Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

n+1

(#2) Duddi


Duddi
aktív tag

Nekem a MasterFan SF360R ARGB kifelyezetten tetszik!

Ránézésre megoldaná pár apró gondomat. Az ára kicsit borsos de lehet a köv felújításnál bevállalok egyet.

(#3) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Nem rossz, az ára egy kicsit drága. A megoldás jónak találom, hogy sorban köthető.

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

érdekes ... forog a ventilátor de a szöveg olvasható ::troll smile::

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) sutyi^ válasza Duddi (#2) üzenetére


sutyi^
senior tag

Szerintem tegyünk minél több ventilátort egyetlen keretre, hogy mikor az egyikben a csapágy feladja a harcot, akkor egyszerre lehessen majd kidobni a többit is vele... vagy garanciális csérere küldeni 2-3 hétre. :o

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#6) RetepNyaraB válasza sutyi^ (#5) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez eszembe se jutott basszus. Ügyes üzleti megoldás.
Ráadásul minden általam ismert coolermaster ventinek motorhangja van, nem is kevés.
Az átkozott rgb már csak hab a tortán.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) Duddi válasza sutyi^ (#5) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ez egy teljesen legitim aggály.
Erre szerintem pont az a megoldás mint a videokártyákon a 3 ventilátorra.
Ha ott valamelyik zörögni kezd nem dobod ki az egész kütyüt hanem szétszeded megtakarítod, megkened összerakod és megy is tovább.

Nem egy ventilátort szedtem már szét mer hangos volt vagy mert nem ment. takarítás után és egy csepp műszerolaj és máris olyan mint régen.

Mondjuk nem mindenki akarja javítani a készülékeit van aki kidobja és újat vesz. ez esetben tényleg pazarlás a 3 ventit összeépíteni.

(#8) DraXoN válasza Duddi (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem mindegyik ventit egyszerű szétszedni.. van aminek műanyaggal "bevonják" a csapágyház végét, így csak átfúrva lehet "kiszedni"...
bár jellemzően én úgy tapasztaltam, hogy az azonos típusú, azonos üzemidőt és körülményeket "elszenvedő" ventilátorok, kb egyszerre válnak hangossá...

a megkenéshez én mondjuk nem olajat használtam annál amit "újrakentem" hanem grafitos kenőzsírt (szerintem jobb ilyen használatra)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Loresz


Loresz
tag

A CM nem tudom mit erőlteti, ezt az RGB/Led es megoldásait! Annyira harmatgyenge a megvilágításuk, hogy az már ronda!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#10) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Az mindenképpen jó, hogy 2db vezetékkel a teljes vezérlést le lehet tudni, másrészről ha egy venti kipusztult mehet az egész hóbelebanc a lecsóba.

(#11) #90085632


#90085632
törölt tag

Uhh ez a 3-as kombó nagyon király! Nem is értem miért csak most találták fel.

(#12) icp1970


icp1970
senior tag

TETSZIK.jÓ POFA

(#13) ---Lasali--- válasza sutyi^ (#5) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem is ez jutott eszembe azonnal mikor megláttam :DDD

(#14) #16939776 válasza sutyi^ (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre megoldást fog nyújtani az SF2 széria. Ahol újjal összenyomható műanyag fülek segítségével könnyen-gyorsan-egyszerűen, akár egyesével is tudod cserélni a ventilátorokat a kereten.
Kicsit gagyi, kicsit zörög, kicsit szabványtalan, de milyen praktikus! ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) CanceRed válasza ---Lasali--- (#13) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Sőt nekem is. :DDD

(#16) sutyi^ válasza #16939776 (#14) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az még hagyján, de szerintem szerelhetőség szempontjából sem praktikus. Lehet van olyan ház aminek az elejébe gond nélkül bele tudsz tenni 3db 120-as ventit, amik standalone darabok, de a közel 38cm hosszú műanyag házat nem tudod bele ügyeskedni mert az egész egy merev egységet alkot.

Sehogy és sehol nem látom ennek a designak az értelmét, maximum akkor van ilyesminek értleme ha egy PCI slotba rakható ~10cm-es darabról lenne szó, valami aftermarket GPU coolerhez. De mostanában nem sok embert láttam akik ilyesmire is berhuzánának egyáltalán, mert akkor inkább megveszik az X ezer forinttal drágább magasabb tierű kivitelt ugyanabból a videókártyából.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.