Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ismert elemekből összelegózott termék, nagyon nem lehet melléfogni a Micron chipekkel.

Hasonló a Crucial MX500-as is, de az régebbi vezérlőt kapott.

Összességében nem rossz vétel ez a KC600-as, főleg, hogy van DRAM cache rajta.

Az árakról annyit, hogy a pl a 256GB-os 13 ezerbe kerül az egyik ismert webshopban ,tehát így még kedvezőbb szerintem.

Habár a Patriot P200 most talán az egyik legkedvezőbb vétel ár-értékben ,de az is egy régebbi fejlesztés, inkább fél kategóriával lentebb van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Predatorr válasza Graphics (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát az mx500 is hozza ezt a tempót.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) raziel01


raziel01
veterán

Szerintem még mindig a Samsung 860 Evo 500 GB a nyerő alzáról 21-ért 5 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza raziel01 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

-4 ezer kuponnal :DDD

Viszont 21-ért sok, én akkor inkább egy olcsóbb modellt akciózva megvettem 8-ért... Az nagyobb buli

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Draken válasza Graphics (#4) üzenetére


Draken
őstag

milyen kupon? :U

(#6) MaCS_70 válasza Draken (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alza kuponakció, a vízcsapból is ez jön, de ez a zöld csávó mintha mindig ezt ordítozná a tévében.

Persze nekem is csak azóta tűnik fel, hogy a milyen SSD-t vegyek topicban felhívták rá a figyelmemet. Ott részletesen le is van írva, november 8-án este én értetlenkedtem vele kapcsolatban, erre keresve könnyen megtalálod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) bupemko


bupemko
senior tag

Nekem szimpi, ár majd lesz jobb is idővel.

(#9) D4v3 válasza Draken (#5) üzenetére


D4v3
őstag

(#10) Geller72


Geller72
veterán

45k/1TB szerintem nem olcsó... Bőven van 40k alatti cucc is 1TB-on.

(#11) tisn válasza Draken (#5) üzenetére


tisn
addikt

es meg lesz kafa komuveskanalad is :DD

(#12) Duree


Duree
veterán

Valóban nem ártana faragni az árcédulából, nem is keveset.

duree54

(#13) Graphics válasza Duree (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Simán lehet kuponnal -4 ezret :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) tisn válasza Graphics (#13) üzenetére


tisn
addikt

mar mozdulni se lehet otthon a pingponglabda, patch kabel, komuveskanal halmoktol :Y

(#15) ballazol


ballazol
senior tag

ez a pedo-bear skin hatalmas... :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#16) ballazol válasza raziel01 (#3) üzenetére


ballazol
senior tag

az igen!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#17) Graphics válasza ballazol (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Köszönöm a tesztet. Megerősített, hogy a jövőben is Samsungot vásároljak.

(#19) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

35ért van 1TB MX500 csókolom. 2 hete vettem egyet pont, remekül teljesít. Ha nem kell klónozó szoftver, akkor az MX 500 sokkal jobb vétel már csak az ára miatt is, mint a Samu.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#20) dementor


dementor
senior tag

Rendben van ez, bár lehetne egy picit olcsóbb. Ismerve a gyártó megbízhatóságát ezzel sem lesz gond.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#21) próbakocka válasza YellowFlash (#19) üzenetére


próbakocka
senior tag

pont minden crucial-hoz van letölthető klónozó szoftver.
apróbetűs mellékelt fecnin rajta van a link.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#22) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Elfért volna nálam a tesztben egy jó M.2-es összehasonlítás is, hogy lássák az emberkék merre megy a technika.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#23) YellowFlash válasza próbakocka (#21) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Én is nagyon jól tudom, de a Samu szoftvere messze a legjobb a piacon.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#24) Amerigo57 válasza raziel01 (#3) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
Samsung 860 Evo

(#25) forgonati válasza Graphics (#17) üzenetére


forgonati
őstag

Ha nem érted akkor semmi :D

Keelah Se'lai!

(#26) 19ati93 válasza YellowFlash (#23) üzenetére


19ati93
senior tag

WD és a Crucial is korrekt.

(#27) Franklin válasza Graphics (#17) üzenetére


Franklin
addikt

A Crystaldisk Info tesztprogram skinjére céloz a kolléga :)

(#28) Amacs


Amacs
aktív tag

”Nálunk a nagyjából 23 000 forintot kóstáló, 512 GB-os verzió járt, melynek formázott kapacitása 476,9 GB.“
Komolyan? Elvitte a formázás a többit?
Egy tech oldalon ilyet leírni? Nem tisztában lenni a háttértáraknál alkalmazott méretezéssel, és a GB - GiB közti különbséggel?

Legjobb az szokott lenni, amikor még belekeverik az overprovisioning-et is a képbe, holott azt már eleve belekalkulálja a gyártó a méretbe, és nem annyival kevesebb tárhely lesz nekünk elérhető, hanem annyival több nand van az ssd-ben, mint ami rá van írva.

(#29) Tetsuo válasza Amacs (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Dehát itt nincs GiB, hanem a gyártó és a Windows is GB-t ír, akkor azt miért ne hasonlíthatnák össze? :F

(#30) Amacs válasza Tetsuo (#29) üzenetére


Amacs
aktív tag

Amit a Windows kiír, az valójában a GiB érték. Azért.

(#31) Tetsuo válasza Amacs (#30) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt akkor előbb a Microsofttal beszéld meg szerintem, ne a PH-t szidd.

(#32) MaCS_70 válasza Amacs (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az overprovisioninget az általam használt összes Samsung, Adata, Crucial, Trascend és Hynix SSD úgy oldotta meg, hogy konkrétan erősen felajánlotta, hogy a névleges kapacitásból particionálatlanul hagy valahány, ajánlottan 10%-ot. Így a 240-es Samsung itt előttem 209 GB, az 1 TB-osnak nevezett Crucial pedig 828 GB.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) Amacs válasza Tetsuo (#31) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szóval a PH irányába nem lehet kritikával érni. Értem.

MaCS_70:
Kevered a gyári overprovisioning-et a szabadon konfigurálhatóval.
A gyári az az, hogy 256GB nand lapkából kihoznak egy 240GB-os ssd-t, és ez utóbbit írják a dobozra.
Amit neked javasolt, az plusz tartalék kialakítása, amivel tovább lehet növelni az élettartamot.

Nálam a 256GB-os az 238GiB, a 120GB-os 111GiB, az 500GB-os pedig 456GiB, ami szerintem megfelel a GB-GiB átváltásnak, és ahogy elnézem kettő is alkalmaz overprovisioning-et, bár ezt pontosan csak akkor lehet meghatározni, ha tudjuk a pontos nand értéket.

Nem azt mondom, hogy a világ bűne, ahogy le van írva az idézett mondat, de szerintem nem a legszerencsésebb kifejezés, könnyen félreértelmezhetik. Lásd: (#29)
Amúgy meg akit érdekel, utánaolvas, megérti.

(#34) Balpatakilac


Balpatakilac
csendes tag

Akcióval jó választás, megbízható márka! Sokkal inkább ez mint egy HDD :) Bár az A2000es széria is ott van kb ugyan ennyiért :)

(#35) #72042496 válasza Tetsuo (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Windows legalább önmagán belül következetes, itt viszont egy mondaton belül két különböző mértékegységet rövidítettek ugyanúgy. Magyarázat nélkül a mondat tényleg azt jelenti, hogy formázás során csökken a kapacitás.

Amúgy ha formázott kapacitása 476,9 GB, akkor a MacOS miért 512 GB-ot ír? Az hazudik?

Ezek miatt kellene átfogalmazni azt a részt. Vagy egyszerűen törölni.

[ Szerkesztve ]

(#36) MaCS_70 válasza Amacs (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén bízom benne, hogy igazad van.

Anno sok éve, amikor megvettem az első 120 GB-os Samsung SSD-imet, több helyen is olvastam, hogy azért nem 128 GB, mert 8 GB-ot beáldoztak OP-re.

Ez egyébként szerintem is a logikus és életszerű megoldás, hiszen van logika a kettő hatványai szerinti értékekben.

Azóta viszont sokszor olvastam, nem is idióta helyeken, konkrétan a 120-240-480-960-as szériáról, hogy az OP-t a felhasználónak kell beállítania a Samsung Magicianben, hiszen a gyártó nem döntheti előre el a felhasználó helyett, hogy mire lesz szüksége, és általános felhasználáshoz a 10% az ajánlott -- ami viszont már 15,625%-ot ad ki a feltételezett gyári levonással. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37) Piftuka válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


Piftuka
veterán

Én arra vagyok kíváncsi, hogy vajon a Kingston ezzel a modellel kívánja helyreállítani, az elmúlt évek gyalázat megbízhatatlan, "zsinórban elhulló" USB kulcs, memóriakártya, és SSD termékei után!?

Ki az, aki még bízik bennük?

"Aquila non captat muscas."

(#38) Graphics válasza Piftuka (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az olcsók szarok voltak..

A400, UV400 .

De nekem laptopban a HyperX hibátlanul működik 5eve

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) MaCS_70 válasza Piftuka (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem eddig a Kingston érdekes módon szóba sem jött SSD-márkaként, de lehet, hogy csak a félszemmel olvasott tesztek szivárogtak át a tudatalattimba.

De örülnék, ha egy ilyen veretes márka a nevéhez méltóan szerepelne a piacon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40) ballazol válasza MaCS_70 (#6) üzenetére


ballazol
senior tag

ordítozná :D :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#41) Amacs válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


Amacs
aktív tag

Az, hogy van-e gyárilag kialakítva overprovisioning terület, egyszerűen kideríthető a nand lapkák méretéből.

Csak érdekességképp egy példa: [kép]
Itt 8 darab 32GB-os lapka található az SSD-ben, a felhasználható kapacitása pedig 200GB, tehát 56GB van fenntartva.
Enterprise körökben előfordulhat ennél durvább overprovisioning is, mivel fő a biztonság.

Ebből látszik, hogy a több, az jobb, viszont mi árérzékeny felhasználók vagyunk, és inkább azt részesítjük előnyben, hogy minél többet kapjunk a pénzünkért.
Egészen addig, amíg el nem hasal egy meghajtó fontos adatokkal, gondolom én.
Az adatközpontokban viszont nem idegen a meghajtók meghibásodása, így ott magától értetődik, hogy inkább legyen drágább, de cserébe jóval megbízhatóbb.

(#42) Tetsuo válasza #72042496 (#35) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem meg éppen a cikk helyes, hiszen így használja a két cég, amit a cikk pontosan átvett, rávilágítva a hibára, amit a Microsoft követ el, esetleg arra, hogy változtatni kellene a konvencionális (vagy inkább konszenzuális, hiszen a szakma megegyezése, nem a tömegé) jelölésen - persze nem valószínű, hogy ez volt a cél.

Egyébként ezt az emberek nagyon nagy többsége félre is fogja érteni addig, amíg létezik a kétféle mértékegység. Még a szakember sem lehet benne biztos, hogy az adott érték valóban GB -e, vagy csak hanyagságból lemaradt a kis "i".

[ Szerkesztve ]

(#43) #72042496 válasza Tetsuo (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmire nem világít rá az a rész, épp arról szólt az előző hozzászólásom, hogy miért. Az a mondat egyszerűen hibás.

[ Szerkesztve ]

(#44) Piftuka válasza Graphics (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

"De nekem laptopban a HyperX hibátlanul működik 5eve"

Ki is mondtad a lényeget! :K Az egy kiváló termék volt, de sajnos már több éve nem kapható!

És sajnos sem előtte, sem utána nem tudtak még csak közelítően jó minőségű terméket sem letenni az asztalra. :(

Ehhez jött, hogy sok éve az USB kulcsaik, és memóriakártyáik a "vicc" kategóriába tartoznak, annyira megbízhatatlanok, és magas a meghibásodási rátájuk.

A memória modulok között még csak-csak tartják magukat (bár ott is volt pár "botlásuk"), de én ennek ellenére is inkább olyan gyártó SSD-jét vásárolnám meg manapság, amely bizonyított.

"Aquila non captat muscas."

(#45) Graphics válasza Piftuka (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én úgy szoktam, hogy a belső tartalmat nézem az SSD-knek.

A Micron cuccai pl. nagyon jók

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) hzcs


hzcs
senior tag

Érdekes, hogy többen a Samsungot ajnározzák. Volt nekem is, kétszer örültem neki. Másodszorra jobban, amikor eladtam. A tesztekben valóban tökéletesen szerepel, de átlag használat során lassú volt akár Corsairhez, akár Kingstonhoz, de még a Transcendhez képest is. És nem kell azzal jönni, hogy biztos rosszat kaptam, a szintetikus tesztekben jó értékeket generált. Ha jól emlékszem 850 evo volt. Soha többet Samsung SSD. A lényeg az utolsó táblázatban van.

(#47) Mekiúr válasza Piftuka (#44) üzenetére


Mekiúr
tag

Hyperx Fury, Savage SSD-t most is lehet kapni, futó modellek.

"Én arra vagyok kíváncsi, hogy vajon a Kingston ezzel a modellel kívánja helyreállítani, az elmúlt évek gyalázat megbízhatatlan, "zsinórban elhulló" USB kulcs, memóriakártya, és SSD termékei után!?"

Amennyiben van konkrét infőd a megbibásodási arányokról akkor ok, de anélkül kérlek ne írd a privát véleményed tényként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.