Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Ok, ok. Ez mind szép és jó, de mikor jön a frissített MacMini? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) mightymo3


mightymo3
tag

Aham, olyanok ezek az ájmekek mint a kis tini kur.ák, alig vállalnak valamit a kokurenciához képest, a többi extra sok sok sok vagy még több lovéért! Ha már keveset adnak el belőle akkor azon keressék magukat halálra!
Ha Jobs élne valószínűleg már félig meddig kukázva lennének a Hdd-k mint lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem a logikát. Az AMD-s dgpu-s verzióba mehetett volna a Broadwell, ha úgysem fontos az IGP, a másikba meg pont hogy a Skylake lenne ideális.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Szép gépek, mindig szivesen elfogadtam volna egyet, de Apple haterkedés nélkül is be kell látni, hogy sokszor csak a hype adja el a cuccokat. Pl 4k igp-vel és a szuper magic mouse 2:

Szóval amíg töltődik nem lehet használni, mitöbb fejjel lefele fog dülöngélni / hintázni az asztalon! :W
És akkor lesz majd kiegészítő még 50 dollárért / euróért amibe be/rá lehet tenni az egeret tölteni...

(#5) fantest1 válasza mightymo3 (#2) üzenetére


fantest1
csendes tag

Én meg épp azt számolgattam a 27-esnél, hogy hasonló szintű windowsos gépet se lehet sokkal olcsóbban összerakni. Egy rendesebb 5K-s monitor 400-nál kezdődik... Bár igazából aki ilyet megengedhet, az már úgyse nézi az árcímkét.

(#6) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Nekem nagyon bejonnek ezek az iMac-ek, egyszer lehet beruhazok egyre ha ugy allok.

(#7) TigerCat válasza PPatrik (#4) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használtam Magic Mouse-t. 1 napig. Rettentő kényelmetlen. Ez sem kapott új formát, szóval egyelőre marad a Logitech MX Anywhere 2. Pedig reméltem, hogy kiadnak valamit, ami munkára is normálisan használható és nem szakad le a kezem tőle.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) madgie


madgie
titán

"az integrált grafikus vezérlő teljesítménye nem minden esetben lesz alkalmas ennyire sok pixelt kiszámítására"

Szóval az Iris Pro 6200 nem fog elbírni a 4K-val? És erről tudsz valami forrást mutatni? Mert máshol ilyet nem olvastam...

(#9) P00By válasza TigerCat (#7) üzenetére


P00By
nagyúr

Szvsz katasztrófa ez az egér(Magic Mouse).

(#10) PPatrik válasza TigerCat (#7) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Azt le sem mertem írni. De akkor hasonló az ízlésünk, én a második MX Performace-t nyúzom, miután az első mikrokapcsoló hibás lett. Ja és a Logitech garanciájával lehet is valamire menni... :)
Pedig azt hittem a Lightning láttán, hogy lehet majd használat közben tölteni, de hova gondoltam...

(#11) sityak válasza madgie (#8) üzenetére


sityak
tag

az enyémbe egy R9 M290X van 2GB rammal és nem bírja, szóval az iris biztos hogy izzadni fog alatta

http://legipanorama.hu

(#12) munnergep válasza P00By (#9) üzenetére


munnergep
senior tag

Ha lenne értelme a pc-re is azt kötném, annyira használható és kényelmes. Nagyon imádtam.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#13) madgie válasza sityak (#11) üzenetére


madgie
titán

AMD-hez inkább nem viszonyítanék ;]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Az egyetlen apple gép, amit bevállalnék. Na majd egyszer... :D

(#15) hallador válasza madgie (#13) üzenetére


hallador
addikt

Egyben azért viszonylag 100 % -ban biztos vagyok, az IRIS-nél erősebb. :)
Kiindulva az első haswelles igp, meg a retina MacBook Pro esetéből, simán kinézem az Apple-ből, hogy nem fogja bírni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) madgie válasza hallador (#15) üzenetére


madgie
titán

Persze, előfordulhat, csak érdekes, hogy senki nem írt még róla, de Abu előre megmondja, hogy az sovány lesz. Mindezt már a bemutató napján.

Én is légdeszkázni akarok, Marty.

(#17) TigerCat válasza PPatrik (#10) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt most nem mondod, hogy ha lemerül, megáll az élet?!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18) Tigerclaw válasza madgie (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért egy AMD-s dgpu még nem egy kategória egy Inteles IGP-vel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) #10691584 válasza madgie (#16) üzenetére


#10691584
törölt tag

"az integrált grafikus vezérlő teljesítménye nem minden esetben lesz alkalmas ennyire sok pixelt kiszámítására"

"A processzor szempontjából választható a Core i5-5250U, az i5-5575R és az i5-5675R. Utóbbi kettőben négy mag és egy Iris Pro Graphics 6200-as IGP található, míg az elsőben be kell érni két maggal, valamint egy HD Graphics 6000-es IGP-vel"

És mi van azzal, hogy ezek eltérő képességű processzorokkal rendelhetők, melyek 1/3-a gyengébb grafikus chipet tartalmaz? (Iris Pro Graphics 6200 vs HD Graphics 6000) Vagy nincs közöttük akkora különbség? Plusz a 4 mag vs 2 mag is csúnyán beleszólhat a dologba ha a sejtésem igaz. Ha nem, akkor bocs. Nem vágom az inteles IGP-ket :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Raysen623 válasza TigerCat (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdekes mód az én ismerőseim imádják, mert könnyű és jó használni...szerintem megszokás kérdése az egész.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) buvartacsko válasza PPatrik (#4) üzenetére


buvartacsko
addikt

de ha írja hogy ideje töltőre raknod akkor majd este töltőre rakod amikor nem használod a gépet, aztán reggel mire felkelsz addigra megint jó lesz 1 hónapig. ez ne legyen már olyan nagy gond. :)

(#22) TheMarci válasza Raysen623 (#20) üzenetére


TheMarci
addikt

Azt az egeret nem lehet megszokni, próbáltam én is, de borzasztó kényelmetlen. :(

Do You Dream?

(#23) bmakszim válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


bmakszim
senior tag

Pont az erősebb iGP miatt van Broadwell a kisebbikben. Ugyanis Iris-szel szerelt 4 magos Skylake-et még csak be sem mutattak. A Broadwellben lévő Iris Pro 6200 pedig GT 750M szinten van.

[ Szerkesztve ]

(#24) X Factor válasza madgie (#13) üzenetére


X Factor
addikt

Attól függetlenül egy R7 250 is erősebb mint az Iris 6200... Az emlÍtett m290x pedig hozza egy asztali 7870 teljesÍtményét.

Szimplán ég és föld a különbség.

Make things work

(#25) anaqer


anaqer
veterán

5400RPM elsődleges vinyó asztali gépben... helló 2004, jó újra találkozni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#26) #10691584 válasza anaqer (#25) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ezek nem hagyományos értelemben vett "asztali" gépek. Inkább olyanok, mint vékonyka kijelzőbe épitett laptop részegységek. Az Apple pedig nagyon kényes arra, hogy a termékei nagyon halkak és/vagy hangtalanok legyenek. Szerintem akik ilyet vesznek, vagy SSD-vel, vagy legalább hibrid drive-al fogják rendelni, akik meg nem, azokat az 5400RPM-es HDD sem fogja annyira zavarni. Szerintem

(#27) #20691712 válasza #10691584 (#26) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ez mind szep csak a hibrid drive is ugyanannyi hangot kelt mint a sima hdd.
Az 5400-as hdd se sokkal halkabb mint egy 7200-as
Egy gepben amugy is a hdd hangereje a legkevesebb.
Ez puszta szareves az appletol.
Ha nem millas gepet vaszel akkor szart kapsz.
A tobbi suket duma.
Az apple egy dologra kenyes.
Hogy fent legyen tartava az urban legend korulotte.
De mukodik mert sok hozzanemertore ra lehet sozni az amugy ugyanazokbol a kinaban gyartott alkatreszekbol osszetakolt imacet amika pc-kben is vannak csak 4* annyiert.

[ Szerkesztve ]

(#28) anaqer válasza #10691584 (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem meg - speckók és tapasztalat alapján is - lófingnyi difi van az 5400-es és a 7200-es 2.5 colos vinyók között - legalábbis zajban, fogyasztásban, és hőtermelésben is. Mindennapi használatban viszont ég és föld a sebességbeli eltérés.

Abban mondjuk igazad van, hogy akik megelégszenek a szarral is, csak mert almás logó van rajta, azok megérdemlik a szopást - de ez akkor is egy nagyon cinikus, fillérbaszó spórolás a cég részéről.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) Bambalazs válasza PPatrik (#4) üzenetére


Bambalazs
senior tag

2 perc gyorstöltéssel 9 órán át húzza. Annyival csak kibírja az ember az esti töltésig...

(#30) Tin


Tin
veterán

az apple szokásos ehavi "valaha volt legjobb" sorozata.

jövő hónapban jön a 6c, ugye? gondolom utána jön az új macbook, aztán az óra lesz aktuális havi legjobb, aztán majd... a fene tudja.

különben szép és jó, de ha már leülök egy asztalhoz, akkor csapjon oda az a gép. a földön aztán kurvamindegy, hogy 30 kiló a vas, vagy 3...

bocs, nem haterkedés akar lenni, inkább csak belefáradás... már mindenki átvette, már mindenkinek a best ever az új terméke...

[ Szerkesztve ]

(#31) Menthirist válasza #10691584 (#26) üzenetére


Menthirist
veterán

"Az Apple pedig nagyon kényes arra, hogy a termékei nagyon halkak és/vagy hangtalanok legyenek. "
Amíg el nem kezd 6000-rel pörögni mindkét ventit a 15 retina MBP-ben :D A proci továbbra is 55 fok körüli, csak épp hirtelen elkezdi eszeveszetten pörgetni a ventit (és még csak nem is játszottam).

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Akkor az uj Macek miatt van hiany a Skylake procikbol a boltokban, ha jol sejtem.

(#33) Tin válasza Menthirist (#31) üzenetére


Tin
veterán

fractal design define r4 ventijeit maxon járatom, hogy halljam, ha megy a gép. amúgy 5 vinyó van benne, meg az ssd. szerencsétlen 3770-es még mindig odaveri az egészet. meleg is, most éppen 36 fokos.

mindegy, öreg vagyok már, olyanon kezdtem, amikor a gép még a billentyűzetben volt...

(#34) #Chris


#Chris
tag

SZÉGYEN! Ssd még mindig nincs alapból. Ez egy nagy nulla. Fele ennyi pénzért esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#35) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ami tetszik az apple gépeken az a 5K kijelző és a stabil rendszerük. Csak egy a gond ha progikat akarok akkor mindenért fizetni kell. Fizessen akinek a keresete 5000 dollár havonta.
Érdekesség az egészben, hogy 3K-ért raktam össze gépet és az apple még meg sem közelíti az enyémet! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) Matthu


Matthu
aktív tag

Mostanában nem érzem az erőt az Apple gépekben. Tök jó a 4K-s monitor, de az integrált VGA nem tudom mit fog kezdeni vele. Az 5400-as noti HDD-ről nem is beszélve. A fusion drive is karcsúbb lett. Ajaj. Sajnos az iMacek manapság már nem használhatóak munkára.

(#37) Menthirist válasza Tin (#33) üzenetére


Menthirist
veterán

3 hdd, 2 ssd, Fractal Design Define S, 3 ventivel elől, egy ventivel hátul... Azért tud hangja lenni ha minden maxon jár, de amúgy néma.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#38) PPatrik válasza Bambalazs (#29) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Azért megnézem, 3 év múlva ilyen 2 perces gyorstöltésekkel hol lesz ennek az akksija.
Viszont abban a 2 percben is a hátán fog dülöngélni, ezt nekem ne adja el senki, hogy milyen menő...

(#39) Tin válasza Menthirist (#37) üzenetére


Tin
veterán

jó hát persze akkor igen, de amúgy... jó, oké, bazi nagy kocka az asztal alatt, de elfér. a dell moncsik meg nem olyan csúnyák... igaz nem 4K, de winhez eléggé szar is lenne az:D

(#40) tDr1v3r válasza KAMELOT (#35) üzenetére


tDr1v3r
veterán

lol

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) -Skylake- válasza madgie (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

100% , hogy kidoglik az Iris Pro azonnal , ahogy valami komolyabbat adsz neki mint maga a GUI. Nevicceljunk mar , fhd-ra is rettento sovany. En lennek az egesz vilag legboldogabb embere , ha az IGP-k elernek a hasznalhato szintet , vegre vehetnek mac mini meretu gepet. De az iris pro kb egy facse+jutub. Ott er veget.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Gyenge grafikus teljesítménynél csak egy gyengébb van: a még gyengébb grafikus teljesítmény!
Rossz ár/érték aránynál csak egy rosszabb van: a még rosszabb ár/érték arány!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#43) Kilobeat


Kilobeat
tag

Senki nem érzi megacikinek, hogy a legeslegmenőbb legkúlabb leggyorsabb Apple egy évjárattal korábbi CPU-kat tesz az "új" gépeibe?!
Jó tudom, mivel almás így az jön elő, hogy "minek a legújabb, elfut így is, stb...",
Ha ez egy MS cucc lenne, akkor jönnének a #retronew, #lowbudget, #poorold hashtagek...!

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#44) bmakszim válasza Kilobeat (#43) üzenetére


bmakszim
senior tag

Melyik a legújabb négymagos, amiben Iris van?

(#45) Ijk válasza #10691584 (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kíváncsi vagyok mennyire halk terhelve. Csak mert egy i5-ös procit és egy hd7870-et quad radiátoros víz elég halkan elvisz nálam, de hogy egy iMacben közel sincs akkora hőleadó felület az biztos.
Nagyon szépek persze, de a dizájn már túlságosan a funkcionalitás rovására megy.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) MongolZ válasza madgie (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Ugye te most trollkodsz?

(#47) Mister_X válasza Kilobeat (#43) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kit érdekel, alma van rajta :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) Kilobeat válasza mightymo3 (#2) üzenetére


Kilobeat
tag

HDD?
Ennyi erővel flopi is lehetne benne. :DD

Remek hasonlat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#49) madgie válasza MongolZ (#46) üzenetére


madgie
titán

Abu szokás szerint elrejt a hírben olyasmit, amit a büdös életben sehol máshol nem lehet olvasni. És én trollkodok?

Elhiszem, hogy kevés lesz videóvágáshoz az Iris Pro. Azt is, hogy nincs benne CUDA. Azt is, hogy az R9 M290X jóval erősebb, mert természetes. Sőt, tudom, hogy munkagépnek ez úgy lepkefing, ahogy van. De Abu ne utalgasson már arra, amit sehol máshol nem írnak le, Gizikének a píárra pont elég lesz így is, nem fog szaggatni a 4k a CV-k görgetése közben. Ha meg igen, akkor tényleg adják le kilóban a MÉH-telepen ezt a lomot :)

Egy hír legyen hír, ne vélemény. Ha alá van támasztva, írja le, ha nem, ne üssön a hasára.

[ Szerkesztve ]

(#50) MZperX75 válasza madgie (#49) üzenetére


MZperX75
addikt

Nyugalom,a hosszú élet ritka,talán Abu al priviben megdumálálod, a termék nem tetszik,nem veszel,barátom stúdió munkára használ egy 27" 5k-at,bitang jól muzsikál.
cikket fentartással kezeled,érthető.
És?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.