Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) legiaap


legiaap
nagyúr

A végén még korrekt áron lehet mobilinternethez jutni?
:)
Én nyáron a Vodás mobilnetre fizettem elő és nagyot szívok vele.Nagyon kicsi a lefedettsége és néha csak úgy fogja magát és lelép a hálózatról és nem igen akar visszaengedni.
Mire lejár a 2 év hűségnyilatkozatom addigra már javulni fognak a T-s csomagok ára,meg a lefedetsség is és akkor váltok.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

A 2 gigás csomag valóban csábító, ennyiért megéri otthoni adsl mellé rendelni, aki sokat van úton laptoppal, smartphone-al, annak a 2 giga sokat számít (nem kell wifi-t keresgélni, netkávézóba beülni stb).
De az a 30 és 80 megás csomag... :U
Ennyiért ki vesz ilyet? 80 mega 2ezerért mégis mire van kitalálva? Ki a célcsoport? Ha csak e-mailezek, az nem fér bele a havi 80-ba... :F

(#3) legiaap válasza ubbconfig (#2) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nagyon sokat lógok a neten,ezért nekem az alap az 5 giga,de ez is épp hogy csak elég
Pláne ha még töltenék is
De egyszer remélem azért ezek az árak is elérik a vezetékes netek árait.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4) Viktor0610 válasza ubbconfig (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért a csak e-mailezésre a 80 mega elég kéne legyen... ;)

Bár ha mondjuk, több megás mellékleteket küldesz/fogadsz... :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) sommm válasza ubbconfig (#2) üzenetére


sommm
csendes tag

pl nekem eleg.
wapozok sokat+pda-val hasznalom, szoval kell.
viszont epp ezek miatt nincs szuksegem ennel nagyobbra.

(#6) DarkByte


DarkByte
addikt

Egy kicsit kusza ez most nekem. Ellátogattam a T-Mobile oldalára is, de nem teljesen értem hogy most hogyan is van ez. Odáig tiszta hogy pl. 2GB+3GB akcióból lett végleges 5GB, illetve az is hogy akik most kötnek előfizetést azoknak február végéig ingyen van a net. Az utolsó bekezdést nem teljesen értem:
"A +3GB-os akció keretében ez év végéig a november 1-jétől 5 GB-os és 8 GB-os csomagokat használók idén további 3 GB-tal gazdálkodhatnak (8 és 11 GB-tal), illetve az arra korábban hűségnyilatkozatot vállalók számára a hűségnyilatkozat teljes ideje alatt a megnövelt adatmennyiség áll rendelkezésre (5+ 3 GB, illetve 8+3 GB)." Ez most akkor a már meglévő csomagokra is vonatkozik ha azok hűséggel lettek kötve? :F Magyarul a 2GB-os nyár elején kötött csomagunkban majd fél évig 8GB lesz? :Y Nem nagyon akarom elhinni ezt a gondolatmenetet :B

(#7) sommm válasza legiaap (#1) üzenetére


sommm
csendes tag

yodafon?

pfff... :-)))

(#8) Remittenda


Remittenda
aktív tag

Az Arany- vagy Platinakártyával rendelkező egyéni előfizetéses ügyfelek havi 2900 forintért választhatják az Aranytárskártya Mobilinternet 2 GB-os csomagot, illetve havi 5900 forintért az Aranytárskártya Mobilinternet 10 GB-os csomagot. Azaz a T-Mobile Kapcsolat Aranykártya hűségprogramjának keretében a hazai mobilpiacon egyedülállóan kedvező havi díjakkal internetezhetnek.

Kétségtelenül új elem a hűségpontokhoz kötött kedvezmény a netcsomagok között, de azért a Voda 5000 Ft-os korlátlan csomagjával szemben talán nem annyira egyedülállóan kedvező...

Ám az irány dícsérendő! :)

[ Szerkesztve ]

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#9) sommm válasza Remittenda (#8) üzenetére


sommm
csendes tag

viszont a vodaval ellentetben van lefedettseg :-)

(#10) sommm válasza DarkByte (#6) üzenetére


sommm
csendes tag

pedig hidd el, mert igyvan.

(#11) DarkByte válasza Remittenda (#8) üzenetére


DarkByte
addikt

Ilyen tendenciák mellett T-nek is lesz átalánydíjas csomagja a későbbiekben. Valószínűsítem ez akkor fog bekövetkezni ha már a lefedettségük 80% körüli lesz.

Egyébként ez a 30 és 80MB-os csomag egy vicc ilyen árért. Ha a 30MB-os csomagot 500ft körül adnák azt mondom oké, és egyből rendelnék egyet magamnak mert 30MB Opera Mini-hez, GMail-hez, eMSN-hez bőven beosztható. Erre még úgy tűnik várni kell.

#10: örülök hogy más is így gondolja. :C Megvárom hogy 1430 kollega is erre nézzen azért; bennfentesek többet tudnak :D

[ Szerkesztve ]

(#12) tl-x válasza sommm (#10) üzenetére


tl-x
őstag

Azért ezt nem hangoztasd mert nekem ( Farmoson ) a házon 3 db T-mobilos külső antenna van felszerelve,hogy legyen sima gsm térerő!!! :W ( de azért rendesek a t-sek,hogy ha már nincs térerejük akkor adnak antennát! )

(#13) róland válasza DarkByte (#11) üzenetére


róland
veterán

Pedig én épp ezen a 30 MB-os csomagon gondolkodom. A mostani 600,- Ft-os WAP GPRS plusz csomagot jó lenne lecserélni. (Na ez egy vicc: 600 kB=600,- Ft.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) DarkByte válasza róland (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Na ez igaz :( Igazából én is gondolkodom most a 30MB-os csomagon, csak egyenlőre nem tudom eldönteni hogy tényleg szükségem van-e rá.. Annyi biztos hogy a mobilom nekem mostanság csak zenét hallgatni illetve hívásokat fogadni van. Nem hívtam vagy küldtem SMS-t már szerintem 2 hónapja lassan. :B Ha lenne net azt biztosan többet használnám..

(#15) Remittenda válasza sommm (#9) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Más kérdés! :DDD

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#16) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ezeknek a "hűségnyilatkozatot vállal" megy az agyukra. Továbbra is vodafone a rulezz.

Aláírás

(#17) PEPE85 válasza kapcs-ford (#16) üzenetére


PEPE85
senior tag

Én ezek után is a Pannon-t favorizálom, mert 5GB-ot adnak 2995Ft-ért és nekik van csak egyedülállóan szinte 100%-os EDGE lefedettségük.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#18) danielh2


danielh2
tag

Na nézzek csak meg egy kicsit közelebbről

Ugye azt már párszor írtam itt-ott és továbbra is tartom, h jelen piacon nem vall perspektivikus gondolkodásra a 2 év hűség aláírása. A szükséges eszközök viszont külön, függetlenül nagyon drágák (60e és beyond) ezért egy 1 éves hűség jó kompromisszumnak tűnik

Nézzük mennyibe kerül évesítve a 3 szolg: (5GB)

Tré: 8*5790=46320+alap USBmodem 1 évre 12900==59220
Voda: 12*5000=60000+alap USBmodem 1 évre 15000==75000
Pancsi: 6*5900=35400 + 6*2995=17970 == 53370, és ehhez hozzájön még az eszköz költsége (telefon vagy modem vagy adatkártya) már ha valakinek nincs

Trénél feltételeztem h mind a 4 hónap ingyenességet kihasználja a júzer

És ha ehhez hozzávesszük, h pancsi 2008 vége előtt nem ígér 7,2-t, hogy vodka szakad, gyenge lefedettségű, stb (a korlátlansága pedig relatív), akkor egyértelmű tré vezető szerepről beszélhetünk ár és minőség tekintetében is

Amúgy a +3GB pontosan mire vonatkozik? Az 5790-es csomagra is jár (ami előtte 2G volt most pedig 5G) vagy csak a "régen is" 5G-re (ami vmi 9500 volt)? mert ez számomra sem egyértelmű.

A kisebb csomagok problematikájához annyit tennék hozzá, h feltűnő ár/érték aránytalanság van a kisebb csomagok kárára, ezért nem jósolok igazán nagy jövőt ezeknek a 30/80 MB-os csodáknak. Csak mobilról (HSDPA alatt) netezve a havi 2G-t tartom reálisnak, ebbe már belefér h streaming tartalmakat is nézzen/hallgasson alkalomadtán a júzer (persze nem a Tré röhejes 1900/10 óra mobiltvjére gondolok)

Az áttörést az hozhatná meg, ha lakossági piacon és többi szolgnál is megjelennének az ilyen "all-in-one" csomagok, mint a Yodafon Presztízs. A koncepció igen jó, bár említett csominger esetén a megvalósítás hagy kivánnivalót maga után (ld KrE kolléga kálváriáját a terminálon a fenti csominger kapcsán)

És annyit mondanék, h továbbra sem replacement a HSDPA a drótos netnek, a nem garantált sávszél (a szó szoros értelmében vett best-effort szolg.) és a magas késleltetés miatt is (nemcsak a magasabb ár miatt). Sztem lehet h csak a 4G technológiák fogják majd tudni a drótos netet teljesértékűen kiváltani (bár azt nem tudom, h ott a latencyt csökkenteni tervezik e vagy csak a speedet növelik)

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#19) legiaap válasza PEPE85 (#17) üzenetére


legiaap
nagyúr

2995 Ft???
De ez csak 6 hónapig!!!!!
Utána pedig fizeted a dupláját és akárhogyan is számolgatok az több lesz,mint a Vodás 5 Gigása,amit ha nem használsz letöltésre,akkor független!!!
Ezért választottam nyáron én is ezt,mert akkor ez volt a legjobb döntés,de ennek az a hátulütője,hogy kicsi a lefedettsége
Apropó EDGE....az mekkora sebességet jelent?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20) PEPE85 válasza legiaap (#19) üzenetére


PEPE85
senior tag

Ha letelik a 6 hónap lemondom és megkeresem az éppen legjobbat, ezért kell független adatkártyát venni/használni. Nekem 200-210kbit/s-el szokott menni a NET(EDGE). Vodának a lefedettsége egy vicc, ahogy a két év hűség is.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#21) legiaap válasza PEPE85 (#20) üzenetére


legiaap
nagyúr

Lemondod???
De a lemondás nem jár költséggel???

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#22) stichus válasza danielh2 (#18) üzenetére


stichus
tag

a hűségidő végéig az ex2, most 5 gigáshoz jár továbbra is a +3. nekem is az van. 8 gigás a 2 gigás csomagom

(#23) Viktor0610 válasza legiaap (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanúm szerint PEPE85 csak kártyát vett, így nem köti hűségszerződés. ;)

Samsung Galaxy A54

(#24) fateless válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


fateless
veterán

valahol már mondta, hogy így tett.

Ha az lg "3G for all" tudná az EDGE-t is, meg is venném modemnek, oszt mehetne a net.

Bár ha nem lesz a közeljövőben 3G Pápán, egy z310 sem lenne rossz EDGE-modemnek.
Lehet, hogy nem kellett volna elcserélnem a 3109-et egy órára?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) legiaap válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


legiaap
nagyúr

És akkor ilyenkor csak a net csomagot vette meg???
De ha azt felmondja akkor nem kell fizetnie ezért?
Pl.: nekem ha felmondom,akkor elég csúnyán kell súlyos tízezreket fizetnem,akkor ez csak magára a modemre vonatkozik nem a netre?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#26) Viktor0610 válasza legiaap (#25) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van, csak kártyát vett, a kedvezményes havidíj fél éven át ebben az esetben is jár. Kötbérfizetési kötelezetsége nincs, mert nem kötött hűségszerződést.
Neked a hűségszerződés miatt kellene fizetned, amennyiben két éven belül felbontod a szerződést. A hűségszerződés az előfizetésre vonatkozik, de a modem miatt. Modem nélkül neked sem volna egyéb fizetnivalód a Vodafone felé két éven belüli szerződésbontáskor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27) 1430 válasza DarkByte (#6) üzenetére


1430
senior tag

Egy kis összefoglalás a +3GB témában az átláthatóság kedvéért:

Akinek októberben 2GB-os csomagja volt, annak most 5GB-os lett, és szeptember 1 - december 31. között jár +3GB (november és december hónap így 8GB).

Akinek októberben 5GB-os csomagja volt, annak most 8GB-os lett, és itt is jár +3GB ajándék adatforgalom (november és december hónap így 11GB).

Aki hűséget vállal az új 5 és 8GB-os csomagokra, annak február végéig nincs havidíj és a hűség végéig jár a +3GB ajándékba. Ha szeptember 1-október 31 között kötött valaki hűséget, év végéig fél havidíjat fizet, és a hűségidő végéig a megnövelt adatforgalomhoz kapja a +3GB addicionális adatforgalmat (azaz itt is 8 illetve 11GB-ot kap).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#28) danielh2 válasza PEPE85 (#20) üzenetére


danielh2
tag

A független adatkártya amúgy mennyi volt? Garancia, stb. van rá? Gyárilag független vagy csak külföldről behozott unlockolt? Mert én nagyon alaposan végignéztem a marketet ősz elején, és legális forrásból 60 alatt nem láttam új független adatkártyát 3,6-osat. Csak használt/külföldről behozott kikódolt/mutyizott volt, "bolti garanciás" meg hasonló.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#29) danielh2 válasza 1430 (#27) üzenetére


danielh2
tag

Köszönjük,

Tehát ha vki holnap bemegy egy T üzletbe, és vásárol egy 5Gb-os internetet 1 évre, akkor egyfelől az 5Gb 8Gb lesz egy éven át, és feb végéig nincs havidíj
Ha 8-assal teszi ugyanezt akkor meg 11 lesz hasonlóan.

Ez így helyes?

Érdemes lenne egy FAQ-t összeütni a Nagy T Topicba ezzel kapcsolatban, mert nem volt világos az ilyen olyan bónuszok, díjelengedések, pluszforgalmak, emelések rendszere, de most már kezd tisztán látni sztem mindenki

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#30) DarkByte válasza 1430 (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönjük szépen az összefoglalót! :R Így már egyből átláthatóbb. Az eddigiek tekintetében azért kíváncsi vagyok mit hoz ténylegesen a január, február hónap. Mostanság igen gyakran van névátkeresztelés T házatáján. :D

(#31) sommm válasza tl-x (#12) üzenetére


sommm
csendes tag

najo.
ott veletlenul nincs, na.

de mondjuk nem ertem, miert, mert tapioszelen meg van. tokeletes a belteri lefedettseg is...

(#32) sommm válasza 1430 (#27) üzenetére


sommm
csendes tag

kollega...? :-)

(#33) PEPE85 válasza danielh2 (#28) üzenetére


PEPE85
senior tag

Ha jól emlékszem 9k-ért vettem kb egy fél éve. Magyarországon hivatalosan függetlenített SonyEricsson EDGE kártya. Akkor még nagyon kezdetleges volt a HSDPA lefedettség, de mivel nekem nem fix helyen kell, ezért ez a legmegfelelőbb, így legalább tudom, hogy 90%-ban 200-210kbit-el tudok net-ezni, való igaz, hogy néha nem lenne rossz, ha 1Mbit körül menne a net, de több tízezret plusszba nem adok érte, de ezt már másik topic-ban is kifejtettem. A lényeg, hogy jól gondolja meg mindenki, hogy aláír-e két évet, mert az hosszú idő, nagyon hosszú. Ezalatt sokminden változik, ahogy ezt már az utóbbi pár hónapban is láthattuk.

[ Szerkesztve ]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#34) danielh2 válasza PEPE85 (#33) üzenetére


danielh2
tag

Ja vagy úgy, én HSDPA kártyában matekoztam. 3,6-os vagy főleg 7,2-es HSDPA kártya meg nem 9e-be kerül hivatalosan
A 2 év aláírásában én is egyetértek, azért írtam h 1 év jó kompromisszum lehet

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#35) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[I]Amennyiben nem a mobiltelefonját kapcsolja a számítógéphez, hanem külön modemet használ (netkártya, USB-s modem), akkor Mobilinternet csomagjainkat válassza, ebben az esetben ugyanis a csomaghoz egy SIM kártyát is kap, amelyet a modembe helyezve kényelmesen netezhet.

Mobiltelefonjának csatlakoztatása esetén Net csomagjaink közül válasszon, amelyet meglévő előfizetésére (SIM kártyájára) aktiválunk.[/I]

no most akkor ez hogy is van? én speciel aranytárskártya mobilinternet 2GB csomagot szeretnék... viszont a mobilommal is szeretném használni néha a netet. ennek részleteiről tud valaki mondani valamit?

(#36) Viktor0610 válasza ngabor2 (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért javasolja a külön SIM-kártya használatát a modemm esetében, mert így nem kell cserélgetned a kártyákat.

A te esetedben a meglévő előfizetés mellé megrendelhető szolgáltatás aktiválás (tehát Net csomag választás) a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#37) ngabor2 válasza Viktor0610 (#36) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oké, csak net csomagban nincs 2GB-os...

ez az arany társkártyás cuccos 3k-ért 2GB-ot ad. ami hasonló árban van, az a net80, 2k-ért 80MB... nem ugyan az.

(#38) Viktor0610 válasza ngabor2 (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, nem néztem utána, azt hittem, úgy van náluk is, mint a másik két szolgáltatónál, h. u.azokat a csomagokat lehet megrendelni meglévő szám mellé is, mint amiket árulnak külön előfizetésként.

Ezek szerint a T-Mobile külön kezeli ezeket... :(

Samsung Galaxy A54

(#39) ngabor2 válasza Viktor0610 (#38) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindenesetre ma bevánszorgok egy tépontba, és jól rákérdezek. amúgy is van még 1-2 elintézetlen ügyünk.

ami miatt kicsit bizakodóbb vagyok: A Net 30, Net 80, Net 5 GB, Net 8 GB és Net 15 GB csomagok kizárólag valamely havidíjas tarifacsomag mellé választhatóak (pl. Társalgó, Relax, ZöldZóna), míg a Mobilinternet csomagok SIM-kártyához rendelve, önállóan is igénybe vehetők (tehát beszédcélú havi díjas csomag megrendelését nem igénylik).

amúgy a mellé "járó" 118,8Ft/perces telefontarifa egy "picit" elrettentő

[ Szerkesztve ]

(#40) ngabor2 válasza ngabor2 (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, benn voltam... nem jó hírek :( kénytelen voltam net80-at kötni, ha máshol is akarok (viszonylag) olcsón netezni telóval. a mobil internet az külön előfizu, külön kártya. egy ideig asszem olyat nem kérek, hisz az lett volna a lényeg, hogy azzal a telefonnal tudjak nyomulni kártyacsere nélkül, amelyik mindig nálam van. eten x500-hoz meg nem hinném, hogy lenne 2-kártyás mod, vagy egyéb módszer, hogy fizikailag együtt legyen mindkét szolg a cuccoson.

(#41) Viktor0610 válasza ngabor2 (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Javasolnám az Opera Mini 4-et letölteni, és egy Java-kezelőn keresztül használni.

Azért ezt, mert a normál Opera Mobile verzióhoz képest:
+ ingyenes,
+ kevesebb adatot forgalmaz,
- néha kicsit lassú.

(Én Mobil Internet 100 MB-csomaggal Opera Minizem egy HTC P3600 PDA-n.)

Samsung Galaxy A54

(#42) ngabor2 válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt akarom. nekem eten x500-am van, szerintem menni fog vele.

(#43) Viktor0610 válasza ngabor2 (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztosan. ;)

Samsung Galaxy A54

(#44) bmx powa


bmx powa
tag

helló mindenki! Nagypapám kapott karácsonyra egy Laptopot és előfizettünk egy ilyen mobil internetre az USB-s "modem"mel...a gond az hogy NEM HAJLANDÓ SEMMITSE BETÖLTENI! a saját programjából sms küldés pl megy, de semmilyen oldalt nem hajlandó behozni. elkezdi töltögetni, pici adatforgalom is van, de semmi nem jön be. tuti nem a laptop a hibás mert itthoni wLan-ról rendesen szedek vele filmet...stb...
valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba?

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#45) Viktor0610 válasza bmx powa (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáljátok ki másik géppel az USB modemet, illetve nézzétek meg, h. feltelepült-e rendben a modem összes alkotóeleme -Eszközkezelő.

Samsung Galaxy A54

(#47) xsynth válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


xsynth
csendes tag

csá aza trinity tud 3 g-t? milyen volt rajta netezni? én is akarok egyet aztán gondolkozom h kaiser v touch v trinity

tel: husznyolcnyolchatharomnullanyolcot

(#48) paramedic


paramedic
aktív tag

Nézegetem a honlapot, de nem látom tisztán, hogy pontosan mi az alternatíva a T-Mobnál a Voda 5GB/5000.-/hó mobilinternet előfizetésének. :F

(#49) stichus válasza paramedic (#48) üzenetére


stichus
tag

leginkább a "Mobilinternet Csomag 5 GB" 5790 Ft/5GB/hó

(#50) Róth válasza paramedic (#48) üzenetére


Róth
aktív tag

A T-mobnál feltöltős kártyával is netezhetsz, a vodánál csak előfizetés + hűség (ha jól néztem a honlapjukat).
Emellett a Trémobil már a pre-paid-hez is ad usb-s modemet 25 rugóért.
A lefedettség is egyértelműen a t-mobilnál jobb.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.