Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Raktárban porosodó VGA-kat? Nem úgy volt, hogy készlet hiány van a bányászok miatt a piacon, meg különben is nem tudnak annyit gyártani mint amekkora az igény és hogy a ram is drága stb stb? ..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) ViZion válasza Zolik (#1) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Porosodó VGA... nem kellene aranyárban mérni és vinnék. 1060-ból lehetne inkább 4 GB-os, ócón. Kell ide is, főleg, ha bios frissítéssel 1070-et lehet hegeszteni belőle :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Szerintem ezt egyszerűen csak olcsóbb gyártani, és/vagy 1060-akból is annyit visznek, hogy bevetik ezt az ötödik változatot is, hogy több GPU-t tudjanak piacra vinni.

[ Szerkesztve ]

(#4) GreatL


GreatL
őstag

Jó lenne nVidia fronton is olyan híreket olvasni hogy univerzálisan gyorsul minden 1000-es videokártya... anno AMD 15%-ot talált a 6000-es sorozatban (bár lehet hogy csak nagyon gyökerek voltak és nem volt normális driverük egy évig :D ).

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Duck663 válasza Zolik (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Valószínűleg ezek inkább selejtek, amik nem adhatók el 1070-ként, de kukázni nem akarják, a VGA árak magasak, így jó pár balekra jó áron rásózhatók.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) marcarc válasza Zolik (#1) üzenetére


marcarc
senior tag

Szerintem a grafikus chipből volt ott bőven raktárkészlet, csak az összeszerelés + egyéb komopnenesek voltak a shortage okai.

(#7) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

a GP106 helyett a 1070/1070 Ti és 1080 szériából ismerős GP104 kerül rá, igaz, "bénítva"

Bénítva mi ? :)) csak nem felelt meg 1070 -nek sem , nem tudta stabilan hozni az erőt , azt a szintet . Így inkább kreálnak még egy GTX1060 variánst :)) inkább minthogysem kidobják ;]

Miért kell ezt túl magyarázni , túl lihegni . Kellett kezdeni valamit azokkal a csipekkel és ez lesz belőle , ennyi .

A GP104-300-at megvágják annyira, hogy specifikációi megfeleljenek a GP106-400-énak, így 1280 CUDA magot, 192 bites memóriabuszt, stb Mondjuk lehetett volna a típusjelölés GTX1065 inkább és picit több pacival .
ennyi

(#5) Duck663

+++

marcarc

pölö VRAM :K

[ Szerkesztve ]

(#8) Teebor9 válasza Zolik (#1) üzenetére


Teebor9
tag

Lehet, mire én olvastam átalakult GPU-ra a VGA. De gondolom itt a központi egység, ami raktáron van és nem a kész kártya.

(#9) Tyrel válasza GreatL (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha tudnának is gyorsítani driverből a Pascalokon, szerintem már biztosan nem fognak. A konkurencia nem indokolja, saját maguk következő generációjának meg miért állítanának házon belüli konkurenciát azzal, hogy a mostanit gyorsítják?...

nVidiáról beszélünk, tudod, arccal a gázsi felé...

Turenkarn

(#10) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Jó lenne nVidia fronton is olyan híreket olvasni hogy univerzálisan gyorsul minden 1000-es videokártya...

Főcím : Új változat készül a GTX 1060-ból

mi nem érthető a megjegyzéséből ? :U

(#11) pengwin válasza Zolik (#1) üzenetére


pengwin
addikt

GPU lehet, hogy van dögivel, memória viszont nincs hozzá elég.
Lehet ezen próbálnak most segíteni: GTX 1060-at azért mégis több ember vesz, mint 1070-et, és a kisebb kártyához kevesebb VRAM kell.

(#2) ViZion
Mégis hogyan szeretnél egy 192 bites memóriabuszra 4GB RAM-ot aggatni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) tibaimp válasza Duck663 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, ez lesz szerintem is. Eleve hibásak a letiltott részek, így nem kapcsolható be bios mókolásal a letiltott rész, ill. bekapcsolható, de hibázni fog a cucc.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) ViZion válasza pengwin (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom, de 1050ti 4 GB-os, a 1060 meg kicsit fura lett a 3 GB-vel. Legyen több, ami jó!
:K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) shteer válasza Zolik (#1) üzenetére


shteer
titán

Bőven nincs hiány, gyakorlatilag sose volt, csak hibás logisztika következményeként egyes helyeken nem volt belőle

..szerintem jónak tűnik

(#15) Reggie0 válasza shteer (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a hiany sem mindig ugyanakkora. Most pl. az Ethereum ASIC miatt volt egy kis fellelegzes a VGA piacon, mert sokkal kevesebbet vettek banyaszni.

(#16) Busterftw válasza Zolik (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Kb sosem volt hiány, csak max te annyiért nem vetted meg.

(#17) Pöttön


Pöttön
őstag

Hova aljasodik még le ez a nyomorék vga piac?? :W
Készlet hiány van de azért a nagyon nagy érdekűt ki kell még szolgálni egy 5-ik gyárilag mókolt változattal....
De a lényeg hogy a vga-k még mindig túl vannak árazva, a folyamatos "készlethiányra" hivatkozva.... :(

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#18) Zolik válasza pengwin (#11) üzenetére


Zolik
senior tag

Hát ez az amit soha nem fogunk megtudni... memória hiány sose volt, csak az árak mentek fel ahogy kell.
Viszont nem adok neki pár hónapot és megfog 10x-ni a használt VGA-k száma. Én úgy saccolom hogy ősz körülre normalizálódhat a vga piac. A ramok már más kérdés, hisz most is 3x-os áron adják ugyan azt a ramot ami 2016-ban volt a boltokban.

#16
volt időszak ha akartál se tudtál volna venni vga-t egyes típusokból, ha volt is esetleg akkor is max 1-2napig 3x-os áron.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#19) b. válasza Tyrel (#9) üzenetére


b.
félisten

még állítólag 10% körül van benne, erre jött példaként az 1070 TI , De mindegy is, mert teljesítményben se gyorsabb se lasabb nem lesz, ergo mindegy. Gondolom felhasználják a raktáron fekvő GPU-kat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) shteer válasza Pöttön (#17) üzenetére


shteer
titán

Készlet hiány van

ilyen a készlethiány?

..szerintem jónak tűnik

(#21) #19138560 válasza shteer (#20) üzenetére


#19138560
törölt tag

:D talicskával pakolják raklapról raklapra a boltok raktáraiban ahogy nézem :D Amúgy meg kapják be én most adom el a gépemet. Elég volt ebből!

[ Szerkesztve ]

(#22) Pitralon


Pitralon
tag

Kapát mellékelnek hozzá, mert rizst kapálni jó lesz..., mondom örök envídiásként... :R

Vicc, ami videókari fronton zajlik.... :W

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#23) Busterftw válasza Zolik (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

Nyilván minden magyar sarki PC árusnál nem volt több tucat, de akárhol néztem itt spanyolban vagy UK, német etc mindig volt online.

(#24) Zolik válasza Busterftw (#23) üzenetére


Zolik
senior tag

Volt tavaly év vége felé egy totális készlet hiány. Mindenhol "out of stock" fogadta a vásárlókat és itt nem a "sarki sufni számtech" boltokra gondolok hanem nagykerekre/amazonra stb.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#25) #72042496 válasza Busterftw (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt Magyarországon viszont biztos voltak hetek, amikor nem lehetett kapni nemhogy Vegát vagy 1080-at, de még a legtöbb 1050 Ti-t sem. Mostanra kezd helyrerázódni a dolog, van választék, és az árak is mennek vissza a korábbi szintre. (1-2 éves kártyákhoz képest drágák persze.)

[ Szerkesztve ]

(#26) Dandris


Dandris
tag

Raktársöprés = akkor jön az 11xx sorozat? Király éppen ideje.

(#27) arn válasza GreatL (#4) üzenetére


arn
félisten

Nezd ugy, hogy nvidia mar elejetol normalis drvt tesz le az asztalra, nem vmi felkesz sz*rt. Az amdnek ez nem ment. Igy jobban hangzik? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) arn válasza #72042496 (#25) üzenetére


arn
félisten

Raktaron volt a legtobb helyen, csak kerdes milyen aron, most nagyjabol visszaalltak mar a karacsony elotti arak. De most mar kenjek a hajukra, megvarom az 1180at.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Itt van a lehetőség a 1060ti-re. Bár gondolom ez nem megoldható. Főleg, hogy limitált mennyiségű gpu áll rendelkezésre, pedig egy erősebb 1060-nak bőven lenne piaca.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#30) Szipó


Szipó
tag

Kezdetnek lenyomhatnák az árakat, ha már annyira sepregetnek

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#31) b. válasza zovifapp111 (#29) üzenetére


b.
félisten

Jön az új széria, nem fognak már kiadni 1060 Ti kártyát.Ez tényleg kisöprés,Ázsia fele.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) #72042496 válasza arn (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én csak azért néztem rá, mert írták a fórumon, hogy nincs VGA. Valóban, akkor még horror áron is csak pár félét listáztak a boltok, többnyire a gyengébb kártyák alapverziójából volt itt-ott. Választékot itthon sehol, de még a német Amazonon se láttam.

Hogy ez mikor volt, azt meg nem mondom már, amúgy is fölösleges ezt emlegetnem. Én is inkább az újra leszek kíváncsi, a 1180 nekem is aktuális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33) hunluki válasza arn (#27) üzenetére


hunluki
senior tag

Mint pl két hete olyat amitől elfeküdtek a 1060-ak bizonyos gyártóktól. Tényleg zseniális :D

(#34) arn válasza hunluki (#33) üzenetére


arn
félisten

poennak szantam, es nezopont kerdese... mindegyik gyarto csinal bakikat. mindenesetre az nvhoz nehez hasonloan jo supporttal rendelkezo hwgyartot mondani, az elso detonatoroktol osszessegeben pozitiv.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) GreatL válasza arn (#27) üzenetére


GreatL
őstag

Pont erre gondoltam én is :) De jó álmodozni :D

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#36) pmartin96 válasza Szipó (#30) üzenetére


pmartin96
csendes tag

Az 50 ezres kat. ot leszámitva többé kevésbe már normalizálódik a helyzet (egy 170es kártyánál 10-20 nem vmi sok ) de kétségtelen még mindig magasak az árak.

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#37) hunluki válasza arn (#34) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, tiszta sor, no offense :)

Nálam is épp egy 1060-as pörög, szerencsére kimaradtam a fenti bugból is. Talán egy NV jellegű driver hibám volt még a W10 korszak elején, az is inkább MS hiba, Wupdate erőltette a saját driverét amitől kékre fagyott a gép, alacsony volt a játékbeli FPS, minden baja volt. Hivatalos NV driverrel hibátlan volt, egészen addig amíg a WU úgy nem gondolta hogy ő most felülírja a rosszal. Ott jött be a driver update letiltogatás dolog, azóta csak NV driverét használom és semmi gondom vele.

Annyi hogy most vettem új monitort amit viszont freesync-et tud, következő kártya ebből kifolyólag jó eséllyel majd AMD lesz, de hol van az még. Szerintem még 3-4 évet alsó hangon ki fogok húzni ezzel, beérem én medium grafikával is :)

(#38) haxiboy


haxiboy
veterán

Mennyit hashel? ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) shteer válasza haxiboy (#38) üzenetére


shteer
titán

hééé ez az én szövegem :(((

:DDD

..szerintem jónak tűnik

(#40) lowphas


lowphas
tag

Ne haragudjon senki, de ez is egy nettó kicseszés a vásárlóval a gyártó részéről. Még több változat, azonos sorozaton belül. +1 bőr lehúzása a 2.5-3 éves gpu-król. Meh...

(#41) warrior93 válasza lowphas (#40) üzenetére


warrior93
tag

Ne haragudj, de azért itt más a helyzet.
Inkább örülni kéne neki, hogy kb 0 $-ba volt a chip és több lom kerül a polcra, ami tovább viszi lefelé az árát.

Üdv. Woules

(#42) haxiboy válasza shteer (#39) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak engem érdekel is :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#43) shteer válasza warrior93 (#41) üzenetére


shteer
titán

ami tovább viszi lefelé az árát.

..szerintem jónak tűnik

(#44) whatnot válasza #19138560 (#21) üzenetére


whatnot
őstag

Én meg most vettem. Videokártya nélkül egyelőre.
Mondjuk a RAM is hasonló irányba halad felfelé.

(#45) tamasas0913 válasza warrior93 (#41) üzenetére


tamasas0913
tag

Lefelé az árat?
Én inkább úgy veszem mostanában észre, hogy ezek a nagy gyártók is kezdenek a sarki Coophoz hasonlítani.
Inkább kib@ssza a banánt a kukába a polcáról minthogy lejjebb vinné az árát amikor már kezd pöttyösödni.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#46) -FLY-> válasza haxiboy (#38) üzenetére


-FLY->
őstag

Árában lesz, nyugodtság.

(#47) b. válasza lowphas (#40) üzenetére


b.
félisten

és ez kit érdekel ha a teljesítménye paraméterei ára ugyan az? ráadásul ázsiai piacra megy...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) zovifapp111 válasza b. (#31) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Csak egy szösszenet volt a részemről.... ;) Életszerűbb lesz az új 60-as széria, mint a kukázott gpu-k újrahasznosítása.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.