Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

MasterAir Pro hűtők enyhén túlárazottak...

H2O über alles!

(#2) jedis


jedis
senior tag

Az a DeepCool D-Shield ház nem is olyan rossz, főleg nem egy 10-esért ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) jedis


jedis
senior tag

pici elírás :"RM Cortex-A72 és négy takarákos Cortex-A53 "

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#4) O_L_I


O_L_I
őstag

Bicskanyitogatóan drágák a processzorok... Nagyon remélem, hogy a Ryzen tényleg beváltja a hozzá fűzött reményeket és kikényszerít legalább egy kis árversenyt.

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Még mindig nem tudom megtalálni a logikát abban hogy ha sok pénzt el akarok verni náluk (s2011), akkor be kell érnem 2-3 generációval ótvarabb cuccokkal, mintha kommerszet vennék. Mintha a Ferrarinak Wartburg alkatrészekből kéne építkeznie.

"A GTX 1080 még 4K-ban is csak nagyon ritkán hozható zavarba"
Pont olyan ritkán, amilyen ritkán játszol vele. SLI nélkül a GTA5 konkrétan játszhatatlan 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

(#6) ATEE77 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


ATEE77
tag

Azért némi kompromisszummal, játszható az .PL élsimítás ,fxaa ... és máris megvan a 60FPS-ed.

[ Szerkesztve ]

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#7) Scholes9 válasza O_L_I (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennek mindenki örülne :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) deja vu


deja vu
addikt

Jók ezek az új Acer monitorok, láttam mit tudnak kalibrálva. A drágábbakkal is felveszik a versenyt. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) Scholes9 válasza deja vu (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valóban remeknek tűnnek, pláne ennyiért :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kár a Z500-ért.Az első tesztek és a saját alig fél órás ismeretségünk alapján jön a szokásos,dadogós ZenUI telepakolva egy rakat szeméttel.Az aku megint csak felejthető és bár erős az soc,de a gpu elfogy ezen a felbontáson komolyabb 3d-s játékok alatt.Mondjuk ez utóbbi nem vészes,de vannak random érdekességek.A kedvencem a random gépelés közben késve megjelenő betűk ami úgy fest Asus betegség,mert ez már a 300m is néha csinálta,pedig az soc ezt nem indokolja,ellenben irtó idegesítő.
Összességében egy jó árazással nem lesz ez rossz,de egy jó fhd monitor bőven elég lett volna és ezt a UI-t meg elfelejthetnék végre.

(#11) sayid76


sayid76
csendes tag

Az EVGA GeForce GTX 1080 FTW DT Gaming ACX 3.0 név mögött rejtőző grafikus kártya is elég komoly darab, amit 236 900 forintos ára is sejtet. Hűtése nem csak hatalmas, hanem RGB LED világítást is kapott, GPU-órajele nincs annyira túlhúzva, 1607/1733 MHz" mi ebben az extra?
nekem gigabyte g1 gaming 1080 van. 200k körül már megkapható. és 150-200mhz magasabb órajelekkel

[ Szerkesztve ]

(#12) Scholes9 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kevés persze, mondjuk, ha valaki beéri 20 fps-sel is ;] :U :DDD 1440p-re ideális :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) --HARDCORE-- válasza O_L_I (#4) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Csak a processzorok? :D
78ezret megér vajon 32GB (nem csak DDR4, DDR3 is) RAM?
Alaplapok közül mi az ami megfelel K-s procik alá? Csak nem az is 80-130 között van? :)
A processzorok árai ezekhez képest teljesen átlagosak.
Inkább az EU-s bérezés van itt megtizedelve, meg megszórva nem EU-s adókkal.... Ez itt a gond.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#14) deja vu válasza --HARDCORE-- (#13) üzenetére


deja vu
addikt

50 ezer körüli lapokból már vannak teljesen jók tuning procik alá.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#15) ViZion válasza --HARDCORE-- (#13) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos. Eléggé durva tréfa, h ilyen magasak az árak, de hiába no, a ledeket és az RGB vezérlőt nem adják ingyen... :D Hol van máér, amikor a DDR3 16 GB-ot kb 18k-ért megvettem, leszállítva, boltból :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) kicsako válasza ViZion (#15) üzenetére


kicsako
őstag

Fel eve vettem 20k-ert 2x8gb 2666mhz kingston fury black ramot, most 40alatt sehol sem kapni..

(#17) Scholes9 válasza --HARDCORE-- (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Épp néztem, nagyon durván felment annak is az ára. A 16gb Ramomat 18-ért vettem tavaly :U Most ugyanez a kit 40 ezer :Y :U ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Milka 78 válasza kicsako (#16) üzenetére


Milka 78
nagyúr

17800ft 2x8gb Ripjaws V 3000c15...istenem de jó hogy még időben kapcsoltam.Agyrém,hogy felmentek az árak.

(#19) Suker10 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Suker10
aktív tag

Kinél? :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#20) ATEE77 válasza Scholes9 (#12) üzenetére


ATEE77
tag

Mondja az akinek egy 1070-ese van.Félreértés ne essen.A 1070-es is bitang egy kátya.De a 1080 25%-al erőssebb.A Rise of the tomb raider 50Fps Vsync be. 4k-ban azért nem olyan sz@r. A többi meg tudja 60Fps-t.Majd ha kevés lesz (1-2 Év), akkor majd jön az SLI.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#21) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ami épp olcsó abból be kell vásárolni,nincs mese,tavaly év elején még a memóriák,meg az ssd-k,most épp a merevlemezek...

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#22) DithenS


DithenS
senior tag

Van mindenkinek egy jó hírem.Az USD árdolyama 2018-ig emelkedni fog,szóval még jobb árak lesznek.

(#23) Dr. Akula válasza Suker10 (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aki játszani akar vele.

(#24) Prosector válasza --HARDCORE-- (#13) üzenetére


Prosector
addikt

"Inkább az EU-s bérezés van itt megtizedelve, meg megszórva nem EU-s adókkal.... Ez itt a gond."

Igen, most tapasztalom a kulonbseget: itt(Anglia) 2 heti minimalber egy 1080(esetleg még 1 napot kell erte dolgozni)...otthon 3 havi...

Minden kiadas mellett, 3 honap alatt lazan felre lehet rakni a 1080 arat...ha kicsit meghuzom magam akkor 2 honap(persze lakhatas, kozlekedes dragabb, de aranyaiban akkor is boven jobb).

(#25) Suker10 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Suker10
aktív tag

Az alkatrészekre értettem. Milyen generáció?

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#26) kromatika


kromatika
veterán

Huhh ezek a proci árak :Y

(#27) --HARDCORE-- válasza deja vu (#14) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

#14 igen néztem, van 53ért olyan lap is amin van kemény 4 meg 5db USB a hátlapon.. bátorkodtam 80at mondani a Sabertooth Z170 Mark lapjára, mert az tényleg jónak tűnik. De nem éppen a 30-40ezres árkategóriában van.

#15 Köszi! :R Én nemrég majdnem vettem 28ért 32GBnyi DDR3 ramot. De pont abban a lapban nem indult el ahova kellett volna. Mostmeg még újabb gépbe is a duplája lenne ez a méret. :DD Hát 150K-ért netes gépet nem igazán okos dolog vásárolni.. Legalábbis nagy őrültség lenne. Biztos van aki majd megteszi.. De nem én. :)

#17 Sajnos ez így van. Ram árak pont annyira szálltak el, mint amúgy minden más. Hogy is mondjam, most emelkedtek fel a "130ezres telefon" vagy a "130ezres processzor" szintjére.

#24 :R Elég szomporú az itthoniak egy részének (csóróbbaknak) ez a helyzet.

Azért hogy valami jót is mondjak: észrevettem hogy átlagosan 1 ezressel olcsóbb a 250-es Samsung 850 Evo SSD mint ugyanebből a 120GB-os :D Ez se semmi. De amint elfogy a készlet máris fel fog menni 40ezerre.

Mindegy, azt hiszem egy jóideig el lesz napolva a gép vásárlás. :) Amúgyis tökéletesen elég ami van.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#28) Dexar007 válasza DithenS (#22) üzenetére


Dexar007
veterán

Tényleg? Van jósgömböd?

Give me your cum,bull!

(#29) Hobbbyt válasza Dexar007 (#28) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Gondolom, arra alapozza, hogy 2018-ig Orbán és udvara biztos marad. Annyi igazság van benne, hogy ők amortizálták le a forintot az euróval szemben, az már másodlagos, hogy manapság az euró meg gyengül a dollárral szemben, amiről viszont még a fidesz sem tehet.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#30) Scholes9 válasza ATEE77 (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kinek mi. Én nem bohóckodnék 4K-n 1080-nal sem, nemhogy 1070-nel. SLI már más dolog. Ezek WQHD felbontásra ideálisak. És igen, van akinek kevés az 50 fps, mert észrevehetően "remeg" a kép és eléggé zavaró :) 4K még gaming még odébb van :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) ATEE77 válasza Scholes9 (#30) üzenetére


ATEE77
tag

Ok legyen neked...Nekem teljesen ok 50-60 Hz Vsync-el. 49"-on a 4K. :D

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#32) tatala77 válasza Hobbbyt (#29) üzenetére


tatala77
tag

Tényleg off, ne politizáljunk: de igenis tehetnek a most hatalmon lévők, mert az állandó EU ellenes nyilatkozataikkal aláássák az EU együttműködési rendszerét, gyengítik, így gyengül(het) az euró is ezáltal...

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#33) Hobbbyt válasza tatala77 (#32) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tényleg elég off, és ennél tovább nem is boncolgatnám a véleményeinket, de szerintem annyira jelentéktelenek vagyunk a világpiac szempontjából (ráadásul még eurozónán kívüliek is), hogy az euro/usd dologban mi csak nézelődhetünk. Az tény, hogy a most hatalmon lévők elég hatékony bomlasztók, de ez a folyamat már korábban elkezdődött (Kínát vagyis a gazdasági jelentőségének a növekedését látom fő oknak)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#34) Lacok


Lacok
őstag

Úgy látom az alaplapoknál a LED világítás abszolút prioritást élvez. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) Scholes9 válasza ATEE77 (#31) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van, mások az igényeink, nincs ezzel semmi gond :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) Chaser


Chaser
titán

Az Asus X550VX is GeForce GTX 950M-et kapott, de 15,6 hüvelykes kijelzője csak 1366x768 pixeles és nincs SSD-je, processzora viszont a sokkal izmosabb négymagos Core i7-6700HQ. - érdekes trió ez ( :

az új ht-s pentiumokról hír sincs? vagy volt és lemaradtam?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) ATEE77 válasza Scholes9 (#35) üzenetére


ATEE77
tag

:R

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#38) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"A GTX 1080 még 4K-ban is csak nagyon ritkán hozható zavarba"

Amennyiben a 25 fps a cél, úgy valóban.

(#39) Scholes9 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) ATEE77 válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


ATEE77
tag

Ugye tapasztalatból mondod a 25Fps-t. :DD

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#41) User64476 válasza Prosector (#24) üzenetére


User64476
őstag

Véget is vetettek neki :)

(#42) Hobbbyt válasza Fitzgerald (#38) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem még az RX480 is elég 4k-ban. :)

Doom minden maxon, (élsimítás nélkül persze) átlag 50fps,, BF4, BF4 szintén. Nekem elég ennyi is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43) Fitzgerald válasza ATEE77 (#40) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kiolvastam a csillagokból.

@Hobbbyt

A Doom nem ér, az Vulkan alatt a turmixgépen is 60 fps-el szalad 8k-ban. De kb. az az egyetlen ilyen játék. Élsimítás nélkül el tudom képzelni, hogy a Battlefieldek is 50 közelében futnak. Az 1070 előtt 390-em volt, kis tuninggal 1440p-ben még élsimítással és +10-es supersampling-el is 70 körül volt a framerate Battlefield 1-ben.
Mára az újabb driverekkel lehet hogy behozta a 390-et a 480, nem tudom.
Én viszont annyira hozzászoktam a 60+ fps-hez, hogy kompetitív játékokban az ennél alacsonyabb framerate kifejezetten zavar.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az MSI lapok bejönnek, de sokallom az árat.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#45) Martzi


Martzi
csendes tag

"RGB világítás sem hiányzik róla." - Na, akkor kettőt kérnék :D

(#46) ATEE77 válasza Fitzgerald (#43) üzenetére


ATEE77
tag

"Kiolvasom a csillagokból:" Hát kb. Mégegyszer nem írom le.Olvass vissza.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#47) Dark Archon válasza O_L_I (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha azt is figyelembe veszed, hogy mennyire időtállóak, akkor szinte ingyen van. Én még mindig a 2500K-val tolom és... hát legalább 5 éve meg van, s jó eséllyel még a GTX 1070-et is ki fogja hajtani.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48) Chaser válasza Dark Archon (#47) üzenetére


Chaser
titán

ez addig él amíg nem hal meg alatta a lapod, és ha akkor halt meg mikor már nem lehet kapni akkor bukta
de most tényleg drága minden, békebeli időkben 220-225ft a $, aztán 250, nagyon nem mind1, most meg 300 jó ideje, eur és usd kb már egy árfolyam, meglátszik az árakon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Dark Archon válasza Chaser (#48) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, már most se nagyon lehet kapni újonnan, de akkor még mindig ott a Hardverapró. Mindenesetre talán a táp még az, amit 5+ évre meg lehet venni egy PC-ben, más nem. Emlékeim szerint olyan 60-65eFt volt anno a proci, ahhoz képest a 75eFt egy mai processzorért - figyelembe véve az inflációt, árfolyamváltozást - kutya füle.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#50) Chaser válasza Dark Archon (#49) üzenetére


Chaser
titán

sb lapot rég nem lehet kapni újan, használt lapot venni max leinformálható tagtól érdemes, de mivel nincs újan drága...nincs értelme ha kidöglik alóla a lap, ez ezeknek a legnagyobb baja
azért necces, hogy egy kl k i5 közelebb van 100-hoz mint 50-hez ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.