Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mts válasza Cobra652 (#148) üzenetére


mts
tag

Tudok szöveget értelmezni, viszont ahogy látom te nem. Nem írtam, hogy a konzol nem távolodik a full-tól. Szimplán csak megjegyeztem (próbálom lassan írni, hogy te is el tudd olvasni) hogy érdekes, hogy a fullos grafikával jössz amikor te sem tudod most/majd (tökmindegy) kihasználni.

Persze tudom, hogy a konzoloknál még a tecsós pc is jobb. Ne is mond. Hová fajul ez a világ, hogy vannak emberek akik játszani akarnak egy konzollal és nem pixeleket számolni egy 60ezres pc-n ami mint neked hála már tudjuk, hogy jobb mint egy konzol :D

#150

Teljesen felesleges bármit is mutatnom mert te egyből rávágod, hogy az hülyeség mert Jancsika is megírta az xy blogon, hogy az nem úgy van, már a konzolosok is a konzolosokon röhögnek, hogy milyen idióták és hasonló baromságok :D
Az a baj, hogy a rózsaszín ködtől nem látsz. Persze szép dolog a szerelem.

[ Szerkesztve ]

(#152) mts válasza Cobra652 (#146) üzenetére


mts
tag

Most már egyből védekezel, hogy ne ettől meg attól a kiadótól mert az nem ér :D Szánalmas vagy :D bubulgasd a géped attól majd nem leszel ilyen feszült :D

(#154) mts válasza Cobra652 (#153) üzenetére


mts
tag

Tőlem, hiába várod. Én csak reagáltam egy állításodra ami valótlanság volt, ha érdekel járj utána. Nem vagyunk olyan jó viszonyba, hogy tálcán kínáljam neked a megoldást.

Hazug? Nem én hazudtam azt, hogy pc-n minden játék szebb mint konzolon :D

[ Szerkesztve ]

(#156) Madwe válasza Cobra652 (#155) üzenetére


Madwe
nagyúr

Figy, szerintem folytassuk ezt a témát itt, ha majd megjelent a Last of Us pc-re, mert addig senkit nem érdekel itt a hozzánemértésed

(#157) ldave válasza Cobra652 (#155) üzenetére


ldave
félisten

Figy, van ez cucc, hogy jobban szerethesd a PC-det:

A Slime draws near! Command?

(#158) haddent válasza ldave (#157) üzenetére


haddent
addikt

:DDD Viccen kívül talán inkább egy vevő kéne a pc -jére, mert aki ennyire be akar bizonyítani valami az saját maga se biztos abban :U Ja de biztos ő a pc master race tibi atyája aki most épp zarándok úton van és téríti az embereket.

(#159) keIdor


keIdor
titán

Valaki itt írta, hogy milyen drágák konzolra a játékok. Attól függ honnan veszed, itt PC árban mérik pl. a LoUR-t: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#160) ldave válasza keIdor (#159) üzenetére


ldave
félisten

Mindenhol olcsóbb lesz, szerencsére nem teljes, 60$-os címként adja ki a Sony, hanem 50$ lesz az ára. Más kérdés, hogy ez itthon mit jelent majd.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#161) haddent válasza ldave (#160) üzenetére


haddent
addikt

Na igen. Pl. a Destiny egy vicc. A digital guardian verzió 90$ ~ 21k alatt marad. HU store: 29k, UK store: 32k. Na menjenek a ...... -ba. De a HU és UK store, nem maga a PS. A 90$ tök korrekt ár egy gyüjtői kiadásért, season passal stb.. :W

(#163) front3r válasza Cobra652 (#162) üzenetére


front3r
őstag

Sajnos az a szomorú igazság, hogy csak te vagy itt, aki másképpen látja a valóságot. Mindenki "ellened van", nem vetted még észre? Nem is teszem hozzá, hogy nem mutattál észérveken alapuló forrásokat igazad bizonyítására.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#164) krx21 válasza Cobra652 (#162) üzenetére


krx21
nagyúr

Hagyjuk már abba ezt a PC VS PS4 témát, pláne ebben a topicban! Szerintem nagyon fárasztó és gyerekes, de főleg a stílussal van a legnagyobb baj! Köszönöm!

(#165) haddent válasza front3r (#163) üzenetére


haddent
addikt

De, belinkelt egy videót amiben egy I7 3770k és egy Gtx [valami, ez valóban nem volt egy nagy kártya nem emlékszem] 17 min. fps -el futtatta a bf4 -et :)

[ Szerkesztve ]

(#167) Peat;) válasza front3r (#163) üzenetére


Peat;)
veterán

Ebben a topikban és a ph!-n konzol témában általában a hozzászólók nem egymás, hanem önmaguk ellen munkálkodnak. Förtelmes érzés látni nagy konzolfanként hogy mit csinált a microsoft és a sony ezzel a piaccal az új generációval. A remastered dolgokhoz is csak tapsol a közönség, régen erre vagy olyan nyomás volt hogy megoldották a kompatibilitást, vagy megrugdosták a fejlesztőket hogy dolgozzanak gyorsabban és ne a múltban kelljen élni, mert itt erről van szó.
Van olyan cím a next gen konzolokra ami még nem csúszott? :) Aki le meri írni hogy minden ok az új generációval véleményem szerint szintén nem a valóságban él. Engem azért bosszant a dolog mert a pc-m lassan elavul, hiszen nem mai technológia. De nem akarok olyan konzolt vásárolni amivel nem jutok előbbre. Volt wiim pl ott legalább voltak egyedi játékok, elkapott a zelda, metroid, mario stb egyéni világa. A mostani konzoloknál nem tudnám eldönteni hogy a régi pc-met vagy a konzolt kapcsolnám be(ráadásul a htpc-m is a tv-nél van), persze majd jönnek az engem érdeklő exkluzívok is, majd, pár csúszásbejelentés után.
Addig csak az ígérgetés megy, ha végre megjelenik valami akkor meg lehet már nem szól akkorát, az idő vasfoga és a folyamatos butítás által. Abu pl az új uncharted promó videonál is kijelentette hogy ingame és végig ilyen lesz... :DDD hát csinálják meg akkor majd veszek ha olyan lesz. De eddig csak segget csináltak a szájukból a konzolfejlesztők és gyárak a megjelenés óta és semmilyen kiemelkedő alkotást nem tettek le az asztalra. Ezért is van igény a minőségi ps3 címek átírására. Ps3-ra ami ment az most nem megy ps4-re, hát áthozzuk. Biztos ez a megoldás?
Engem az idei E3 kiállítás sem bűvölt el, volt 1-2 cím, de akkora a pörgés és a kiadók adóssága az új generációnál hogy ennél többet vártam volna. De biztos velem van baj és minden szép és jó, na meg ugye korlátlan erőforrás áll rendelkezésre az új amd belsővel, rekordgyorsan lehet játékot fejleszteni, szuper minőségben, tudom tudom. Olvastam elég sokszor, csak látni nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#168) Abu85 válasza Peat;) (#167) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A visszafelé kompatibilitás, illetve részleges vagy teljes annak hiánya mindig is egy megszokott dolog volt a konzoloknál. A fejlesztők szemében ez elfogadható, hiszen 10 éves élettartamra tervezett gépekről van szó. Egyszerűen, akkor is belefognak a megtanulásokba, ha az új verzió nem lesz kompatibilis, mert 10 éves ciklusban megéri kiismerni a hardvert és megtanulni, hogy miképp hozható ki belőle a legtöbb. Aztán persze kezdik elölről, de akkor is újabb 10 év az életciklus.

Tisztázzunk valamit. Nem én jelentettem ki, hogy in-game, hanem Corrinne Yu, aki írja a játék motorját. Egyébként azon a grafikán nem tudom, hogy miért kell meglepődni. Annál még jobb fog jönni erre a generációra, de most még nem ismerik teljesen a gépeket, és még nincs is lehetőség gépi kódot írni rájuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#169) tarti19


tarti19
senior tag

Az a szomorú, hogy megállnak itt sokan a grafikánál. Itt csak az a baj, hogy már messze nem olyan ütemben fejlődik a vizualitás, mint 6-8 évvel ezelőtt.
Az az igazság, hogy lassan 3 éves chipkészlettel van felvértezve a 7970-es videokártyám, de a bf 4 ultrán msaa nélkül nem tud fix 60fps-t multiban. 3 éves konfigom 350K-ba került... és ez a vga még felső kategória.
A másik amiről sokan elfeledkeznek, hogy a konzolok az életciklusok közepére lesznek igazán jól programozható státuszban, noha a mostani széria nagyon PC baráti programozással van ellátva.
Lehet itt álmodozni a pc-s brigádnak, de nem sok értelme van. Valóban szebb grafika, viszont a konzolok nyújtotta szórakoztatási potenciált nem tudja most már sok-sok év óta a PC hozni.

Mivel 3 hete beszereztem egy ps4-et is, szóval van némi szemem a dolgokhoz. Plusz itthon van még egy x360 amihez gta5 ( talán az egyik legszebb játékok egyike ezen a platformon s ég és föld a ps4 kezdőcímeihez képest.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#171) tarti19 válasza Cobra652 (#170) üzenetére


tarti19
senior tag

legyél kedves értelmezni... multiban, tömegben, pörgés közepette.
Kutyát nem érdekli, hogy a single szutyok részek mennyire nem kérnek erőforrást a multihoz képest.
Igaz van már hozzá mantle:) Érdekes módon a PC-s BF 4 hónapokig nem volt játszható, sőt a a netcode még most is csak teszt fázisban van.
Élvezeti faktor<--------grafika

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#173) tarti19 válasza Cobra652 (#172) üzenetére


tarti19
senior tag

Persze, nyilván kevés neki a 8 giga ram, 3,8GHz-re húzott 2500K s az eredeti 8.1-es windows, :) azt meg nem tudom elhinni, hogy ultrán (125%) reso scale mellett stabil 60 fps-ed megvan, mert az kizárt dolog. Amint becsattogsz egy komolyabb 10-15 fős harcba, instant 60 alatt vagy.
Hozzátenném, hogy az msaa a PC kiváltsága, tehát tegyük csak fel szépen s máris láthatjuk, hogy milyen szépek az ok az árnyékok, semmi rece, csak éppen az erőforrás 20-30%-át megzabálja :)
Tudom 10 éve sem volt ez gond, most se az, véletlen van csak fxaa...

Azért még annyit, hozzátennék, hogy nem kötekedni akarok, mert van amiben igazad van, de nem ártana a másik oldal szemével is látni, mert a világ nem csak fekete vagy fehér.

Viszont kicsit on is, haver szerencsére megveszi a LAst of Us-t ps4-re szóval biztos, hogy megküldöm én is :P

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#174) haddent válasza Cobra652 (#166) üzenetére


haddent
addikt

Jogos, félrenéztem. Igazából lényegtelen örök bajtársad követte el #79 :DDD

Gtx 760 jobb helyeken saját nevén szólítva mezei GTX670, amivel is volt személyesen dolgom, ráadásul meg is járattam csóri kártyát szenesre, pontosan i7 3770 társaságában. Elmondhatom neked, hogy 1080p ultra messze nem ment vastagon 60 felett. De biztos kitalálom :DDD

(#177) Peat;) válasza Abu85 (#168) üzenetére


Peat;)
veterán

"A visszafelé kompatibilitás, illetve részleges vagy teljes annak hiánya mindig is egy megszokott dolog volt a konzoloknál." Nem. Állításként írsz olyat ami egyszerűen nem igaz. Mindig is kérdésként jött elő hogy lesz-e visszafele kompatibilitás, régebben pláne, erősen érződik hogy Te leginkább a mostani generációval kapcsolatban informálódsz részletesen.

A ps3-nál nem merték meglépni hogy ne legyen, ezért az elején a sony kontójára megcsinálták. Az xbox360-at támadták is hogy szakított az elődjével. A wii szintén viszi a gamecube játékokat. Tehát az előző generációnál, 3-ból kettőnél megoldották, a 3.-at támadták. A ps3-ból akkor került ki amikor már volt értelmes kínálat ha jól emlékszem, de nem volt ps3-am.

A ps4-nél ugye az volt a koncepció hogy majd felhős játékok formájában oldják meg a dolgot, valamikor, de azóta jönnek a remastered játékok ami jövedelmezőbb, mert a sonynak sem kell kapkodnia a rendszer kiépítésével és a rengeteg akadály leküzdésével, a fejlesztőknek is jobb, mert csak felhúzzák a grafikát a 8-9 évvel újabb gépekre és beadják a népnek hogy ki is néz annyival jobban mint amit a 8-9 év indokolna, sokan megveszik, mindenki boldog.

Az előző generáció nagyot durrantott, ott lehetett beszélni 8 évnyi aktív életciklusról, most már mostohaként kezdenek el bánni velük. A mostani generáció aktív életciklusa nem tudjuk mennyi lesz, az elődökből lehetne tippelni ahogy te teszed, csak természetesen megint kijelentő, állításként adod elő.

A tisztázzuk bekezdésed meg kérdéseket vet fel. Már nem azt állítod, (egy félmondatra hivatkozva) hogy egy bemutató video minősége megegyezik az in game jelenetekkel, amiket még senki nem látott, nem. Már azt állítod hogy attól még jobb lesz, megint állítás. Sokak szemében ezért vagy hiteltelen, mert a találgatásaidat pont úgy adod elő mint a szakmailag valóban értékes munkádat. A nagyobb csoport ez alapján a találgatásaidat is ténynek veszi. Én meg a szkeptikusok táborát erősítem, igyekszem kulturáltan tenni.

(#178) haddent válasza Cobra652 (#176) üzenetére


haddent
addikt

Én Crysis3 -ról beszéltem, ha megnézed a vidiben amiről beszéltem ugyancsak Crysis 3 van. A BF4 egy hulladék egy hulladék motorral, arról nem beszéltem, ott biztos igazad van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180) gyuribácsi88

Hogy jön a The Last of Us Remastered cikkhez a BF4 meg a egyáltalán a pc-s videókártyák :W

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#181) krx21 válasza gyuribácsi88 (#180) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Térjünk már vissza az eredeti témára!
Ismétlem: aki PC-t részesíti előnyben tegye, de ne itt igazolja a saját gondolatmenetét mert ez a topic nem ara való... :R

(#183) haddent válasza Cobra652 (#182) üzenetére


haddent
addikt

De igaza van :W Ilyen egy nehéz felfogású lényt, mint te...
Ő sem arról beszél, hogy jelenleg nincs több fps vagy 4k pc -én. Hanem arról, hogy nem áll készen a pc jelenleg a next gen jelzőre. Mantle -n kívül borzalmas korlátokba ütköznek a fejlesztők API -k terén és ezért nem lehet a tervezett effektet/eljárást átültetni 1:1 -ben, újra kell írni. Ez erőforrásigényesebb lesz, még jobban megy a nyers erő pazarlás és még így sem teljesen olyan, mint a tervezett eredeti cucc.
Na majd ez változhat meg, ha lesznek értelmes APU -k (Kaveri elmegy..) és hozzá API.

Amúgy meg nem tudom mit keresel még a fórumon (nem is csak ebben a topikban már) admin(ok) sértegetése után és folyamatos off-nak is túl offtopik szenvedéssel amit itt művelsz :F

Egyébként mire föl? Akkor ki szerinted "szakember"? Te? Teljes tisztelettel és komolysággal szeretnék érdeklődni a végzettséged után, kérlek oszd már meg velünk!

[ Szerkesztve ]

(#184) Abu85 válasza Peat;) (#177) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán volt normális visszafelé kompatibilitás. A Nintendo ügyelt erre, de ez azt eredményezte, hogy mindig IBM-AMD duót kellett választaniuk.

A 8-9 év a fejlesztők számára fontos. Egyszerűen ilyen időtartamra éri még megtanulni a konzolok képességeit. Ha hamarabb váltanak, akkor kötelező maradni a mostani architektúrán, mivel rengeteg pénz áll a szoftverben, amit vissza kell termelni.

Természetes fejlődés, hogy folyamatosan javul majd a megjelenítés. A PS3-on is ugyanarra a gépre készült az Uncarted 1 és a The Last of Us. A kettő grafikája elég sokban különbözik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#185) a.sebi válasza Cobra652 (#140) üzenetére


a.sebi
őstag

Pc n meg ingyen van a játék nem? Torrent, stb.... Ha már smucig vagy legalább számolni tudj! Az uj aaa cimek 10 dollárral olcsobbak pcn, arra ne verd a gyíkot, hogy left4dead 2 4 dollár, én is annyiért veszem használtan boxra! Mellesleg az egy lemez, és eladhatom....egy valamire való videó kártya annyi mint egy fél xbox one, es 3 ev mulva cserélheted!
De amugy nem mindegy ki mire költi a pénzét!
Ugyes vagy, pcd van menő vagy, szeretünk, nyugodj meg!

(#186) krx21 válasza a.sebi (#185) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig már pont elcsendesült ez a téma! :N

(#187) a.sebi válasza krx21 (#186) üzenetére


a.sebi
őstag

Akkor sorry! Csak még nem olvast végig az összes hsz-t, mert ott megakadtam....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.