Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Mindkét változat extra strapabíró kivitelt kapott, különböző katonai szintű teszteken mentek keresztül, Gorilla Glass kijelzőburkolatot...

Ha üveg, gorilla glass már nem lehet extra strapabíró. Egy szerencsétlen esés és már pókhálósra tört.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Magyar honlap. Tetszik ez a vonulat.
Vajon dual-ba lehet rakni bele RAM-ot? Mert X-ekbe mostanában nem lehet...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

...így a töltőt még el sem feltétlenül kell vinni az iskolába.

Itt valami nem jött ki jól.

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) dementor válasza AxBattler (#2) üzenetére


dementor
senior tag

A honlap szerint valóban strapabírónak tűnik. Nem mellesleg szépek is.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#5) xEon1337


xEon1337
őstag

Csak azt nem értem, hogy mi a francnak kell ráírni ezekre, hogy ThinkPad..

"Less but better" - Dieter Rams

(#6) DithenS válasza xEon1337 (#5) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha felnől a gyerek,olyant vegyen :D

(#7) jjeahh válasza dementor (#4) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is meglepődtem, egész normálisan néznek ki, de sajnos rendes touchpad gombok, trackpoint nincsenek, a fedlapon továbbra sincs retesz és gyanítom rollcage sincs :( . Meg gondolom még lehetne sorolhatni naphosszat a hiányosságokat a régi tp-khez képest, ha beleásnám magam alaposabban a specifikációkba...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8) AxBattler válasza jjeahh (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ez kb. az L-sorozat szintje lesz.

Kicsit unalmas már, hogy minden új TP-t a T500-asokhoz hasonlítják, pedig ez már nem az az éra...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) vakarcs válasza AxBattler (#2) üzenetére


vakarcs
aktív tag

És itt a Thinkpad 11e Yoga
[link]

VAki

[ Szerkesztve ]

eladó a világ :)

(#10) AxBattler válasza vakarcs (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

"A sort a frissített ThinkPad 11e, illetve annak átforgatható kijelzős testvére, a ThinkPad 11e Yoga nyitja..."

Ja jó, nem is tudtam, hogy volt régi! :B

Viszont a linkeden szereplő specifikációk elég ergyák... Celeron N2930? :F
Az már lassan 3 éves chip.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) dementor válasza jjeahh (#7) üzenetére


dementor
senior tag

Én is nagyon sajnálom, hogy mára egy letűnt korszak az igazi ThinkPad-ek ideje.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#12) Fred23 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, ez kicsivel vastagabb Gorilla Glass-t kap, amivel a sima üvegnél jobb lesz egy fokkal; csodát persze nem szabad várni, ha esik, tényleg szinte biztos a pókhálósra törés! Mondjuk ha az ember elkapja lábbal az eső notit, lehet, hogy kijön a difi, és a gorillás kijelző túléli, a sima meg nem.

Az sem mindegy, melyik Gorilla Glass kerül beléjük, a hármas például esés ellen szinte semmit nem ér, viszont a négyes már nagyon is számít, valóban menthet meg akár notit is!

(#13) Dare2Live válasza Fred23 (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ha esik, tényleg szinte biztos a pókhálósra törés!"

Márpedig "diákoknak" a fő célcsoprt ott meg le fog esni.

"Az sem mindegy, melyik Gorilla Glass kerül beléjük, a hármas például esés ellen szinte semmit nem ér, viszont a négyes már nagyon is számít, valóban menthet meg akár notit is!"

négyes kb 100* könyebben törik mint egy plexi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Fred23 válasza Dare2Live (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

A plexi műanyag, de még így sem biztos, hogy akkora a difi a GG4-hez képest -hol olvastad? De ha igaz, akkor a Gorilla Glass 3 meg még annyit se ér, az a GG4 felét/harmadát képes csak elviselni esések terén.

Meg persze számít az ütköző felületek mérete, a behatás iránya, stb. Összességében szerintem egy GG3-as noti egy 1m-es esést nem nagyon élne túl ép kijelzővel, viszont egy GG4-esnél már az egyéb alkatrészek halálára voksolnék inkább, pláne akkor, ha vastag is az a GG4-es védelem.

(#15) Dare2Live válasza Fred23 (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A plexi műanyag, de még így sem biztos, hogy akkora a difi a GG4-hez képest -hol olvastad?"

Nem olvastam ez nagyon sok év tapasztalata. Míg az érintős plexis telefonjaim kb mindent kibírtak, addig GG akár egy 50-60cmes esésektől is törik. Legujabbak is. Hát ha még "fülmagasságból" esik csempére, betonra...

"GG4-esnél már az egyéb alkatrészek halálára voksolnék "

Én még soha nem találkoztam GGs telefonnál olyannal, hogy leejtés után elöbb adta volna meg magát elektronika mint GG. youtuben is végig lehet nézni 101 tesztet GG betörik, telefon gond nélkül megy tovább. Talán nem is láttam még olyat, hogy elektronia megadta volna magát drop testől. (Biztos van.)

Notinal amúgy van saját "esettanulmányom" is T400al. Rengetegszer esett (és sajnos esik) le, 1m+ról (pl konyhapulton töltőzsinornál fogva gyerek lerángatja.) Azon felül, hogy a szellözőrács betört, kávát sokadik esésre össze kellett ragasztani semmi baja. GG lett volna rajta már rég kuka lenne. De hálisten új diákoknak valóra raknak. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) macilaci78 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért itt jókora káva van a GG körül, nem telefon ez...
Meg a rendeletetésszerű használatnak nem része a zsonglőrködés, ellenben karcolódhat is egy iskolában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) dabadab válasza AxBattler (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, ez kb. az L-sorozat szintje lesz."

Amik ugye a Thinkpadnek nevezett konzumer vackok, amiknek a néven kívül kb semmi közük a rendes Thinkpadekhez.

DRM is theft

(#18) AxBattler válasza dabadab (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs hozzáfűznivalóm.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Forest48 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


Forest48
aktív tag

Azért egy telefon leejtését és az okozott kárt nem lehet egy laptophoz mérni. Laposnál ott a sajnos nem eléggé, de azért méretes hűtő + a sima hdd. Meg nem mindegy, hogy 150gr vagy 2,5kg csattan a földön.
Plusz itt lehet számolni azzal is, hogy valamennyi energiát elnyel a kinyílás (mivel ugye nincs retesz). Illetve ahogy többen írták, ott a böszme keret.
Mondjuk sosem ejtettem le a laptopomat, talán azért, mert én dolgoztam meg érte és vigyáztam rá.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"különböző katonai szintű teszteken mentek keresztül"
Gondolom a szokásos "ha fél méterről ránézek, nem lesz semmi baja" jellegű "katonai" szirszarokon.

(#21) Dare2Live válasza macilaci78 (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

diákok, iskola. Ebben a kontexusban a leesett bezony napi szinten bekövetkezett dolog lesz. GG miatt pedig az esetek egy jelentős részében nem visszarakják asztalra hanem lehet újat venni, vagy "100.000"ért kijelzőt cserélni.

A cégeknek akik gyártják a nnotit, telefont persze baromira megéri ez az egész GG. Zseniális.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) zetor2000 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mutatnál egy plexis érintős telefont? (nem kötözködésképp, merő kiváncsiság hajt)
Én csak üveg előlapost láttam eddig, mert az nem karcolódik, a plexivel ellentétben. Abból viszont GG, meg dragontrailost, meg amire nem írták rá, hogy milyen, olyat is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) Warp


Warp
csendes tag

Még az anno abszolút belépőszintnek szánt X1**e szériákon is volt trackpoint - ami mára a Lenovo "újításainak" hála az egyetlen jellegzetessége maradt a szériának ami megkülönbözteti a többi gyártó business/semi-rugged gépeitől -, szóval nélküle ez így mi?

(#24) Dare2Live válasza zetor2000 (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl Active/thoug telefonok.

üveg legyen az gg vagy sem ha szerencsétlenül esik törik. Ezért ahol ez fontos, pl diákok ott imo erősen kerülendő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) dabadab válasza Dare2Live (#24) üzenetére


dabadab
titán

"pl Active/thoug telefonok."

Tudsz konkrét típust mondani? Mert pl. a CAT összes telefonján GG van. Érintőképernyőn egyékbént is elég nehéz elképzelni plexit, mert az attól megkarcolódik, ha ránéznek, ha meg az ember az ujját is huzogatja rajta, akkor pillanatok alatt nagyon csúnyán összekarcolódik.

DRM is theft

(#26) Dare2Live válasza dabadab (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl droid turbo 2, illetve az olcsobbak ahol nem volt pénz ggr.
Bár már mindehova jön, mert ugye nagy üzlet, mert 1-2-3év alatt egyszer csak kiesik fülmagasságból betonra aztán akkor 99% újat vesz. Akinek tuti megéri a GG az a gyártó.

Jah sokkal jobban karcolódik, nincs rá más jó megoldás mint a foliázás/üvegezés. :D Mondjuk én GGt is foliázom, por egyik alkotoeleme a homok az meg kakrcolja ggt is rendesen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.