Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Valamiért a Pusztító jutott eszembe.
Ott nem kivehető volt a kormány, hanem visszahúzódott a műszerfalba :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2) doc


doc
nagyúr

mr Bean ezt mar reg feltalalta :D

(#3) Vesa válasza -=RelakS=- (#1) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, és ott légzsák helyett habot használtak... :D
Meg is van oldva a légzsák kérdése... :))

A tudomány a valóság költészete!

(#4) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nem lehet túl nagy meló a két légzsák egymást kizáró működtetése, lehet vagy 10 sor a szoftverben...nagyon nem várom ezt a világot, szeretek én vezetni...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) Simba86


Simba86
senior tag

nem emlékszem hirtelen, melyik film volt, de mintha a "nyomás utána" c. BS-TH filmben lett volna ilyen

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#6) -=RelakS=- válasza BlackPriest (#4) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

10?!

Ha KormánytHasznál=igaz, akkor
KormányLégzsák.Kipukkant()
egyébként
MűszerfalLégzsák.Kipukkant()
Ha vége.

Tehát 5 sor, de C-ben ebből 1 sort is lehet faragni :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#7) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Lopások ellen viszont nagyon jó ötlet volna!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8) BlackPriest válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


BlackPriest
őstag

de azért változók is kellenek, nem :U (nem vagyok programozó, nekem az 5 sor is elég :D )

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#9) DigitXT válasza raskolnikoff (#7) üzenetére


DigitXT
félisten

Arra ugyan miért: majd visz magával saját kormányt a tolvaj, nem gond.:D
Vagy egyszerűen csak bemondja a robotnak, hogy a bontóba lesz szíves.

(#10) raskolnikoff válasza DigitXT (#9) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nyilván úgy gondoltam, minden autóhoz egyedi kormányok és pedálok járnak. Mintha kulcsok volnának.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#11) Viktor77


Viktor77
titán

Most pl. a BMW-sek direkt mindig úgy tartják a kulcsukat, kártyájukat, akármilyüket, hogy jól látszódjon, hogy nekik BMW-jük van.
Na, ez után majd egy kormánnyal a kezükben fognak flangálni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Vesa válasza raskolnikoff (#10) üzenetére


Vesa
veterán

De mivel itt alényeg az, hogy az autó kormány/pedálok nélkül is képes közlekedni, biztonság szempontjából irreleváns a kérdés. Hiába veszed ki ezeket, ha a szoftver fetörhető és önvezető módban a kocsi ellopható.
Csak normál autóknál lenne értelme, de ott sem, elvégre ki a fene akar magával cipelni kormányt meg pedálokat, ha kiszáll valahol az autójából?

A tudomány a valóság költészete!

(#13) CMST2015


CMST2015
tag

Tolvajok akkor kormánnyal és pedálokkal szaladgálnak Xd

(#14) raskolnikoff válasza Vesa (#12) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Vágom, azér írtam hogylopás ellen jó lehet^^

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#15) #82729984 válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


#82729984
törölt tag

Mivel a baleset ellenörzése hiányzik a kódból, szegény sofőrt kétszer is le fogod puffantani.
Amikor előszőr beül, meg amikor utána a szervizbe menet behelyezi a kormányt :D

(#16) -=RelakS=- válasza #82729984 (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Na jó, de itt már arról volt szó szerintem, hogy mennyibe telik eldönteni, hogy melyik légzsák pukkanjon.
Feltételezem, hogy maga a pukkantás már előtte el lett döntve.
Ha nem, my bad ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17) WildBoarTeam válasza -=RelakS=- (#1) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Nekem is ez ugrott be.
A pedálokat szerintem meg felesleges kiszerelni, simán el lehet őket "bújtatni" a műszerfal mögé. Pl. felhajtódnak.

blabla

(#18) #06658560 válasza BlackPriest (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aki ezt csak szoftverre -vízená, az nem normális. A két légzsákot fizikailag kell szeparálni a rendszertől egyik, illetve másik esetben.
És a kormányt ezek után se lehet csak úgy dobálni, lóbálni, minden vackot rábaszni.

Ülések terén van erről tapasztalatom, ott már ránézni is csak óvatosan mernek, ha aktív légzsák van beépítve és mozgatni kell, vagy bármit vizsgálni rajta. Plusz úgy tele tacepaózzák, hogy alig látszik az ülés tőle.

Másik probléma: a két légzsák mérete nem azonos, a patron aktiválása, a légzsák felfúvódása más karakterisztika szerint kell történjen. Plusz mindkét esetben a csak félig nyíljon kódsorokat is át kell nyálazni.

(#19) Soybex válasza doc (#2) üzenetére


Soybex
őstag

:C :C

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#20) pomorski válasza DigitXT (#9) üzenetére


pomorski
őstag

Így igaz! Emlékszem, a gumisok is mondták anno, hogy milyen jók a könnyűfém felni spéci csavarjai (tudjátok, azok a csavarok, amik virág és szív alakúak, melyek levételéhez különleges szerszámok kellenek), mert azok miatt nem lopják majd le az autóról a felnis kereket... Azután kiderült, hogy mégis lelopják, mert vannak olyan szerszámaik a tolvajoknak.

(#21) sketchifun válasza pomorski (#20) üzenetére


sketchifun
senior tag

Most komolyan ezen megy a vita? A hagyományos autó lopás ilyen esetben meg fog szűnni. Nem lesz Pajszeres Ricárdó. A rendszert fogják feltörni, hogy elvágják a torkát a védelemnek, és a kocsi magától fog menni a bontóig.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#22) pomorski válasza sketchifun (#21) üzenetére


pomorski
őstag

De ezt miért nekem írod?!

(#23) ripla válasza BlackPriest (#4) üzenetére


ripla
őstag

Te szeretsz, meg én is, meg vagyunk ezzel egy páran. Viszont az emberek többsége nem tud vezetni, nem ismeri a szabályokat, az indexet, a sávváltás mikéntjét, a sebességhatárokat... Ezek ellen muszáj lépni.

[ Szerkesztve ]

(#24) burgatshow válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


burgatshow
veterán

5?!

Elfér egyben is. :)

KormányHasznál ? KormányLégzsák.Kipukkant() : MűszerfalLégzsák.Kipukkant();

(#25) -=RelakS=- válasza burgatshow (#24) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt írtam az utolsó sorban ;)

A franc emlékezett már a pontos karakterekre. Mondjuk egy nyamvadt ? és : igazán megmaradhatott volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) Phvhun


Phvhun
őstag

Miért kell olyan blődségeket leírni hogy a steer by wire akadálynak számít, mert steril érzést nyújt?

Force feedback már 10 éve is volt a Logitech kormányokban, kb semmiből nem áll ezt is úgy megoldani..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.