500 mm körül van"

1500, komolyan? 1500 / 16 = 93.75, tehát legszélesebben is kistele lenne? Azt se látná az irányító, hogy merre megy. Rakás kamu és tévinfó.

"A drón saját Wi-Fi kapcsolatával"

Wifi? Akkor ez egy játék. Akkora a késleltetése, hogy azzal nem lehet hathatósan irányítani.

"A drón saját Wi-Fi kapcsolatával nagyjából 1,5 km-es hatótáv érhető el, azonban ha ez nem lenne elegendő, akkor a 4G-s hálózat segítségével kvázi bárhonnan elérhetővé válik, bár ez már igencsak ingoványos talajnak számít. Sőt, az USA területén egyenesen illegális."

Nem csak a ZUSÁban, meg ez a hatótáv is. EU-ban 500 m a megengedett legnagyobb távolság, beszéltem drónokkal professzionálisan forgató stábokkal idehaza és külföldön is, nekik is ennyibe kell beleférniük.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) rottenbull válasza .mf (#5) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez a hatotav dolog kb a hobbista maganemberre ertheto.
Nalunk, a cegnel van nehany Aeryon dron, raadasul elegge be is vannak tablazva a sracok, tehat sok a melojuk. Azok pedig elore programozhatoak tobb merfoldes repulesre, ami gps asszisztalt, igy a kezeloje csak a kamerat mozgatja a dron automatikusan berepuli az elore megcsinalt utat. Na ez a dron, teljesen legalisan veheto Europaban es az Usa-ban is, csak nem maganembereknek.

(#7) pomorski válasza sityak (#2) üzenetére


pomorski
őstag

20 perc, jól hangzik. Vajon ebben is B20 van? :)

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem lehetne ezeket napelemekkel felszerelni az akku kiegészítésere? Úgy sokkal tovább bírná.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) sityak válasza rottenbull (#6) üzenetére


sityak
tag

a hatótáv mindenkire értendő
illik úgy repülni, hogy a gépet mindig lásd szabad szemmel is
az automata repülés amúgy nem nagy dolog, ma már a "hobby" kategóriában is van több olyan elérhető rendszer, ami képes erre, még a P3-P4-re is akár

http://legipanorama.hu

(#10) Márton válasza Kékes525 (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

csepp lenne a tengerben

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) Kékes525 válasza Márton (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem hiszem, nagy repülőgépen is bevált, legalábbis jól müködik a teszt gép.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Márton válasza Kékes525 (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

egy repülőgépnek van szárnya, itt csak a motorforgás tartja fennt a szerkezetet.
Tudod hány amperek repkednek? :)
(kb. 150W 1kg gép lebegése)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) Kékes525 válasza Márton (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

Más felületet is ki lehet találni, másrészt fejlődnek a napelemek teljesítménye is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) rottenbull válasza sityak (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez ugye helyzetfuggo, amikor langokban all a gyogyszergyar, es meg kell keressek azokat a hideg pontokat, ahol esetleg bejuthatnak, akkor nem nagyon van valogatas. Meg akkor sem, ha segitenek a parti orsegnek tobb km partszakaszt gyorsan atnezni, mert valaki eltunt. Ilyesmi projectekben van a ceg benne, nem rovidfilmes meg eskuvoi filmezes, vagy eppen szomszedok kukkolasa.

(#15) Márton válasza Kékes525 (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem azért írtam a szárnyat, hanem hogy jóval kevesebb motorteljesítmény kell egy repülő fenntartásához.
Fejlődnek a napelemek persze, de mondom, még mindig csepp lenne a tengerben az, amit ilyen kis felületen 10-15 perc (!) alatt kitermelne.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) rottenbull válasza Márton (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

Van par gyarto, akik a polgari UAV gyartasban erintettek, es napelemmel boritjak a szarnyakat.
Ez nem ujdonsag mar.

(#17) Márton válasza rottenbull (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

az lehet
csakhogy itt most multikopterről van szó

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) rottenbull válasza Márton (#17) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez igaz, koptereknel felejtos a dolog.

(#19) ASdS válasza Kékes525 (#13) üzenetére


ASdS
csendes tag

Ha a drón teljes felületére beeső összes napenergiát 100%al be tudnád fogni...na az talán jelentene pluszban 20 másodpercet. :)

Amit viszont duplán elvinne a napelem és egyéb kiegészítők súlya miatti többlet terhelés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Kékes525 válasza ASdS (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amit viszont duplán elvinne a napelem és egyéb kiegészítők súlya miatti többlet terhelés." Ez emlékeztet engem arra, amiért a 19. században lehetetlenek tartották a repülést. napelemes drónok Drónokról beszéltem, nem kopterekről...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Márton válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Márton
nagyúr

Ma már (sajnos) összemosták a 2 dolgot.

És a cikk miről szól? Kopterről?

Simán így szóltál hozzál:
"Nem lehetne ezeket napelemekkel felszerelni?"

Vagy drónról? Akkor hibásan? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) Kékes525 válasza Márton (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

A címben drón van, ezért gondoltam rá. Amúgy szerintem a drón magába foglalja a koptert is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) Márton válasza Kékes525 (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Ezt kifejtenéd picit? :F

"Drónokról beszéltem, nem kopterekről"

"szerintem a drón magába foglalja a koptert is."

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) Kékes525 válasza Márton (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden kopter drón, de nem minden drón kopter.

A drón távirányítású és/vagy automatikus vezérlésű; tehát (benne ülő) pilóta nélküli repülő eszközt jelent, ezért a kopter is drón. A koptereknek 1 (helikopter), vagy 2-nél több propellerük van (multikopter). A 2 propellerű drón a repülőgép drón.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Márton válasza Kékes525 (#24) üzenetére


Márton
nagyúr

Na még egyszer. A cikk miről szól?
kopterről (ami egyben drón is)

Ehhez szóltál hozzá így:
"Nem lehetne ezeket napelemekkel felszerelni?"

Majd azt írod:
"Drónokról beszéltem, nem kopterekről"

Nagy repülőn lehet, hogy bevált, de most kopterről szól a cikk, én is csak erre reagáltam.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Kékes525 válasza Márton (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok! Egymás mellett elbeszélünk. Igazad van és persze nekem is. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Márton válasza Kékes525 (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Bibic72


Bibic72
tag

De ha leszállsz vele egy olyan helyre, ahová nem tudsz amúgy felmászni, akkor máris állványon van és akkor használható lehet a zoom. Csak nehogy utána ne tudjon onnan lejönni mert akkor annyi a 2000 dollárnak ;]

Hölgyek! Ugyan hetero vagyok, mégis arra kérlek titeket, hogy ne írjatok privát üzenetet. Ugyanis nekem csak akkor van merevedésem, ha 6 hónapot meghaladta a tellám újraindítás nélküli üzemideje. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.