Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) oriic válasza Jason19 (#48) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Cobra: Én a háttértörténetről beszéltem, a világról ami ki van találva mögé. (ami mondjuk a a lou-ban nincs a linearitása miatt, így nincs mihez viszonyítani. Van egy fősztori és annyi)"

Te most tényleg egy egyrészes játékot hasonlítasz egy trilógiához? (amikhez még könyvek is vannak)

Mindegy befejeztem, úgy néz ki nem tudod megérteni a lényeget.

Live-Die-Respawn

(#52) Jason19 válasza oriic (#51) üzenetére


Jason19
senior tag

Amikor valaki azt mondja, hogy a legjobb játék, akkor szerintem azt érti alatta, hogy a legjobb játék, azaz összehasonlítja az összes játékkal, beleértve a triológiákat is.
Egyébként én leírtam egy elég objektív okot, hogy szerintem miért nem, és egy indokot sem írtál, hogy miért de. Jól elbeszélünk egymás mellett... :U

(#53) oriic válasza Jason19 (#52) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én végig játszottam, nekem tetszett. Te fél órát toltad és nem tetszett neked. Miről is beszélünk? Á, mindegy, hagyjuk, offold a témát kérlek, mert rendes érveket nem tudsz felhozni.

Live-Die-Respawn

(#54) Jason19 válasza oriic (#53) üzenetére


Jason19
senior tag

A nekemteccetttéskész az rendes érv? Arról beszélünk, hogy itt isteníti mindenki, én meg megkérdeztem, hogy ugyan mi az ami annyira tetszik. Erre azóta sem sikerült válaszolni :W Én leírtam, hogy nekem ez a zombis dolog alapból nem jön be, a játék lineáris, a történet ennek megfelelően messze nem olyan kidolgozott, mint bizonyos más játékokban, a játékmenet sem hozott semmi újat. Ha ezek nem rendes érvek...

[ Szerkesztve ]

(#55) b. válasza Jason19 (#52) üzenetére


b.
félisten

De miért nem olvasol el teszteket róla ha érdekel?
Tessék egy.:[link]
Itt megtalálhatsz benne mindent mitől lett maradandó játék. ( legalábbis másoknak, nekünk)
a Történet pedig felveszi a versenyt bármilyen más hasonló típusú filmmel vagy könyvvel, végig leköt és izgalmas, sőt, drámai. (Na jó, persze nem egy Stephen King : Végítélet ) A zenéje pedig egy külön misét megér

Én végigjátszottam mindhárom általad említett játékot. teljesen más kategória mind3, de ennek a legjobb és legmegfogóbb, szívbemarkolóbb és magával ragadóbb a története. Nem agyatlan zombis hentelés,
Olyan atmoszférája van, hogy szinte beszippant. Én még ezzel is álmodtam, mikor toltam ezt a játékot. Persze van egy öreg motoros haverom a NFS szériára esküszik és szerinte világ legjobb játéka... szóval... :). ÉN imádtam minden percét, de persze ehhez kell egyfajta nyitottság és együttérzés ehhez a történethez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56) krx21 válasza Jason19 (#54) üzenetére


krx21
nagyúr

Sok mindent rá lehet fogni persze, de a "történet nem kidolgozott" főleg sántít... :N
Pl: egy játék nem attól jó, hogy lineáris vagy nem...
Szerintem teljesen felesleges érvelgetni és győzködni a másikat, mert ez elég szubjektív dolog...
Neked nem tetszett ha egyáltalán próbáltad akkor nem és kész... De azért az tény hogy evvel a véleményeddel te vagy a kisebbség...
De ugyanakkor én meg, például soha nem tudtam volna élvezni egy WOW-t amivel rengeteg millióan játszottak... Iszonyat gagyinak véltem és vélem is... :DDD

(#58) rodrigez válasza Jason19 (#54) üzenetére


rodrigez
senior tag

Biztos érdemes megválaszolni neked, hiszen nyitó hozzászólásodban kifejtetted, hogy ez egy n+1-edik zombis ( :D) játék és fél óra múlva eleged is lett. Kérdezném, hogy tudsz efféle konzekvenciát levonni ha kemény fél órát adtál a játéknak.

(#59) Jason19


Jason19
senior tag

B., cobra

Köszönöm, valami ilyesmire voltam kíváncsi. (A felhozott jatekokat adott szempontra vonatkoztatva hoztam fel, nyilvan kulon mufaj)

(#60) Alba Game


Alba Game
tag

"... A The Last of Us a konzolok történelmében az egyik leggyönyörűbb hattyúdal volt, amelyet leköszönő hardver énekelt: zseniális története, mindvégig izgalmas játékmenete, lenyűgöző grafikája miatt valószínűleg még évek, évtizedek múlva is beszélni fogunk róla..."

Nah, ez szép volt. De azért e téren megemlíthetünk egy Black -et (Xbox Classic -on), Resi Evil 4-et (PS2 -n) vagy akár egy Shenmue 2 -t (Sega DC -n) is. Nemdebár ?? ;)

(#61) Peat;) válasza Abu85 (#46) üzenetére


Peat;)
veterán

"Láthatod, hogy nem minden az aminek látszik." Ezt a videojátékok esetében leírni eléggé baromság. Pontosan az aminek látszik, egy igazi, nem papírok között élő egyén magasról tesz rá mi van a dobozban, az érdekli amit lát. Nem azt amit ígértek. Már szánalmas ez a belemagyarázás hogy papíron így meg úgy jobbak a konzolok. Papíron én már nem játszok, elég volt az amőba.

Az a szerencséje az új konzoloknak hogy a "szak"oldalak hozzád hasonlóan elhitették a vásárlókkal hogy valóban egy csúcs pc sokszázezer forintos teljesítményét messze túlhaladó technikát kapnak meg. A idő meg csak telik és eddig azt igazolja aki azt állította hogy a mostani generáció nem lett igazán nagy előrelépés. Egy két effekttel lehet dobálózni, de ez a röhej kategória. Semmivel nem nyújtanak markánsabban más minőséget már a konzolos játékok. Sem látványban, sem fizikában és játékmenetben is a pc-s címeket idézik egyelőre. Én egyedül a játékmenetben bízom hogy javul, a többi területen olyan lassan fejlődik a fejlesztés hogy a pc-t kizárólag az anti-marketing nyírhatja ki.

A 60fps-30fps opció meg többnyire azért van, mert a 60-nél ugrál mint a nyavalya a sebesség, 40-és 60 között, ami valóban rosszullétet okoz nem egy szűk rétegnél hanem sokaknál. Akkor már jobb a 30fps, ami 99%-ban fix. De te ezt is elmagyaráztad hogy nem így van, természetesen. De írtak ide ps4 tulajok, ők sem bírták ám benyögni mi az igazság, pedig miből állna...fáj leírni? Pff..

(#62) haddent válasza Cobra652 (#29) üzenetére


haddent
addikt

Arra gondoltál már, hogy a folyamatosság nem csak FPS -től hanem frametime -tól is függ, pl. meg még már ezer tényezőtől? De csak egy nagyon egyszerű ellenpélda arra amit írtál: 60 fps, meg se moccan 60 fps -t ír ki neked. Annak is van egy frissítési ciklusa, azon belül pedig lehet, hogy összevissza ugrál az egész. (Egy hullámos vonalat is elég messziről nézve tök szép sima egyenest kapsz)

Peat;) neked meg fáj ,hogy valóban nincs valós alternatíva pc keretein belül a ps4 apu -jára? :F
A tech. oldalak (köztük ph Abu -val) pontosan azt írogatták már tavaly nyáron megjelenés előtt jóval, hogy a "next-gen" jelző nem abból áll majd, hogy 4k 120fps, hanem felzárkózás a kor grafikai elvárásaihoz (900p-1080p/30-60fps), és onnantól a játékélményre mennek rá. Élőbb, mozgóbb, életszerűbb jelenetek, nagyobb komplexebb AI stb...
Egyébként nem tudom miről beszélünk, amikor már most vannak olyan dolgok amit a PC -ék nem kapnak meg. Amit pedig megkapnak, hát csináljunk már egy diagrammot a következőket figyelembe véve: GFlops / fps és valahova még halványan az árat is véssük fel. Hamar kiderül, hogy kb 3x -os hardveres "túlerővel" lehet lehagyni (már ahol még meg kapja a pc is az effekteket és ugyanaz a grafikai beállítás fennáll) és 10x -es áron. :R

[ Szerkesztve ]

(#63) haddent válasza haddent (#62) üzenetére


haddent
addikt

Boccs, a nevedet másoltam, nem tudom miért alakította szmájlivá .. :(

(#65) krx21 válasza Cobra652 (#64) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem vitás, hogy a PC erősebb, csak nekem elegem lett abból, hogy optimalizálatlan minden...
Annó mikor a GTX690 volt a csúcs, nem tudtam sem a Crysis 3-mat és sem a FarCry3-mat úgy végigjátszani, hogy néha-néha ne akadjon meg... A PC-t százezres vassakkal javítod... A konzolt meg szoftveresen javítják lassan a fejlesztők...
Szerintem egyik tábor sem lehet elégedett... Egy Uncharted 4-re leszek majd kíváncsi, de PC-re akkor már persze valószínű GTX880 lesz 170.000Ft-ért... Csak kérdés minek??? Mi fog rajta futni és hogyan???
Én most a "PC fegyverkezési mániából" és annak mesterséges igazolásából kicsit kiábrándultam...
Sajnos egyik platform sem ideális... :K Ha nagyon nem indul be a PS4, és még játszani akarok, akkor visszamegyek PC-re... Addig legalább kijön a DX12, meg a köv.gen vga sorozat... De még bízok...
Ráadásul a legfontosabb:, játék közben nem feltétlen a grafika és az fps a legfontosabb, az csak hobbi... :K

[ Szerkesztve ]

(#67) haddent válasza Cobra652 (#64) üzenetére


haddent
addikt

Killzone vagy Infamous nincs olyan mint egy Crysis 3? Kinek akarod megmagyarázni, mert én játszottam 1080p Ultra "fix" 60fps a Crysis 3 -mal PC -én és most az utóbbi 2 játékkal is konzolon :B
Akkor fussunk neki újra: 1080p 60fps legyen az etalon, mert a ps4/xo soha nem is akart e fölé menni. Ha ennél több kell akkor nyilván csak PC jöhet szóba soha senki nem is mondta, hogy nem. Ezen a szinten viszont ps4/xo hardvert nagyon egyszerűen össze lehet vetni egy pc -vel, hiszen azonos architektúra. Rakj már össze egy azonos speci.jü gépet aztán nézzük meg, hogy technikailag ki van előrébb, mert azt hittem, erről beszélünk most. Ott kezdődik, hogy alkatrészt sem találsz hozzá, mert nincs jelengleg. Van Kaveri de hát egy rotty szerencsétlen egyelőre.

Én nem akarok vitatkozni, pont annyira vagyok pc- és mint ps4 -es, de amit egyesek (te is) csinálnak, hogy létrehoznak egy olyan szemléletet amivel csak a pc nyerhet majd még bemesélik maguknak, hogy ezt a megközelítést a tech oldalak és a konzolosok találták ki...

Szó nincs róla, pc -ben erősebbet, jobban lehet összerakni. Jelenleg "egyszerű" (igen kissé sértő hangnemben) végfelhasználónak talán a látszat is ugyanaz tud lenni. Várjunk még egy kevesett, a ps3 -nak kellett hány év is, hogy TLOU eljöjjön?

#66 az nyilván irónikus túlzás volt, nagyon sajnálom, hogy nem tudtad értelmezni és komolyan vetted. A lényeg nem a hardveren van (feltéve, hogy a mélyintegráció lehetséges ami nálad jelen esetben kapásból ugrik ivy bridge-el meg nvidia 780-al), hisz ugyanaz. Itt API/szoftveroptimalizáltsági gondok vannak..

[ Szerkesztve ]

(#69) haddent válasza Cobra652 (#68) üzenetére


haddent
addikt

Akkor már csak egy kérdésem maradt számodra: mi a [tetszőleges szép szó] -t keresel egy Last of us hírnél? :F A PC jobb, a next-gen szar, rendben. Mi az érdekeltséged abban, hogy minket próbálj meggyőzni (mellesleg elég gyenge próbálkozás ugyanazt a hülyeséget szajkózni)

(#72) Pöttön válasza Jason19 (#54) üzenetére


Pöttön
őstag

Az amitől egy játék elnyerheti a "legjobb játék" kinevezést az nem más mint az élmény, amit hátra hagy ha kijátszották.
Mivel te csak fél órát szántál rá, így nem csodálom hogy nem tudod miért is tartják annyira jó játéknak... :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#73) Peat;) válasza haddent (#62) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem haddent, a tech oldalak rohadtul nem ezt írták, Abu sem. Linkeljem be a cikkét amiben ecseteli a pc miért nem versenyezhet a konzolokkal(xbox one-t is beleértve)? Nekem az fáj hogy szinte felszólítanak egyes szakmai portálok szakértői hogy a papíron létező számok tükrében éljek...Te is jössz ilyen túlerő dolgokkal..ki a ló tökömet érdekel ez? Arról volt szó a pc lesz az aminek futnia kell a konzolok után és ezt egyesek még most is állítják, miközben egy azaz egy konkrét esetet sem sikerült prezentálni ahol ez megvalósult volna. Felzárkózás...igen és semmi több. Ennyire elég ez a generáció, ezzel értek egyet. Miért kell akkor bullshit irományokat kreálni, még ezzel a 60 vs 30 dologgal is? A 60 fpsnél ugrál a sebesség a másiknál nem annyira, ennyi oszt kész, rohadtul mindegy hogy konzol pc mi a tököm én is azonnal kapcsolnék át 30-ra. De nem erre is kell írni a nagy tudományokat, mert nem ám a teljesítményhiány az oka, ahh ugyan! Miért kell mindent megszakérteni a helyett hogy azzal foglalkoznánk ami van és adott? Kellemes gigaflops/fps osztási műveleteket, a level 10-nél már biztos izgalmasabb lesz mint pl a címben szereplő játék! :W A konzolok nem a farokmérésről szólta eddig hanem a normális játékokról, kevés hibával és patchel, nem volt free to play, nem volt alpha játékért fizess, a mostani generáció Minket nyúl le, te meg még asszisztálsz is hozzá hogy képviseled a gigflops/fps hülyeségeket. Ilyen alapon fogj egy iphone-t kösd rá a 4k-s tv-re és szórakozz, ott is kurva jó ez az arány.

(#74) xtremez válasza Cobra652 (#68) üzenetére


xtremez
aktív tag

Én továbbra sem értek veled egyet!

A remaster meg jöjjön csak! Jöhetne az Uncharted trilógia is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#75) b. válasza krx21 (#65) üzenetére


b.
félisten

Kár ebbe belefolyni és szétoffolni minden hírt , főleg ennél a játéknál mert ez többet érdemel. DE ehhez annyit hozzáfűznék hogy nem kell mindjárt 170 ezres kártyákkal jönni, mert azt a pc felhasználók 1 % -a se használja szerintem.
Most vettem egy 750 Ti kártyát 3 év garival 35 ezerért. Maxon fut rajt full HD ban a FC3 és Cr3 is. stabil fps. Egy 4 éves 870- i7 társaságában,ami 3.5 Ghz-n hasít 8 Gb ram csücsül mellette.. Átlagos gép , az új Wolf miatt vásároltam csak a kártyát,de azt is maxon futtatja full hd ban.( hozzá tenném hogy a 3 év garancia a Pc alkatrészeknél, vagy az élettartam gari azért nem mind1. Ennyi, részemről csak ,mert mind2 féllel egyetértek és semelyikkel sem értek egyet :)

Ez egy zseniális játék és megérdemli az új köntöst.
irigykedem a Ps4 tulajokra ezért. Ha lenne ps4 a nappalimba,most megvenném újra :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) Pöttön válasza Cobra652 (#64) üzenetére


Pöttön
őstag

MINDEN multiplatform cím gyengébb, szarabbul fut nextgenen
Úgy mint a Watch Dogs? :D
Ja de had találjam ki, az is azért laggolt egy bika pc-n is mert a fejlesztők lusta szarházik voltak, és egy csúnya rossz ócska konzol portal szúrták ki a pc-s tábor szemét...
Véletlenül se a technológiai eltérés a ludas, amiről Abu és a többi szaki cikkezett is...

(#64) Cobra652: GTX770... Köszönnyük emese ez magában barátok közt 80000Ft
Csapj hozzá még egy i5-öt és már ott vagy 120-nál.
És mehetnek a tesztek
PS4 VS GTX770 + i5 (alaplap, ram, táp, hdd nélkül)... :D

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#77) krx21 válasza b. (#75) üzenetére


krx21
nagyúr

Már bocs, de akinek egy 750 Ti kártyával stabil a FC3 és C3, annak elég a konzol is bőven... :K

(#68) Cobra652: User error??? :C Hány youtube videót linkeljek, hogy bizony az ilyen konfigon sokszor beesik 60fps alá... Kinek mi a folyamatos... :N Ha beesik 60fps alá már nem lehet folyamatos a 60Hz-es frissítés miatt, de ezt már máshol,igen részletes kifejtettem...

(#79) b.: Félreértettél nem a kártyádat fikáztam... :N

[ Szerkesztve ]

(#78) Peat;) válasza krx21 (#77) üzenetére


Peat;)
veterán

Sehol nem írta ennek ellenkezőjét...

(#79) b. válasza krx21 (#77) üzenetére


b.
félisten

minden fullon stabil 30 fps. Hozza a ps4 / one szintet. 35 k -kártya / 4 éves cpu ...[link]
Szólj ha ennél folyamatosabb a 30 fps Ps 4-en :)(vagy szebb)
Vagy esetleg a Battlefield 4 ben ennél folyamatosabb vagy szebb. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80) krx21 válasza b. (#79) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt megint nem azért írom le, hogy félreértsd, de egyébként a konzolos 30 fps általában sokkal folyamosabb és stabilabb, mint a PC-s 30fps... Ne kérd, hogy ezt most elmagyarázzam...
Jó az a kártya, főleg ár/érték kategóriában, nem akarok én érvelgetni melyik a jobb, nem erről van szó! :R

[ Szerkesztve ]

(#81) Pöttön válasza Cobra652 (#66) üzenetére


Pöttön
őstag

Nézz meg egy Infamous SS-t.
Láttál már Pc-n ehez hasonló részecske effek-tet pl?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#82) b. válasza krx21 (#80) üzenetére


b.
félisten

Nem is kell elmagyaráz tudom én hogy optimalizálva van fix és stabil FPS- re konzolon a játék, ez főleg autóversenyeknél hihetetlen hogy meg oldják.
Ez alap gamer kártya, csak arra írtam ,hogy kár végletekbe gondolkodni PC nél. A videót azért linkeltem be, hogy lásd mennyire " él " a beszólásod. Tökéletesen és élvezetesen játszható rajt a játék.
Egy gamer pc nem 300 ezernél kezdődik , mert egy Ps4 árából összeraksz most is egy olyan tudású Pc-t ami hozza annak a szintjét a jelenlegi játékokban.( közel) a Jövőben mi lesz azt nem tudom ...de szerintem a játékok színvonalánál nem ez számít ,legalább is nekem nem :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#83) haddent válasza Peat;) (#73) üzenetére


haddent
addikt

Valóban, bár utálom az Apple -t, de az iphone teljesítménye is baromi jó hardveres "erejéhez" képest :DDD
És de, pontosan arról volt mindig is szó, hogy a next-gen NEM a textúra/fps/felbontás miatt lesz "pc verőlegény", hanem új effektek, új megközelítések, új AI lehetőségek, élettelibb, interaktívabb stb.. Aki mást mondott az hazudott és azt se tudta miről beszél már akkor sem. :R

b. kérlek, legalább az általad példának felhozott videó saját bevallású leírását nézd már meg:
Min: 17; Max: 44; Avg: 25. Konzolon nincs 17 fps a büdös életben. Ráadásul az alatta futo i7 3770k az mi? Azt nem számoljuk mert pentium 4 -el is elfutna? :W

[ Szerkesztve ]

(#88) Pöttön válasza Cobra652 (#84) üzenetére


Pöttön
őstag

Na részemről befejeztem.... :N

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#89) b. válasza haddent (#83) üzenetére


b.
félisten

Nem ,nekem egy 4 éves I7 procim van amin vígan elfut full HD ban hihg- beállításokon .. nem esik 30 alá full HD ban.de inkább 40. A belinkelt videón minden Ultra beállítás volt. Ajánlom figyelmedbe ezt is. egy 55 wattos GPu ról beszélünk , ami 120 dodóba kerül itthon meg 35 ezer forintba.
De csak hogy megnyugodj nézz egy mostani játékpéldát is.[link]
Részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90) haddent válasza b. (#89) üzenetére


haddent
addikt

Lezárva vagy nincs, játszottam, ott voltam. HD7970, GTX670, R9 270X, HD7950, GTX770 ezek mind megfordultak nálam sok játék alatt egy i7 3770 és 16gb kiséretében. Ne akard megmagyarázni azt, amit tapasztaltam. A következő szigorúan egyéni vélemény és nagyon de nagyon minimalistán pénzszükösen raktam össze, de én ez alá nem adnék ha "ps4 -es konfigot" akarnék építeni: http://goo.gl/j3I3Xu

Ez alaphangon, csomó hiányossággal 150k. Egy kicsit is igényesebb egyén ebből röhögve varázsol 200k -t a hiányosságok alapvető pótlásával. Valóban, nem olyan rossz a helyzet, de vegyük figyelembe, hogy ez most van így. Itt a support megáll, ez nem fog fejlődni sehova. PS4 pedig "szépülni" fog, köszönhetően a tervezett időtartamnak és az exkluzív fejlesztőknek.

[ Szerkesztve ]

(#91) b. válasza haddent (#90) üzenetére


b.
félisten

Teljesen igazad van ebben,Én is ezt írtam hogy ennyiből össze lehet rakni egy gamer pc-t ( még ha sok mindennel nem is értek egyet)
Egy szóval sem akartam én megmagyarázni hogy jobb vagy rosszabb, én a fenti válaszommal a 170 ezres videokártyára válaszoltam amit írt az előtted hozzászóló. Magyarul arra utaltam ,hogy kár végletekbe gondolkozni, mert nem GTX titannal kezdődik a gamer Pc hanem a példámmal azt mutattam hogy egy alap gamer kártya is elég ma sok mindenre , sokszor még a mostani játékfelhozatalban hozza az új generációs konzolok szintjét,Mint a cikkekben is olvashatod.
Elismerem hogy fejlődni foga Konzol, de a Pc- is ipar is változás küszöbén van. Jön a Mantle,Dx 12, és jönnek a Steamachine gépek is. Ez mind semmit nem ér ,ha bármilyen generációra nem jönnek minőségi játékok , mint a fent említett Last of Us, ami számomra etalon mindentől függetlenül, bármit is nézek benne. Grafika, hang , hangulat, történet. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#92) haddent válasza b. (#91) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen, az exkluzívok ellen sok mindent nem lehet felhozni. Na meg a problémamentesség is.. Egyébként mint volt pc -és, nekem kifejezetten tetszik az új irányzat, hogy kicsit bevonnak minket a dolgokba alfákkal bétákkal, amiért nem kell fizetni előre ugyanúgy.. Na de ez már más történet.
PC -vel az a baj, hogy az előbb általam összegányolt konfig, vagy amit te írtál az elméletben elég (lehet) éppen az ekvivalenciára vagy kis főlényre. Csak itt meg is álltunk. DirectX -el (na meg azért a jelenlegi Mantle -vel is..) ennyi volt, elmélet és nem több. Jóval mélyebbre kell kotorászni a pénztárcában-zsebben, hogy mindig, minden problémával és dájrektikszel együtt hozza amit elvárunk.

(#93) gyuribácsi88

Mennyi szakértő, szinte hihetetlen hogy kicsiny hazánk mennyi hozzáértőt felnevelt, és hála a jó égnek mind itt van ezen a fórumon, én meg csak tátott szájjal ámulok. :Y

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#94) Parci válasza Cobra652 (#71) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Majd hirtelen Abu rákezdett a szokásos konzol fölény fröcsögibe, onnantól arra reagáltam."

az a helyzet, hogy veled ellentétben Abu higgadtan és kulturáltan ír. lehet, hogy szakmailag nem stimmelő dolgokat (úgy értem, elvi lehetőség természetesen van rá), de akkor is kulturáltan. te viszont épp, hogy fröcsögizel, ezen felül az oldalt is szarozod.

ne csináld, mert kiváglak. ha érvelni akarsz, érvelj, de attól még nem lesz valami igaz, hogy állatira erőszakosan mondod, másokat pedig lenézel.

megelőzendő a fölösleges köröket: nem fogok ezügyben se mégegyszer hozzászólni, se most vitába bonyolódni. ha megfogadod a kérést, hurrá, ha nem, akkor majd az általad említett jobb konzolos oldalakon fogod tudni elpanaszolni, hogy itt mekkora igazságtalanság ért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95) oriic válasza Alba Game (#60) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(Mondjuk a Black tudtommal PS2n jobban nézett ki)

Live-Die-Respawn

(#96) krx21 válasza Cobra652 (#87) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor házi feladat: min fps, avg fps, max fps. :K

(#97) Omli85 válasza Cobra652 (#70) üzenetére


Omli85
őstag

Egy egy sportkocsi lehagy egy személyautót... csak, hogy egy hasonlattal éljek.

Lehagyta a PC a konzolt ? Aham erőforrásigényben és erőforrás pazarlás tekintetében biztos.
Évek óra nincs másról szó mint, hogy nem optimalizálunk hanem megoldunk mindent erőből ha valami nem fut jól vegyél xy új hardvert a gyártók meg tolják ki futószalagon az újabbnál újabb szériákat mindenből mert erre van igény....
Azért hasonlítsuk össze akkor egy két dolgot pl Crysis 3 1080p 60FPS milyen hardver kell ehhez hmm mennyibe is kerül egy PS4 ? Megnézem melyik cirka 130K-s PC-n fogsz ilyen részletességgel jelenleg ilyen látványt elérni ergo ne beszéljünk a PC fölényéről.

Ehh mire leírtam rápörögtek a srácok a témára no végül is mindegy a lényeg ugyan az. :P

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#98) hommeros válasza Cobra652 (#87) üzenetére


hommeros
őstag

Én nem értek hozzá, de a PC moduláris erőforrásokból építhető/bővíthető, a konzol pedig fix hardver. Nem sportszerű összehasonlítani. Nem olyan szép rajta a grafika, mint jelenleg az ultra a PC-n. De az egyik 110k, a másik 500k. Ráadásul nem kell oprendszert meg egy csomó egyéb szoftvert vennem (nem mindenki letorrentezi), nem annyit fogyaszt, nem szarakodik origin és társai kliensekkel (kivétel Sony alatt egy - két f2p vagy MMO),.

A fejfájás dolog tényleg érdekes, de találtam egy érdekes topikot: [ Fejfájás fps-től!]

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#99) szmissz válasza Abu85 (#11) üzenetére


szmissz
senior tag

Fájdalmasan hülye vagy. Nem csak ezen kijelentésed alapján, hanem a konzol vs pc témában elkövetett sarlatán-tech ámokfutásaidből megítélve.

És lehet most azzal jönni, hogy ez nem értelmes érv, meg cáfoljam, ha tudom, de olyan téveszmék között élsz, félinformációkból táplálkozva, lázálmok között gyötrődve, hogy nem érdemes vitatkozni a témában.

Kár, hogy nem maradnak az agymenéseid a négy fal között, elég sok kárt tudsz tenni. :(

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#100) Parci válasza szmissz (#99) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért a kis személyeskedésért most pihenőre mész. és mostantól mindenki így jár, aki képtelen visszafogni magát és személyeskedik!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.