Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

AMD letarolhatná a piacot integrált procis HTPC alaplapokkal. Miért nem teszi? Az A4-5000 egy jó irány, de ezt sokkal jobban meg kellene lovagolni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) D.Va


D.Va
senior tag

Ez valami dezsavű?! :U Épp MSI 970A SLI KRAIT EDITION-t tervezek venni, de ez már kb 2-3 hónapja kapható webshopokban..

[ Szerkesztve ]

(#3) vinibali


vinibali
őstag

a slideban valami nem stimmel. megjelent egy új FM2-es ASRock lap, de annak a neve A88M-G/3.1. a lényeg, hogy végre NVMe támogatással jön az M.2 csatoló.
a régi 65Wattos hűtőt meg jó, hogy elhagyták, nagyon vékony volt. mostmár jobb minőségű hűtők járnak az egész termékpalettához :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) Balrog


Balrog
tag

Az a Wraith hűtő már kezd egy normális coolerre hasonlítani. Kíváncsi leszek a mennyire lesz halk és hatékony. Drukkolok neki. :)

A másik kettő viszont nem túl bizalomgerjesztő. Ha a ventilátoroknak csak a színe változott a régi típusokhoz képest, akkor egy Prime95 teszt előtt mehetünk Ferihegyre felszállási engedélyt kérni a gépünknek.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#5) Fiery válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Mar egy jo ideje lehet kapni BGA Kabini procis alaplapot, nem egy gyartonal. Ennel jobban mit lehetne/kellene tarolni? :)

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Steamroller vs. Excavator teszt nincs valahol?

(#4) papesz90, (#7) Kopi31415: Guru 3d-n van teszt a ventiről (most hirtelen nem találom, hogy hol), egyáltalán nem sikerült rosszul, sőt!!! Ezzel kellett volna kezdeni.

Szerk: Bocsi, csak pár képernyőmentés van, de az a max 52 fok nagyon bíztató. Bár a minimum 10 fok picit elgondolkodtat...

[ Szerkesztve ]

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

"és végre igazán jó alaphűtők érkeznek."

Mi bizonyítja, hogy végre igazán jók?

#6 MongolZ: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) solfilo


solfilo
veterán

Az A10-7860K tetszetős, kb A10-7850K órajelek, -30W TDP és új cooler. :C

Az A8-7470K viszont olyan szép átverés lett, mint az A10-7700K volt. IGP shaderek és procimagok alapján ez bizony csak egy kicsit tuningolt A6-7400K. :(((

Ez a Carrizo alapú Athlon viszont meglepő, egy tesztet megnéznék vele. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Balala2007 válasza MongolZ (#6) üzenetére


Balala2007
tag

Steamroller vs. Excavator teszt nincs valahol?

Ez nemetul van, de a vegen az egyenfreq diagramok eleg erdekesek.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#10) stratova válasza solfilo (#8) üzenetére


stratova
veterán

A Wraithről néztem videót, ha tényleg ilyen a gyakorlatban akkor erősen ideje volt már. Az alaplapok egy hosszabb ideje tartó lemaradást orvosoltak (M.2 pl). Viszont az új APU-k elnevezése szerintem kissé megtévesztő. Kezdetben Llanonál az A4 CPU 2 magot/1 modult jelentett az A6-tól indult a 4, A8-tól 4+ csúcs IGP. Trinitynél bejött a az 1/2-es CPU-s A6 + nagyobb IGP, de hogy egy 1/2-es APU A8 nevet kapjon az szerintem finoman szólva megtévesztő :S.

A8-7470K elnevezése különösen annak fényében furcsa, hogy A10-7700K-t gyakorlatilag váltotta az A8-7670K, ami minden tekintetben felülmúlta az A10-es elődöt.

(#11) solfilo válasza stratova (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, a Trinitynél bevezetett APU nevezéktanból két termék lóg ki, az A10-7700K és az A8-7470K.
Előbbi ugye egy A8 méretű IGP-t kapott, utóbbi A6 méretű IGP-t és A6-ra jellemző 1 modult (2 magot)
Mindkettő felfelé lóg ki a sorból, szóval vevő megtévesztés szaga van a dolognak. :(

Trinity/Richland/Kaveri/Godvari:
A4: 1 modul (2 mag), legkevesebb shader
A6: 1 modul (2 mag), második legkevesebb shader
A8: 2 modul (4 mag), második legtöbb shader (kivéve A8-7470K, A6 sorban a helye)
A10: 2 modul (4 mag), legtöbb shader (kivéve A10-7700K, A8 sorban a helye)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) Petykemano


Petykemano
veterán

Én továbbra sem értem kristálytisztán, hogy FM2+-os és AM3+-os alaplapok, a kaveri/godavari vonal folytatására és részben a Piledriverek életben tartására nagy csinnadrattával (mivel a prohardveren és az anandtechen is egyszerre jelent meg az infó, nyilvánvalóan NDA védte) való kiadásának mi értelme van akkor, amikor elvileg 3-6 hónapon belül érkezik az AM4 platform és a Bristol Ridge, ami kellemes órajelei ellenére továbbra is csak egy szolíd folytatása a kaveri vonalnak ?

Persze értem én, hogy minden eladás fontos és számít, és a hátralevő 3-6 hónapban is kellenek eladások. De mégis mit tudnak a most kiadott termékek a korábbiaktól eltekintve, ami miatt ezekre megérné beruházni de ne lehetetne várni még 3-6 hónapot az AM4-re és a belevalókba?

Vajon a felhalmozott készletektől akarnak szabadulni? De akkor erre még rá kell fejleszteni újabb termékekkel?
Vagy ez csak az új hűtőrendszer főpróbája?
Vagy a BR és az AM4 késik?
Vagy a BR és az AM4 nem abba az árszegmensbe érkezik, ahová ezek? Mégis mi kvalifikálná ezeknél magasabbra árkategóriába?
Vagy amíg várták a Zen-ről az ES-t, addig bütyköltek valamit, hogy ne unatkozzanak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Ez nem az még amire várok.....

(#14) Fiery válasza Petykemano (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Szamomra az egyetlen logikus magyarazat az, hogy az AMD probal kb. fel evente guritani valamit a CPU/APU fronton. Kaveri: 2014. januar. Uj uzleti Kaveri modellek: 2014. junius. Godavari es Carrizo: kb. 2015. junius (a Carrizo desktop formaban 2015. januarra volt beutemezve, de azt toroltek, es helyette jott a Godavari). Godavari+Carrizo+Vishera "frissites": 2016. februar. Bristol Ridge: 2016 kozepe (?). Summit Ridge: 2016. december (?). Raven Ridge: 2017 kozepe (?)

[ Szerkesztve ]

(#15) stratova válasza Petykemano (#12) üzenetére


stratova
veterán

Ezzel egyébként az eddig csúcsverziónak vélt 65 W-os Bristol Ridge 3.6/4.0 Ghz + 948 MHz GPU DDR4 2400 vált kicsit okafogyottá, noha IGP-ben erősebb és kicsit fejlettebb lesz.

Bár fennáll a gyanú, hogy esetleg szerencsés példányt fogtak ki, overclock.net fórumában A10-7870K-t szorítottak le ~66 W-ra gyári órajelek mellett (CPU intenzív Cinebench alatt >40%-ot javult a fogyasztása, de 3D Mark alatt is 28-29%-kal csökkent).

(#16) headhunter


headhunter
addikt

Mikortól vásárolható meg az A10-7890K?

(#17) Savos


Savos
csendes újonc

Kérném javítani, az az A8-as processzor valójában A6-7470k. :)
http://www.anandtech.com/show/10008/amd-launches-65w-kaveri-apus-a10-7860k-a6-7470k-wraith

[ Szerkesztve ]

(#18) R9DEON válasza szinesz.bob (#13) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Zenre még egy kicsit várni kell ha arra gondoltál, remélem megéri.

(#19) #65675776 válasza Petykemano (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk aki nem akar egész gépet cserélni, csak procit. Annak megérheti.

(#20) Petykemano válasza Fiery (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Értem. ÉS van benen ráció, bár szerintem az alaplapok frissítése megkésett. Lehet, hogy érdemesebb lett volna inkább tavaly nyáron a Godavarival együtt.

Egyébként nem állítom, hogy mint kis vérfrissítés nem hozhat pluszt például a hűtőrendszer. A kaverit sokat szidták, hogy hamar throttlingol. Ha egy erősebb/nagyobb TDP-vel bíró forrasztott godavarira rátesznek egy jó hűtőt, akár meg is "táltosodhat".

Csak nem lett volna jobb ezeket a finomságokat a BR-nél bevetni, hogy az mennyivel nagyobb ugrásnak látszon? Vagy inkább úgy kérdezem: a most bevezetett finom fejlesztések nem fogják-e kicsit csorbítani a BR fényét?

(#15) stratova
Afelől nincs kétségem, hogy a BR egy szép lépés lesz előre IGP terén. Feltételezésem szerint +30-40%-ot biztos hozni fog. De úgy tűnik ezen kívül se energiahatékonyságban, se halk működés tekintetében, se platform-felszeretség tekintetében nem lesz vonzóbb ajánlat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#21) h-yle válasza R9DEON (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Engem is az érdekel. Nagyon szeretnék egy jó AMD platformot összerakni munkára/játékra, de egyelőre nem alternatíva. :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) R9DEON válasza h-yle (#21) üzenetére


R9DEON
senior tag

Úgy is csak akkor veszek ha fogyasztásban és teljesítményben eléri a 8 magos Zen egy I5 teljesítményét 1 szálon is mert a programozók már meggyőztek az utóbbi 5 év során hogy semmin sem akarnak változtatni, jöhet ide APU-HSA vagy bármi, a szoftver-hardver szakadék meg egyre növekszik.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tanisz válasza R9DEON (#22) üzenetére


Tanisz
senior tag

Fejlesztőként mondom, igaz üzleti szoftvereket fejlesztek (Java EE, php, c#,delphi, MySql, Oracle), hogy a cégnél lévő i7em és az otthoni fx-8350 között semmi különbséget nem veszek észre :) Munkát tekintve, persze :)

Játékban, renderelésben, egyszálú folyamatos feldolgozasban tuti nagy lenne a különbség, ez igaz :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#24) h-yle válasza Tanisz (#23) üzenetére


h-yle
addikt

Pont emiatt fontos, hogy ahogy R9DEON is írta, hogy hozza a Zen az i5-öt sebességet. Nekem PS, 3DS MAX, és Maya render a fontos (persze a játék mellett :)) ), de pl. amikor webre programozok akkor elég egy 4 éves i3-is :).

Több okból is szimpi lenen egy erős Zen. Nyilván jót tenne a piacnak, de az AMD filozófiája amúgy is közel áll hozzám (újítsunk, akkor is ha nem kell, és akkor is ha nem éri meg), ami miatt ha tehetem cserélek azonnal AMD-re.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#25) szinesz.bob válasza R9DEON (#18) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Igen arra. Talán még idén...És remélem az I7-et is verni fogja teljesítményben! :)

[ Szerkesztve ]

(#26) R9DEON válasza Tanisz (#23) üzenetére


R9DEON
senior tag

Persze csak pont sokszor a játékokban lenne szükség a legnagyobb fejlődésre, ezen felül minden tiszteletem azon szoftveres fejlesztőknek akik más körökben tevékenykednek csak mint felhasználó egyre nehezebben nyelem le a békát hogy a 2 magos procik megjelenése óta a játékok még mindig itt tartanak CPU kihasználás terén hogy 1 szálon kell ugrálnunk.

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

AM3(+) : NO! :N
AM4 : YES! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) #06658560 válasza R9DEON (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak a játékok? Majd minden alkalmazás.

(#29) R9DEON válasza #06658560 (#28) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért az alkalmazások nagy része már megfelelően működik egy 4 magos erőgépen, persze mindenre nincs rálátásom.

(#30) solfilo válasza solfilo (#11) üzenetére


solfilo
veterán

Visszavontam, szerencsére elírás volt az A8. :B

solfilo

(#31) wocsok


wocsok
tag

AM1-hez nem jönnek új procik vajon? Jó lenne...

(#32) ViZion


ViZion
félisten

Semmi AM3+ mATX... ezeket kenjék a hajukra ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) pomorski válasza Tanisz (#23) üzenetére


pomorski
őstag

Mi a munkahelyen egyaránt használunk Intel-t is és AMD-t is tudományos számításokhoz (játék kapcsán nincs információm)... Én speciel igen komoly különbséget látok a két platform között, ugyanis egyik-másik progi egyszerűen el sem indul az AMD-s gépen. (Tudom, biztos a mi bugyuta többszálas programjaink lettek trehányul megírva, vagy akár direkt, hogy Intel-en jobban/hatékonyabban, vagy egyáltalán fusson...)

[ Szerkesztve ]

(#34) AxBattler válasza wocsok (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, ez engem is érdekelne. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35) ViZion válasza pomorski (#33) üzenetére


ViZion
félisten

Nálunk melóhelyen csak 95% (kaptunk tavaly pár AIO-t) almás gépek vannak, pár progi miatt van néhány virtuális gép. Egyiken lehet X progit telepíteni, másikon meg nem. A virtuális gép ua., elvileg a SW környezet is hasonló... és ott minden Intel. Rendszergazda az OS X újrahúzást javasolta, ezt nem kértük inkább... Dual boottal ua. gépen települt. Szal. ezer oka lehet, de nyilván AMD a hiba nálatok.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Valdez válasza Petykemano (#12) üzenetére


Valdez
őstag

Vagy benne van a BR-ben a késés, mert 14nm-en jön, ezért biztos, ami biztos nyomtak egy frissítést év elején, hogy legyen valami :)

(#37) Yutani válasza Valdez (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem ülhet csendben fél évig az AMD, nem teheti meg. Mindegy, csak a színen maradjon, a befektetők is azt várják, hogy újabb (khm...) termékekkel jelenjenek meg.

#tarcsad

(#38) subset


subset
senior tag

Drukkolok AMDééknek, jó lenne ha megszorongatnák már egy kicsit Inteléket...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#39) ViZion válasza Yutani (#37) üzenetére


ViZion
félisten

Te átöltöztél? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) repvez


repvez
addikt

Most azt hogy kell értelmezni, hogy AM3+ tokozással is jön ki lap? a későbbiekben még várható bele CPU?
ÉS valyon a régebbi ,de szintén AM3+os alaplapok azokat is képesek lesznek kezelni?
Vagy kiket céloznak ezzel meg, mert aki csak azért cserél lapot, hogy ugyan azt a rendszert vissza tegye ami eddig volt csak legyen ISB3.1e, az elég hülye ,hogy azt mondjam, mert egy bövitőkártyával olcsóbban kijön, mig le nem cseréli az egész rendszert.
DE ha jőnni fog ki a későbbiekben uj CPU ezzel a tokozássa l akkor van még benne potenciál, hogy ezt válassza akinek ilyen CPUja van jelenleg és fejleszteni akar

Mert én is AM3+os lappal rendelkezem, és gondolkodom egy FX8320E proci vételén, de ha még jön ki ujabb is akkor lehet mégtovább megtartom az alaplapot mit terveztem .

(#41) Tanisz válasza h-yle (#24) üzenetére


Tanisz
senior tag

Értem én, sőt a legboldogabb ember lennék ha AMD virítana CPU vonalon. Jót tenne nagyon a pc-s piacnak.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#42) Tanisz válasza R9DEON (#26) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na a több mag/szál kihasználatlanságról meg ne is beszéljünk. Botrányos :)
Játékok kapcsán még csak csak, de hogy fejlesztő, felhasználói programok terén is gyér a felhozatal, az már nevetséges :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#43) Tanisz válasza pomorski (#33) üzenetére


Tanisz
senior tag

Lehet ezer oka a procin kívül is sajnos, de megértem, vagy el tudom képzelni azt is, amit mondasz, csak fura :)
Remélem nem egy csúcs i7et ( 8 mag/16 szál) hasonlítasz össze egy pl FX8150el :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#44) Petykemano válasza wocsok (#31) üzenetére


Petykemano
veterán

Itt említenek két AM1-es Athlont is

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45) domos


domos
senior tag

Ilyet mégis ki fog venni? Akinek AMD-s cucca van, egy USB C miatt nem fog alaplapot cserélni, új gépet meg manapság ki épít AMD alapokon?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#46) VirsLee válasza domos (#45) üzenetére


VirsLee
őstag

Pl. akinek nem csúcsteljesítményre van szüksége és jó ár/érték arányú terméket keres. Plusz még az is feltétel, hogy előtte ne kérdezzen a milyen processzort vegyek fórumban, mert felnyitják a szemét, hogy ami nem intel az egy szar.

(#47) pomorski válasza Tanisz (#43) üzenetére


pomorski
őstag

Almát almával, körtét körtével hasonlítok össze. Szerintem valamilyen apró linux alatti driver problémák okozhatják ezen gondokat, hogy egyik-másik program nem indul el. (Vagy ott van még az az 1000 más lehetséges probléma...)

(#48) Tanisz válasza pomorski (#47) üzenetére


Tanisz
senior tag

Okok :) Csak gondoltam jelzem, mert néha előfordul, hogy fügét-banánnal hasonlítanak össze :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#49) AxBattler válasza Petykemano (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Athlon 5370-et látok csak, és az sem nagy szám az emelt órajel miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#50) Yutani válasza ViZion (#39) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha arra gondolsz, amire én gondolok, hogy gondolsz, akkor még tavaly :). De ha jön a Zen és hozza az újabb Intel procik IPC-jét (de akár csak a Haswellét), gondolkodás nélkül megyek vissza. ;)

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.