Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Akik olvasták a light novel-t, azok eddig is tudták hogy Kuroyuki-hime igazából Kirito és Asuna lánya... :DDD

(#2) oriic válasza Cythyel (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

LN-ek kimaradtak nekem, de emlékeim szerint csak utalások vannak erre, vagy azóta van már hivatalos infó is erről?

Live-Die-Respawn

(#3) Cythyel válasza oriic (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

hivatalos infó sosem lesz szerintem, de több mint elég utalás van rá a light novel-ekben...

(#4) oriic válasza Cythyel (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd akkor nyugszom meg ha a képembe tolják a dolgot!!44 :D

Live-Die-Respawn

(#5) Cythyel válasza oriic (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

én nem :P valahogy más lurkót képzeltem volna el kettejüktől...

(#6) oriic válasza Cythyel (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mire gondolsz? :D

Live-Die-Respawn

(#7) Cythyel válasza oriic (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

csak szimplán arra, hogy amilyen Kirito és Asuna a light novel-ben / anime-ben, ahhoz képest Kuroyuki személyisége teljesen homlokegyenest eltér...

(#8) Ofanaht válasza Cythyel (#7) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Én Ori véleménye mellett állok, utalás eddig is volt (a legnagyobb talán az Alicizációs virágok az egyik Accel illusztráción), ahogy arra is, hogy hol kapcsolódhat össze ténylegesen a 2 széria technológiaként. Emellé ugyan úgy Reki írja, én személy szerint már csak direkt is raknák bele ilyeneket. Amíg nincs semmilyen hivatalos dolog kimondva, addig csak spekuláció szinten létezik.

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Speciel én sose hallottam ezekről, na mind 1. De amúgy meg mi ez a PS3 szintű grafika? :D Vagy a trailer a Vita verzióból készült?! Elég pre-alpha szagú...

(#10) Ofanaht válasza SunMount3r (#9) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Mik azok az ezek?

A PS3-as szintű grafika szerintem pont azért lehet, amiért a játék alig fél évvel az előző után jelenik meg. Gondolom a sztorit jól összerakták, viszont magát a játékot ráhúzták az előző Lost Song-ra, hogy ne kelljen vele annyit ügyködni. (Na, fejőstehén játék[menet])

(#11) oriic válasza Ofanaht (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jól emlékeztem én, hogy anno összeszedték nekem, hogy milyen utalások vannak a kapcsolatra:

[link]

Ez pár éves cucc, lehet azóta sok minden változott.

Live-Die-Respawn

(#12) Ofanaht válasza oriic (#11) üzenetére


Ofanaht
csendes tag

Kicsit késve (de jóval utánaolvasottabban) nem mondom, hogy azok az elemek lennének a széria között a kapcsok, mint amik nála le vannak írva, de lehetséges más okból kifolyólag.

Na, én megpróbálom összeszedni úgyse fog menni a gondolataimat és leírom az én összekötési elméletemet, kiegészítve az általa javított részekkel, bár ezek inkább apró utaló jelek lesznek.

"Mindkét mű írója Kawahara Reki. Ő pedig konkrétan kijelentette, hogy a
két story ugyanabban az univerzumban játszódik."

- Ez egyszerűen így nem igaz. Reki egyszer sem jelentette még ki, hogy egy világban játszódnának.

"Az az elméletem, hogy Hime szülei Kirito és Asuna a SAO-ból. Ha
közelebbről szemügyre vesszük Kiritot és fekete lotus-t, sok közös
tulajdonsággal rendelkeznek, pl a két kard (dualwield), a fekete szín."

- Kiegészíteném, akkor inkább már Graphite Edge-nek van hozzájuk köze, ha már olyan képességei is vannak, mint Kiritónak. (Starburst Stream, The Eclipse...)

"...a 7. fejezetben Kirito feltalált egy kamerát, ami le tudja
képezni a valós világ képet a virtualisba illetve fordítva."

- Nem éppen. Az az eszköz sokkal inkább működne úgy, mint egy videós skype beszélgetés. Lényegében a kamera segítségével a virtuális világban levő Yuuki kap képet a valóságból, de semmi összemosásról sincs szó.

"Az egyik mellékstoryban a jövőben is járt, ahol párbajozott a lvl 5-ös Silver crow-val és legyőzte. Kiritot ez
inspirálhatta, hogy megalkossa a brain burstöt."

- Ezt tudtommal Reki non-canonnak könyvelte el, kb mint a Mahouka crossovereket.

"Egy másik probléma, hogy Kirito tulajdonképpen halott az Alicization során, hiszen egy valós Laughing Coffin tag megölte. NervGear nélkül merült le az "UnderWorld"-be. Nem vagyok benne biztos, hogy ez mit von ma után, de amit az Alicization utáni melleksztorikról olvastam, Kirito háreme utána megy, hogy csatlakozzanak hozá/megmentsék."

- Itt reteksok spoilert kellene mondanom, hogy összeálljon a kép, így csak röviden... A megölés féligazság, lévén Kiritót beinjekciózta a szökésben levő Johnny Black, emiatt halt meg majdnem. De aztán Kiku-ék "elrabolták" és rádugták a gépre, ahol lényegében kómában van.

- NervGear nem kell Underworld-höz, lévén ez a Soul Translator-al működik. Ami "kicsit" más...

"Sok hasonlóság van az Accel World és az UnderWorld között. Mindkét területen eltöltött idő sokkal a valóságban sokkal többnek számít (a'la inception reverse). Mindkét világban totális háború dúl
különböző frakciók között."

- 1/ Igen, az időgyorsítás helyes
- 2/ A másik fele nem. Teljesen, szóval legyen döntetlen.

"Az egyetlen ok, amire gondolni tudok Hime gyűlöletének forrásaként, az
az, hogy Kirito és Asuna magára hagyta, hogy az UnderWorldben éljenek."

- 18.kötet -> ...nem.

"Sok ok lehet, amiért úgy döntenek, hogy ott élnek, ezek között van az
emberiség védelme s az örök élet ígérete is. Az UnderWorld akar a
mennyország is lehet (ez nem azt jelenti, hogy K és A halottak - DS).
Az egyetlen lehetőség, hogy a burst linkerek találkozzanak a brain
burst alkotóival az, hogy eljutnak az UnderWorldbe, ami talán egy
magasabb síkon van, mint az Accel World. Amennyire tudom, ez a lvl10
elérését jelenti az AW-ben."

...nem.

Ahogy írtam, biztosan van összekötés a két széria között (és lesz is), viszont amíg Reki nem dönt úgy, hogy végül össze nem kapcsolja a kettőt, ami teljesen lehetséges, nem biztos semmi.

Addig maradnak az olyan utalások, mint az egyik illusztráción látható Kirito és Eugeo kard, "NerveGear" pillanatnyi említése...

(#13) oriic válasza Ofanaht (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Koszi a pontositasokat.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.