Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Desktop Renoir mikorra várható? Tényleg lesz 8 magos változat?

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

8 mag, 25W TDP... Instant get :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) #16820480 válasza Fecogame (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha beleteszik majd végre valamibe. Eddig a Thinkpad X13-at láttam csak ilyennel.

(#4) #04824576 válasza #16820480 (#3) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ennyiből gáz a BGA tokozás. Ha behelyezhető procit veszel, akkor csak az AMD-től, meg a TSMC-től függ, mennyi van belőle. De ha forrasztottat, akkor a laptop/alaplap gyártókra vagy utalva.

(#5) S_x96x_S válasza #16820480 (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Hát, ha beleteszik majd végre valamibe.

üzleti gépekbe van értelme ..
HP, Lenovo .. ami jelenleg már ismert
és jön a Microsoft (?).. az előző linkből ..
"“Along with partners like AMD, Microsoft has created a new class of devices called Secured-core PCs designed to provide an extra layer of security at the firmware and OS levels. These devices enable customers to boot securely by protecting the firmware from targeted attacks, and ensuring that identity and domain credentials are protected,” said David Weston, director of enterprise and OS security, Microsoft. “Together with AMD, we are providing customers with an accelerated and secured PC experience. Powered by the latest Ryzen PRO mobile processors, Windows 10 Secured-Core PCs give users performance and incredible visual experiences ideally suited for today’s modern commercial environments.”"


> Eddig a Thinkpad X13-at láttam csak ilyennel.

azért a terv ennél több ..

"All the Lenovo ThinkPad T, X, and L series models will feature AMD's newest Ryzen 4000 PRO mobile series processors, with extra layers of built-in security features, and feature Lenovo's Self-Healing BIOS, and Lenovo ThinkShield. These new models will be available from June, with prices starting at $849 for the T14, $1029 for the T14s, and $849 for the X13 series. Also available from June will be the L14 and L15 series of ThinkPad models which will both start at $649."
https://www.anandtech.com/show/15772/new-lenovo-thinkpad-range-with-ryzen-4000-4000-pro-mobile

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) #16820480 válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem egy 4700u is elég lenne szerintem bőven, csak hozzák azt is már kész termékben. De gondolom június-július lesz ott is, mire már valamennyi készlet lesz belőle.

szerk.: Hát, lehet valamit furán fogalmazott az Anandtech, mert elvileg csak az X jön Ryzen Pro-val, a többi simával, és azoknál is T15-ből nem lesz AMD-s, csak 14-ből, meg hasonlók. Szóval nem lesz olyan egyszerű történet ez.

[ Szerkesztve ]

(#7) S_x96x_S válasza #16820480 (#6) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> mert elvileg csak az X jön Ryzen Pro-val,

:R hátha a második félévben újragondolják .. a keresletre tekintettel.

a mostani pontosabb lista:
https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/lenovos-thinkpad-laptops-powered-by-amd-ryzen-4000-series-available-soon/
ThinkPad E14 , starting at $639.
ThinkPad E15 , starting at $639.
ThinkPad T14 , with an expected starting price of $ 849.
ThinkPad T14s, with an expected starting price of $1029.
ThinkPad X13 , with an expected starting price of $ 849.
ThinkPad L14 , with an expected starting price of $ 649.
ThinkPad L15 , with an expected starting price of $ 649.

+ will be available in June 2020

A ThinkPad T14s potenciális jelölt :)


( a képen valószínüleg E15 van, a numkey alapján)

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) #16820480 válasza S_x96x_S (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem lenne rossz, mert amúgy biztosan lenne rá kereslet (bár fene tudja, cégek lehet nem vennének nagyobb volument, csak "bevált" alapokon).

Amúgy OFF kicsit ide, de az L és E széria között mintha nem lenne túl nagy különbség, árban sem, miért jó külön szériaként?

(#9) sb válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


sb
veterán

Mármint a Pro-knak?

Mert a sima már létezik Ideapad 3/5-ben is, igencsak olcsón. Vagy itthon már van Acer Swift 3 is 4700U-ig. Az sem annyira drága de nyilván kicsit több mint a fapados Lenovo-k.

HP ProBook, Envy is jön. Latitude-ról még láttam semmit, de az már az előző szériával is volt.

szerk. Ja látom a HP-t te is írtad. A többi meg nem üzleti nyilván, de én így értelmeztem a fenti kérdést. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) S_x96x_S válasza #16820480 (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> de az L és E széria

a minimál ár nem sokat jelent specifikáció nélkül. ( RAM méret és sebesség, bővíthetőség, disk tipus, méret .. )

különbség ? jó kérdés .. :
de ennél többet nem tudok, amit egy googlizással
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-U-and-S-Series-Notebooks/Differences-between-Edge-series-and-L-series/m-p/4542241

mintha az E -> L -> T -> X lenne a rangsor

én maradok a jól bevált T és X sorozatnál.

Mottó: "A verseny jó!"

(#11) #16820480 válasza S_x96x_S (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, én is hasonlót találtam csak, szóval meg kell majd nézni a konkrét ajánlatokat. Arra emlékszem, hogy nagyon szidták ezt a két olcsóbb szériát, amikor bejöttek a régi TP-ek helyett, de sajnos nem lesz keretem mostanában T szériára (X-re sosem volt), így valószínűleg ilyesmit kell nézegessek. Még talán az Inspironok lehetnek jók, azokat láttam ajánlva a laptop topikban a jó kijelző miatt, de a legfontosabb kb a Ryzen 4000 belső lenne, arra várok hónapok óta :K

(#12) S_x96x_S válasza #16820480 (#11) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> de a legfontosabb kb a Ryzen 4000 belső lenne, arra várok hónapok óta

ideapad már van - persze az nem thinkpad ...

A 8core-os felár a 4700u -hoz - a 4300u (4core) képest kb 150EUR.
https://www.lenovo.com/de/de/laptops/ideapad/s-series/IdeaPad-3-14ARE05/p/81W3CTO1WWDEDE0/customize?

de ebből van 4800u-s verzió is. a 4700u-hot képest +30EUR
https://www.lenovo.com/de/de/laptops/ideapad/s-series/IdeaPad-5-15ARE05/p/81YQCTO1WWDEDE1/customize?

éppen pár hete volt téma ..

többi lista:
* https://geizhals.de/?fs=4700u Ebből még a Yoga Slim 7 ami talán érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#13) #16820480 válasza S_x96x_S (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, van Ideapad, az a második egész jó is, ha kicsit felpakolom extrákkal, bár nem tudom miért csak 57Wh az akksi, máshol bele tudnak tenni hasonló méretbe 80-90-et is. De amúgy korrekt, 800€-ból kijön 4700u-val, 16GB memóriával, NVMe SSD-vel, WiFi6-tal és 4 év garanciával :R
Ami még hasonló lehet, az talán az Inspiron 5, mert Swift 3-ból csak 14"-ost látok (pedig úgy emlékeztem abból is van nagyobb). Gondolom egy E vagy főleg L szériás Thinkpad az legalább egy 100-150€-val drágább lehet majd, hasonlóan konfigurálva.

(#14) apatyas válasza S_x96x_S (#12) üzenetére


apatyas
Korrektor

Egy 15"-ös gépben forrasztott a 16GB ram, ennyi pénzért? Na ne basszanak már fel!
Az első se kutya, a dual channel alsó felét odabaszni egy 4GB-os fix résszel.
Legalább 3200-as a full forrasztottnál, azt viszont nem tudni, a DC megvan-e.. atyaég, még pár éve is a Lenovo jobb volt önmagánál, azokból választottam. (a 14"-es géphez kézihajtású dinamót is mellékelnek legalább?)
Ok befogtam, legalább van.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezzel valami kedzeni kéne, mert mobilon irtó hülyén néz ki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) nakos1212


nakos1212
senior tag

Ez a secure processor még mindig kikapcsolhatatlan és ez végzi a bootolást és hozzáférhet a hálózathoz is?

(#17) tntmax válasza enginev3.0 (#15) üzenetére


tntmax
aktív tag

steve nobs már megmondta a tutit
rosszul tartod :)

(#18) sb válasza #16820480 (#13) üzenetére


sb
veterán

Engem az itt-ott felbukkanó Type-C (DP alt mode+PD töltés) hiány jobban zavar. De ahol van Type-C ott legalább már megy úgy látom. Mondjuk TB3 sem ártana már...

Az Ideapadnál az a vicces, hogy pár napig kapható volt 70Wh-s akkuval az 5-ös ha jól láttam. Azóta meg 45Wh és felárért van 57Wh.

(#19) #16820480 válasza sb (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

A TB3 mire kell amúgy annyira? Mostanában az összes tesztben azt látom, hogy felhozzák negatívumként.

Lehet, hogy elfogyott a készlet a 70 Wh-ból. Pont tegnap néztem egy yt videót, ahol mikor kitette a srác, akkor már nem volt egyáltalán készleten semmilyen kiszereléssel.

(#20) S_x96x_S válasza #16820480 (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A TB3 mire kell amúgy annyira?

rétegigény/megszokás a maximalistáknak. :)
- amúgy gyenge IGP mellett szerintem sokakban felmerül(t), hogy jó lenne ... ha lenne ...
- meg aki már beruházott egy külső GPU-ba; annak jól jöhet, hogyha AMD-re váltana.
- Főleg ha CUDA / nVidia miatt van valami munkakötöttsége is.

persze a
"USB 3.2 Gen 2 Type-C w/DisplayPort, PD" már adatátvitelnél egy enyhe gyógyír, de egy külső GPU-hoz még mindig kevés ...

Remélem, hogy a következő generációs ZEN3 alapú mobil APU már támogatja ...

bónusz:
https://www.amd.com/en/technologies/xconnect

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) hokuszpk válasza nakos1212 (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

itten a "bios psp support" ( Platform Security Porcessor ) az. eddig is kikapcsolhato volt mint az koztudott. persze laposban mas lehet a helyzet, elo embert meg nemlattam Ryzenes lapossal.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22) #16820480 válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk kíváncsi lennék hányan rohangálnak külső VGA-val azok közül, akik hiányolják a TB3-at :) Meg amekkora doboza egy olyannak van, kb már egy mATX dobozt is lehetne helyette tartani.

(#23) nakos1212 válasza hokuszpk (#21) üzenetére


nakos1212
senior tag

funkcionálisan ki lehet kapcsolni de ez indítja el a rendszert és csinálja az inicializációját a rendszernek, szóval igazából nem köztudott :)

(#24) S_x96x_S válasza #16820480 (#22) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Mondjuk kíváncsi lennék hányan rohangálnak külső VGA-val
> azok közül, akik hiányolják a TB3-at

kényelem és rétegigény..
de néha must have ... és sokszor megéri az árát.

pl. kisebb program/játékfejlesztő studióknál -
ha valamelyik GPU-val a játékot/programot optimalizálnod / debuggolnod kell ..
akkor csak rádugod a fejlesztői laptopodra a külső GPu-t és a megszokott szoftveres fejlesztőezközöddel debuggolhatod ..

vagy ügyfélnél kell egyszer-egyszer valami GPU-s programot demózni ...

meg manapság az AI is trendi ..
persze mindig vannak alternativák ... és ezek "üzleti példák"

Persze ha neked hasonló nem jutott eszedbe,
akkor nem te vagy a célcsoport ;)

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) pakesz válasza apatyas (#14) üzenetére


pakesz
aktív tag

tehat azt mondod hogy a Lenovonal kerulni kell a "IdeaPad 3 14" tipust mert abban behegesztett 4 GB RAM van?

[ Szerkesztve ]

(#26) #04824576 válasza pakesz (#25) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egyre több laptop típusnál használnak beforrasztott memóriát. Mármint nem a Lenovo, hanem minden gyártó. Az okát nem tudom, és azt sem, miért gond ez. Ha normális sebességű van beépítve, nincs azzal gond.

(#27) opr válasza #04824576 (#26) üzenetére


opr
veterán

Azert gond, mert a gyartok altalaban erosen tularazzak az extra memoriaval meg tarhellyel, igy sokszor jobb opcio megvenni azt, amelyikben mar benne van a normalis kijelzo meg a kivant processzor, de amugy teljesen fapados, aztan magadnak felboviteni. Namost ezt nem tudod megtenni, ha be van forrasztva minden.
Plusz sokszor a gepnek kitolhato az elettartama is, ha utolag tudsz benne memoriat meg ssd-t cserelni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) #04824576 válasza opr (#27) üzenetére


#04824576
törölt tag

Tárhelyre igaz. Én is a legkisebb HDD-vel szoktam venni a lapost, és felbővítem magamnak. De memóriánál ha forrasztva van benne, tehát nem tudod cserélni, csak bővíteni, nem sokat buksz árban ahhoz képest, ha nem lenne benne. Az egyetlen hátrány talán az, ha valaki 8 gigánál több memóriát akar, és 4 van forrasztva, akkor 8 gigáig tud dual chanel-ben működni.

(#29) #16820480 válasza #04824576 (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pontosan, és azért manapság nem olyan sok az a 8 giga, a telefonomban van ennyi kb :U

(#30) #04824576 válasza #16820480 (#29) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk az is tény, hogy akinek 8 gigánál több memóriára van szüksége, annak am is kevés az olyan lapos, amiben forrasztott memória van. Tök mindegy, hogy helykihasználás, vagy költségkímélés miatt forrasztanak.

(#31) apatyas válasza #04824576 (#30) üzenetére


apatyas
Korrektor

Konkrétan az a faszság, hogy papírlap gépeket akarának gyártani, mert valamiért az a divat. Nagyjából ebből következik a többi (fix mem, háttértár olyan amilyen bár SSDvel itt nem vesztünk, akkura nem futja). Igen, a DC-t említettem én is, APUknál ez fontos.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#32) #92116480 válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


#92116480
törölt tag

senkinek nem ajánlom ezt a dobozt, müködik de csak a szopás van vele a gyártó leszaromsága miatt.

maga az egpu kurvajó dolog és más dobozok már kiforrottabbak.
(az matx-nél kisebb a dolog jóval)

(#33) #16820480 válasza #04824576 (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem kevésbé zavar, hogy forrasztott, ha elég van benne. Ha legalább 16 van, az már jó, most is ennyi van asztaliban.

(#34) Sanya válasza apatyas (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

Üzleti gépben az üzletember rendszergazdája 16 gigabyte ram fölé mikor cserél ramot egy maximum 2 év kihordási idejű laptopnál?

Kurva bugattik mi? egyiken sincs vonóhorog ganét hordani... meg 3 pont szántani...

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) #04824576 válasza apatyas (#31) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nincs baj a "papírlap" gépekkel, csak a helyén kell kezelni őket. Ezek nem gamer, meg munkagépek. Amíg meg nem kell olyan hatalmas teljesítmény, kb. a kutyát nem érdekli, hogy a papírvékonyságnak ára van.

szerk.: Én most vettem egy lenovo c340-et. Az egyetlen probléma a vékonyságával, hogy néha hangosan fújja a levegőt. Mondjuk még így is kellemes, mert csak szélzajt hallani, nem ventizúgás. Am perfect kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#36) [CsuCsu] válasza #04824576 (#35) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Munkagepek a papirlap gepek is, de ott a munka jelleget a kis suly es hosszu uzemido adja, nem a kimaxolt nyers ero. Persze ero is kell, de annyi amennyi papirba is belefer. 16-24GB RAM, 4 mag. Nekunk is ilyen van - statisztikai szoftvereket futtatunk, amikhez azert sokszor kell kraft, de megsem egy render. A gep allandoan nalunk van a taskaban, barhova megyunk. hogy elo tudjuk kapni, amikor kell, ezert nagyon is jo, hogy kicsi es kb 1kg.

(#37) sb válasza #04824576 (#28) üzenetére


sb
veterán

Én is kerültem a forrasztott ramot, de itt most pont kevésbé van vele bajom.
Egyrészt elég olcsó gépek, így némi kompromisszumot muszáj elfogadni.
Másrészt még a felárakban sem a megszokott túlárazást látjuk szerintem. Ramban sem, de ahogy nézem SSD-ben sem vészes.

A 3-as modelleknél a max 8GB ram DC-ben már neccesebb.
Én akkor borulok ki ha nincs elég ram, SC-vel elcseszik az egészet... vagy DC és van elég de mégis forrasztott 1000EUR+-ért.

[ Szerkesztve ]

(#38) sb válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


sb
veterán

Semmi köze a maximalizmushoz meg a külső vga-hoz.
Pár éve hülyén néztem a TB-t reklamálókra. Ill. még most is elég lenne a Type-C is a megfelelő kiterjesztéseivel... de a tapasztalat alapján egyrészt nem jönnek, másrészt gond van a támogatottsággal ha pl. dokkolni szeretnél mivel többféle permutációban egymástól függetlenül lehet támogatni az extrákat és konfigurálni azon belül is, hogy mire hány lane-t használnak (mivel kevés mindenre).

A lényeg: Szimplán nem tudnak 4K kimenetet varázsolni a notikra évek óta. Bemész, megveszed, hazaviszed és nézel, hogy a 3-600k-s notit hova dugd (fel).

A fenti notikon is HDMI 1.4 figyel csak.
Ezek is csak Gen1-et tudnak Type-C-n. Átalakítóval kijön a 4k, de minden mást cseszhetsz rajta... LAN, USB HUB... sokszor a PD töltést is lehagyják pedig az menne a 4k60p mellett is nyilván.
szerk: Nem jön ki a 4K dokkoló nélkül sem. Ahhoz is Gen2 kellene legalább10Gbps-el.
Gen1 5Gbps: 1db 1080p60 jön ki. (Itt ugye jobb a HDMI, mert azon legalább 1440p60 hajtható. De más semmi, Lannak se ártana mellette 1Gbps...

[ Szerkesztve ]

(#39) sb válasza #16820480 (#19) üzenetére


sb
veterán

Az biztos, hogy elfogyott. Amikor néztem már az új modell se volt kapható. :)
A 70Wh-s (és -40EUR :) ) modell viszont úgy értettem, hogy teljesen eltűnt. Vagy a jó ég tudja, hogy lehet ilyen, de itt fix változásként írnak róla. Majd kiderül mit válaszol rá a cég.

(#40) S_x96x_S válasza sb (#38) üzenetére


S_x96x_S
őstag

és Thunderbolt3-as nagyobb sávszélesség == több lehetőség.

>A fenti notikon is HDMI 1.4 figyel csak.

szerencsére az új ryzen mobilok ( 4000-res széria )
már alapból tudnak HDMI 2.0-t

és létezik már
Thunderbolt 3 to 10 Gigabit Ethernet Adapter is.

persze vannak biztonsági problémák is
https://www.wired.com/story/thunderspy-thunderbolt-evil-maid-hacking/

És a Microsoft Surface - biztonsági okok miatt -
se Thunderbolt3 ; se RAM csere-bere ... :Y
"“No Surface device has Thunderbolt. Why not? Because that’s a direct memory access port,” explains the Microsoft employee. “If you have a well prepared stick that you can put into the direct memory access port, then you can access the full device in memory and all data that’s stored in memory. We don’t believe, at this moment, that Thunderbolt can deliver the security that’s really needed from the devices.”"

"Microsoft’s Surface devices don’t have removable RAM due to similar security concerns.
“If you’d be able to upgrade the memory... what you can easily do is freeze the memory with liquid nitrogen, get the memory out, and then put it in a specific reader... and then you can access all the data that was loaded into memory,” explains the Microsoft employee. “That’s why on all Surface devices the memory is not physically upgradeable, because of security. We want to make sure the memory can not be tampered with.”"
https://www.theverge.com/2020/4/28/21239517/microsoft-surface-laptops-tablets-thunderbolt-support-security-concerns-comment

Szóval legalább a mobil Ryzen tulajdonosoknak a Thunderbolt hiánya miatt is biztonságosabb a gépe ;] ;] ;] ( ez "meta" íronia volt )
bocsi. :R

viszont a folyékony nitrogénes trükkel - elkezdem a biztonsági parás ismerőseimet feszkózni ;)

Mottó: "A verseny jó!"

(#41) opr válasza S_x96x_S (#40) üzenetére


opr
veterán

Es mikozben ezt nyilatkozta az ember a memoriarol, kabeldobbal kellett csevelni az orrat felfele. Ekkora bullshitet, atya eg. :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) #16820480 válasza sb (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk amúgy is szimpibb lenne egy Inspiron például, azoknak jobbnak mondják a kijelzőjét, ezt az Ideapad-et eléggé lehúzták tesztben, hogy színhelytelen.

(#43) apatyas válasza S_x96x_S (#40) üzenetére


apatyas
Korrektor

Engedjétek meg, hogy a második részén röhögjek egy ku.vajót.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#44) #92116480 válasza #16820480 (#42) üzenetére


#92116480
törölt tag

egy notinál a kijelző annyira sokadszoros issue. használj monitort, a beépitett kijelző akkor kell ha utazás közben kell elővenned valamiért. legynagyobb faszság 60hz feletti meg 4k kijelzőket laptopokra rakni.

(#45) #16820480 válasza #92116480 (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem azért kell laptop, hogy utazzak vele, hanem mert egy asztali, és vele együtt a monitor nem fog elférni kényelmesen sehol a leendő lakásban. Ha már külső monitort lógatnék rá, akkor ennyi erővel maradhatna az asztali is :U
Pont az a lényege egy laptopnak szerintem, hogy egy kompakt rendszert alkot önmagában. Ha már külső GPU-t meg monitort lógatok rajta, akkor nem sok értelme marad számomra kifizetni a felárat a hordozhatóságért.

(#46) Sanya válasza S_x96x_S (#40) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem trükk, működik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) #92116480 válasza #16820480 (#45) üzenetére


#92116480
törölt tag

jó hát a kutyaólba jó a laptop nyilván de mutass egy olyan lakást ahol nem fér el +1 monitor és egy billentyüzet az asztalon.

(#48) sb válasza S_x96x_S (#40) üzenetére


sb
veterán

Ez már desktop AM4 lapon is kérdés volt, hogy min múlik a HDMI verzió, APU kimenet vagy a ráforrasztott drótok. Több 1.4-es lap is ment 2.0-ásként új procikkal. Felmerült a licenszspórolás esete is. :D

Viszont itt az említett Lenovo notikon is egyértelműen HDMI 1.4 a spec alapján a kimenet. Így ezzel nem kockáztatnék. De a Type-C USB 3.1 Gen1 még viccesebb...

Biztos lesznek lassan 2.0, TB3 vagy legalább normális Gen2 3.1-es fullos C portok is lassan, de könyörgöm: 4K kijelzők mikortól kaphatóak? Így hogy akarják eladni őket? Ez eddig tényleg kb mindenhonnan kimaradt (Intelnél is ott figyeltek a belső, nem tökéletese DP-HDMI átalakítók, APU-k, dvga-k jöttek tucatjával 2.0 nélkül. Talán dvga-ban már megoldódott, de a többi... pedig elég necces így bármit is eladni mellé.
Arról nem beszélve, hogy bármelyik nagy sávszélességű port nagyon jó megoldás a dokkolásra. Szerintem ez is olyan ami átlagpisti számára értékelhető. Én is oc-ztem, meg vmoddoltam mindent... egy ideig, aztán felnőttem és ilyenekre vágyom. Rádugom és megy minden. :D :DDD

(A TB3 sebezhetőség épp aktuális. De ez sem sokat változtat a dolgon. Csak kettőre változott a kívánt feature-ök száma: tegyék fel a notikra a TB3-at... majd oldják meg, hogy rendesen működjön is. :D)

A Surface-en állítólag kijelző sem lesz, mert arról is szemmel lelopható az adat. Illetve lesz NBD-s bérgyilkos szolgáltatás.
Ha elromlott másnap jönnek javítani.
Ha ellopták az adatot másnap levadásszák a g*cit!

[ Szerkesztve ]

(#49) sb válasza #16820480 (#42) üzenetére


sb
veterán

Nekem meg ZenBook, de az más kategória árban is. Talán a legolcsóbbak még beleférnek.
Ami ott megjelent első modell abba viszont belecsesztek egy nagyonhasznos MX350-et az új Vega (és asszem LPDDR4X-4266!) mellé. :D

Lenovóból is jön még talán komolyabb Ideapad is, kicsit drágábban. Ebben az ára volt extrém jó, de alapból inkább választanék én is drágább, de kicsit jobb, +ram slotos (fagyasztható!) modellt. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) #16820480 válasza sb (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Zenbook is jó lehet, csak abból még nem nagyon látom még az új Ryzenes modelleket. Meg 15"-os is kis választékban van. Igazából nem kell feltétlen thin&light, de azért ne is ilyen 5 centi vaskos furán kinéző gamer laptop legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.